Close

Rezultati i Sondazhit: Kush do tė shpallet kampion i Evropės?

Votues
48. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Spanja

  19 39.58%
 • Italia

  29 60.42%
Faqja 8 prej 10 FillimFillim ... 678910 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 141 deri 160 prej 200
 1. #141
  Juventini Maska e @Lbaneso
  Anėtarėsuar
  15-06-2012
  Vendndodhja
  Shkupi
  Postime
  42
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Forza Italy
  I'm proud to be @Lbanian

 2. #142
  i/e regjistruar Maska e freeopen
  Anėtarėsuar
  22-07-2011
  Postime
  1,523
  Faleminderit
  3
  50 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  e forta ketu eshte se na jeni bere te gjithe 'eksperta' te futbollit, dhe u duket vetja kopetenta aty, packa se nuk dine nga lidhet gomari, apo si gjuhet topi. Heres tjeter kur komentoj une ketu, mos me ec mbrapa me ate ironine aq te lodhme tenden te me 'duartrokasesh' apo te me 'aprovosh' kam apo skam te drejte. Skam nevoje per BS tenden apo ndonje kopetenti tjeter ketu (kur se ke idene me te vogel se cfare relatash ka filan antare me soccer ). Sesi e pashe ndeshjen une ska cte intereson ty. Te pakten e pashe me objektivitet dhe realizem. Nuk e pashe per inat se rrafi dhe ua tregoi vendin anglise , gjermanise (me merite) dhe te filloj te hedh poshte cdo gje me komente te qarraviturish, si puna e jote dhe ca te tjere ketu.
  Qe nuk e dime nga lidhet gomari nuk eshte faji jone se nuk kemi pasur ndonjehere gomar.
  Sa per ate se si gjuhet topi apo luhet futboll (jo soccer) ke te drejte une personalisht nuk jam i informuar as per juve dhe as per anetaret e tjere te forumit por te pakten di se c'lidhje kam une me futbollin (nuk po hyj ne hollesi se nuk eshte vendi).
  Nese do ishe pak me e sakte ne leximin e postimeve do kishe vene re qe nuk kam ofenduar asnje anetar qe nga momenti qe jam regjistruar (momenti i regjistrimit nuk tregon moshen e anetareve) dhe ne temat e futbollin nuk kam bere ndonjehere tifo as per Spanjen dhe as per asnje skuader tjeter dhe nuk kam folur keq per tifozet e tyre.
  Replika ironike eshte pjese e forumit dhe si e tille duhet pranuar dhe jo te rireplikosh duke ofenduar,gje te cilen une nuk e kam bere asnjehere pervec rastit tuaj (dhe per kete te kerkoj te falur)
  Komentet negative per Italine nuk vijne nga fakti qe eleminoi Angline dhe Gjermanine vijne nga paraqitja qe beri ne finale paraqitje e cila le shume per te deshiruar per te mos thene me teper.
  MOS I NDY TEMAT no name

 3. #143
  Emathia Maska e MaDaBeR
  Anėtarėsuar
  20-05-2003
  Vendndodhja
  Nė ēdo vend ku ka jetė
  Mosha
  34
  Postime
  5,508
  Faleminderit
  20
  36 falenderime nė 31 postime
  Tani eshte e kote qe te flasim e bejme analiza. Spanja priti gjate gjithe Europianit per te zhvilluar ndeshjen em te bukur te saj naten finale. Kjo mbase dhe per merite te Italise, qe iu nenshtrua lojes se Spanjolleve.

  Deri ne ndeshjen finale, Spanja beri nje futboll te merzitshem, pragmatik dhe te lodhshem per syrin e nje tifozi. Mesa duket i kishte ruajtur te gjitha energjite per mbreme, dhe mbreme ishin vertet shume lart teknikisht, taktikisht dhe fizikisht. Italia ishte e lodhur, dhe perveē nje De Rosi qe ishte i kudogjendur, te tjeret ishin per t'u qare hallin. Shume larg atij ekipi qe luajti kundra Gjermanise.

  Mbreme pame nje Marchisio qe i kishte humbur busulla, nje Chielini qe per aq minuta sa luajti ishte lojtari me medioker qe kam pare njehere, si te ishte ndonje mbrojtes i Luftetarit apo i Perparimit te Kukesit. Ne rastin e golit u tregua amator e po ashtu dhe ne nje rast tjeter fill pas golit. Pirlo i mbytru ne rrethin e zones dhe nje Montolivo i shkeputur nga pjesa tjeter e mesfushes dhe i padobishem per sulmin. Mbase mbreme Italia duhej te luante me 5 mesfushore. Marchisio, Pirlo e De Rossi mbrapa, Montolivo dhe Mota disi me perpara dhe 2 sulmuesit. Si Marchisio dhe De Rossi mund te ndalnin mjaft mire Iniesten e David Silven qe ne nisje te aksioneve, e jo te priteshin keta dy lojtare ne zonen e rreptesise per tu ndaluar, pasi perbente rrezik, gje qe u pa dhe mbreme.

  Nga ana tjeter, Spanja mbreme ishte shume me e fresket fizikisht. Del Bosque kishte ndertuar nje strategji mjaft te mire dhe u ēudita se si ai arriti te fitoje duelin taktik me Italine, ku dihet qe Prandelli eshte nje nga takticienet me te mire ne qarkullim. (Pavaresisht llafollogjise se Juventineve. Prandelli eshte ai qe dergoi nje ekip si Fiorentina ne 16 te Champions League duke zene vendin e pare ne grup me ekipe si Liverpool dhe Lyon qe kishin vite qe mernin pjese ne ate kompeticion e kualifikoheshin edhe deri ne gjysme finale). Tek goli i dyte i Spanjes, si Abate, Marchisio edhe Bonuci u treguan te tre amatore, nuk e kuptova se si nje lojtar pa top i parakaloi te tre dhe arriti te dale i vetem perballe portierit e te shenoje.

  David Silva dhe Iniesta ishin ne diten e tyre me te mire. Po ashtu Jordi Alba zhvilloi nje ndeshje te shkelqyer. Krahet e Spanjes ishin te paperballueshem.

  Urime, fitore e paster dhe mese e merituar e Spanjes.

  Megjithate, Italia del me koken lart nga ky Europian. Ishte ekipi qe e llogarisnin te ngelte ne grup dhe qe nuk shihej aspak si favorit per te shkuar ne finale apo per te fituar kete Euro 2012. Na surprizoi te gjitheve me futbollin e bukur dhe energjik qe zhvilloi deri ne naten finale. Ata djem duhet te ndihen krenare per kete qe arriten. Rezultati 4-0 nuk ishte i drejte. Italia luajti gati nje pjese loje me 10 lojtare. Me erdhi keq qe u ndodh ne keto kondita.

  Dhe ne fund, megjithese Spanja fitoi, me pelqen me shume te shoh nje ndeshje si ajo Gjermani Itali, nje ndeshje energjike, me gjuajtje ne porte. Nje futboll total apo spektakolar i tipit Hollandez apo Brazilian, se sa nje futboll horizontal si ai Spanjoll. I love spektaklin, I hate monotonine
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga MaDaBeR : 02-07-2012 mė 06:16
  Pėr inad tė Djallit dhe Shqyptarėvet, Zoti ka me mbajtė Shqypninė mė kambė me nder e me lumni

 4. #144
  Enraged Maska e Scion
  Anėtarėsuar
  22-07-2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  2,344
  Faleminderit
  39
  45 falenderime nė 39 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  ... Nje futboll total apo spektakolar i tipit Hollandez apo Brazilian, se sa nje futboll horizontal si ai Spanjoll. I love spektaklin, I hate monotonine
  Sulmet rrufe mbreme te Albes ishin te gjitha vertikale, ose kombinime "tike-take" . Spanja mbreme horizontalisht lozte vetem kur i jepte leksion italise "si ngjitet topi ne kembet e iniestes"

  Fajin, se nuk lozi Italia mire, nuk e ka Spanja.
  Keshtu pa te keq, Madaber
  What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

 5. #145
  New York Maska e mario_kingu
  Anėtarėsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,237
  Faleminderit
  3
  22 falenderime nė 22 postime
  Bravo Spanja tregoj die qe ishte nje skuader e pa mposhtur

  Italia die totalisht zhgenjim

  por prap Forza azurri hakmarja do vi
  Partizoni

 6. #146
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-03-2003
  Postime
  10,255
  Faleminderit
  0
  26 falenderime nė 24 postime
  Citim Postuar mė parė nga Yes* Lexo Postimin

  thekthi, ku je futur mėr surrat i poshtėr :^smooches


  Thjesht madhėshtore; kėtij i them Trinitet i Shenjtė: 2008-2010-2012. Edhe mua si simpatizante e Spanjės prej vitesh (krahas Argentinės), s'do ma mirrte mendja qė tė arrihet njė sukses i tillė pa sulmues tė mirėfilltė, por si duket tek Spanja ēdo lojtar mund tė shėnojė: kur e do, si e do...del njė qė shėnon, hyn tjetri qė shėnon... Tė gjithė jemi treguar dyshues tė fortė ndaj filozofisė sė Del Bosque dhe taktikės tika-tika, por rezultoi qė solli njė RISI nė futboll. Sepse gjithė kohės dukeshin gjakftohtė, tė qetė, tė sigurtė e qė e bėnin kundėrshtarin tė lodhej jo veē fizkisht por edhe psikologjikisht. Thjesht e pėrsosur nė ēdo sektor.

  Erdha oj sheqerpare :@rr ,
  e pashe ndeshjen jashte mbreme, pastaj pas perfundimit e kishim hak te festonim "historic treble" ;)

  Urime zemer per triumfin, dhe gjunjezimin e pepinove lol, se bashke-tifoze tjere nuk kemi ketu :P, se keto te gjithe nga 3-4 ekipe kane nderruar deri me tani, po prap nuk u doli e hajrit. :D


  Dua te shpreh ngushellimet e mia per te gjithe tifozet Italian, ne vecanti Smth Poetic. (Sorry) lol

  http://www.forumishqiptar.com/showpo...&postcount=259
  Tani te futemi ne teme...


  Guardiola dje para ndeshjes ka dhene nje deklarate rreth lojes se Spanjes pa qendersulmues;


  Guardiola: "Spanjės nuk i duhet sulmues pėr tė fituar"

  “Mendoj se Spanja do tė fitojė dhe do ta shkruajė historinė”.

  “Arritja nė tri finale tė mėdha brenda katėr vitesh (Euro 2008, KB 2010 dhe Euro 2012) ėshtė njė arritje, e cila nuk do tė ndodhė mė”.

  “Loja me ose pa qendėrsulmues do tė jetė njėsoj pėr Spanjėn”.
  Kjo eshte per piqkirrushat e Madridit, dhe inatcoret tjere...


  Cruyff: "Spanja ka filozofinė e Barcės"

  Cruyff ka lėvduar impaktin e klubit katalanas nė kombėtaren spanjolle, si indikatorin kryesor pėr sukseset e Stuhisė sė Kuqe nė dekadėn e fundit.
  “Mė parė nuk dihej se si Spanja do tė luante, por me daljen nė skenė tė Xavit dhe lojtarėve tė tjerė sikur ai, Spanja ka krijuar stilin e saj, i cili vjen nga koncepti dhe filozofia e Barcelonės, me idenė e mbajtjes sė topit nė mėnyrė tė vazhdueshme”.  Historia e futbollit mban vetem nje emer; FC Barcelona
  i ka bere zborin nje dynjaje te tere, si ne nivele klubesh, dhe keto nderkombetare.

  (kush ka kohe, le te filloje me numerimin...)


  Tani dua te pyes super-specialistet dhe ekspertet e futbollit te "FORUMITSHQIPTAR", konkretisht njerin nga mjeshtrit e kesaj lemie; Madaber pacavuren lol


  • Kush e fitoi Evropianin?
  • Kush u shpall lojtari me i mire i Evropianit?
  http://www.forumishqiptar.com/showpo...9&postcount=28  ...per me shume gallate;
  http://www.forumishqiptar.com/showth...=144002&page=2
  Kampionet e Europes; "Portugalia" hahaha...
  Lojtari me i mire i Evropianit; "Kristina" hahahahahahaha...  Per ta mbyllur;

  “A jemi tė bezdisshėm? Njerėzit tė cilėt mendojnė kėtė, nuk mendoj se e kuptojnė futbollin”, ėshtė shprehur Cesc Fabregas.  Bye, bye...  Campeones, campeones, campeones...

  Visca el Barēa. Visca l'espectacle.
  We love Barēa. We love football.

  Vamos FC Barcelona (Espańa)!

 7. #147
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Postime
  643
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 12 postime
  no name t'lumte mer vella...ju lutem qe tema te mbyllet ketu...

 8. #148
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Spanja e meritoi, i mesoi italise te ule fodullekun pa fre

 9. #149
  Perjashtuar Maska e Dito
  Anėtarėsuar
  02-04-2004
  Vendndodhja
  Ne Bahēen time
  Postime
  3,888
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  e forta ketu eshte se na jeni bere te gjithe 'eksperta' te futbollit, dhe u duket vetja kopetenta aty, packa se nuk dine nga lidhet gomari, apo si gjuhet topi. Heres tjeter kur komentoj une ketu, mos me ec mbrapa me ate ironine aq te lodhme tenden te me 'duartrokasesh' apo te me 'aprovosh' kam apo skam te drejte. Skam nevoje per BS tenden apo ndonje kopetenti tjeter ketu (kur se ke idene me te vogel se cfare relatash ka filan antare me soccer ). Sesi e pashe ndeshjen une ska cte intereson ty. Te pakten e pashe me objektivitet dhe realizem. Nuk e pashe per inat se rrafi dhe ua tregoi vendin anglise , gjermanise (me merite) dhe te filloj te hedh poshte cdo gje me komente te qarraviturish, si puna e jote dhe ca te tjere ketu.

  Spanja e meritoi fitoren, jam dakord. Luajti me mire dhe e meritoi. 2 golat e pare ishin perfekt nga nje loje e organizuar dhe gjithe taktike. Golat e fundit, pasi ngelen 10 lojtare ishin kot. Italianet luajten sa per te mbaru lojen se loja u kuptua qe u fitoi me kohe nga spain.
  Urime tifozave te spain, ose barcelones me mire. Te tjeret back off me 'gezime' fallco e te qurraviturish.

  Ka folur kjo ju te tjeret heshtni se kjo i di te gjitha. Epo gallate e madhe ore.

  Kot per garniture nje pyetje, ceshte per ty fjala SUIX meqe merr vesh nga futbolli.

 10. #150
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Anėtarėsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga MaDaBeR Lexo Postimin
  Tani eshte e kote qe te flasim e bejme analiza. Spanja priti gjate gjithe Europianit per te zhvilluar ndeshjen em te bukur te saj naten finale. Kjo mbase dhe per merite te Italise, qe iu nenshtrua lojes se Spanjolleve.

  Deri ne ndeshjen finale, Spanja beri nje futboll te merzitshem, pragmatik dhe te lodhshem per syrin e nje tifozi. Mesa duket i kishte ruajtur te gjitha energjite per mbreme, dhe mbreme ishin vertet shume lart teknikisht, taktikisht dhe fizikisht. Italia ishte e lodhur, dhe perveē nje De Rosi qe ishte i kudogjendur, te tjeret ishin per t'u qare hallin. Shume larg atij ekipi qe luajti kundra Gjermanise.

  Mbreme pame nje Marchisio qe i kishte humbur busulla, nje Chielini qe per aq minuta sa luajti ishte lojtari me medioker qe kam pare njehere, si te ishte ndonje mbrojtes i Luftetarit apo i Perparimit te Kukesit. Ne rastin e golit u tregua amator e po ashtu dhe ne nje rast tjeter fill pas golit. Pirlo i mbytru ne rrethin e zones dhe nje Montolivo i shkeputur nga pjesa tjeter e mesfushes dhe i padobishem per sulmin. Mbase mbreme Italia duhej te luante me 5 mesfushore. Marchisio, Pirlo e De Rossi mbrapa, Montolivo dhe Mota disi me perpara dhe 2 sulmuesit. Si Marchisio dhe De Rossi mund te ndalnin mjaft mire Iniesten e David Silven qe ne nisje te aksioneve, e jo te priteshin keta dy lojtare ne zonen e rreptesise per tu ndaluar, pasi perbente rrezik, gje qe u pa dhe mbreme.

  Nga ana tjeter, Spanja mbreme ishte shume me e fresket fizikisht. Del Bosque kishte ndertuar nje strategji mjaft te mire dhe u ēudita se si ai arriti te fitoje duelin taktik me Italine, ku dihet qe Prandelli eshte nje nga takticienet me te mire ne qarkullim. (Pavaresisht llafollogjise se Juventineve. Prandelli eshte ai qe dergoi nje ekip si Fiorentina ne 16 te Champions League duke zene vendin e pare ne grup me ekipe si Liverpool dhe Lyon qe kishin vite qe mernin pjese ne ate kompeticion e kualifikoheshin edhe deri ne gjysme finale). Tek goli i dyte i Spanjes, si Abate, Marchisio edhe Bonuci u treguan te tre amatore, nuk e kuptova se si nje lojtar pa top i parakaloi te tre dhe arriti te dale i vetem perballe portierit e te shenoje.

  David Silva dhe Iniesta ishin ne diten e tyre me te mire. Po ashtu Jordi Alba zhvilloi nje ndeshje te shkelqyer. Krahet e Spanjes ishin te paperballueshem.

  Urime, fitore e paster dhe mese e merituar e Spanjes.

  Megjithate, Italia del me koken lart nga ky Europian. Ishte ekipi qe e llogarisnin te ngelte ne grup dhe qe nuk shihej aspak si favorit per te shkuar ne finale apo per te fituar kete Euro 2012. Na surprizoi te gjitheve me futbollin e bukur dhe energjik qe zhvilloi deri ne naten finale. Ata djem duhet te ndihen krenare per kete qe arriten. Rezultati 4-0 nuk ishte i drejte. Italia luajti gati nje pjese loje me 10 lojtare. Me erdhi keq qe u ndodh ne keto kondita.

  Dhe ne fund, megjithese Spanja fitoi, me pelqen me shume te shoh nje ndeshje si ajo Gjermani Itali, nje ndeshje energjike, me gjuajtje ne porte. Nje futboll total apo spektakolar i tipit Hollandez apo Brazilian, se sa nje futboll horizontal si ai Spanjoll. I love spektaklin, I hate monotonine
  Jam dakord me ty ne cdo fjale por per Bonuccin heq kapelen se eshte i vetmi qe ka lene shpirtin ne fushe
  #finoallafineforzaJuventus

 11. #151
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-08-2007
  Postime
  8,541
  Faleminderit
  19
  100 falenderime nė 93 postime
  E merioti plotesisht Spanja. Italia lozi vetem gjysmen e pjeses se pare pasi hengri dy golat. Dhe me 11 lojtare te ishte deri ne fund kishte shume pak shanse.

 12. #152
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Anėtarėsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Spanja e ka meritu totalisht trofeun. Italia gjithashtu deri ne ndeshjen me Spanjen ka luajtur futboll spektakel dhe meriton rrespekt. Dje ishin te rraskapitur dhe te dukej sikur disa lojtare kan hyre per te mush formacionin.
  #finoallafineforzaJuventus

 13. #153
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Spanja e meritoi plotesisht fitoren!
  Por perseri ekip k**vash mbetet.
  Nje ekip antipatik, nje ekip b*****mash.
  Ja kshu.

 14. #154
  i/e regjistruar Maska e roni_s
  Anėtarėsuar
  29-07-2006
  Postime
  643
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 12 postime
  Grushta nė dhomat e zhveshjes pas suksesit tė Spanjės. Mediat Italiane bėjnė me dije se kapiteni i kombėtares italiane Gianluigi Buffon i ka shkarkuar tė gjithė nervat dhe presionet e ndeshjes kundėr Mario Balotelli. Ndėrmjet tyre fillimisht janė shkėmbyer batuta fyese, dhe mė pas kanė filluar tė shtyhen dhe tė pėrleshen fizikisht.
  Mario Balotelli ėshtė derguar urgjentisht nė spitalin e Kievit pėr tė marrė ndihmėn e parė mjekėsore. Ndezja e gjakrave ka filluar pasi Balotelli ka folur me ironi “ Juventusi ishte qė na fundosi”. Kjo frazė e ka irrituar shumė Buffonin, i cili nė nerva e sipėr ka sulmuar fizikisht Marion. Ēdo gjė ėshtė sqaruar mė pas por, gjithsesi mbetet njė fakt i shėmtuar pėr mė tepėr pas humbjes 4:0 kundėr Spanjės, njė finale e turpshme pėr Italinė nė garat e Kampionati Evropian.

  ...po per italine ki noi koment xfiles
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 15. #155
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Po kam, balotelli nje cope kafshe afrikan qe jane perpjekur ta zbusin por pa sukses, njeri arrogant, eshte e vertete qe beri 2 gola me gjermanine por me shume ka prishur pune se sa ka ndrequr me ato pordhet qe do te shesi ne fushe.

 16. #156
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  25-09-2011
  Postime
  333
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Citim Postuar mė parė nga xfiles Lexo Postimin
  Po kam, balotelli nje cope kafshe afrikan qe jane perpjekur ta zbusin por pa sukses, njeri arrogant, eshte e vertete qe beri 2 gola me gjermanine por me shume ka prishur pune se sa ka ndrequr me ato pordhet qe do te shesi ne fushe.
  Futbollit i humbi lezeti kur u kthye ne biznes! Dikur ndeshjet perfaqesonin kombet dhe shtetet nga vinin, tani me dhenje pashaporte dhe nenshtetesie jane ne gjendje ta mbushin skuadren me lojtare qe nuk kane te bejne aspak me kombin qe perfaqeson!

  Italjanet jane nga me te fundit qe vazhdojne ta ruajne brumin e skuadres se tyre me fanatizem, Franca veqse lojtare Frances nuk ka, po ashtu dhe me Angline, dhe shume vende te tjera!

  psordhagjiu ne fjale eshte i adoptuar nga nje familje qifute , te shkojne ky liberali ne Izrael dhe te flasin per rracizem sepse Izrraeli i mblodhi zezaket dhe po i deporton te gjithe sepse ''ato po prishin dhe rrezikojne perberjen qifute te Izraelit''!

 17. #157
  i/e regjistruar Maska e bianco_neri
  Anėtarėsuar
  20-11-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  416
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Llafe Mediash akoma nuk eshte konfirmuar lajmi.
  #finoallafineforzaJuventus

 18. #158
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime
  demat e kuq shfryjne muskujt e majmunit...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 19. #159
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  16-11-2005
  Postime
  8,748
  Faleminderit
  167
  59 falenderime nė 54 postime
  Citim Postuar mė parė nga JacobGold Lexo Postimin
  Futbollit i humbi lezeti kur u kthye ne biznes! Dikur ndeshjet perfaqesonin kombet dhe shtetet nga vinin, tani me dhenje pashaporte dhe nenshtetesie jane ne gjendje ta mbushin skuadren me lojtare qe nuk kane te bejne aspak me kombin qe perfaqeson!

  Italjanet jane nga me te fundit qe vazhdojne ta ruajne brumin e skuadres se tyre me fanatizem, Franca veqse lojtare Frances nuk ka, po ashtu dhe me Angline, dhe shume vende te tjera!

  psordhagjiu ne fjale eshte i adoptuar nga nje familje qifute , te shkojne ky liberali ne Izrael dhe te flasin per rracizem sepse Izrraeli i mblodhi zezaket dhe po i deporton te gjithe sepse ''ato po prishin dhe rrezikojne perberjen qifute te Izraelit''!
  Ke plotesisht te drejte, ēfare kuptimi kane te quhen akoma "kombetare".
  Nga kjo ane italinet duhen pergezuar, vetem nje gorrille kane, gjermania sikur na e ka prish qefin se nga ajo pritej pak me shume kujdes, po ka shkuar ēdo gje per lesh tani.

 20. #160
  Alessandro Del Piero Maska e Juventus
  Anėtarėsuar
  11-09-2005
  Vendndodhja
  Aty ku Shqiptaret po vuajne.
  Mosha
  33
  Postime
  1,504
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Urime titullin, e meritoi, ndersa per italin finalja ishte sukses.
  Team: That team in Italy with 29 titles. Or was it 30?

Faqja 8 prej 10 FillimFillim ... 678910 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •