Close
Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 49
 1. #21
  Happy Maska e milanistja_el
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  nuk eshte se jemi parrallinj

  ja vlen te udhetosh aq gjate me ore te tera ulur? apo eshte me mire te paguash pak me shume per nje udhetim me pak ore, me pak lodhje...

  ne traget leviz, ku mund te levizesh ne autobus? levizja e vetme eshte kur ben ndalesa per te pushur

  mos i krahaso me keta qe kane makina, se makinen e marrin per ta perdorur, makina futet edhe ne traget......
  Por kur je ne traget zbret nga autobuzi shoku nuk rri ne autobuz ulur... eshte njesoj si te shkosh me traget... por s'ke stresin e trenave dhe te valixheve, kur ke 3 apo 4 valixhe ia vlen te besh nje dite sakrifice dhe te shkosh me autobuz se te paguash 8 euro per 1 kg me teper bagazh
  Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 2. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga milanistja_el Lexo Postimin
  Por kur je ne traget zbret nga autobuzi shoku nuk rri ne autobuz ulur... eshte njesoj si te shkosh me traget... por s'ke stresin e trenave dhe te valixheve, kur ke 3 apo 4 valixhe ia vlen te besh nje dite sakrifice dhe te shkosh me autobuz se te paguash 8 euro per 1 kg me teper bagazh
  3-4 valixhe?

  levizni shtepi ju ?

  hajde here e pare se e kuptoj, por te vish per pushime dhe aq valixhE?

 3. #23
  Happy Maska e milanistja_el
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  3-4 valixhe?

  levizni shtepi ju ?

  hajde here e pare se e kuptoj, por te vish per pushime dhe aq valixhE?
  Varet... se 2 valixhe jane te tuat, 1 e kusheririt, nje e komshijes u bene 4, qe te vish vetem me valixhet e tua duhet te ikesh fshehurazi hahaha
  Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 4. #24
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Bileta me avion kushton 250 euro personi vajtje -ardhje (ja 200 kur e pret mbi 6 muaj para) dhe ke vetem 20 kg ne dispozicion. e nqs je mbi peshe se 5 se 10 euro per cdo kg. Bileta me autobus kushton 160 euro vajtje ardhje dhe bagazhet nuk kane peshe. I njohni sakrificat ju parallinjte, epo kshu eshte kur ua paguan leket babi lol

  Milaniste, taksat e inbarkimit per makinat ne Bari jane katastrofe, kudo jane te larta, po dreqi e mori per 8 ore rruge te paguash mbi 200 euro inbarkim makine + biletat e tua pupupupu e kur mendon qe siguracioni i makines nuk t'i mbulon demet qe mund te kesh jashte BE te ben ta mendosh dy here ta marresh makinen apo jo. Se si ecin andej si te ēmendur , e si jane ato rruge ti thuash ciao ciao makines.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 5. #25
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,762
  Faleminderit
  0
  14 falenderime nė 14 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Bileta me avion kushton 250 euro personi vajtje -ardhje (ja 200 kur e pret mbi 6 muaj para) dhe ke vetem 20 kg ne dispozicion. e nqs je mbi peshe se 5 se 10 euro per cdo kg. Bileta me autobus kushton 160 euro vajtje ardhje dhe bagazhet nuk kane peshe. I njohni sakrificat ju parallinjte, epo kshu eshte kur ua paguan leket babi lol

  Milaniste, taksat e inbarkimit per makinat ne Bari jane katastrofe, kudo jane te larta, po dreqi e mori per 8 ore rruge te paguash mbi 200 euro inbarkim makine + biletat e tua pupupupu e kur mendon qe siguracioni i makines nuk t'i mbulon demet qe mund te kesh jashte BE te ben ta mendosh dy here ta marresh makinen apo jo. Se si ecin andej si te ēmendur , e si jane ato rruge ti thuash ciao ciao makines.
  babi nuk me jep as edhe nje qindarke, paguaj vete une

  sjemi te pasur jo, breke ne bithe nuk kemi hahaha, secili e di vet, per mua nuk ja vlen, me mire te paguash 90 dollare me shume se te besh ate udhetim.

  nejse.

 6. #26
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Udhetimi zgjat afersisht 20 ore (ne varesi te zones qe zbret) 8 ore udhetim me traget + 12 ore udhetim me autobus. S'keni pse ēuditeni, bejne te njejten xhiro qe bejne emigrantet kur vijne me makina ne atdhe, kjo eshte per ata qe nuk e disponojne nje makine mbase, e cmimi i biletes eshte me i ulet sesa ai i avionit. Pa dyshim qe eshte e mundimshme por s'keni perse beheni kaq perēmues, parallinjte e medhenj ju
  flm per info isha kurioze. Jo mos u keqkupto nuk ishte per percmim, por me duket rruge e gjate edhe e lodhshme. Nejse varet nga invididi. Une do preforoja te paguja pak me shume per nje udhetim shume here me te shkurter. Kurse shume njerez do preferonin rrugen e gjate vetem te mos fluturonin pra ceshtje preferencash.
  I LOVE GOD

  j&g

 7. #27
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Ti je ne Amerike e do s'do me avion do vish, te ishe ketu verdall ta shifje mire ate 90 dollareshin
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 8. #28
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga loneeagle Lexo Postimin
  flm per info isha kurioze. Jo mos u keqkupto nuk ishte per percmim, por me duket rruge e gjate edhe e lodhshme. Nejse varet nga invididi. Une do preforoja te paguja pak me shume per nje udhetim shume here me te shkurter. Kurse shume njerez do preferonin rrugen e gjate vetem te mos fluturonin pra ceshtje preferencash.
  Nuk e kisha me ty e dashur, e kisha me ate qe tha mbajne ere lol kto i mbyti era parfumit prandaj flasin keshtu. Une personalisht nuk e kam provuar ndonjehere te udhetoj me to, i kam perdorur per te nisur ndonje gje ne Shqiperi here pas here, u marr ketej produkte qe ne Shqiperi nuk jane aq cilesore, shpesh vetem per disa ilace (qe me poste nuk i dergon dot se duan 40 euro nje pako) jam detyruar i kam bere nje cante me gjera te nevojshme, e qe sigurisht jane me te mira se ato qe jane ne Shqiperi sepse me kushton me pak e i ndihmoj ne nje fare menyre Ato njerezit qe nderrmarrin ate mundim padyshim qe nuk e kane nga qefi por nga halli, se kush eshte ai budalla qe i pelqen te torturohet, por ndonjehere zgjedh alternativen e fundit qe te mbetet sesa asgje . E ata njerezit nuk me jane dukur sikur po mbanin ere, natyrisht te lodhur, kjo eshte e kuptueshme.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 9. #29
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Nuk e kisha me ty e dashur, e kisha me ate qe tha mbajne ere lol kto i mbyti era parfumit prandaj flasin keshtu. Une personalisht nuk e kam provuar ndonjehere te udhetoj me to, i kam perdorur per te nisur ndonje gje ne Shqiperi here pas here, u marr ketej produkte qe ne Shqiperi nuk jane aq cilesore, shpesh vetem per disa ilace (qe me poste nuk i dergon dot se duan 40 euro nje pako) jam detyruar i kam bere nje cante me gjera te nevojshme, e qe sigurisht jane me te mira se ato qe jane ne Shqiperi sepse me kushton me pak e i ndihmoj ne nje fare menyre Ato njerezit qe nderrmarrin ate mundim padyshim qe nuk e kane nga qefi por nga halli, se kush eshte ai budalla qe i pelqen te torturohet, por ndonjehere zgjedh alternativen e fundit qe te mbetet sesa asgje . E ata njerezit nuk me jane dukur sikur po mbanin ere, natyrisht te lodhur, kjo eshte e kuptueshme.
  Perla, (meqe une isha ai qe thashe qe nga nje udhetim i tille rraskapites pale c'ere mbajne njerezit kur arrijne ne atdhe), sado fukara te jesh nuk ka llogjike qe per 50-100 dollare me pak te marresh kete itenerar. Dreqi ta haje, derisa punon ne Itali, i ke kursyer ca para sa per te bere nje udhetim si njeri. Ca jane 50-100 dollare, as per te ngrene buke 2 jave ne Shqiperi nuk jane. Eshte shpirtngushtesi kjo qe vjen nga kultura qe ke dhe jo nga kushtet ekonomike. Edhe cifut me qene kaq keq nuk do ia mbaje vetes. Nejse, secili e di vete
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 10. #30
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  O zot cfare krahasimesh barbare lol Shpirtngushtesi? eh? Lexo mire sqarimet qe jane dhene ne kete teme.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 11. #31
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  O zot cfare krahasimesh barbare lol Shpirtngushtesi? eh? Lexo mire sqarimet qe jane dhene ne kete teme.
  Ah po, tani e lexova, qenka pune bagazhesh. Kerkoj ndjese qe e percaktova me shpirtngushtesi....... ne fakt eshte katunari Iket me pushime dhe akoma me bagazhe te renda Shqiptaret?! Po ca do fusesh brenda, rroba per fisin dhe shoket?!
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 12. #32
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  19-02-2009
  Vendndodhja
  ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
  Postime
  2,645
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  nuk eshte se jemi parrallinj

  ja vlen te udhetosh aq gjate me ore te tera ulur? apo eshte me mire te paguash pak me shume per nje udhetim me pak ore, me pak lodhje...

  ne traget leviz, ku mund te levizesh ne autobus? levizja e vetme eshte kur ben ndalesa per te pushur

  mos i krahaso me keta qe kane makina, se makinen e marrin per ta perdorur, makina futet edhe ne traget......
  O thirsto lol, Po autobuzi ku futet nė gomone ?

 13. #33
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Ah po, tani e lexova, qenka pune bagazhesh. Kerkoj ndjese qe e percaktova me shpirtngushtesi....... ne fakt eshte katunari Iket me pushime dhe akoma me bagazhe te renda Shqiptaret?! Po ca do fusesh brenda, rroba per fisin dhe shoket?!
  Old habits die hard. lol

 14. #34
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Ah po, tani e lexova, qenka pune bagazhesh. Kerkoj ndjese qe e percaktova me shpirtngushtesi....... ne fakt eshte katunari Iket me pushime dhe akoma me bagazhe te renda Shqiptaret?! Po ca do fusesh brenda, rroba per fisin dhe shoket?!
  Foli qytetaria dora vete lol Harroje autobusin se qenka per katunaret qe s'kane makina. Po ato familjaret qe levizin me makina e ke parasysh bejne te njejten rruge, e jane te detyruar ta bejne me makine sepse per te levizur posht u duhet makina dhe llogarisim minimalen per bileta avioni nje familje me 4 persona paguan 1000 euro vetem avion. Nuk qelben rruges keta? Seca fusin brenda eshte pune per ata , s'ka te drejte ti gjykoje askush.
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 15. #35
  kuku Maska e brooklyn2007
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Postime
  3,528
  Faleminderit
  1
  9 falenderime nė 9 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Foli qytetaria dora vete lol Harroje autobusin se qenka per katunaret qe s'kane makina. Po ato familjaret qe levizin me makina e ke parasysh bejne te njejten rruge, e jane te detyruar ta bejne me makine sepse per te levizur posht u duhet makina dhe llogarisim minimalen per bileta avioni nje familje me 4 persona paguan 1000 euro vetem avion. Nuk qelben rruges keta? Seca fusin brenda eshte pune per ata , s'ka te drejte ti gjykoje askush.
  Me makine eshte tjeter, ke ajrin e kondicionuar dedikuar komplet ty. Nuk eshte si autobuzat e zakonshem qe edhe kur kane disi ajer te kondicionuar humbet ne hapesiren e madhe. Pastaj nuk ka fllade ererash trupore. Jane 4-5 persona ne makine, krahasoji me 50 persona ne autobuze. Sikur njeri tia fus p.... 50 aroma bashke imagjino ca behet. Nejse e thashe dhe me pare, secili e di vete. Ka njerez qe su ben pershtypje
  ABCĒDDhEĖFGGjHIJKLLlMNNjOPQRRrSShTThUVXXhYZZh (Alfabeti Shqip, 36 gėrma)

 16. #36
  Happy Maska e milanistja_el
  Anėtarėsuar
  22-09-2006
  Vendndodhja
  ne krahet e dashurise... por me mendje ne Elbasanin tim te dashur...
  Postime
  2,066
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga brooklyn2007 Lexo Postimin
  Ah po, tani e lexova, qenka pune bagazhesh. Kerkoj ndjese qe e percaktova me shpirtngushtesi....... ne fakt eshte katunari Iket me pushime dhe akoma me bagazhe te renda Shqiptaret?! Po ca do fusesh brenda, rroba per fisin dhe shoket?!
  Une kur u trasferova ne Itali perdora autobuzin per arsye se kisha shume bagazhe dhe leket me thase t'i kem s'me iku menja te paguaj 8 - 10 euro per 1 kg teper ne avion e s'me kane lene trashegimi ndonje pus nafte qe te vija me duar ne xhepa dhe ta beja garderoben nga e para menjehere.
  Per sa kohe je vetem i ben sakrificat dhe ia vlen te paguash pak me teper per te shkuar me avion... shumica e shqiptareve e perdorin autobuzin per raste te veēanta, por ka edhe nga ata qe e perdorin perhere e s'mund ta quash katunari kur je veti i peste ne nje familje, sepse per fatin e keq jo te gjithe e kane mundesine te blejne 5 bileta me nga 250 - 300 euro per person dhe ka njerez qe perdorin perhere autobuzin (pasi nuk kane as makine) dhe per nje familje s'eshte pak te kurseje 500 euro me biletat.
  Ne qe jemi ketej nga europa i shtrijme kembet sa kemi jorganin, nuk i nxjerrim kembet jashte, pastaj shkojme ne Shqiperi nga 2-3 here ne vit jo nje here ne 10 vjet
  Mos ua bej te tjereve ē'ka s'do te doje qe te tjeret te ta benin ty...

 17. #37
  … ßriläntě … ΅ Ų λŁŁї Ϊм Maska e [Perla]
  Anėtarėsuar
  07-09-2006
  Vendndodhja
  Aconteceu !!! Estava escrito assim...
  Postime
  6,593
  Faleminderit
  0
  46 falenderime nė 45 postime
  Ku e di ti qe nuk kane ajer te kondicionuar? lol praktikisht po flet kot. Ka njeres qe ato 50-100 euro i nxjerrin me djerse e u dhimbsen me shume sesa te tjereve, e preferojne t'i shpenzojne per familjen .

  Milaniste te vdes une per jorganin tone lol
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga [Perla] : 04-06-2012 mė 11:14
  Un amigo verdadero es algien que cree en ti aunque tu hayas dejado de creer en ti mismo.

 18. #38
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  38
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Citim Postuar mė parė nga [Perla] Lexo Postimin
  Ti je ne Amerike e do s'do me avion do vish, te ishe ketu verdall ta shifje mire ate 90 dollareshin
  E di, te them te drejten sma mban shume me avion lol por eshte e vertet skemi rruge tjeter. Edhe te udhetoj gjate me autobuz sma mban. Kam udhtuar njeher nga korca ne selanik u lodha shume. Nejse une shume rralle udhetoj por per ju qe udhetoni shpesh edhe me bagazhe ateher ndoshta eshte me mire me autobuz edhe jeni mesuar plus paguani me pak.
  I LOVE GOD

  j&g

 19. #39
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,737
  Faleminderit
  72
  260 falenderime nė 226 postime
  Milaniste, kot me t'pyet... Pse shkon 2-3 here ne vit ne Shqiperi? A nuk do ishte me mire te shkoje 1 here e rehat sesa 2-3 here e lodhur me t'dal nga hundet ai udhetim? Nese behet fjale per 90-100 euro difference , gjynah mos torturoni veten. As do ju pasuroj as do ju varferoj aq gje. Nejse vete e dini. lol

 20. #40
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,825
  Faleminderit
  12
  113 falenderime nė 89 postime
  Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
  nuk eshte se jemi parrallinj

  ja vlen te udhetosh aq gjate me ore te tera ulur? apo eshte me mire te paguash pak me shume per nje udhetim me pak ore, me pak lodhje...

  ne traget leviz, ku mund te levizesh ne autobus? levizja e vetme eshte kur ben ndalesa per te pushur

  mos i krahaso me keta qe kane makina, se makinen e marrin per ta perdorur, makina futet edhe ne traget......
  po autobuzi ne traget futet mer derdimen.

  ju parelit e amerikes mos na qitni namin e zi dhe ne tjerve tpakten

  vete i katerti ose i pesti ne familje llogarit 5 ose 6 valixhe i bjen me kursy 500-700 euro qe jan 1000 dollar. kush ti fal kto?
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

Faqja 2 prej 3 FillimFillim 123 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •