Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 34 prej 34
  1. #21
    Intifada verzioni 4.0 Maska e mesia4ever
    Anëtarësuar
    01-12-2006
    Vendndodhja
    Guinea
    Postime
    6,386
    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    Te jesh shkurtepames, ndoshta i sheh gjerat me detajisht, dhe kjo permendimin tim s'ka gje te keqe. Po ti oj "drit", na trego se ne cfar je largpames dhe i perparuar ?
    Mos bej shaka, se shkurtpames ka kuptim kur nje njeri shikon cka eshte e mire vetem per momentin, por nuk mendon per te ardhmen.
    Krejt shtetet e perparuara investojne resurse e para ne shkolla e arsimim, ju parate i shtini me i ndertu xhamia, e keto xhami po e bejne popullin tone injorant.
    Une asgje sjam, por se paku nuk besoj ne disa gjera qe i besoni ju.

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Plasni me mllefin tuaj
    Nga ne thuhet: kurvat flasin fshehtas dhe pas shpine,edhe andej nga ferizaji paskan dal kurvat
    Jetë e rëndë.......!!!

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e busavata
    Anëtarësuar
    22-10-2008
    Vendndodhja
    Gjilan
    Postime
    4,023
    thojn , mi ndihmue nje fukaraje asht sikur me ndertu ni Xhami ....

  4. #24
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Ne Tirane ka qindra vite qe nuk eshte ndertuar ndonje xhami e permasave te Kishes Katolike apo Ortodokse dhe nuk doli ndonje Musliman te protestoje per ndertimin e tyre.

    Toleranca dhe civilizimi i Muslimaneve Shqiptar nuk eshte me llafe por me vepra.
    Ne Rome prane Vatikanit u ndertua xhamia me e madhe ne Evrope dhe nuk doli ndonje Italian te protestoje per ndertimin e kesaj Xhamie.
    Ne Dubai po ndertohen 10-tra Kisha por sdoli ndonje Arab qe te protestoje per keto kisha.

    Mesoni te jetoni me paqe dhe mos lejoni qe smira tju nxije zemrat.
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  5. #25
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Citim Postuar më parë nga Njoni-ch Lexo Postimin
    Plasni me mllefin tuaj
    Nga ne thuhet: kurvat flasin fshehtas dhe pas shpine,edhe andej nga ferizaji paskan dal kurvat
    O more arap i kuq po kesh kusia ferteren

  6. #26
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar më parë nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    O more arap i kuq po kesh kusia ferteren
    Pervec se te shash dhe ofendosh nuk din te besh nje bisede normale ti?

    Keshtu je dhe ne jeten tende normale?
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  7. #27
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185
    Citim Postuar më parë nga mesia4ever Lexo Postimin
    Mos bej shaka, se shkurtpames ka kuptim kur nje njeri shikon cka eshte e mire vetem per momentin, por nuk mendon per te ardhmen.
    Krejt shtetet e perparuara investojne resurse e para ne shkolla e arsimim, ju parate i shtini me i ndertu xhamia, e keto xhami po e bejne popullin tone injorant.
    Une asgje sjam, por se paku nuk besoj ne disa gjera qe i besoni ju.
    Po qa po thu bre ? A nuk e rrezuan gjimnazin per ta ndertu katedralen ne midis Prishtine a ?


    Hajte largpames, cfar i thua keti paradoksi !!?

  8. #28
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Citim Postuar më parë nga angmokio Lexo Postimin
    Pervec se te shash dhe ofendosh nuk din te besh nje bisede normale ti?

    Keshtu je dhe ne jeten tende normale?
    O i mutun ,
    nuk kam nerv te shkruaj shkrime per ty, sepse e di qe qellimi yt eshte vetem Arabizimi sikurse po tregon avatari yt dhe per kete arsye nuk shkruaj.

    Pse po me njeh ti mua ne jete e perditshme, une te garantoj qe sme njeh, sepse nuk toleroj antikombetar pran meje, po nese me njeh ateher sillesh sikurse nje hijen dhelper lavire dhe genjeshtar mundohesh te me bindesh qe edhe ti je me se paku shqiptar, tjeter ska ktu.

    Rrespi e arabomagjypve je ti a po ta trusin hiq.
    Secila perandori Politike apo edhe fetare eshte mundu ti fus kthetrat tek Titanet eshte gjunjezuar ky nuk eshte kercenim por bes, dhe une fjalen po ta jeap se kshu do te ndodh.

  9. #29
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    Po qa po thu bre ? A nuk e rrezuan gjimnazin per ta ndertu katedralen ne midis Prishtine a ?


    Hajte largpames, cfar i thua keti paradoksi !!?
    Ky nuk eshte paradoks, ai vend eshte rezervuar qe moti per katedrale por Yugosllavia e zuri vendin e katedrales dhe e futi gjimnazin, sepse serbet jan ata qe nuk dojn kisha ne trojet shqiptare e jo arabet. Ju krejt rus jeni.
    Rusia e din qe prej ati momenti kur te humb fuqin xhamia tek ne ajo nuk do te ket me kontrollin mbi popullin shqiptar.

    Hoxhallaret jan ata qe no kohen e fundit, po mundohen te shkatrrojn kulturen tone.
    Paramendoni ne kosove nen trashigimin kulturore hyn vetem ato objekte qe kane te bejn me osmanllinjet dhe me kishat orthodokse serbe. D.m.th. Kosova as nje objekt permi 500 vjet nuk e ka nen trashigimin kulturore eshte nje mekat qe i behet kultures sone.
    Vrasje, Helmim, Dhunim, Varrje dhe krejt te zezat per Vahabet apo thjesht kriminelet e Kultures shqipe.

  10. #30
    Love all, but trust a few Maska e angmokio
    Anëtarësuar
    02-09-2011
    Vendndodhja
    AngMoKio
    Postime
    3,928
    Citim Postuar më parë nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    O i mutun ,
    nuk kam nerv te shkruaj shkrime per ty, sepse e di qe qellimi yt eshte vetem Arabizimi sikurse po tregon avatari yt dhe per kete arsye nuk shkruaj.

    Pse po me njeh ti mua ne jete e perditshme, une te garantoj qe sme njeh, sepse nuk toleroj antikombetar pran meje, po nese me njeh ateher sillesh sikurse nje hijen dhelper lavire dhe genjeshtar mundohesh te me bindesh qe edhe ti je me se paku shqiptar, tjeter ska ktu.

    Rrespi e arabomagjypve je ti a po ta trusin hiq.
    Secila perandori Politike apo edhe fetare eshte mundu ti fus kthetrat tek Titanet eshte gjunjezuar ky nuk eshte kercenim por bes, dhe une fjalen po ta jeap se kshu do te ndodh.
    E kuptoj edukaten tende, keshtu te meson Jezusi dhe Kisha?

    Islami eshte realitet tashme ne Evrope , mbi 45 milione Evropiane jane Muslimane?
    Se kuptoj pse te duket antikombetare ty nje hene ne Evrope? C'lidhje ka atdhetarizmi ketu se nuk e kuptoj?
    Simbolin e henes e ke kudo ne Evrope , shiko me poshte.

    Xhami ne Angli( shikoje henen)




    Xhami ne Hollande ( shikoje henen)



    Xhamia me e madhe Evrope , Rome-Itali (shikoje henen)
    "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

  11. #31
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Me qka merret, me ndertime ne europe.
    Me rastin e disa ndertimeve ju ka hy gjermani ,anglezi, hollandezi etj. ne mbrendesi dhe do tju gjunjezoj atehr kur ju nuk e prisni dhe prej atyre qe nuk e prisni dhe per kete ta jep fjalen.
    Arabomagjyp

  12. #32
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185
    Citim Postuar më parë nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    Ky nuk eshte paradoks, ai vend eshte rezervuar qe moti per katedrale por Yugosllavia e zuri vendin e katedrales dhe e futi gjimnazin, sepse serbet jan ata qe nuk dojn kisha ne trojet shqiptare e jo arabet. Ju krejt rus jeni.
    Rusia e din qe prej ati momenti kur te humb fuqin xhamia tek ne ajo nuk do te ket me kontrollin mbi popullin shqiptar.

    Hoxhallaret jan ata qe no kohen e fundit, po mundohen te shkatrrojn kulturen tone.
    Paramendoni ne kosove nen trashigimin kulturore hyn vetem ato objekte qe kane te bejn me osmanllinjet dhe me kishat orthodokse serbe. D.m.th. Kosova as nje objekt permi 500 vjet nuk e ka nen trashigimin kulturore eshte nje mekat qe i behet kultures sone.
    Vrasje, Helmim, Dhunim, Varrje dhe krejt te zezat per Vahabet apo thjesht kriminelet e Kultures shqipe.
    Shko meso fjalen paradoks o çuno,
    Nuk eshte e arsyeshme rrezimi i nje gjimnazi shqiptar me pretekst se ne kohen kur na ishte dikur "jugosllavia", kisha na e paska rezervuar ate vend. Gjimani Xhevdet Doda ishte shkoll e vjeter ne Prishtine !

    Ne krejt rus jemi ?
    O hyllo, ne s'jemi ortodoks, s'besojm kryçin dhe nuk predikojm neper kisha, cfar je ka flet ? A mos ndoshta te jan perzier kabllat dhe mendon se je duke biseduar me ndonje katolik ketu ?

    Edhe aman, mos me fol per histori se po ma gërrdit kete lend ! Ik shko fol per bujqesi, e per at senin qe ke afer gojes.

  13. #33
    ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
    Anëtarësuar
    29-09-2006
    Postime
    965
    Citim Postuar më parë nga Le dévoué Lexo Postimin
    Shko meso fjalen paradoks o çuno,
    Nuk eshte e arsyeshme rrezimi i nje gjimnazi shqiptar me pretekst se ne kohen kur na ishte dikur "jugosllavia", kisha na e paska rezervuar ate vend. Gjimani Xhevdet Doda ishte shkoll e vjeter ne Prishtine !

    Ne krejt rus jemi ?
    O hyllo, ne s'jemi ortodoks, s'besojm kryçin dhe nuk predikojm neper kisha, cfar je ka flet ? A mos ndoshta te jan perzier kabllat dhe mendon se je duke biseduar me ndonje katolik ketu ?

    Edhe aman, mos me fol per histori se po ma gërrdit kete lend ! Ik shko fol per bujqesi, e per at senin qe ke afer gojes.
    Po ju jeni ata hoxhallaret qe po e shesin Kombin .

  14. #34
    I regjistruar diku … Maska e Le dévoué
    Anëtarësuar
    20-08-2012
    Postime
    2,185
    Citim Postuar më parë nga Hillirian-zo Lexo Postimin
    Po ju jeni ata hoxhallaret qe po e shesin Kombin .
    Nuk jam hoxhe, po kujt po ja shesin ? Ka sa po ja shesin ? A ke prova dhe nese po, perse nuk po i denoncon ne nje gjykat ata hoxhallar me provat ne duar ?!

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •