Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 23
  1. #1
    Mirë se vini në Harlan Maska e FreeByrd
    Anëtarësuar
    05-02-2011
    Vendndodhja
    Tennessee
    Postime
    1,023

    Nadal Stacionet Gjokoviç në French Open

    Dell fituar në diploma ka ardhur në një fund për Novak Gjokoviç. Rafael Nadal përfshiu kampion dashur e serbëve jashtë gjykatës në French Open 6-4, 6-3, 2-6, të 7-5 pas një vonesë në lojë të hënën heqjes. Kjo ka qenë ferr për mua shikuar Roger Federer kaloj nga koha kryeministrit tij loje të hapë rrugën për Gjokoviç për të dominuar tenis për meshkuj. Shpresojmë, ky ankth është e gjatë.

    Tani një mesazh të veçantë në anglisht

    Yo, Novak. Congratulations. You just got knocked the hell out. Time to go home and get your f'n shine box.

    http://sportsillustrated.cnn.com/ten...-open-history/
    Ndryshuar për herë të fundit nga FreeByrd : 11-06-2012 më 11:52
    We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anëtarësuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    ehehehhh epo dy here e pergezoi nadalin

    nje here per veten,njehere per neve kosovareve se ky i poshtri djokovic eshte nga mitrovica e veriut dhe i ka sponzorizuar disa here ata serbet turbullues atje


    menzi kam prit ti shuhet ylli tij

  3. #3
    Mirë se vini në Harlan Maska e FreeByrd
    Anëtarësuar
    05-02-2011
    Vendndodhja
    Tennessee
    Postime
    1,023
    Citim Postuar më parë nga teta Lexo Postimin
    ehehehhh epo dy here e pergezoi nadalin

    nje here per veten,njehere per neve kosovareve se ky i poshtri djokovic eshte nga mitrovica e veriut dhe i ka sponzorizuar disa here ata serbet turbullues atje


    menzi kam prit ti shuhet ylli tij
    Unë papëlqyeshme Gjokoviç para se unë e dinte se ai ishte një serb dhe një apologjet fof serbët shokët e tij në Kosovë. Ai abuzuar Roger Federer nga fjalët e tij dhe sjelljen. Unë nuk mund të qëndrojnë për të parë atë të luajë. Më vonë kam dëgjuar këtë intervistë me nënën e tij, i cili emocionalisht dëgjuan se si familja e saj të varfër cowered në një strehim ajrore të Beogradit, ndërsa aeroplanët amerikanë bombarduan qytetin. Ajo lënë pas dore për të shpjeguar se amerikanët ishin të bombarduar serbët për shkak të gjenocidit të tyre kundër shqiptarëve në Kosovë.

    Kur Gjokoviç fitoi Wimbledon ai bëri një gjest. Të gjithë pyetën se çfarë dreqin ishte se sinjal me gishta? Unë tronditi kokën time dhe qeshi. Është serbe 3 përshëndes gisht. Gjatë luftërave ballkanike, me tre gisht përshëndes u përdor nga nacionalistët serbë, ushtarëve dhe njësive paramilitare. Kam shtuar çdo herë Gjokoviç fiton unë ndjehem si ndezje Amerikane përshëndes një gisht. Më pas ai u mirëprit nga 100,000 në Beograd si Cezari kthyer në shtëpi nga luftërat kartagjenas. Serbia kishte një tjetër hero gjigant në paradë para botës. Në rolin e tij të ri si superstar dhe # 1 lojtar ne tenis kurrë Gjokoviç i mungon një shans për të promovuar Serbinë dhe çështjen serbe në Kosovë.

    Kohët e fundit Novak Gjokoviç ishte subjekt i një ekspozimit nga programi lajmeve amerikan televiziv, "60 minuta". Ai më në fund kishte ditën e tij në qendër të vëmendjes jashtë Serbisë.Emisioni duket të jetë treguar historinë me sytë e tij dhe veshja karamele genocidit serb në Bosnje dhe Kosovë. Në këtë pikë unë ndryshuar kanalin.
    ______________________________________________

    I disliked Djokovic before I knew he was a Serb and an apologist fof his fellow Serbs in Kosovo. He abused Roger Federer from his words and behavior. I could not stand to see him play. Later I heard this interview with his mother, who emotionally lamented how her poor family cowered in a Belgrade air shelter while U.S. planes bombed the city. She neglected to explain that the Americans were bombing the Serbs because of their genocide against Albanians in Kosovo.

    When Djokovic won Wimbledon he made a gesture. Everybody asked what the hell was that signal with the fingers? I shook my head and laughed. It's the Serbian 3 finger salute. During the Balkans wars, the three-finger salute was used by Serb nationalists, soldiers and paramilitary units. I added every time Djokovic wins I feel like flashing the American one finger salute. Afterwards he was welcomed by 100,000 in Belgrade as Caesar returning home from the Punic Wars. Serbia had another gigantic hero to parade before the world. In his new role as superstar and the #1 player in tennis Djokovic never misses a chance to promote Serbia and the Serbian cause in Kosova.

    Recently Novak Djokovic was the subject of a expose by the American television news program, "60 Minutes". He finally had his day in the limelight outside of Serbia. The show seemed to be telling the story through his eyes and candy coating the Serbian genocide in Bosnia and Kosova. At that point I changed the channel.
    We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

  4. #4
    Për fat të keq arrita ta ndiqja vetëm nga setet e fundit, dhe përballje vërtetë emocionuese.
    Rafa Nadal e tregoi vërtetë që është i madh, edhe pse nr. 2 akoma, por sinqerisht ky serbi të kall datën të themi të drejtën. Se ç'ka ca reagime psikopateske, dhe ky më kujton atë që thuhet mbi forcën e të marrëve; sinqerisht çfarë fuqie të habitshme që ka!

    Të jepej përshtypja se nganjëherë në atë presion psikologjik që ndodhej Nadal, do e lëshonte fare, por ja që nuk u mposht në fushën e tij të preferuar që e ka si shtëpinë e dytë

    U tregua shumë sportiv edhe në fjalim në fund, në krahasim me atë "diplomacinë" e serbit që i dukej në sy që desh po pëlciste në vend.

    Si u shprehën edhe komentatorët; Nadal-it i erdhi ndihma edhe nga lart; nga "Shiu"

    Nadal hyri në histori, duke thyer rekordin e vendosur nga Bjorn Borg në "Roland Garros"

    P.S: Ja ta sjell edhe dyluftimin e fundit
    http://www.youtube.com/watch?v=SVAFh7wfT6c

    Më bëri përshtypje në youtube që i kishin mbushur serbët me dislike, me zor me e gjetë këtë për së mbari të pandotur nga ata psikot. Abi in malam rem serbia me gjithë atë djokovic!
    Ndryshuar për herë të fundit nga Fleur Blanche : 12-06-2012 më 12:17

  5. #5
    Mirë se vini në Harlan Maska e FreeByrd
    Anëtarësuar
    05-02-2011
    Vendndodhja
    Tennessee
    Postime
    1,023
    "60 Minutes" Interview - Novak Djokovic
    http://www.cbsnews.com/8301-18560_16...-to-wimbledon/

    The "60 Minutes" program has become a mainstay of Sunday evening in the United States. It's renown for it's hard hitting but fair television journalism. Bob Simon is widely considered a skillful, experienced journalist. That's why it was so infuriating how CBS misrepresented this story. They mentioned Djokovic was from "WAR TORN" Serbia. War torn? The Serbs were under assault because they inherited the mighty Yugoslav military and used it to initiate the war in the Balkans to secure their centuries long dream of a Greater Serbian empire. During the the war they started Serbian forces restored to mass murder and concentration camps in Bosnia and Kosova - GENOCIDE. That's the reason US jets were bombing Belgrade causing the Djokovic family to fear for their lives in air shelters. We weren't trying to terrorize innocent civilians but take out the military targets feeding Milosevic's war machine.
    ________________________________________________

    "60 Minutes" Intervista - Novak Gjokoviç
    http://www.cbsnews.com/8301-18560_16...-to-wimbledon/

    "60 Minutes" program është bërë një shtyllë e dielën mbrëma në Shtetet e Bashkuara. Është famë për atë është e vështirë goditur, por gazetaria drejtë televiziv. Bob Simon është konsideruar gjerësisht një zoti, gazetar me përvojë. Kjo është arsyeja pse ai ishte aq i egërsuar si CBS keqinterpretuar këtë histori. Ata përmenden Gjokoviç ishte nga "shkatërruar nga lufta" Serbinë. Lufta e grisur?Serbët ishin nën sulm për shkak se ata trashëguan ushtrinë jugosllave fuqishëm dhe e përdorën atë për të filluar luftën në Ballkan për të siguruar shekuj e tyre ëndrrën e gjatë të një perandorie të Serbisë së Madhe. Gjatë luftës së ata filluan forcat serbe rikthyer në vrasje masive dhe kampet e përqendrimit në Bosnjë dhe në Kosovë - gjenocid. Kjo është arsyeja avionët amerikanë kanë bombarduar Beogradin shkaktuar familjes Gjokoviç të kenë frikë për jetën e tyre në strehimore ajrit. Ne nuk ishin duke u përpjekur për të terrorizuar civilë të pafajshëm, por të marrë nga objektivat ushtarake ushqyerit makinë Millosheviçit lufte.
    We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

  6. #6
    Citim Postuar më parë nga Yes* Lexo Postimin
    Për fat të keq arrita ta ndiqja vetëm nga setet e fundit, dhe përballje vërtetë emocionuese.
    Rafa Nadal e tregoi vërtetë që është i madh, edhe pse nr. 2 akoma, por sinqerisht ky serbi të kall datën të themi të drejtën. Se ç'ka ca reagime psikopateske, dhe ky më kujton atë që thuhet mbi forcën e të marrëve; sinqerisht çfarë fuqie të habitshme që ka!

    Të jepej përshtypja se nganjëherë në atë presion psikologjik që ndodhej Nadal, do e lëshonte fare, por ja që nuk u mposht në fushën e tij të preferuar që e ka si shtëpinë e dytë

    U tregua shumë sportiv edhe në fjalim në fund, në krahasim me atë "diplomacinë" e serbit që i dukej në sy që desh po pëlciste në vend.

    Si u shprehën edhe komentatorët; Nadal-it i erdhi ndihma edhe nga lart; nga "Shiu"

    Nadal hyri në histori, duke thyer rekordin e vendosur nga Bjorn Borg në "Roland Garros"

    P.S: Ja ta sjell edhe dyluftimin e fundit
    http://www.youtube.com/watch?v=SVAFh7wfT6c

    Më bëri përshtypje në youtube që i kishin mbushur serbët me dislike, me zor me e gjetë këtë për së mbari të pandotur nga ata psikot. Abi in malam rem serbia me gjithë atë djokovic!
    Ky eshte shume i afte(Nadal) po ka nje mendjemadhesi ,arrogance dhe tangerllik qe e karakterizon qe e ben shume antipatik. Po kur them shume...dua te them shume fare.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  7. #7
    Mirë se vini në Harlan Maska e FreeByrd
    Anëtarësuar
    05-02-2011
    Vendndodhja
    Tennessee
    Postime
    1,023
    "Ne dashuri Novak
    Kosova Kosova Kosova
    "

    We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

  8. #8
    2010 Triplete Maska e oliinter
    Anëtarësuar
    14-11-2004
    Postime
    2,806
    ore cfare eshte kjo shqipe keshtu more? nuk po kuptoj asnje gje....

    E mora vesh qe eshte kunder atij pleshtit serb por gje tjeter smora vesh.

    Ju lutem shkruani me paster gjuhen shqipe
    vari leshte

  9. #9
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar më parë nga FreeByrd Lexo Postimin
    "60 Minutes" Interview - Novak Djokovic
    http://www.cbsnews.com/8301-18560_16...-to-wimbledon/
    E lexova intervisten. Ishte lufte aq e keqe ne Serbi, saqe ky tere diten luante tenis

  10. #10
    Mirë se vini në Harlan Maska e FreeByrd
    Anëtarësuar
    05-02-2011
    Vendndodhja
    Tennessee
    Postime
    1,023
    Citim Postuar më parë nga s0ni Lexo Postimin
    E lexova intervisten. Ishte lufte aq e keqe ne Serbi, saqe ky tere diten luante tenis
    I still can't believe Bob Simon used the expression "war torn Serbia"!
    Wasn't that the expression used by Baghdad Bob "war torn Iraq"

    What's the deal with your PM's? Have you been excommunicated?
    We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

  11. #11
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar më parë nga s0ni Lexo Postimin
    E lexova intervisten. Ishte lufte aq e keqe ne Serbi, saqe ky tere diten luante tenis
    Po kur luajne viktimen edhe keta derrat serbe qe nuk i hyri nje gjemb ne kemb eshte kulmi.

    Nejse tani kam nje arsye me teper per te pelqyer nadal. Kur fitoj MP ne notim i was so freaking happy se e fitoj me ate serbin e poshter. Nuk meritojn ata bastardet asnje fitim!
    I LOVE GOD

    j&g

  12. #12
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar më parë nga loneeagle Lexo Postimin
    Po kur luajne viktimen edhe keta derrat serbe qe nuk i hyri nje gjemb ne kemb eshte kulmi.

    Nejse tani kam nje arsye me teper per te pelqyer nadal. Kur fitoj MP ne notim i was so freaking happy se e fitoj me ate serbin e poshter. Nuk meritojn ata bastardet asnje fitim!
    Loneeagle I <3 u.

    Nuk do te komentoja ne kete teme, por sot kur hyra ne fb pashe kete fotografi Foto edhe.....s'ka nevoje te shpjegoj ndjenjat! Me pikelloi ne zemer gjyshi, dhe me acaroi ne kulm ai tjetri qe as dua te ja permend ekzistencen.

    Citim Postuar më parë nga FreeByrd Lexo Postimin
    I still can't believe Bob Simon used the expression "war torn Serbia"!
    Wasn't that the expression used by Baghdad Bob "war torn Iraq"

    What's the deal with your PM's? Have you been excommunicated?
    Kujtova se the Prime Minister, e po mendja si ka mundesi t'hiqet Sala nga politika.

    Behen si viktima mo "war torn Serbia" with a few forewarned bombs dropped here and there on evacuated buildings.

  13. #13
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar më parë nga s0ni Lexo Postimin
    Loneeagle I <3 u.

    Nuk do te komentoja ne kete teme, por sot kur hyra ne fb pashe kete fotografi Foto edhe.....s'ka nevoje te shpjegoj ndjenjat! Me pikelloi ne zemer gjyshi, dhe me acaroi ne kulm ai tjetri qe as dua te ja permend ekzistencen.



    Kujtova se the Prime Minister, e po mendja si ka mundesi t'hiqet Sala nga politika.

    Behen si viktima mo "war torn Serbia" with a few forewarned bombs dropped here and there on evacuated buildings.
    Hi soni, you are a sweetheart

    Te kuptoj mu drodh trupi kur e pashe . ah sa kane vuajtuar te shkretet edhe sa po vuajne. Zoti i ndihmofte edhe ti japi force sepse eshte veshtire te jetosh me dhimbjet edhe vuajtjet e luftes. Kalofsh nje fundjave te bukur e dashur!
    I LOVE GOD

    j&g

  14. #14
    _____
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Citim Postuar më parë nga loneeagle Lexo Postimin

    Kalofsh nje fundjave te bukur e dashur!
    Gjithashtu,
    Happy Father's Day familjareve te tuj

  15. #15
    Mirë se vini në Harlan Maska e FreeByrd
    Anëtarësuar
    05-02-2011
    Vendndodhja
    Tennessee
    Postime
    1,023
    Citim Postuar më parë nga oliinter Lexo Postimin
    ore cfare eshte kjo shqipe keshtu more? nuk po kuptoj asnje gje....

    E mora vesh qe eshte kunder atij pleshtit serb por gje tjeter smora vesh.

    Ju lutem shkruani me paster gjuhen shqipe
    Kuptojnë këtë.

    Unë nuk jam shqiptare.
    Unë flas Google Translate shqipe.
    Mua nuk më pëlqen Xhokoviç.
    Mua nuk më pëlqen nënën e tij
    Mua nuk më pëlqen se si Gjokoviç dhe britma e tij familjare për luftën shqyer Serbisë
    Unë jam i kënaqur Gjokoviç ishte asgjësuar në French Open
    Unë shpresoj se ai merr mollaqe tij nisi në Wimbledon

    Ndryshuar për herë të fundit nga FreeByrd : 15-06-2012 më 15:30
    We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anëtarësuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    more keta jan aq narcisoid si popull,sa vertet mendojn se jan viktime e luftes...
    heyy u desht te vijn deri ne kosove per te vrar dhe prer....eshte dasht kosovaret ta bejn vetrasje kolektive ..por jam e sigurt se prap do ankohesh yhaaa te heqin trupa...si te lodhen keta.
    se shifni ca sakrifice bene ky popull.

    keta kan nje stil ne politike,bejn zhurme per shum pak gje,qe te bejn te mendosh se po u bere dicka me shum do behet kiameti.
    edhe po te jet ne gabim,ata viktimizohen ne gabimin e vet,kshu qe nuk japin hapsire te kundershtosh gje.

    Jan popull qe festojn humbjet,gjitha festat e tyre jan festim humbjesh,por din ta transformojn sikur rimekembje pas humbjes..per kete aftesi thene te drejten duhet shtrenguar dora! eshte loj propagande qe i mban popullin krenar.
    Ndryshuar për herë të fundit nga teta : 15-06-2012 më 16:14

  17. #17
    Mirë se vini në Harlan Maska e FreeByrd
    Anëtarësuar
    05-02-2011
    Vendndodhja
    Tennessee
    Postime
    1,023
    The Djokovic streak began with the Davis Cup. Serbia defeated France and won the prestigious Davis Cup Championship. In celebration of Serbia's unprecedented sporting achievement Novak Djokovic shaved his head and pranced before the cameras. From that day of nationalist jubilation he began a string of victories that far exceeded his past performances as a professorial tennis player. No tennis expert could explain the phenomenon. I've always suspected some kind of latter day chemical enhancement that many east Europeans employed during the Cold War. The "new" Novak appeared suddenly after the Davis Cup victory. Now he's almost invincible. Something's wrong here.

    Here's a charming pose of Team Serbia that will warm your hearts.
    _______________________________________________

    Dell Gjokoviç filloi me Kupën Davis. Serbia mundi Francën dhe fitoi prestigjioze Davis Cup kampionatin. Në festimin e paparë të Serbisë arritje Gjokoviç sportive Novak rruar kokën e tij dhe pranced para kamerave. Që nga ajo ditë e ngazëllim nacionaliste ai filloi një varg të fitoreve që larg tejkaluar performancat e tij të fundit si një lojtar tenisi profesorëve. Asnjë ekspert tenisit mund të shpjegojë këtë fenomen. Unë kam dyshuar gjithmonë disa lloj kimike zgjerimin ditë të fundit që shumë lindje evropianët punësuar gjatë Luftës së Ftohtë."E re" Novak u shfaq papritmas pas fitores së Kupës Dejvis. Tani ai është gati të pathyeshme. Diçka është e gabuar këtu.

    Këtu është një simpatik paraqesin i Ekipit Serbisë që do të ngrohur zemrat tuaja.

    Ndryshuar për herë të fundit nga FreeByrd : 17-06-2012 më 19:42
    We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

  18. #18
    Mirë se vini në Harlan Maska e FreeByrd
    Anëtarësuar
    05-02-2011
    Vendndodhja
    Tennessee
    Postime
    1,023
    Damn. Serbia's favorite son is back in the limelight. CBS is rebroadcasting the "60 Minutes" Novak Djokovic segment tonight. How he loves to bask in his glory with his Wimbledon trophy before the people of Belgrade.

    God, I hope Murray, Nadal or Federer takes him out in the 2012 Wimbledon.
    _________________________________________

    Damn. Djali i preferuar i Serbisë është kthyer në qendër të vëmendjes. CBS është rebroadcasting e "60 minuta" sonte Novak Gjokoviç segment. Si ai i pëlqen të bask në lavdinë e tij me Wimbledon trofeun e tij para popullit të Beogradit.

    Zot, unë shpresoj se Murray, Nadal ose Federer merr atë jashtë në Wimbledon 2012.
    We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

  19. #19
    LIVERPOOL FC Maska e geezer
    Anëtarësuar
    29-09-2007
    Vendndodhja
    Windy City Chicago.USA
    Postime
    836
    whats up with you freebyrd & NOVAk is a f***** GAY , have a nice day
    LIVERPOOL
    you`ll never walk alone

  20. #20
    Mirë se vini në Harlan Maska e FreeByrd
    Anëtarësuar
    05-02-2011
    Vendndodhja
    Tennessee
    Postime
    1,023
    Citim Postuar më parë nga geezer Lexo Postimin
    whats up with you freebyrd & NOVAk is a f***** GAY , have a nice day
    No, Djokovic is a conceited arrogant jerk. Now go watch Liverpool lose again.
    ___________________________________________

    Jo, Gjokoviç është një hov mendjemadh arrogant. Tani shkoni shikojnë Liverpool humb përsëri.
    We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •