Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 39
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime n 106 postime

  far ka br ky engjll pr t merituar kt vdekje?

  Nj voglushe vetm pes vje vdiq n spital pasi babai i saj e kishte rrahur me kamxhik dhe metal t nxeht.

  Ngjarja e rnd ndodhi n kryeqytetin e Arabis Saudite.

  Voglushja Lamaa vdiq pas muajsh vuajtje. Ajo kishte krah e kafk t thyer si dhe nxirje n kok.

  Al Arabiya raporton se fmija ishte torturuar nga babai dhe njerka e saj.

  Raportohet se babai i saj ishte nj studiues fetar, q predikonte pr fen n kanalet televizive satelitore.

  Nna e voglushes tha se fmija sht abuzuar prej tet muajsh. Ajo bri apel publik q ish- burri i saj dhe gruaja e tij e re t ekzekutohen pr kt q ka br.

  Disa media thon se babai i vajzs kishte qen dikur i varur nga droga. M pas nisi t predikonte.  http://www.gazetatema.net/web/2012/1...-vdekje-video/


  Predikues i islamit ne kanale satelitore dhe vret femijen e vet ? Deri ku do shkoje hipokrizia dhe kriminaliteti i fetareve ?
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime n 106 postime
  Nje video 2 minutshe tregon vajzn e vogl t shtrir n kujdesin intensiv n nj spital n Riad dhe doktort than se bn t pamundurn pr ta shptuar jetn e saj por prap pa garanci se do ishte normale.

  Gazeta e prditshme n gjuhn arabe q zotronte filmin, e identifikoi Sheikun si Faihan al-Gameri dhe duke e prshkruar at si nj msues i njohur n media pr nj koh t gjat duke msuar mirsi dhe mshir.

  Ky Sheik q ka predikuar gjithmon pr mshir, mirsjellje dhe dashamirsi sht i njjti njeri q ka prdorur t gjitha mjetet e torturs kundr vet vajzs s vet, duke e uar at n koma q i mori edhe jetn e saj t pafajshme.

  Pr sa i prket jets martesore me Sheikun, mamaja e Lamaa tha se kishte qen nj ferr sepse ai nuk ndalonte duke e rrahur dhe duke e shar pa ndonj arsye.

  Ajo m n fund krkoi divorc por ai refuzoi, duke e detyruar at q t shkoj n gjyq, ku ju dha divorci.

  Ajo u kthye n shtpi n portin e Dammam me vajzn e saj t vogl ndrsa babait iu lejua q t shoh vajzn pr tre or do muaj, kur ajo u b pes vje iu lejua 12 or.

  "Nj her ai m krkoi q ta mbante vajzn pr ca dit dhe un pranova... kur shum dit kaluan dhe un nuk mora asnj lajm, isha e merakosur," tha ajo.


  " Nj dit mora nj telefonat nga policia e Riadit... ata m than se se vajza ime ishta shtruar n reanimacion... nxitova pr tek ajo dhe u trondita kur e pash n at gjendje... U trondita edhe m shum kur m than se ishte vet babai i saj q ja kishte br kt," tha ajo;


  " Ai ja bri kt fmijs tim n t njjtn koh kur ai urdhron njerzit t jen t sjellshm e t ken frik Allahun... ai sht i njejtin njeri q prdor shkopa, hekur t nxeht dhe kamzhik pr t torturuar nj vajz jo m shum se pes vje...


  http://www.emirates247.com/news/regi...05-01-1.456522
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
  Antarsuar
  01-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  880
  Faleminderit
  14
  7 falenderime n 7 postime
  Sigurisht qe nje lajm i tille ehste i tmerrshem. Ndersa vepra e ketij psikopati eshte edhe me e tmerrshme. Pa dyshim se ky njeri meriton denimin edhe me te tmerrshem qe mund te ekzistoj. Por ajo qe e arrin kulminacionin e tmerresise eshe se ti/psikopat islamofob kete lajm/ veper te ketij psikopati e perdore si pretekst, per te vjellur vrer e qka ma keq kunder Fese/Besimit Islam. Pra, per mendimin tim ti tenton me kete pretekst te "vrasish" me qindra e mijra te tjere. Besoj qe nuk do te kesh sukses kurre. Kot e ke.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime n 106 postime
  Sa kohe u rrah e ema e kesaj femije askush nuk u merakos, sepse eshte fare normale qe te rrihet femra ne nje shoqeri te udhehequr nga sheriati. Por ja q fajet e prinderve bien edhe mbi femijet .

  Dhe kush me siguron qe nje femije nuk rrihet ashtu si rrihet nje grua ne fene arabe ?

  Injoranca bashke me ligesine dhe urrejtjen shkaktojne viktima perdite ne do shoqeri te islamizuar . Ku eshte mbrojtja per te dobtin ne shoqerite fetare islame ?

  Edhe vete rasti i vendit tone e tregon nivelin e dhunes ne familje dhe te kriminalitetit.

  Tradita e dhunshme shqiptare e ka te lejuar dhunen ndaj femres e ndaj femijes duke uar ne mjaft raste edhe ne vdekje . Por kete rast e solla si kulminant i hipokrizise se nje Sheiku qe meson te tjeret per fe e vete eshte perbindesh , e sa per akuzat ndaj meje , shko e kerko nje njeri qe kam dhunuar une e pastaj flit .
  Ndryshuar pr her t fundit nga daniel00 : 14-11-2012 m 05:17
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 5. #5
  Revolucioni sht afr Maska e Nuh Musa
  Antarsuar
  02-05-2002
  Vendndodhja
  vjen, austri
  Mosha
  43
  Postime
  4,579
  Faleminderit
  26
  143 falenderime n 133 postime
  Citim Postuar m par nga daniel00 Lexo Postimin
  Sa kohe u rrah e ema e kesaj femije askush nuk u merakos, sepse eshte fare normale qe te rrihet femra ne nje shoqeri te udhehequr nga sheriati. Por ja q fajet e prinderve bien edhe mbi femijet .

  Dhe kush me siguron qe nje femije nuk rrihet ashtu si rrihet nje grua ne fene arabe ?

  Injoranca bashke me ligesine dhe urrejtjen shkaktojne viktima perdite ne do shoqeri te islamizuar . Ku eshte mbrojtja per te dobtin ne shoqerite fetare islame ?

  Edhe vete rasti i vendit tone e tregon nivelin e dhunes ne familje dhe te kriminalitetit.

  Tradita e dhunshme shqiptare e ka te lejuar dhunen ndaj femres e ndaj femijes duke uar ne mjaft raste edhe ne vdekje . Por kete rast e solla si kulminant i hipokrizise se nje Sheiku qe meson te tjeret per fe e vete eshte perbindesh , e sa per akuzat ndaj meje , shko e kerko nje njeri qe kam dhunuar une e pastaj flit .
  Ti shkruan se

  "Sa kohe u rrah e ema e kesaj femije askush nuk u merakos, sepse eshte fare normale qe te rrihet femra ne nje shoqeri te udhehequr nga sheriati. Por ja q fajet e prinderve bien edhe mbi femijet"

  dhe

  "Pr sa i prket jets martesore me Sheikun, mamaja e Lamaa tha se kishte qen nj ferr sepse ai nuk ndalonte duke e rrahur dhe duke e shar pa ndonj arsye.

  Ajo m n fund krkoi divorc por ai refuzoi, duke e detyruar at q t shkoj n gjyq, ku ju dha divorci."


  Pra, njeriu te cilin TI e ke dhunuar, je perzonalisht TI.....e kape, apo ish kjo tash shume subtile ???

  tungi
  albanish by nature

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e udirave
  Postime
  3,802
  Faleminderit
  129
  116 falenderime n 85 postime
  daniel,

  ti ose je naiv ose je fort shpirtkeq. Jo kaq sa ky burri jam e sigurte, se ky qenka perbindesh fare. Por i mbushur urrejtje je edhe ti. Tani te vie ajo nga naiviteti a shpirteligesia une smun te te gjykoj.

  E ke sjelle vet artikullin. Iu ke referu nje agjensie arabe te lajmeve, dtth arabet e kane denu kete aktin zotrote. Pse pergjitheson?. Per me teper nena e paska fitu gjyqin per te marre te bijen( nga nje gjyq me siguri arab se sia kane dhene te drejten e femijes gjyqet e Evropes asaj). DHe ti thua u rrah nena e kesaj femije dhe askush nuk u merakos....
  Te prishni nervat ju te indoktrinuarit e fese....... A sdo te ishte me mire ta mbani besimin tuaj vetem per vete? Keshtu sdo tiu denonte as zoti per urrejtjen qe villni ne cdo teme....
  AUTOCHTHONOUS

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime n 106 postime
  Citim Postuar m par nga Nuh Musa Lexo Postimin
  Ti shkruan se

  "Sa kohe u rrah e ema e kesaj femije askush nuk u merakos, sepse eshte fare normale qe te rrihet femra ne nje shoqeri te udhehequr nga sheriati. Por ja q fajet e prinderve bien edhe mbi femijet"

  dhe

  "Pr sa i prket jets martesore me Sheikun, mamaja e Lamaa tha se kishte qen nj ferr sepse ai nuk ndalonte duke e rrahur dhe duke e shar pa ndonj arsye.

  Ajo m n fund krkoi divorc por ai refuzoi, duke e detyruar at q t shkoj n gjyq, ku ju dha divorci."


  Pra, njeriu te cilin TI e ke dhunuar, je perzonalisht TI.....e kape, apo ish kjo tash shume subtile ???

  tungi
  Po pse ore aq ta rrok mendja sa te te duket denim divorci ?

  Ate po them, duke mos e denuar ne ushtrimin sistematik te dhunes ndaj gruas , ky Sheik shkon deri ne vrasje te femijes, pra dhuna e pandeshkuar eshte nje dhune e pershkallezuar deri sa nuk mban me dhe pastaj eshte vone kur ta pesojne te pafajshmit e te numerohen viktimat.

  Por ku jane autoritet fetare apo juridike qe te mbrojne te pafajshmit dhe te dobtit .

  Ky tolerim i dhunes duket mjaft qarte edhe ne shoqerine shqiptare prej tradites qe si e thote edhe shprehja druri ka dale nga xheneti , e kjo ka sjell mjaft viktima.

  Kush me thote a lejohet te rrihet femija si rrihet gruaja ne fe ?

  E perserita pyetjen

  Sa here ushtrohet dhuna si mjet ndeshkimi dhe pse eshte e pranuar si kaq e natyrshme nga feja , ne kundershtim me ate perendim ne te cilin ke emigruar e qe kujdeset per do njeri te keqtrajtuar.
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime n 106 postime
  Citim Postuar m par nga anita340 Lexo Postimin
  daniel,

  ti ose je naiv ose je fort shpirtkeq. Jo kaq sa ky burri jam e sigurte, se ky qenka perbindesh fare. Por i mbushur urrejtje je edhe ti. Tani te vie ajo nga naiviteti a shpirteligesia une smun te te gjykoj.

  E ke sjelle vet artikullin. Iu ke referu nje agjensie arabe te lajmeve, dtth arabet e kane denu kete aktin zotrote. Pse pergjitheson?. Per me teper nena e paska fitu gjyqin per te marre te bijen( nga nje gjyq me siguri arab se sia kane dhene te drejten e femijes gjyqet e Evropes asaj). DHe ti thua u rrah nena e kesaj femije dhe askush nuk u merakos....
  Te prishni nervat ju te indoktrinuarit e fese....... A sdo te ishte me mire ta mbani besimin tuaj vetem per vete? Keshtu sdo tiu denonte as zoti per urrejtjen qe villni ne cdo teme....
  Jo jo , le te dalin edhe viktimat e dhunes se fetareve hipokrit dhe kriminel , mos te degjojme pikerisht propagande mengjes dreke darke, kurse krimet t'i fshehin nen rrogoz.

  Besimin tim une nuk e kam permendur ne tema ku flitet per krimet e fetareve por kam te drejten te flas me ate sens drejtesie qe kam, le te jem fajtor per ty ne kete gje .

  Ama perpara realitetit une nuk i mbyll syte dhe as genjej veten me hipokrizi , me genjeshtra te bukura qe thone njerezit dhe me nje moral te dyfishte e te ndotur.

  Shoqeria njerezore do ishte shume mire nese problemet dhe keqberesit e saj do i denonte dhe kjo mungese drejtesie qe ti e shpreh me ate termin na ler rehat , sjell vrasje e prerje perdite brenda familjes per te mos llogaritur dhunen e cila eshte si buka qe hane .

  Nje shqiptar i Presheves ne emigrim madje me rrefeu se niperit e tij rriheshin ne fundjave ne menyre qe te kene kohe te sherohen apo t'u zhduken shenjat deri te henen kur duhet te shkojne ne shkolle.

  Dhe ne syte e te tjereve te gjithe keta hiqen sikur jane njerez familjar e te ndershem e fetar . Por sa raste ka keshtu ? Eshte nje mentaliteti i tere i kalbur dhe pervers . Burrat rrahin me te drejte qiellore nga Allahu kush t'i dali perpara ne familje.
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e aadili
  Antarsuar
  21-09-2006
  Vendndodhja
  Zrich
  Postime
  296
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Citim Postuar m par nga daniel00 Lexo Postimin
  Nj voglushe vetm pes vje vdiq n spital pasi babai i saj e kishte rrahur me kamxhik dhe metal t nxeht.

  Ngjarja e rnd ndodhi n kryeqytetin e Arabis Saudite.

  Voglushja Lamaa vdiq pas muajsh vuajtje. Ajo kishte krah e kafk t thyer si dhe nxirje n kok.

  Al Arabiya raporton se fmija ishte torturuar nga babai dhe njerka e saj.

  Raportohet se babai i saj ishte nj studiues fetar, q predikonte pr fen n kanalet televizive satelitore.

  Nna e voglushes tha se fmija sht abuzuar prej tet muajsh. Ajo bri apel publik q ish- burri i saj dhe gruaja e tij e re t ekzekutohen pr kt q ka br.

  Disa media thon se babai i vajzs kishte qen dikur i varur nga droga. M pas nisi t predikonte.

  http://www.youtube.com/watch?v=rNlxdNFn7fU

  http://www.gazetatema.net/web/2012/1...-vdekje-video/


  Predikues i islamit ne kanale satelitore dhe vret femijen e vet ? Deri ku do shkoje hipokrizia dhe kriminaliteti i fetareve ?
  Ssht edhe aq tragjike... Tragjike sht dhunimi i fmijve t vegjl npr kisha,npr erdhe fmijsh dhe shkolla. dhunohen fmijt edhe nga prindrit e vet, raste t tilla ke n do shtet t krishter.Kishat jan qendrat m t mdhaja t abuzimeve me fmij.
  Ndryshuar pr her t fundit nga aadili : 14-11-2012 m 08:21

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,823
  Faleminderit
  138
  244 falenderime n 199 postime
  Citim Postuar m par nga aadili Lexo Postimin
  Ssht edhe aq tragjike... Tragjike sht dhunimi i fmijve t vegjl npr kisha,npr erdhe fmijsh dhe shkolla. dhunohen fmijt edhe nga prindrit e vet, raste t tilla ke n do shtet t krishter.Kishat jan qendrat m t mdhaja t abuzimeve me fmij.
  E ke idene cfare shkruan?
  Cfare eshte me tragjike? Ta vrasesh femijen me duart e tua nuk qenka dhe aq tragjike? Vrasja eshte vrasje pavaresisht kush e ben e ndaj kujt. Po te vrasesh femijet eshte akoma me kafsheri sidomos krijesen tende qe ta ka bere dhurate Zoti, padrejtesisht. Zoti duhet te jete me i kujdesshem kur vendos kush meriton te jete prind. Shume tragjedira do ishin shmangur apo jo? Si i bente zemra dhe i vinte dhe ne spital pale, gjoja i dhimbsej! Si nuk e arestuan ne vend, por dhe e lejuan ta vizitonte?! Ajo perkeqesohej rrezik sa here shikonte fytyren e babait vrases. Tmerr!
  Ndryshuar pr her t fundit nga mia@ : 14-11-2012 m 10:48
  Feelings change - memories don't.

 11. #11
  B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
  Antarsuar
  04-01-2010
  Vendndodhja
  .............
  Postime
  4,350
  Faleminderit
  251
  159 falenderime n 120 postime
  Booooh ..........ska 'te shtoj ....vertet tmerr

 12. #12
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-06-2010
  Postime
  378
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Sami Hyseni Lexo Postimin
  Sigurisht qe nje lajm i tille ehste i tmerrshem. Ndersa vepra e ketij psikopati eshte edhe me e tmerrshme. Pa dyshim se ky njeri meriton denimin edhe me te tmerrshem qe mund te ekzistoj. Por ajo qe e arrin kulminacionin e tmerresise eshe se ti/psikopat islamofob kete lajm/ veper te ketij psikopati e perdore si pretekst, per te vjellur vrer e qka ma keq kunder Fese/Besimit Islam. Pra, per mendimin tim ti tenton me kete pretekst te "vrasish" me qindra e mijra te tjere. Besoj qe nuk do te kesh sukses kurre. Kot e ke.
  Pse na kenka e tmerrshme me sijell lajmin ? A thue se vetem ky postuesi ketu e paska pase dijte, se mos te kish publikue ky, do te mbeste e fshehte dhe nuk do te turperohej sheiku yt i pereferuer. Ky na qenka psikopate dhe ka arrijt kulmin vetem pse ka shkruejt nje prej shume rasteve te ngjajshme qe ndodhin, jo vetem ne islam, po edhe ne tjeret popuj. Po ju a shkrueni ndonje gja edhe te pa vertetueme, se kjo bare na kenka ballafaqe ?

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-06-2010
  Postime
  378
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga daniel00 Lexo Postimin
  Sa kohe u rrah e ema e kesaj femije askush nuk u merakos, sepse eshte fare normale qe te rrihet femra ne nje shoqeri te udhehequr nga sheriati. Por ja q fajet e prinderve bien edhe mbi femijet .

  Dhe kush me siguron qe nje femije nuk rrihet ashtu si rrihet nje grua ne fene arabe ?

  Injoranca bashke me ligesine dhe urrejtjen shkaktojne viktima perdite ne do shoqeri te islamizuar . Ku eshte mbrojtja per te dobtin ne shoqerite fetare islame ?

  Edhe vete rasti i vendit tone e tregon nivelin e dhunes ne familje dhe te kriminalitetit.

  Tradita e dhunshme shqiptare e ka te lejuar dhunen ndaj femres e ndaj femijes duke uar ne mjaft raste edhe ne vdekje . Por kete rast e solla si kulminant i hipokrizise se nje Sheiku qe meson te tjeret per fe e vete eshte perbindesh , e sa per akuzat ndaj meje , shko e kerko nje njeri qe kam dhunuar une e pastaj flit .
  Sa per rrahjen e femres, ajo asht e lejueshme, hoxha thot rrahe gruen qe ta edukosh, sepse ajo ne tjeter menyre nuk kupton, por vetem ruej mos i msho ne fytyr, shenja nuk guxohet ti bajsh. Edhe ne kuranin e "madherishem" shkruen : grueja asht ara jote, d.m.th. prona jote dhe mund t'a perdorish si te duesh vet.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Sami Hyseni
  Antarsuar
  01-01-2010
  Vendndodhja
  Gjermani
  Postime
  880
  Faleminderit
  14
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga Gjyka Lexo Postimin
  Pse na kenka e tmerrshme me sijell lajmin ? A thue se vetem ky postuesi ketu e paska pase dijte, se mos te kish publikue ky, do te mbeste e fshehte dhe nuk do te turperohej sheiku yt i pereferuer. Ky na qenka psikopate dhe ka arrijt kulmin vetem pse ka shkruejt nje prej shume rasteve te ngjajshme qe ndodhin, jo vetem ne islam, po edhe ne tjeret popuj. Po ju a shkrueni ndonje gja edhe te pa vertetueme, se kjo bare na kenka ballafaqe ?
  Paska tmerr edhe me te tmerrshem...si duket tmerri spaska fund (nuk e kam dijt)...haha...

  Ti kur ke mesuar te lexosh, a te ka thene ndokush ndonjehere se duhet edhe ta kuptosh ate qe lexon?

 15. #15
  B@NeS@XhIe Maska e B@Ne
  Antarsuar
  04-01-2010
  Vendndodhja
  .............
  Postime
  4,350
  Faleminderit
  251
  159 falenderime n 120 postime
  Citim Postuar m par nga Gjyka Lexo Postimin
  Sa per rrahjen e femres, ajo asht e lejueshme, hoxha thot rrahe gruen qe ta edukosh, sepse ajo ne tjeter menyre nuk kupton, por vetem ruej mos i msho ne fytyr, shenja nuk guxohet ti bajsh. Edhe ne kuranin e "madherishem" shkruen : grueja asht ara jote, d.m.th. prona jote dhe mund t'a perdorish si te duesh vet.
  ......

 16. #16
  Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
  Antarsuar
  01-12-2006
  Postime
  6,435
  Faleminderit
  415
  144 falenderime n 138 postime
  Si rrahet femija, disa myslimane jane njerez te pakuptueshem.
  Destroyer of falsehood :)

 17. #17
  Style & Substance Maska e qeveriablu
  Antarsuar
  16-05-2011
  Postime
  1,830
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Dhuna ndaj femijeve ne boten muslimane,hmm ...c`te thuhet,ndoshta kjo:

  ""Urdhroni fmijt tuaj t falen kur t arrijn moshn shtat vje dhe rrihni ata (pr neglizhimin e t falurit) kur t arrijn moshn dhjet vje, dhe ndani ata nga njri-tjetri n krevat ""...transmetohen fjalet e Muhamedit.Hadithi eshte sahin !!!
  Mos blej asnje prodhim qe fillon me barkodin 860 (prodhime serbe),dhe ato 520 (prodhime greke) !

 18. #18
  Perjashtuar
  Antarsuar
  01-07-2008
  Postime
  1,324
  Faleminderit
  15
  32 falenderime n 30 postime
  Citim Postuar m par nga qeveriablu Lexo Postimin
  Dhuna ndaj femijeve ne boten muslimane,hmm ...c`te thuhet,ndoshta kjo:

  ""Urdhroni fmijt tuaj t falen kur t arrijn moshn shtat vje dhe rrihni ata (pr neglizhimin e t falurit) kur t arrijn moshn dhjet vje, dhe ndani ata nga njri-tjetri n krevat ""...transmetohen fjalet e Muhamedit.Hadithi eshte sahin !!!
  Rrahja e femijeve ne islam eshte mjet i fundit edukativ,dhe kjo rrahje nuk esht si me heret ne shkollat tona pra me kompas,shuplaka ose shqelma,por thjesht nji rrahje e lehte me rregulla sikur jane :
  -Ndalohet rreptesisht ne fytyre,dhe ne koke dhe pjeset tjera te ndieshme,
  -Rrahja behet me thuper,por pozita e dores eshte e ngjitur anash ne ije ose mbi bel
  -Nuk i jepet hovkrahut por vetem shuplakes nga vendi pra 45 shkall lart posht.
  -Qellimi nuk esht demtimi por edukimi.

  Islami parandalon te keqen dhe rruget qe ojn deri re e keqja dhe denimine la si mase te fundit edhe ky denim perdoret si parandlim.Kurse demokracia ti hap tere rruget e keqia dhe ne fund vetem denon.,sepse demokracia esht ligj i shejtnit i ardhur per te keqen e njerzimit dhe shkaterrimin e tin.

 19. #19
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-07-2009
  Vendndodhja
  Gjakove
  Mosha
  24
  Postime
  72
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  a pe tregon pra dikush qa ka lidhje qeky lajm me tolerance fetare

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  07-06-2010
  Postime
  378
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime
  Citim Postuar m par nga referi_1 Lexo Postimin
  Rrahja e femijeve ne islam eshte mjet i fundit edukativ,dhe kjo rrahje nuk esht si me heret ne shkollat tona pra me kompas,shuplaka ose shqelma,por thjesht nji rrahje e lehte me rregulla sikur jane :
  -Ndalohet rreptesisht ne fytyre,dhe ne koke dhe pjeset tjera te ndieshme,
  -Rrahja behet me thuper,por pozita e dores eshte e ngjitur anash ne ije ose mbi bel
  -Nuk i jepet hovkrahut por vetem shuplakes nga vendi pra 45 shkall lart posht.
  -Qellimi nuk esht demtimi por edukimi.

  Islami parandalon te keqen dhe rruget qe ojn deri re e keqja dhe denimine la si mase te fundit edhe ky denim perdoret si parandlim.Kurse demokracia ti hap tere rruget e keqia dhe ne fund vetem denon.,sepse demokracia esht ligj i shejtnit i ardhur per te keqen e njerzimit dhe shkaterrimin e tin.
  Po po, ska, islami fe e paqes.....

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •