Close
Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 120
 1. #41
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  "Mos e duaj dikend qe nuk e don Allahun,nese ai e ka len Allahun do te ler edhe ty"

  (Imam Shafiu)
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 2. #42
  I qete Maska e BEHARI
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,121
  "Njeriu ndikohet nga besimi i miqve tė tij, ndaj kujdes me kė shoqėroheni!″

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e letaa
  Anėtarėsuar
  25-04-2010
  Vendndodhja
  ketu afer, atje larg
  Postime
  1,269
  Pejgamberi sal.Allahu alejhi ve selem ka then:

  "Nėse s'ke turp, bėj ē'tė duash !"
  Dita e harxhuar mė kot ėshtė ajo e kaluar pa qeshur.

 4. #44
  TOMORROW NEVER DIES Maska e A.V.A.T.A.R
  Anėtarėsuar
  28-01-2010
  Vendndodhja
  Kosove
  Postime
  273
  Allahu ju shperblefte per keto fjale.

  "Rrisku eshte i garantuar nga Allahu. Edhe vdekjen do ta gjesh kur ta kesh te caktuar por Dituria eshte ajo te cilen duhet ta kerkosh nga djepi deri ne varr."

 5. #45
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  O Zot te lutem mos ma mundeso te behem i madh ne syte e njerezve, ndersa i vogel ne shikimin Tend…
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 6. #46
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Mos u trishto! Sepse mėshira e tejkalon hakmarrjen, sepse qetėsia e mposht zhurmėn, sepse buzėqeshja e mposht mėrzitjen.

  Per hajer Dita e Xhuma te gjitheve,Zoti na pranofte Namazin dhe lutjet tone ..
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 7. #47
  I qete Maska e BEHARI
  Anėtarėsuar
  28-12-2005
  Vendndodhja
  ME MENDJE DHE ZEMER NE SHKODER!!
  Postime
  2,121
  "Gjėrat qė i ēojnė njerėzit mė shumė nė Xhennet janė devotshmėria dhe mirėsjellja.″

 8. #48
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Kush e viziton te semurin, noton ne Meshiren e Allahut, dhe kur rri prane te semurit, teresisht shkrihet ne Meshiren dhe Dashurine e Allahut..!

  Muhamedi a.s.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 9. #49
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Behu ambicioz i diturise,fales fisnik i shoqerise,rob falenderues i Allahut,i degjueshem ne kohe te pleqerise
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 10. #50
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  "Sikur dynjaja (bota) tė kishte vlerė tek Allahu sa krahu i njė mushkonje, nuk do t'i jepte tė pinte jobesimtarit as edhe njė gllėnkė ujė"

  |Tirmidhiu|
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 11. #51
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Provė e besimit tė vėrtetė ėshtė kur nuk ke marrė asnjėherė atė qė ke dėshiruar, dhe pėrsėri nuk heziton tė thuash:"Faleminderit ZOT!"
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 12. #52
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  All-llahu Xh.Sh. thotė:
  "Robi im agjėrues ka braktisur tė ngrėnėt dhe tė pirėt pėr tė fituar dashurinė Time.Vetėm Unė do tė jem shpėrblyes i agjėrimit tė tij.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 13. #53
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Sinqeriteti eshte dicka qe Engjelli nuk di ta shkruaje, por Zoti di mjaft mire ta vleresoje....!


  (Ibn Xheuzi)
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 14. #54
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Ebu Abdullah el-Magribi:
  “Njeriu mė i poshtėruar ėshtė i varfėri qė lavdėron pasanikun duke iu pėrulur atij dhe njeriu mė i nderuar ėshtė pasaniku qė sillet me modesti me tė varfėrin duke e vlerėsuar atė”
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 15. #55
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Pashė tė gjithė miqtė (tė dashurit) dhe nuk pashė mik mė tė mirė se sa ruajtja e gjuhės; pashė tė gjithė veshjet dhe nuk pashė veshje mė tė mirė sesa devotshmėria; pashė tė gjithė pasuritė dhe nuk pashė pasuri mė tė ēmuar sesa vetėmjaftueshmėria; Pashė tė gjitha bindjet (punėt e mira) dhe nuk pashė mė tė mirė sesa kėshilla; pashė tė gjitha ushqimet dhe nuk pashė ushqim mė tė mirė sesa durimi."
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 16. #56
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Nė fillim duhet tė njohėsh tė vėrtetėn. Po e dite tė vėrtetėn, mund ta kuptosh tė shtrembrėn. Por, po e njohe tė shtrembrėn nė fillim, ėshtė shumė e vėshtirė ta kuptosh tė vėrtetėn.
  O ti qė po e kėrkon tė vėrtetėn, mbaje nė mend kėtė rregull: “Ai qė ka ndonjė dhembje ai do ta ndiej erėn e sė vėrtetės”
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 17. #57
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Kjo botė ėshtė njė rrugė kalimtare dhe bota tjetėr ėshtė shtėpia e pėrhershme, rehatia dhe qejfet bėhen nė shtėpi e jo nė udhėtim/.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 18. #58
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  O Zoti im..!
  Ti nuk ke nevoj per mua..ndersa un kam nevoj gjithmon per Ty...!
  T'lutem me zemren e shqetesuar te Robit Tend..sill qetesi ne shpirtin tim....dhe te lutem nga thellesia e zemres ma mundeso Xhennetin...me Meshiren Tende... !
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 19. #59
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Nese zemerohet dikush me ty .. dhe pastaj nuk te ben ndonje te keqe ..
  Zgjidhe ate shoqerues tendin ..
  Sepse zemerimi e nxjerr mbrendesin e njerzve ...
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 20. #60
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  O ZOti im , nese te gjithe njerezit jan sjell ashper me mua ..
  Me mjafton Butesia Jote !

  O ZOti im , nese te gjithe njerezit me kan bere padrejtesi ..
  Me mjafton Drejtesia Jote !
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

Faqja 3 prej 6 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •