Close
Faqja 23 prej 29 FillimFillim ... 132122232425 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 441 deri 460 prej 569

Tema: A.C. Milan

 1. #441
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A.C. Milan

  O makaber, o mjeshter komentesh. Lol
  ( eh cte kenaqin keta bilanistet)
  Kembet e kandreves me te karawait,kembet e karawit me te kandreves!!
  Ndryshon gje ne kontekst? Asgje.
  Fakti qendron se karawit ju be faull ne zone, faull i vogel pavaresisht se ai e ekzagjeroi faullin duke rene si dem i qelluar ne koke.
  Po ta shohesh me vemendje,po ti si plas syte mire, kur kemba e karawit ne vrapim e siper ngrihet lart, taka e tij kapet nepermjet gjunjeve te kandreves. Sapo e ndjeu kontaktin ai, ra direkt ne toke,kur shume mire mund edhe te qendronte ne kombe.
  Mgjth nuk ja hedh fajin sepse shume lojtare do e benin te njejten gje. Faull teknik,siq quhet zakonisht ne futboll,por jo faull per te kuq,absolutisht jo.
  Dias skishte te bente fare me incidentin. Dias rreshkiti per te heq topin kur karawi po binte ne toke anyway,keshtuqe te supozosh se karawit do i behej faull nga dias eshte idiotllik i papare. Mbase dias do vepronte ndryshe nqs bubuzheli i vogel nuk do rrezohej ne menyre spektakolare ne zone.

  Nejse, skomentoj me per kete incident.
  Ti,simply, e ke ndare mendjen qe ishte i kuq, ti me gjithe "arbitrat" e italise. Lol

 2. #442
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Me humbjen e Lazios dhe Interit, Milani konsolidon vendin e 3-te ne renditje. Me humbjen e Napolit rriten shanset per te kapur vendin e dyte, cka do te evitonte edhe ndeshjet paraeleminatore e s'do pengonte turnete apo stervitjet e parashikuara nga ekipi. Nese do fitojme ndeshjen direkte me Napolin vendi i dyte do jete pothuajse i siguruar.

  Ndersa neser na pret nje ndeshje mjaft e veshtire ndaj Barcelones. Nese do arrinim te kualifikoheshim do ishte shume shume e rendesishme per te rritur besimin tek keta futbolliste te rinj qe ne kete faze te dyte po bejne paraqitje mjaft te mira dhe do ishte gje mjaft e mire per vazhdimesine pozitive te ekipit.

  Forzaaaaaaa Milannnnnnnnnnnnnnn. La Storia Siamo Noiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 3. #443
  i/e regjistruar Maska e toni54
  Anėtarėsuar
  25-02-2010
  Postime
  3,799
  Faleminderit
  10
  60 falenderime nė 56 postime

  Pėr: A.C. Milan

  a thua neser mbrema nuk do me zhgenjeje milano...te shohim se qfare mund te beje

 4. #444
  i/e regjistruar Maska e taku72
  Anėtarėsuar
  23-11-2011
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  115
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: A.C. Milan

  rrofte galiani moxhi milan i po rref barcen dhe del ne vente dyte

 5. #445
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Massimiliano Allegri dhe Masimo Ambrosini jane paraqitur ne konference per shtype ne vigjilje te superndeshjes qe zhvillohet neser ne Camp Nou,ku Milani do ta kete mjaft te veshtire kualifikimin. Ja deklarata e plote:


  MASSIMILIANO ALLEGRI

  "Une nuk jam i shqetesuar, sepse veshtiresia e lojes nuk ka ndryshuar per shkak se luajm ne Spanje. Do te jete nje ndeshje shume e veshtire ,pasi do te luajme ndaj nje ekipi qe do perpiqet te ktheje epersin 2:0, ne duhet te bejme me mire se ne ndeshjen e pare. Nje gol nuk mund te jete i mjaftueshem per ne, sepse futbolli eshte i ēuditshem dhe ne duhet te shenojme me shume gola. Ne duhet te drejtohemi ne loje ne menyre te sakte, te kontrollojme mire situaten dhe te luajme mire, dhe mbi te gjitha nuk duhet te mendojme fare per ndeshjen e pare. Une dua te them se ne ndeshjen e pare, askush nuk kishte menduar se ne do te arrijme ketu me nje epersi prej 2 golave. Pra ne duhet te bejme te njejten gje, te qendrojme te koncetruar dhe kur te kemi mundesi te shenojme. Ata po bejne mire ne kampionat por ne duhet te jemi te qete. Kur arbitri neser(Sot) do te hape ndeshjen ne duhet te mendojm se po fillojme ndeshjen nga rezultati 0-0 keshtu qe nese lojtaret do te bejne mire, atehere jam i sigurt se do te kemi nje mbremje te madhe .Neve do te na duhet edhe pak fati per te shkuar ne raundin e ardhshem".


  MASSIMO AMBROSINI


  "Pazzini ka reaguar si lojtar i madh kur erdhi Balotelli. Ai ka treguar se ēfare mund te beje dhe beri gjithcka per te arritur ketu ku eshte. Po te ishte ai ne dispozicion do te ishte me mire. Ēdo ndeshje eshte e ndryshme por kjo eshte diēka e veēante. Ne duhet te perballemi me ta me guxim dhe perpjekje sepse ne duhet te mbajme avantazhin qe kemi. Nese ne neser hyjme ne fushe duke menduar vetem te mbrohemi, do te ishte fatale. Barcelona do te luaje ne te njejten menyre si luan jgithmone, por ne qofte se ne arrijme te shenojme, do te ishte nje avantazh shtese".


  Kjo ishte deklarata e plote e Allegrit dhe Ambrosinit perpara supersfides se sotme, tejet te veshtire.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 6. #446
  Happy Maska e milanistja_el
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Shumeeeeeeeee e veshtire ndeshja e sotme... por jo ipamundur kualifikimi i Milanit, topi eshte i rrumbullaket, morali eshte i larte keshtu mund te ndodhe gjithēka. Shpresoj te shohim ndeshje te bukur futbolli (dhe jo si vitin e kaluar kur luajti e fitoi arbitri )
  Forca Milan
  Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 7. #447
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 8. #448
  Evidenca Maska e RaPSouL
  Anėtarėsuar
  09-03-2006
  Vendndodhja
  Tetovė
  Postime
  17,485
  Faleminderit
  22
  103 falenderime nė 97 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Madaber si do ja bėni sonte? Do t'ia dal Milani a jo?
  Sui generis

 9. #449
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Une e kam thene me lart qe Milani do ta kete shume te veshtire sonte. E kam thene po ashtu qe edhe nese nuk kualifikohemi, ky grup lojtaresh meriton vetem lavderime, sidomos per kte pjese te dyte te sezonit. Askush nuk do mendonte qe Milani do bente ndonje gje kete sezon, pas gjith atij eksodi dhe mosinvestimi prej disa vitesh ne ekip. Fitorja 2-0 e ketij ekipi ka mahnitur kedo (perveē disa pseudotifozeve Barceloneske qe s'kane pare ndonjehere futboll). Duke pare qe Niang mund te luaje nga minuta e pare si qendersulmues, si dhe me shume mundesi mund te mungoje edhe Mexes, veshtiresia do te jete akoma edhe me e madhe. Megjithate shanset jane te barabarta, kjo fale rezultatit 2-0 te arritur ne San Siro. Milani do luaje me tridhembesh, pavaresisht se te tre lojtaret qe do jene ne sulm do kene dhe detyra mbrojtese, dhe kete gje dine ta bejne me se miri, sidomos El Shaarawy dhe Niang.

  Saki ka thene qe nese Milani nuk do te kete frike dhe nuk do e kape euforia e takimit te pare, do te kaloje me tej.

  Forzaaaaaaaaa Milannnnnnnnnnnnnnnn
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 10. #450
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  26-01-2013
  Vendndodhja
  Ne zon te luftes
  Postime
  1,204
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Une jam fans i Real Madridit, por nje Barcelon qe pat seri humbjesh, tash mundeni me paramendu sa eshte e uritur per fitore, une mendoj qe Barca sot do ta deklasoj Milanon, edhe pse kisha pas deshir Milano me shku tutje.

 11. #451
  Bordi Drejtues Maska e Ingenuous
  Anėtarėsuar
  13-05-2002
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Mosha
  40
  Postime
  934
  Faleminderit
  16
  41 falenderime nė 28 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Forca Milan! Ne jemi Historia!!
  "Askush nuk eshte perfekt, une jam askushi"

 12. #452
  fossa dei leoni Maska e prenceedi
  Anėtarėsuar
  07-11-2008
  Postime
  2,141
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Forza Milan..... Forza extraterrestri

 13. #453
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Postime
  643
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 12 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Citim Postuar mė parė nga Ingenuous Lexo Postimin
  Forca Milan! Ne jemi Historia!!

  Ju luani me shkronja historike, ndersa ne luajm me dy kembet!
  All religions, arts and sciences are branches of the same tree.

 14. #454
  Larguar Maska e Noellag
  Anėtarėsuar
  23-09-2009
  Vendndodhja
  Ne zemrat tuaja
  Postime
  2,593
  Faleminderit
  0
  32 falenderime nė 26 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Me 18 dhe 19 vjecare ne fushen e Barcelones eshte e veshtire. Ne situata te tilla duhet pervoja. Pas disa vitesh keta lojtare do jene me te pjekur dhe Milani mund te behet me i forte.
  Larguar

  Duhet te perjetosh shume qe te behesh njeri

 15. #455
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Une mendoj se mbreme iu vu vula humbjes me nisjen e Flamini-se si titullar. Ai nuk pati as bashkepunimin me te vogel as me Boateng e as me Niang. Per mua pergjegjesi kryesor mbreme per humbjen eshte Allegri me ato fiksimet e tij taktike. Milani bere pikerisht ate se cilesi druhej i madhi Arrigo Sachi, hyri ne fushen e lojes me frike dhe qe ne minuten e pare mendoi per te mbrojtur avantazhin e San Siros. Por ky ishte dhe gabimi me i madh. Edhe ne qofsh duke luajtur me nje ekip jo te forte si Barcelona, psh me Malaga, Porto, PSG, Gallata a ndonje tjeter, nqs hyn ne fushe me mendimin per te mbrojtur rezultatin do deshtosh. Rezultati mbrohet duke shenuar fillimisht. Ai goli qe ne minuten e 5-te me beri te mendoj qe Milani u eleminua dhe vetem sa po e shihja ndeshjen per inercine e tifozit. Lojen qe beri Milani nga minuta e 70 e mbrapa duhet ta kishte bere qe ne fillim. Vetem atehere do te kishte shanse per kualifikimin.

  Megjithate, siē e kam thene edhe me perpara, per mendimin tim me shume rendesi ka renditja ne kampionat se sa kualifikimi ne Champions kete sezon. Edhe nese do kalonim Barcelonen, Milani nuk besoj se do kishte mundesi per te arritur ne finale. Perpara do kishim te pakten edhe nje super perballje, me Dortmund, Bayern apo Real Madrid. Milani ka nje ekip me te rinj dhe kete sezon duhet te beje te pamunduren qe te zere vendin e dyte tani qe dhe Napoli eshte vetem 2 pike larg dhe vjen te luaje kundra nesh ne Milani. Me vendin e dyte shmangim paraeleminatoret me ndonje Tottenham, Chelsea apo ndonje tjeter ekip te veshtire, pasi dhe formula eshte e tille tashme qe ka rrezik qe te perballesh me nje super skuader qe ne paraeleminatore. Me vendin e dyte Milani do te mund te bente merkato i qete dhe do vazhdonte fazen pergatitore pa menduar per gjera te tjera.

  Sa per kta qe flasin per mbrojtesat Italiane, ata kane qene, jane e do te jene mbrojtesat me te forte ne bote. Nje mbrojtes e ka nxjerre dhe Brazili, disa i ka nxjere dhe Gjermania, por Italia i ka patur e do ti kete gjithmone. Une jam tifoz i Brazilit, por per mbrojtesa, Italia eshte e vetmja. Maldini, Canavaro, Nesta, Baresi, Gentile etj. Po kur shef futboll ne 2010 per here te pare te duket Piquet me i miri i historise. VL.

  Forzaaaaaaaaaaaaaaaaa Milannnnnnnnn
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 16. #456
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Pas ēdo te keqje, vjen nje e mire. Dhe e mira eshte se Milani ka siguruar kartonin e Sllovakut Juraj Kucka te Genoas, i cili vitin tjeter do vishet kuqezi dhe do mare nje page prej 1.2 mln Eurosh ne sezon. Me ne fund do flaket babagjyshi Flamini nga Milani, i cili kete sezon, se bashku me Boneren, kane qene dy lojtaret qe kane penalizuar me shume Milanin ne rezultate.

  Po ashtu flitet se pothuajse eshte siguruar edhe kartoni i mbrojtesit te Torinos, Angelo Ogbona, i cili tashme eshte edhe pjese e kombetares se Italise.

  Me keto dy blerje, largohen dhe ca precipitate nga ekipi, si psh Flamini, Bonera, e ndonje tjeter. Ideale do ishte nese do te vinte edhe Strotman. Per mua eshte nje nga mesfushoret me me shume te ardhme. Pervec ketyre, pritet qe dhe nje lojtar i Milan Primavera t'i bashkohet sezonin e ardhshem Milanit, ashtu si u veprua kete sezon me De Sciglio-n.
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 17. #457
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Une mendoj se mbreme iu vu vula humbjes me nisjen e Flamini-se si titullar. Ai nuk pati as bashkepunimin me te vogel as me Boateng e as me Niang. Per mua pergjegjesi kryesor mbreme per humbjen eshte Allegri me ato fiksimet e tij taktike. Milani bere pikerisht ate se cilesi druhej i madhi Arrigo Sachi, hyri ne fushen e lojes me frike dhe qe ne minuten e pare mendoi per te mbrojtur avantazhin e San Siros. Por ky ishte dhe gabimi me i madh
  Po flet percart madaber......e gjete fajtorin Flamini..........po gjysh Ambrosinin pse nuk e permend,dy gola shenoi Barca vetem se e humbi topin afer zones se 16 metrave ky lloj futbollisti,po Zapaten e harrove apo Mexes qe akoma nuk e ka kuptuar se cfare po ndodhte dhe c'lidhje kishte ai me ate aktivitet sportiv,po Montolivo qe gaboi cdo pasim te mundshem pse nuk e permend apo Abate qe nuk ishte as ne ajer dhe as ne toke.
  Nuk eshte faji i Allegrit,faji eshte i gjithe ekipit,me ata futbolliste qe ka Milani ne organike nuk mund te pretendosh asgje.
  Na e ''shpife'' me kete Sakin duke e permendur ne cdo dy postime,lere te beje ndonje reklame kepucesh se eshte me mire.


  Lojen qe beri Milani nga minuta e 70 e mbrapa duhet ta kishte bere qe ne fillim. Vetem atehere do te kishte shanse per kualifikimin.
  Ne min e 70 rezultati ishte 3- 0 jo 0- 0,c'prisje ti qe Milani te hidhej ne sulm qe nga min e pare kunder barces ne Campnou.Iluzion quhet ky duke pare Milanin e momentit dhe Barcen.

  te duket Piquet me i miri i historise.
  pse futbollist eshte Piquet........!?

 18. #458
  Vete zot, vete shkop Maska e jarigas
  Anėtarėsuar
  21-03-2003
  Vendndodhja
  Napoli,Italy
  Mosha
  48
  Postime
  5,397
  Faleminderit
  393
  249 falenderime nė 213 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Citim Postuar mė parė nga freeopen Lexo Postimin
  Po flet percart madaber......e gjete fajtorin Flamini..........po gjysh Ambrosinin pse nuk e permend,dy gola shenoi Barca vetem se e humbi topin afer zones se 16 metrave ky lloj futbollisti,po Zapaten e harrove apo Mexes qe akoma nuk e ka kuptuar se cfare po ndodhte dhe c'lidhje kishte ai me ate aktivitet sportiv,po Montolivo qe gaboi cdo pasim te mundshem pse nuk e permend apo Abate qe nuk ishte as ne ajer dhe as ne toke.
  Nuk eshte faji i Allegrit,faji eshte i gjithe ekipit,me ata futbolliste qe ka Milani ne organike nuk mund te pretendosh asgje.
  Pajtojem per Ambrosinin dhe Mexes e do te shtoja edhe Costant, por per te tjeret jo!! Abate dhe Montolivo qene me te miret ne skuader!!! Allegri e qelbi, pasi psokologjikisht vuri nje skuader frikacake!!!
  Jarigas

 19. #459
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Citim Postuar mė parė nga jarigas Lexo Postimin
  Pajtojem per Ambrosinin dhe Mexes e do te shtoja edhe Costant, por per te tjeret jo!! Abate dhe Montolivo qene me te miret ne skuader!!! Allegri e qelbi, pasi psokologjikisht vuri nje skuader frikacake!!!
  Jarigas duhet te shohesh ndeshjen e djeshme dhe jo te kesh parasysh paraqitjen e ketyre te dyve (Ab.. dhe Mon..) gjate nje sezoni.Ne ndeshjen e mbremshme Montolivo humbi te gjithe pasimet dhe nuk ishte ne gjendje te impostonte lojen sulmuese te Milanit (jo se reparti i sulmit varet vetem prej tij).
  Vetem portieri i Milanit meriton note pozitive per ate ndeshje, te tjeret .........
  Une jam i mendimit se faji eshte i shoqerise dhe jo i trajnerit,nga pleshti nuk nxirret dhjame.

 20. #460
  Ragnald
  Anėtarėsuar
  18-06-2006
  Vendndodhja
  london
  Postime
  4,471
  Faleminderit
  0
  16 falenderime nė 13 postime

  Pėr: A.C. Milan

  Tani qe bilani u injorua dhe degjenerua mire nga barca, please God, give us barca in the next round .
  Juventus fans deserve that .

Faqja 23 prej 29 FillimFillim ... 132122232425 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •