Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do t shpallet kampion i Evrops?

Votues
48. Nuk mund t votoni n kt sondazh
 • Spanja

  19 39.58%
 • Italia

  29 60.42%
Faqja 8 prej 10 FillimFillim ... 678910 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 200
 1. #141
  Juventini Maska e @Lbaneso
  Antarsuar
  15-06-2012
  Vendndodhja
  Shkupi
  Postime
  42
  Forza Italy
  I'm proud to be @Lbanian

 2. #142
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Antarsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,516
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  e forta ketu eshte se na jeni bere te gjithe 'eksperta' te futbollit, dhe u duket vetja kopetenta aty, packa se nuk dine nga lidhet gomari, apo si gjuhet topi. Heres tjeter kur komentoj une ketu, mos me ec mbrapa me ate ironine aq te lodhme tenden te me 'duartrokasesh' apo te me 'aprovosh' kam apo skam te drejte. Skam nevoje per BS tenden apo ndonje kopetenti tjeter ketu (kur se ke idene me te vogel se cfare relatash ka filan antare me soccer ). Sesi e pashe ndeshjen une ska cte intereson ty. Te pakten e pashe me objektivitet dhe realizem. Nuk e pashe per inat se rrafi dhe ua tregoi vendin anglise , gjermanise (me merite) dhe te filloj te hedh poshte cdo gje me komente te qarraviturish, si puna e jote dhe ca te tjere ketu.
  Qe nuk e dime nga lidhet gomari nuk eshte faji jone se nuk kemi pasur ndonjehere gomar.
  Sa per ate se si gjuhet topi apo luhet futboll (jo soccer) ke te drejte une personalisht nuk jam i informuar as per juve dhe as per anetaret e tjere te forumit por te pakten di se c'lidhje kam une me futbollin (nuk po hyj ne hollesi se nuk eshte vendi).
  Nese do ishe pak me e sakte ne leximin e postimeve do kishe vene re qe nuk kam ofenduar asnje anetar qe nga momenti qe jam regjistruar (momenti i regjistrimit nuk tregon moshen e anetareve) dhe ne temat e futbollin nuk kam bere ndonjehere tifo as per Spanjen dhe as per asnje skuader tjeter dhe nuk kam folur keq per tifozet e tyre.
  Replika ironike eshte pjese e forumit dhe si e tille duhet pranuar dhe jo te rireplikosh duke ofenduar,gje te cilen une nuk e kam bere asnjehere pervec rastit tuaj (dhe per kete te kerkoj te falur)
  Komentet negative per Italine nuk vijne nga fakti qe eleminoi Angline dhe Gjermanine vijne nga paraqitja qe beri ne finale paraqitje e cila le shume per te deshiruar per te mos thene me teper.
  MOS I NDY TEMAT no name

 3. #143
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Antarsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  N do vend ku ka jet
  Mosha
  35
  Postime
  5,314
  Tani eshte e kote qe te flasim e bejme analiza. Spanja priti gjate gjithe Europianit per te zhvilluar ndeshjen em te bukur te saj naten finale. Kjo mbase dhe per merite te Italise, qe iu nenshtrua lojes se Spanjolleve.

  Deri ne ndeshjen finale, Spanja beri nje futboll te merzitshem, pragmatik dhe te lodhshem per syrin e nje tifozi. Mesa duket i kishte ruajtur te gjitha energjite per mbreme, dhe mbreme ishin vertet shume lart teknikisht, taktikisht dhe fizikisht. Italia ishte e lodhur, dhe perve nje De Rosi qe ishte i kudogjendur, te tjeret ishin per t'u qare hallin. Shume larg atij ekipi qe luajti kundra Gjermanise.

  Mbreme pame nje Marchisio qe i kishte humbur busulla, nje Chielini qe per aq minuta sa luajti ishte lojtari me medioker qe kam pare njehere, si te ishte ndonje mbrojtes i Luftetarit apo i Perparimit te Kukesit. Ne rastin e golit u tregua amator e po ashtu dhe ne nje rast tjeter fill pas golit. Pirlo i mbytru ne rrethin e zones dhe nje Montolivo i shkeputur nga pjesa tjeter e mesfushes dhe i padobishem per sulmin. Mbase mbreme Italia duhej te luante me 5 mesfushore. Marchisio, Pirlo e De Rossi mbrapa, Montolivo dhe Mota disi me perpara dhe 2 sulmuesit. Si Marchisio dhe De Rossi mund te ndalnin mjaft mire Iniesten e David Silven qe ne nisje te aksioneve, e jo te priteshin keta dy lojtare ne zonen e rreptesise per tu ndaluar, pasi perbente rrezik, gje qe u pa dhe mbreme.

  Nga ana tjeter, Spanja mbreme ishte shume me e fresket fizikisht. Del Bosque kishte ndertuar nje strategji mjaft te mire dhe u udita se si ai arriti te fitoje duelin taktik me Italine, ku dihet qe Prandelli eshte nje nga takticienet me te mire ne qarkullim. (Pavaresisht llafollogjise se Juventineve. Prandelli eshte ai qe dergoi nje ekip si Fiorentina ne 16 te Champions League duke zene vendin e pare ne grup me ekipe si Liverpool dhe Lyon qe kishin vite qe mernin pjese ne ate kompeticion e kualifikoheshin edhe deri ne gjysme finale). Tek goli i dyte i Spanjes, si Abate, Marchisio edhe Bonuci u treguan te tre amatore, nuk e kuptova se si nje lojtar pa top i parakaloi te tre dhe arriti te dale i vetem perballe portierit e te shenoje.

  David Silva dhe Iniesta ishin ne diten e tyre me te mire. Po ashtu Jordi Alba zhvilloi nje ndeshje te shkelqyer. Krahet e Spanjes ishin te paperballueshem.

  Urime, fitore e paster dhe mese e merituar e Spanjes.

  Megjithate, Italia del me koken lart nga ky Europian. Ishte ekipi qe e llogarisnin te ngelte ne grup dhe qe nuk shihej aspak si favorit per te shkuar ne finale apo per te fituar kete Euro 2012. Na surprizoi te gjitheve me futbollin e bukur dhe energjik qe zhvilloi deri ne naten finale. Ata djem duhet te ndihen krenare per kete qe arriten. Rezultati 4-0 nuk ishte i drejte. Italia luajti gati nje pjese loje me 10 lojtare. Me erdhi keq qe u ndodh ne keto kondita.

  Dhe ne fund, megjithese Spanja fitoi, me pelqen me shume te shoh nje ndeshje si ajo Gjermani Itali, nje ndeshje energjike, me gjuajtje ne porte. Nje futboll total apo spektakolar i tipit Hollandez apo Brazilian, se sa nje futboll horizontal si ai Spanjoll. I love spektaklin, I hate monotonine
  Ndryshuar pr her t fundit nga MaDaBeR : 02-07-2012 m 06:16
  Pr inad t Djallit dhe Shqyptarvet, Zoti ka me mbajt Shqypnin m kamb me nder e me lumni

 4. #144
  Enraged Maska e Scion
  Antarsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,296
  Citim Postuar m par nga MaDaBeR Lexo Postimin
  ... Nje futboll total apo spektakolar i tipit Hollandez apo Brazilian, se sa nje futboll horizontal si ai Spanjoll. I love spektaklin, I hate monotonine
  Sulmet rrufe mbreme te Albes ishin te gjitha vertikale, ose kombinime "tike-take" . Spanja mbreme horizontalisht lozte vetem kur i jepte leksion italise "si ngjitet topi ne kembet e iniestes"

  Fajin, se nuk lozi Italia mire, nuk e ka Spanja.
  Keshtu pa te keq, Madaber
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 5. #145
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  Bravo Spanja tregoj die qe ishte nje skuader e pa mposhtur

  Italia die totalisht zhgenjim

  por prap Forza azurri hakmarja do vi
  Partizoni

 6. #146
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,241
  Citim Postuar m par nga Yes* Lexo Postimin

  thekthi, ku je futur mr surrat i poshtr :^smooches


  Thjesht madhshtore; ktij i them Trinitet i Shenjt: 2008-2010-2012. Edhe mua si simpatizante e Spanjs prej vitesh (krahas Argentins), s'do ma mirrte mendja q t arrihet nj sukses i till pa sulmues t mirfillt, por si duket tek Spanja do lojtar mund t shnoj: kur e do, si e do...del nj q shnon, hyn tjetri q shnon... T gjith jemi treguar dyshues t fort ndaj filozofis s Del Bosque dhe taktiks tika-tika, por rezultoi q solli nj RISI n futboll. Sepse gjith kohs dukeshin gjakftoht, t qet, t sigurt e q e bnin kundrshtarin t lodhej jo ve fizkisht por edhe psikologjikisht. Thjesht e prsosur n do sektor.

  Erdha oj sheqerpare :@rr ,
  e pashe ndeshjen jashte mbreme, pastaj pas perfundimit e kishim hak te festonim "historic treble" ;)

  Urime zemer per triumfin, dhe gjunjezimin e pepinove lol, se bashke-tifoze tjere nuk kemi ketu :P, se keto te gjithe nga 3-4 ekipe kane nderruar deri me tani, po prap nuk u doli e hajrit. :D


  Dua te shpreh ngushellimet e mia per te gjithe tifozet Italian, ne vecanti Smth Poetic. (Sorry) lol

  http://www.forumishqiptar.com/showpo...&postcount=259
  Tani te futemi ne teme...


  Guardiola dje para ndeshjes ka dhene nje deklarate rreth lojes se Spanjes pa qendersulmues;


  Guardiola: "Spanjs nuk i duhet sulmues pr t fituar"

  “Mendoj se Spanja do t fitoj dhe do ta shkruaj historin”.

  “Arritja n tri finale t mdha brenda katr vitesh (Euro 2008, KB 2010 dhe Euro 2012) sht nj arritje, e cila nuk do t ndodh m”.

  “Loja me ose pa qendrsulmues do t jet njsoj pr Spanjn”.
  Kjo eshte per piqkirrushat e Madridit, dhe inatcoret tjere...


  Cruyff: "Spanja ka filozofin e Barcs"

  Cruyff ka lvduar impaktin e klubit katalanas n kombtaren spanjolle, si indikatorin kryesor pr sukseset e Stuhis s Kuqe n dekadn e fundit.
  “M par nuk dihej se si Spanja do t luante, por me daljen n sken t Xavit dhe lojtarve t tjer sikur ai, Spanja ka krijuar stilin e saj, i cili vjen nga koncepti dhe filozofia e Barcelons, me iden e mbajtjes s topit n mnyr t vazhdueshme”.  Historia e futbollit mban vetem nje emer; FC Barcelona
  i ka bere zborin nje dynjaje te tere, si ne nivele klubesh, dhe keto nderkombetare.

  (kush ka kohe, le te filloje me numerimin...)


  Tani dua te pyes super-specialistet dhe ekspertet e futbollit te "FORUMITSHQIPTAR", konkretisht njerin nga mjeshtrit e kesaj lemie; Madaber pacavuren lol


  • Kush e fitoi Evropianin?
  • Kush u shpall lojtari me i mire i Evropianit?
  http://www.forumishqiptar.com/showpo...9&postcount=28  ...per me shume gallate;
  http://www.forumishqiptar.com/showth...=144002&page=2
  Kampionet e Europes; "Portugalia" hahaha...
  Lojtari me i mire i Evropianit; "Kristina" hahahahahahaha...  Per ta mbyllur;

  “A jemi t bezdisshm? Njerzit t cilt mendojn kt, nuk mendoj se e kuptojn futbollin”, sht shprehur Cesc Fabregas.  Bye, bye...  Campeones, campeones, campeones...

  Visca el Bara. Visca l'espectacle.
  We love Bara. We love football.

  Vamos FC Barcelona (Espaa)!

 7. #147
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Antarsuar
  29-07-2006
  Postime
  635
  no name t'lumte mer vella...ju lutem qe tema te mbyllet ketu...

 8. #148
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,883
  Spanja e meritoi, i mesoi italise te ule fodullekun pa fre

 9. #149
  Creator Spiritus Maska e Dito
  Antarsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahen time
  Postime
  3,883
  Citim Postuar m par nga PINK Lexo Postimin
  e forta ketu eshte se na jeni bere te gjithe 'eksperta' te futbollit, dhe u duket vetja kopetenta aty, packa se nuk dine nga lidhet gomari, apo si gjuhet topi. Heres tjeter kur komentoj une ketu, mos me ec mbrapa me ate ironine aq te lodhme tenden te me 'duartrokasesh' apo te me 'aprovosh' kam apo skam te drejte. Skam nevoje per BS tenden apo ndonje kopetenti tjeter ketu (kur se ke idene me te vogel se cfare relatash ka filan antare me soccer ). Sesi e pashe ndeshjen une ska cte intereson ty. Te pakten e pashe me objektivitet dhe realizem. Nuk e pashe per inat se rrafi dhe ua tregoi vendin anglise , gjermanise (me merite) dhe te filloj te hedh poshte cdo gje me komente te qarraviturish, si puna e jote dhe ca te tjere ketu.

  Spanja e meritoi fitoren, jam dakord. Luajti me mire dhe e meritoi. 2 golat e pare ishin perfekt nga nje loje e organizuar dhe gjithe taktike. Golat e fundit, pasi ngelen 10 lojtare ishin kot. Italianet luajten sa per te mbaru lojen se loja u kuptua qe u fitoi me kohe nga spain.
  Urime tifozave te spain, ose barcelones me mire. Te tjeret back off me 'gezime' fallco e te qurraviturish.

  Ka folur kjo ju te tjeret heshtni se kjo i di te gjitha. Epo gallate e madhe ore.

  Kot per garniture nje pyetje, ceshte per ty fjala SUIX meqe merr vesh nga futbolli.

 10. #150
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Antarsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  411
  Citim Postuar m par nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Tani eshte e kote qe te flasim e bejme analiza. Spanja priti gjate gjithe Europianit per te zhvilluar ndeshjen em te bukur te saj naten finale. Kjo mbase dhe per merite te Italise, qe iu nenshtrua lojes se Spanjolleve.

  Deri ne ndeshjen finale, Spanja beri nje futboll te merzitshem, pragmatik dhe te lodhshem per syrin e nje tifozi. Mesa duket i kishte ruajtur te gjitha energjite per mbreme, dhe mbreme ishin vertet shume lart teknikisht, taktikisht dhe fizikisht. Italia ishte e lodhur, dhe perve nje De Rosi qe ishte i kudogjendur, te tjeret ishin per t'u qare hallin. Shume larg atij ekipi qe luajti kundra Gjermanise.

  Mbreme pame nje Marchisio qe i kishte humbur busulla, nje Chielini qe per aq minuta sa luajti ishte lojtari me medioker qe kam pare njehere, si te ishte ndonje mbrojtes i Luftetarit apo i Perparimit te Kukesit. Ne rastin e golit u tregua amator e po ashtu dhe ne nje rast tjeter fill pas golit. Pirlo i mbytru ne rrethin e zones dhe nje Montolivo i shkeputur nga pjesa tjeter e mesfushes dhe i padobishem per sulmin. Mbase mbreme Italia duhej te luante me 5 mesfushore. Marchisio, Pirlo e De Rossi mbrapa, Montolivo dhe Mota disi me perpara dhe 2 sulmuesit. Si Marchisio dhe De Rossi mund te ndalnin mjaft mire Iniesten e David Silven qe ne nisje te aksioneve, e jo te priteshin keta dy lojtare ne zonen e rreptesise per tu ndaluar, pasi perbente rrezik, gje qe u pa dhe mbreme.

  Nga ana tjeter, Spanja mbreme ishte shume me e fresket fizikisht. Del Bosque kishte ndertuar nje strategji mjaft te mire dhe u udita se si ai arriti te fitoje duelin taktik me Italine, ku dihet qe Prandelli eshte nje nga takticienet me te mire ne qarkullim. (Pavaresisht llafollogjise se Juventineve. Prandelli eshte ai qe dergoi nje ekip si Fiorentina ne 16 te Champions League duke zene vendin e pare ne grup me ekipe si Liverpool dhe Lyon qe kishin vite qe mernin pjese ne ate kompeticion e kualifikoheshin edhe deri ne gjysme finale). Tek goli i dyte i Spanjes, si Abate, Marchisio edhe Bonuci u treguan te tre amatore, nuk e kuptova se si nje lojtar pa top i parakaloi te tre dhe arriti te dale i vetem perballe portierit e te shenoje.

  David Silva dhe Iniesta ishin ne diten e tyre me te mire. Po ashtu Jordi Alba zhvilloi nje ndeshje te shkelqyer. Krahet e Spanjes ishin te paperballueshem.

  Urime, fitore e paster dhe mese e merituar e Spanjes.

  Megjithate, Italia del me koken lart nga ky Europian. Ishte ekipi qe e llogarisnin te ngelte ne grup dhe qe nuk shihej aspak si favorit per te shkuar ne finale apo per te fituar kete Euro 2012. Na surprizoi te gjitheve me futbollin e bukur dhe energjik qe zhvilloi deri ne naten finale. Ata djem duhet te ndihen krenare per kete qe arriten. Rezultati 4-0 nuk ishte i drejte. Italia luajti gati nje pjese loje me 10 lojtare. Me erdhi keq qe u ndodh ne keto kondita.

  Dhe ne fund, megjithese Spanja fitoi, me pelqen me shume te shoh nje ndeshje si ajo Gjermani Itali, nje ndeshje energjike, me gjuajtje ne porte. Nje futboll total apo spektakolar i tipit Hollandez apo Brazilian, se sa nje futboll horizontal si ai Spanjoll. I love spektaklin, I hate monotonine
  Jam dakord me ty ne cdo fjale por per Bonuccin heq kapelen se eshte i vetmi qe ka lene shpirtin ne fushe
  #finoallafineforzaJuventus

 11. #151
  E merioti plotesisht Spanja. Italia lozi vetem gjysmen e pjeses se pare pasi hengri dy golat. Dhe me 11 lojtare te ishte deri ne fund kishte shume pak shanse.

 12. #152
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Antarsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  411
  Spanja e ka meritu totalisht trofeun. Italia gjithashtu deri ne ndeshjen me Spanjen ka luajtur futboll spektakel dhe meriton rrespekt. Dje ishin te rraskapitur dhe te dukej sikur disa lojtare kan hyre per te mush formacionin.
  #finoallafineforzaJuventus

 13. #153
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Spanja e meritoi plotesisht fitoren!
  Por perseri ekip k**vash mbetet.
  Nje ekip antipatik, nje ekip b*****mash.
  Ja kshu.

 14. #154
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Antarsuar
  29-07-2006
  Postime
  635
  Grushta n dhomat e zhveshjes pas suksesit t Spanjs. Mediat Italiane bjn me dije se kapiteni i kombtares italiane Gianluigi Buffon i ka shkarkuar t gjith nervat dhe presionet e ndeshjes kundr Mario Balotelli. Ndrmjet tyre fillimisht jan shkmbyer batuta fyese, dhe m pas kan filluar t shtyhen dhe t prleshen fizikisht.
  Mario Balotelli sht derguar urgjentisht n spitalin e Kievit pr t marr ndihmn e par mjeksore. Ndezja e gjakrave ka filluar pasi Balotelli ka folur me ironi “ Juventusi ishte q na fundosi”. Kjo fraz e ka irrituar shum Buffonin, i cili n nerva e sipr ka sulmuar fizikisht Marion. do gj sht sqaruar m pas por, gjithsesi mbetet nj fakt i shmtuar pr m tepr pas humbjes 4:0 kundr Spanjs, nj finale e turpshme pr Italin n garat e Kampionati Evropian.

  ...po per italine ki noi koment xfiles
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

 15. #155
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Po kam, balotelli nje cope kafshe afrikan qe jane perpjekur ta zbusin por pa sukses, njeri arrogant, eshte e vertete qe beri 2 gola me gjermanine por me shume ka prishur pune se sa ka ndrequr me ato pordhet qe do te shesi ne fushe.

 16. #156
  Perjashtuar
  Antarsuar
  25-09-2011
  Postime
  329
  Citim Postuar m par nga xfiles Lexo Postimin
  Po kam, balotelli nje cope kafshe afrikan qe jane perpjekur ta zbusin por pa sukses, njeri arrogant, eshte e vertete qe beri 2 gola me gjermanine por me shume ka prishur pune se sa ka ndrequr me ato pordhet qe do te shesi ne fushe.
  Futbollit i humbi lezeti kur u kthye ne biznes! Dikur ndeshjet perfaqesonin kombet dhe shtetet nga vinin, tani me dhenje pashaporte dhe nenshtetesie jane ne gjendje ta mbushin skuadren me lojtare qe nuk kane te bejne aspak me kombin qe perfaqeson!

  Italjanet jane nga me te fundit qe vazhdojne ta ruajne brumin e skuadres se tyre me fanatizem, Franca veqse lojtare Frances nuk ka, po ashtu dhe me Angline, dhe shume vende te tjera!

  psordhagjiu ne fjale eshte i adoptuar nga nje familje qifute , te shkojne ky liberali ne Izrael dhe te flasin per rracizem sepse Izrraeli i mblodhi zezaket dhe po i deporton te gjithe sepse ''ato po prishin dhe rrezikojne perberjen qifute te Izraelit''!

 17. #157
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Antarsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  411
  Llafe Mediash akoma nuk eshte konfirmuar lajmi.
  #finoallafineforzaJuventus

 18. #158
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Antarsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,638
  demat e kuq shfryjne muskujt e majmunit...
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 19. #159
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,691
  Citim Postuar m par nga JacobGold Lexo Postimin
  Futbollit i humbi lezeti kur u kthye ne biznes! Dikur ndeshjet perfaqesonin kombet dhe shtetet nga vinin, tani me dhenje pashaporte dhe nenshtetesie jane ne gjendje ta mbushin skuadren me lojtare qe nuk kane te bejne aspak me kombin qe perfaqeson!

  Italjanet jane nga me te fundit qe vazhdojne ta ruajne brumin e skuadres se tyre me fanatizem, Franca veqse lojtare Frances nuk ka, po ashtu dhe me Angline, dhe shume vende te tjera!

  psordhagjiu ne fjale eshte i adoptuar nga nje familje qifute , te shkojne ky liberali ne Izrael dhe te flasin per rracizem sepse Izrraeli i mblodhi zezaket dhe po i deporton te gjithe sepse ''ato po prishin dhe rrezikojne perberjen qifute te Izraelit''!
  Ke plotesisht te drejte, fare kuptimi kane te quhen akoma "kombetare".
  Nga kjo ane italinet duhen pergezuar, vetem nje gorrille kane, gjermania sikur na e ka prish qefin se nga ajo pritej pak me shume kujdes, po ka shkuar do gje per lesh tani.

 20. #160
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Antarsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  34
  Postime
  1,500
  Urime titullin, e meritoi, ndersa per italin finalja ishte sukses.
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

Faqja 8 prej 10 FillimFillim ... 678910 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •