Close
Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234
Duke shfaqur rezultatin 61 deri 65 prej 65
  1. #61
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Citim Postuar më parë nga beni33 Lexo Postimin
    kur kihet para syesh se deri tash klani i thaqit ka qen klan i krimit dhe i veprave anti shqiptare kjo te len te dyshosh qe vrasjet pas lufte i ka kry SHI-KU PRA NO COMENT
    Pervec qe e keni te veshtire ta pranoni se Deputeti - vrases i LVV eshte i juaji, ju tani do ju kaploj nje turp i papare kombetar. Ju ende nuk jeni te vetedijeshem se cfar mallkimi nga ana e popullit te Kosoves do ju bjer. Te vritet nje njeri i urt nga deputeti i juaj.

    Tani edhe distancimi nuk ben pune, ne fakt ju nuk guxoni as te distancoheni sepse ja keni friken vrasesit Selimi. Ju keni filluar ta zgjedhni nje rruge "te mire" , ate te mos pranimit te vrasjes, mirepo kur organet e drejtesise i kane faktet njeriu denohet edhe kur nuk pranohet vepra.

    Ka zera qe qarkullojne se edhe Ismet Raci nga Klina eshte vrar nga Rexhep Selimi. Turp te jeni! Levizje banditesh. Dhe ju jeni ata qe donit ta njollosnit Shikun....
    “Kush është prej jush pa mëkat, le ta gjuajë i pari gurin në të!”

  2. #62
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    Citim Postuar më parë nga Poeti Lexo Postimin
    Eshte nje veti e popujve te vegjel qe shume shpejt bien nen ndikimin e te fortit (ne kete rast EULEX-it) dhe lujan lojen sipas muzikes se tyre. Per 12 vjet nuk u zbulua vrasesi i Xhemajl Mustafes, dhe tash EULEX-i e zbolui se eshte Rexhep Selimi (VV-ja me sakt), sepse eshte i vetmi se bashku me levizjen e tij qe po ua nxjerr te palarat edhe qeveritareve edhe opozite por edhe EULEXI-t. Une vertete do te doja te zbulohen te gjitha vellavrasjet (nese jane te tilla) te paraluftes (vrasja e vellezerve Gervalla dhe Kadri Zekes), vellavrasjet gjate luftes dhe ato te pasluftes, sepse nese jane bere nga dora "shqiptare" ai nuk mund te jete shqiptare, por spiun i shitur te shkjau.
    Nuk pajtohem qe te drejtojme gishtin drejt dikujt qe akoma nuk e dijme nese eshte apo jo vrasesi (sepse cdokush edhe i paraburgosur te jete nuk eshte fajtore por i dyshuar-derisa nuk vertetohet akuza). Prandaj them te mos ngutemi, nese kemi prite 12 vjet, te presim derisa te dale e verteta ne shesh.
    Pse cila Polici deshe ti te merret me Rexhep Selimin? Policia e Kosoves a! Edhe ashtu po thojne gjithcka eshte politike, vec ka mjaftu te merret edhe policia e Kosoves me rastin ne fjal per te ja vendos kapukun spekulimeve, sepse kriminelet dhe banditet e LVV kete e dojn.
    “Kush është prej jush pa mëkat, le ta gjuajë i pari gurin në të!”

  3. #63
    i/e regjistruar Maska e Antiproanti
    Anëtarësuar
    28-07-2011
    Postime
    6,033
    Citim Postuar më parë nga Gogi Lexo Postimin
    Pervec qe e keni te veshtire ta pranoni se Deputeti - vrases i LVV eshte i juaji, ju tani do ju kaploj nje turp i papare kombetar. Ju ende nuk jeni te vetedijeshem se cfar mallkimi nga ana e popullit te Kosoves do ju bjer. Te vritet nje njeri i urt nga deputeti i juaj.

    Tani edhe distancimi nuk ben pune, ne fakt ju nuk guxoni as te distancoheni sepse ja keni friken vrasesit Selimi. Ju keni filluar ta zgjedhni nje rruge "te mire" , ate te mos pranimit te vrasjes, mirepo kur organet e drejtesise i kane faktet njeriu denohet edhe kur nuk pranohet vepra.

    Ka zera qe qarkullojne se edhe Ismet Raci nga Klina eshte vrar nga Rexhep Selimi. Turp te jeni! Levizje banditesh. Dhe ju jeni ata qe donit ta njollosnit Shikun....
    Mos fol muhalife...

    Po te ishte ai vrases dhe aq i rrezikshme, atehere ti do te ishe i pari qe do ia kishe friken dhe nuk do ta akuzoje publikisht, pa fakte, dhe madje as pa akuze zyrtare...
    Perndryshe, edhe po te ishte e vertete, personi per te cilin flet ti, veprat do ti kishte bere ne emer dhe me urdher te PDK-se dhe jo te VV, e cila ne ate kohe as qe ka ekzistuar.

    Dhe, mos harro se ta quash dike (me emer dhe mbiemer) vrases eshte veper e denueshme penale. Pavaresisht a e thua ne forum, ne rruge, ne Kosove, ne Shqiperi, ne Europe...
    Ndryshuar për herë të fundit nga Antiproanti : 12-10-2012 më 11:16

  4. #64
    i/e regjistruar Maska e cubel
    Anëtarësuar
    30-05-2005
    Postime
    34
    Të gjitha pyetjeve për vrasjet e pasluftës, përgjigjjet i ka kryekrimineli Xhavit Haliti dhe Azem Syla.

  5. #65
    he he hee... Maska e halla mine
    Anëtarësuar
    05-01-2011
    Vendndodhja
    brojë
    Postime
    1,466
    Citim Postuar më parë nga Gogi Lexo Postimin
    Pervec qe e keni te veshtire ta pranoni se Deputeti - vrases i LVV eshte i juaji, ju tani do ju kaploj nje turp i papare kombetar. Ju ende nuk jeni te vetedijeshem se cfar mallkimi nga ana e popullit te Kosoves do ju bjer. Te vritet nje njeri i urt nga deputeti i juaj.
    Ketu edhe eshte qellimi i shpifjeve.. nuk ke nevoje ti vet te na thuash, e kemi kuptuar jo vetem ne te VV-se por edhe krejt tjeret, perfshire edhe ldk-istet apo te demtuarit e vrasjes.
    Nuk po ju beson kush o gogluq. Keni rrejt aq shume sa tani krejt qka nxirrni nga goja do ju kthehet kunder automatikisht. Si me pshty perpjete ose me pshty hulkun, ju mbeteni te flliqurit.

    Tani edhe distancimi nuk ben pune, ne fakt ju nuk guxoni as te distancoheni sepse ja keni friken vrasesit Selimi. Ju keni filluar ta zgjedhni nje rruge "te mire" , ate te mos pranimit te vrasjes, mirepo kur organet e drejtesise i kane faktet njeriu denohet edhe kur nuk pranohet vepra.
    Organet e drejtesis!!!!??? A je tu fol per Kosove a per ku? Qe per organet e drejtesis nje artikull interesant, ku tregohet ne çfare duarsh te zeza eshte ra Kosova:



    UNMIK-u asgjësoi dosjet e krimeve politike

    Misioni i Kombeve të Bashkuara, UNMIK-u, “varrosi” të vërtetat për vrasjet e pasluftës.

    13.08.2012

    Një burim i gazetës “Kosova Sot”, ka dëshmuar se dosjet e krimeve me motive politike janë asgjësuar nga UNMIK-u, ndërmjet viteve 2006-2007.

    Sipas një dëshmitari deri vonë, ish-gjyqtari në Gjykatën Supreme, në kohën që kjo e fundit drejtohej nga Rexhep Haxhimusa, një pjesë e dosjeve, në qendër të të cilave ishin krimet politike janë asgjësuar nga misioni i UNMIK-ut, nëpërmjet një letër-prerëse, që ndodhej në anën e majtë të katit përdhes të Gjykatës Supreme.

    Ish-kryeprokurori i vendit, Hilmi Zhitia, ka rrëfyer se nuk ka pasur kompetenca që ta kontrollojë UNMIK-un, madje pohon se nuk e dinte as me çfarë lëndësh merreshin dhe as sa punonjës ishin.

    Në vitin 2007, Zhitia pohon se ka kërkuar ndihmën e shtetit për ndërhyrjen e Shërbimit Informativ, por kjo kërkesë i është refuzuar, ndërkohë që në lëvizje ishin shërbimet informativ të partive politike(lexo SHIK-U), edhe pse nuk ishin zyrtare.

    Hilmi Zhitia ka qenë kryeprokuror i Kosovës për dhjetë vite radhazi, në kohën kur ish-gjyqtari dëshmitar pohon se janë asgjësuar dosjet e krimeve të rënda politike.

    Sipas tij UNMIK -u, i zgjidhte vetë lëndët që donte dhe më pas ishte punë e tij se çfarë bënte me to.

    “Disa herë më janë ankuar punonjësit e policisë së UNMIK- ut, nuk i lejonin të marrin dosjet, nëse më parë nuk i kanë zgjedhur ata. Mirëpo unë nuk kisha kompetenca të ndërhyja. Madje unë nuk dija as se sa punonjës kishte UNMIK – u që merreshin me këtë detyrë dhe se kush ishin ata”, i ka thënë gazetës “Kosova Sot”, ish-kryeprokurori i vendit.

    * * *

    Nuk janë të pakta vrasjet, të cilat cilësohen me motive politike që kanë ndodhur në Kosovë pas luftës, edhe që ende nuk kanë autorë.

    Këshilltari për informim i ish-presidentit Ibrahim Rugova, Xhemail Mustafa, është ekzekutuar më 23 nëntor të vitit 2000, fare pranë banesës së tij, në lagjen “Dardania” në Prishtinë, ndërkohë që po kthehej nga puna. Kur kanë kaluar përreth 12 vjet, edhe sot e kësaj ditë, vrasja tij e shtuar në rendin e vrasjeve me motive politike vijon të jetë e pazbardhur dhe për pasojë pa autorë. Dosja Mustafa është marrë që në fillim nga policia e UNMIK-ut dhe KFOR-i, të cilët nuk kanë mundur ta zbardhin asnjë detaj.

    Aktualisht nuk dihet asgjë për fatin e kësaj dosjeje, madje nuk dihet nëse ekziston ende e plotë, apo është përgjysmuar nga asgjësimet e UNMIK-ut. Po në të njëjtën periudhë janë regjistruar edhe ekzekutime të tjera, duke përdorur të njëjtin model, vrasjen pranë banesës. Disa nga këto janë edhe vrasja e Haki Ymerit, ish-anëtar i Degës së LDK-së në Skenderaj, e Shaban Manajt, anëtar i Kryesisë së KP të LDK-së në Istog, e kryetarit të komunës së Klinës, Ismet Rracit, pastaj vrasja e deputetit të Parlamentit të Kosovës, Smajl Hajdarajt, vrasje e Kosovë Zeqirajt dhe Albert Zeqirajt, përkrahës të LDK-së në Istog. Vrasja e deputetit Hajdari kishte ndodhur në prag të marrëveshjes paraprake ndërmjet udhëheqësve politikë të Kosovës për krijimin e institucioneve të Kosovës. Këto vrasje dhe një seri vrasjesh të tjera të kësaj natyre, janë cilësuar si vrasje me motive politike.(telegrafi)
    Asnjë kompromis, kurr asnjëher.. deri n'apokalips!

Faqja 4 prej 4 FillimFillim ... 234

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •