Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 12 prej 12
 1. #1
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime

  Piramide ne Malin e Tomorit ?

  Flitet ne ambientet e NASA se ne malin e Tomorrit ne Shqiperi fshihet nje mister i madh dhe i frikshem per te ardhmen e njerzimit..Sipas tyre aty egziston dicka qe specialistet e NASA kan shume vjet qe po e monitorojen me ane te nje sateliti special…Rreth ketij misteri eshte folur dhe tek emisioni ora e nates tek ORA NEWS para disa muajsh….Aty egziston nje shpell dhe ne brendesi te shpelles gjendet nje grop e madhe ku disa njerz jan munduar te zbresin me litar,por ne momentin e leshimit te litarit ne grop ai cuditerish keputet….Disa specialist USA mendojen se nese vjen fundi i botes,ai do te nis nje mali i shenjt i TOMORRIT….Dhe mendohet se Noeja e nisi nga mali i Tomorrit anijen e tij qe shpetoj njerzimin ne permbytjen e madhe mijra vite me pare…..Koha do ta vertetoj nese jen te verteta keto spekullime…

  http://www.freetime.al/misteret-e-me...li-i-tomorrit/

  Ndoshta se meriton te jete tem e vaqante , por prej kureshtjes me dite me shume , deshta ta hap nje diskutim .

 2. #2
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  interesante duket, por sa e vertet eshte?????? A ka ndonje info nga media te huaja?
  I LOVE GOD

  j&g

 3. #3
  Deny Ignorance Maska e Darius
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Postime
  13,942
  Faleminderit
  0
  673 falenderime nė 479 postime
  E degjova para disa javesh kete histori dhe skam lene faqe te NASA-s pa kerkuar apo pyetur njerez qe kane lidhje direkt me kete institucion. Deri ne momentin qe po shkruaj ska asnje konfirmim te ketij lajmi, asnje te dhene qe NASA te kete shqyrtuar apo mbajtur ne vezhgim malin e Tomorrit dhe asnje deklarate mbi faktin. Se di nga i gjejne mediat shqiptare keto lajme.

 4. #4
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  9 falenderime nė 9 postime
  Niveli i ketij shkrimi duket i barabarte me nivelin e bisedave te zhvilluara neper bilardo e cajtore te lagjes.

 5. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar illyrian rex pėr postimin:

  hektor.m (28-10-2014)

 6. #5
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
  Niveli i ketij shkrimi duket i barabarte me nivelin e bisedave te zhvilluara neper bilardo e cajtore te lagjes.
  Nuk thash qe eshte shkrim serioz ,por duke u nisur edhe nga shkrime tjera rreth Tomorit dhe historise se lavdishme te ketij mali ateher , nuk eshte keq te pyesesh dhe te diskutosh . Por si gjithe kur behet fjale per Shqiperi aq jane bere shqiptaret naiv sa sta merr menja .

 7. #6
  . Maska e illyrian rex
  Anėtarėsuar
  11-10-2009
  Vendndodhja
  ne fronin tim
  Postime
  4,574
  Faleminderit
  4
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga Milkway Lexo Postimin
  Nuk thash qe eshte shkrim serioz ,por duke u nisur edhe nga shkrime tjera rreth Tomorit dhe historise se lavdishme te ketij mali ateher , nuk eshte keq te pyesesh dhe te diskutosh . Por si gjithe kur behet fjale per Shqiperi aq jane bere shqiptaret naiv sa sta merr menja .
  Milkway, asgje personale. Ke bere mire qe e ke hap kete teme, por shkrimi me te cilin e ke hap temen le shume per te deshiruar. Me ate shkrim, qysh ne fillim po humb interesimi per temen.
  Kritika ime shkon per nivelin e ketyre agjensioneve te lajmeve online (qe kane mbire si kerpudhat pas shiut), por edhe nivelit te gazetarise ne Kosove e Shqiperi.

 8. #7
  100 % shqiptar Maska e Milkway
  Anėtarėsuar
  08-01-2007
  Vendndodhja
  In the land of eagles
  Postime
  7,464
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Citim Postuar mė parė nga illyrian rex Lexo Postimin
  Milkway, asgje personale. Ke bere mire qe e ke hap kete teme, por shkrimi me te cilin e ke hap temen le shume per te deshiruar. Me ate shkrim, qysh ne fillim po humb interesimi per temen.
  Kritika ime shkon per nivelin e ketyre agjensioneve te lajmeve online (qe kane mbire si kerpudhat pas shiut), por edhe nivelit te gazetarise ne Kosove e Shqiperi.
  E thash edhe une ne fillim , ndoshta se vlen si tem , per te njejtin shkak qe po flet dhe ti , por qellimi i temes eshte komplet tjeter , per diqka me shume se sa ky shkrimi .

  Une vetem deshta nje reaksion nga ata qe munden te kene info me shume .

 9. #8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  28-01-2004
  Vendndodhja
  diku
  Mosha
  40
  Postime
  1,558
  Faleminderit
  17
  24 falenderime nė 19 postime
  kam lezuar diku qe , rilindasit shqiptare hodhen si ide dhe zgjidhje per shqiptaret e ndare midis 3 feve ; nje fe te perbashket .

  feja bektashiane , e cila fare mire mund ti kete rrenjet thelle ne lashtesi duke aritur edhe vete besimin pagan te te pareve tane .

  me kultin e baba tomorit dhe me misteret qe fsheh besimi pagan i kultit te dodones ka ndoshta nje ngjashmeri jo te rastesishme ;

  kjo fe apo sekt ka pranuar dhe percjelle ne vetvete edhe kulture islame , katolike dhe ortodokse , por nuk eshte asnjera nga keto .

  rilindasit tane , ndoshta dinin dicka ma teper se ne , pasi nuk mund te propozonin kete fe , si fene zyrtate per shtetin dhe ndergjegjen kombetare qe po mundoheshin te ndertonin , duke kryer dy qellime te shenjta per nje komb;

  bashkimin nen nje fe dhe jo percarjet nder fetare .
  dhe trashegimia e besimit e te pareve tane si shenje autentike e origjines sone iliro-pellazge .

  nje studim i hollesishem nga historinanet do ishte e vlefshme per te vertetuar gjithe cfare thashe ;  nje arsye tjere qe neper media dhe tv dhe internet hidhen keto lajme si kjo e temes ne fjale eshte edhe nxitja e turizmit arkeologjik dhe malor .

  sa mire do ishte qe jo vetem shqiptaret por edhe mjat te huaj turiste ta vizitonin kete vend pelegrinazhi dhe si vend te shenjte .

  do kishim fitime ekonomike , kulturore dhe arkeologjike .

 10. #9
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime
  Citim Postuar mė parė nga Milkway Lexo Postimin
  Flitet ne ambientet e NASA se ne malin e Tomorrit ne Shqiperi fshihet nje mister i madh dhe i frikshem per te ardhmen e njerzimit..Sipas tyre aty egziston dicka qe specialistet e NASA kan shume vjet qe po e monitorojen me ane te nje sateliti special…Rreth ketij misteri eshte folur dhe tek emisioni ora e nates tek ORA NEWS para disa muajsh….Aty egziston nje shpell dhe ne brendesi te shpelles gjendet nje grop e madhe ku disa njerz jan munduar te zbresin me litar,por ne momentin e leshimit te litarit ne grop ai cuditerish keputet….Disa specialist USA mendojen se nese vjen fundi i botes,ai do te nis nje mali i shenjt i TOMORRIT….Dhe mendohet se Noeja e nisi nga mali i Tomorrit anijen e tij qe shpetoj njerzimin ne permbytjen e madhe mijra vite me pare…..Koha do ta vertetoj nese jen te verteta keto spekullime…

  http://www.freetime.al/misteret-e-me...li-i-tomorrit/

  Ndoshta se meriton te jete tem e vaqante , por prej kureshtjes me dite me shume , deshta ta hap nje diskutim .
  duke lexuar kete me vin ndermend 1 prilli kur genjenim ndonjerin
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 11. #10
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  25
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Piramide ne Malin e Tomorit ?

  do e kene ndertuar ata iliret qe kane ndertuar dhe ato piramidat ne bosnje ....shume te zhvilluar keta iliret

 12. #11
  Super Moderatore Maska e shigjeta
  Anėtarėsuar
  16-04-2002
  Postime
  4,779
  Faleminderit
  108
  193 falenderime nė 168 postime

  Pėr: Piramide ne Malin e Tomorit ?

  Edhe mund mos e kene ndertuar, edhe mundet po....Nje gje dihet, iliret kane qene te zhvilluar dhe nuk kane qene te kufizuar vetem ne trojet aktuale te Shqiperise. Hulumtime te metejshme, jam e sigurte, do sjellin supriza te reja...
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 13. #12
  i/e regjistruar Maska e JuliusB
  Anėtarėsuar
  06-08-2012
  Vendndodhja
  Tirane
  Mosha
  25
  Postime
  620
  Faleminderit
  14
  68 falenderime nė 58 postime

  Pėr: Piramide ne Malin e Tomorit ?

  Seriozisht e ke moj shigjete ? Iliret te zhvilluar ?

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •