Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 11
 1. #1

  Lightbulb Tutorial pr t'u br hacker

  Ky eshte tutoriali i pare qe shpresoj te jape nje ide te qarte mbi boten e vertete te netit dhe tju ndihmoje te hidhni hapat e para.
  Ky tutorial shpjegon konceptin e IP dhe ju ndihmon te gjeni IP e te tjereve...
  Ky do te ndiqet nga nje tutorial tjeter mbi serverat ...softwarein e tyre dhe dobesite...
  Shpresoj qe ta pelqeni dhe ftoj edhe te tjeret te shkruajne ne vazhdim e te bashkepunojne OK?
  Me dokumentin e wordit eshte bashkangjitur edhe Whois per cdo rast

  Beni download tani per te lexuar me shume !
  Skedart e Bashkngjitur Skedart e Bashkngjitur

 2. #2
  Titulli Personal Maska e Sentinus
  Antarsuar
  05-12-2002
  Vendndodhja
  c:\sytem volume information
  Postime
  129
  Force Intruder
  Pergezime per tutorialin .

  Kam disa gjera per te .

  1) Ne tutorial do sqaruar qe ranget e ip te meposhtme jane cilesuar me marreveshje IP PRIVATE ose "Jo Reale"
  192.168.xxx.xxx
  10.xxx.xxx.xxx

  qe do te thote se keto range ip perdoren ne rrjeta(networks) lokale ku perdoret NAT(network adress translater) per perkthimin e tyre ne IP Reale.
  Keshtu nese shikon kete range IP diku nuk mund te nxjerresh asnje perfundim se kush po i perdor (Rasti Albania Online qe permendet ne tutorial).
  Keto range IP mund te perdoren nga kushdo per te bere qofte dhe Intenernet Sharing.

  2) Force Intruder, eshte me mire te mos perdoresh IP e tua per kete tutorial.

  3) Nuk duhet nje tutorial sesi te behen "HACKERS" por sesi te mesojne sa me shume , se me thene te drejten "shume" hackers ka shqiperia ci do me te tjeret .

  4) Shume e rendesishme : Permendja e atij domaini reale nuk eshte me vend mendoj .

  FI te pergezoj dhe njehere per punen qe ke bere

  Bye

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  21-06-2002
  Vendndodhja
  -
  Postime
  73
  Force Intruder,

  1 - Para se te filloj me permbajtjen, kujdes me formen: 'tutoriali' yt eshte shkruar ne word dhe mesa duket harron qe jo te gjithe perdorin programet dhe sistemin operativ te Microsoft. IP.doc ben mire ta kthesh ne IP.txt

  2 - ndoshta duhet te fillosh 'tutorialin' tend duke shpjeguar dallimin midis 'hacker' dhe 'cracker', pra duke ndryshuar dhe temen me te cilen ke hapur diskutimin: "Tutoriali i Pare ! Keshtu do behesh Hacker? Ja nje fillim..."

  3 - ndoshta duhet te qartesosh qellimet qe kerkohen te arrihen dhe se si do te arrihet (hapat qe ke ndermend te ndjekesh), fazen pergatitore, fazen e sulmit dhe fazen qe vjen mbas sulmit.

  4 - ndalu pak me teper mbi shpjegimin e rreziqeve dhe pasojave qe mund te kete kush sulmon pronen e tjetrit.

  5 - je duke nxitur sulmin e sistemeve operative duke perdorur si sistem operativ nje sistem te pasigurt (Windows) me te gjtha pasojat qe rrjedhin nga kjo.

  Shprehu me qarte mbi kerkesen qe ke: te duhet nje server prove per te provuar arjen, apo fare? Mund te te ve ne dipozicion nje sever qe te kryesh provat e tua, por po fillove ta sulmosh me windows do te futem une para teje tek pc Yt :-)
  -

 4. #4
  HiGhEqUiPeD Maska e Akulli
  Antarsuar
  23-04-2002
  Vendndodhja
  Prague, Czech Republic
  Mosha
  45
  Postime
  178

  tipic shqipo

  Force-intruder
  Te pergezoj per kete ndermarrje dhe per kohen dhe mundin qe ke harxhu ne kotribimin per lexuesit shqiptare.
  Ne ndryshim nga parafolesit nuk do te bej asnji kritike,
  pasi kjo nisme e jotja vetem duhet pergezuar dhe jo kritikuar.
  Pa ju mbetur hatri Sentinus dhe lor(linux kid ;-) du me thone qe me dhone mendime eshte kollaj po me i shkru (qofte dhe perkethy) 12 faqe tutorial nuk eshte gje e lehete. Po te ishte aq e lehte do e kishim mbush me tutoriale ketu tani ;-)
  Sentinus, je shume i afte te shkrush gjera te tjera pervec keshillave. Ne tutorialin tend perdor ca Ip te dush vetem nxirre amon. ;-)
  lor, amon lal, pa te keq mos e nis mo temen win-*nix se o bo keq. Ke tutoriali i jot (uroj te vije se shpejti) mund te perdoresh *.txt ;-)
  Perseris mendimin tim kur them qe userat te fusin mendime dhe kerkesa se per ca tutoriale kane nevoje qe mos i ngarkojme me info. Mire e ka parafolesi, "hacker" kena plot. Mos i shtojme me ;-)

  Cheers ppl
  Oni
  p.s. po pergatis nji tutorial mbi Novell Netware Hacking, por nuk jam i sigurt a ia vle per ketu? Any idea?

 5. #5

  Post Tutoriali i Dyte ! Keshtu do behesh Hacker? Ja nje Vazhdim...

  OK per ata qe kane treguar interes ndaj te parit faleminderit pa perjashtim...qofte edhe per keshillat apo verejtjet.
  Sentinus korrigjova permendjen direkte te domaineve po kam frike se ne tutorialin e rradhes nuk do mund ta bej...
  Lor Kam shkruajtur dicka edhe per problemet e sigurise me te cilat mund te perballen hakerushat ok?

  Mire kaq ishte... ketu behet fjale per metodat kryesore te identifikimit te OS per nje server i cili do te ishte edhe baza nga e cila do te fillonte procesi dhe plani per nje hacking te suksesshem.
  Kaq kisha .......  PER ME TEPER DOWNLOAD SKEDARIT OS.ZIP (FORMAT . DOC LOL)
  Skedart e Bashkngjitur Skedart e Bashkngjitur
  • Lloji i Skedarit: zip os.zip (19.2 KB, 1661 lexime)

 6. #6
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Shume bukur tutoriali,
  vazhdo keshtu.

 7. #7
  ca u be me kte temen? i lexova te dy te paret dhe do kisha qef te lexoja dhe te tjerat(po pati ndo1 lol). bera 1 postim ca vjet me vones po shpresoj te kthej ndonjeri pergjigje.
  Keyboard not found .... press any key to continue!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e valdetshala
  Antarsuar
  15-03-2008
  Vendndodhja
  Pej-Republika e Kosovs
  Postime
  2,366
  me duket qe pergjigjen do e shohesh pas 3 vjetesh.hahhaha
  postimet e para 2003, pastaj 2006 dhe se fundi 2009
  Me respekt,

  Valdet Shala

 9. #9
  Hahaha.... Paranojak, kur te mbarosh shkollen ndoshta do te marresh pergjigje... gjithmone ndoshta...
  ANYTHING IS POSSIBLE

 10. #10
  i/e regjistruar Maska e Vinjol
  Antarsuar
  28-04-2002
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  1,538
  force intruder urime vlla shume e goditur por kur sulmojme 1 server nr largesi e rendesishme eshte ne mos gaboj te nderrojme Ip ))))
  e te tilla mjafton te kerkosh ne internet neper faqe proxy a budallalliqe te tilla harrova emrin faqes por te ndryshon ip cdo 2 ore automatikisht
  Mos u mundo te behesh njeri i suksesshem por me mire te behesh i vlefshem..

 11. #11

  Pr: Tutorial pr t'u br hacker

  pershendetje Force Intruder dhe te gjith antare te keti forumi un jam antari i ri kam shum deshir te jem 1 hacker dhe desha te me mesoni disa gjera do te isha shum i respektuar nese me ndihmoni RESPEKTEE

Tema t Ngjashme

 1. Programet m t mira pr nj 'Hacker'
  Nga Endrii n forumin Trajnim & leksione
  Prgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 10-11-2009, 07:00
 2. Dallimi mes Cracker Hacker
  Nga lisian n forumin Lojra n kompjuter
  Prgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-03-2009, 02:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •