Close
Faqja 3 prej 22 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 438
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Bordure Alumini qenka?! Oh ok. Hajde merre vesht te verteten se c'ndodhi. Mjere kush iku.
    Pink bordura e betonit dhe ajo metalike mund te kishin ndaluar cdo mjet te vogel, por jo autobuzin , i cili e ka kapercyer sic duket ne foto dhe ka perfunduar poshte..... nuk jane bordura alumini pink. Bordurat ne rruge jane te standartit nderkombetar.
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  2. #42
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Bah, sa keq qe me vjen ...


    Sa e lexova, direkt m'u kujtua aksidenti i studenteve te bujqesorit 23/24 vjet me pare.

    R. I. P. !!!
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  3. #43
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    18-07-2005
    Postime
    10
    Brari ka ne fakt te drejte. Pavaresisht se eshte i frustruar, fakti eshte se hotelet dhe shoferet e autobuseve dhe drejtoret e shkollave jane te lidhur dhe fitojne nga keto te ashtuquajtura eskursione. Nuk di ndonje fakt ne lidhje me drogen apo vrasjet nga ballkonet. Por cdo gje ben vaki.
    Rruga per ne Sarande nuk eshte me e rrezikshme, por sigurisht duhet kujdes. Ngushellime familjareve te viktimave dhe apel Ministrise se Arsimit te ndaloje kete cmenduri.

  4. #44
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga s0ni Lexo Postimin
    Po, se edhe ne amerike vetem me qellime edukative behen ekskursionet shkollore. Prandaj kemi ikur gjithandej neper theme parks me shkollen, per te mesuar gjera edukative.


    O Brar, rrjedh gjake ne venat e tua qe flet felliqesira te pa para? Idiot.

    Edhe ne tragjedi s'dini si te shpreheni si njerez.
    Me ckam pare shumica I bejne ne fund te vitit per qellime edukative; muzeume, qytete me history, zoo, kopshte botanike, aquariums etc . E kete qe thashe , me shume sepse me cpo shoh - te gjitha destinacionet Atje eshte bere jugu, Saranda. I wonder why ?! Nejse, kjo ishte jashte teme.

  5. #45
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Me ckam pare shumica I bejne ne fund te vitit per qellime edukative; muzeume, qytete me history, zoo, kopshte botanike, aquariums etc . E kete qe thashe , me shume sepse me cpo shoh - te gjitha destinacionet Atje eshte bere jugu, Saranda. I wonder why ?! Nejse, kjo ishte jashte teme.
    Seriozisht e ke?
    Butrinti pak te duket per histori? Plus qe me sa di une vajtja behet nga Tepelena e kthimi nga Vlora. Nxenesit/ studentet shohin gjeografine e vendit dhe familjarizohen me gjeografine e vendit te tyre. Ne disa raste ndalojne ne Gjirokaster e vizitojne Kalane e Gjirokastres, etj etj.
    Shkurt fare Pink, vetem udhetimi (kudo qe te shkosh) nuk te le pa mesuar, nese leviz nga nje vend ne nje tejeter ku s'ke qene me pare, njeriu shikon e meson.

    Pra per mendimin tim, arsyet me siper jane te mjaftueshme, duke lene me nje ane (per arsye te rrethanave lokale) udhetimin vetem per qef, me shoqerine. Jeta studentore eshte eksperience e vecante. Kjo eksperience duhet mberthyer e shijuar teksa ke kohe, se po te iku nga duart s'te vjen me.

    Fatkeqesi ndodhin kudo, fatkeqsisht kjo e rastit eshte me teper neglizhence e shtetit ndaj populli te tij, andaj eshte akoma me shume tragjike!

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412



  7. #47
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anëtarësuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Me ckam pare shumica I bejne ne fund te vitit per qellime edukative; muzeume, qytete me history, zoo, kopshte botanike, aquariums etc . E kete qe thashe , me shume sepse me cpo shoh - te gjitha destinacionet Atje eshte bere jugu, Saranda. I wonder why ?! Nejse, kjo ishte jashte teme.
    E tmerrshme! Ngushellime familjareve, dhe te plagosurve sherrim sa me te shpejte! Pink, ka vlera edukative nga ana gjeografike, po ashtu dhe historike. Ka femije qe s'kane qene ndonjeher ne bregdet. S'kane pare det me sy. Plus qe njihen me relievin, fushat, malet, kodrat,qytetet qe ndeshin rruges, apo monumente kulturore, dhe ngjarje te ndryshme qe lidhen me vendet ku kalojne. Meson shume pavaresisht se femijet nisen vetem me idene per tu argetuar. C'kane mesuar ne liber kane mundesi ti shohin nga afer.
    Ndryshuar për herë të fundit nga mia@ : 21-05-2012 më 13:41
    Feelings change - memories don't.

  8. #48
    ......................... Maska e Pogradecari
    Anëtarësuar
    15-10-2002
    Vendndodhja
    a
    Postime
    540

    pis milet pijne qamet alkol
    njehere nje shok me tha ajde shkojme te pime nga nje kafe dhe une i thashe qe ti je i pire daulle ai me akuzoi per frikaman dhe me tha qe i pire e ngihrt makina me mire
    pis milet nuk duan dhe respektojne veten e tyre dhe jo me te tjeret
    gushellime familjeve

    ps- brari hajvan ka qene, hajvan eshte dhe gomar do ngordhe


    shendet e para


  9. #49
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Po po mesojne. Te gjithe ne clubs dhe pub i ke.
    Citim Postuar më parë nga white_snake Lexo Postimin
    Seriozisht e ke?
    Butrinti pak te duket per histori? Plus qe me sa di une vajtja behet nga Tepelena e kthimi nga Vlora. Nxenesit/ studentet shohin gjeografine e vendit dhe familjarizohen me gjeografine e vendit te tyre. Ne disa raste ndalojne ne Gjirokaster e vizitojne Kalane e Gjirokastres, etj etj.
    Shkurt fare Pink, vetem udhetimi (kudo qe te shkosh) nuk te le pa mesuar, nese leviz nga nje vend ne nje tejeter ku s'ke qene me pare, njeriu shikon e meson.

    Pra per mendimin tim, arsyet me siper jane te mjaftueshme, duke lene me nje ane (per arsye te rrethanave lokale) udhetimin vetem per qef, me shoqerine. Jeta studentore eshte eksperience e vecante. Kjo eksperience duhet mberthyer e shijuar teksa ke kohe, se po te iku nga duart s'te vjen me.

    Fatkeqesi ndodhin kudo, fatkeqsisht kjo e rastit eshte me teper neglizhence e shtetit ndaj populli te tij, andaj eshte akoma me shume tragjike!

  10. #50
    not exist Maska e skender76
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784
    Nuk e di a ju ka rastis, qe pergjate rrugeve me t'veshtira, shoferet e furgoneve dhe te autobuseve, ecin shuuum shpejt. Un me shaka i kam qujt shofere te F1.

    Kjo esht munges pergjegjesie e plote, qe per nje rruge me teper=ca lek me teper te vihet ne rrezik jeta e pasagjereve apo e kalimtareve/automjeteve te tjere...

    + qe akoma ka mjete qe nuk i plotsojn kushtet teknike, por qe me 50.000 lek te vjetra e marrin kualidimin pa problem fare...

    Nuk dihen akoma arsyet qe sollen ket aksident te t'merrshem, por shteti duhet t'marre masa t'menjehershme per t'parandalu tragjedira te ketij lloji.
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  11. #51
    Lab 100% Maska e Station
    Anëtarësuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipëri
    Postime
    6,624
    Nuk kanë të sosur tragjeditë për shqiptarët.
    Sipas dëshmisë së një të mbijetuare që e ka nxjerë autobuzi gjat rrotullimit nga xhamat, shoferi ecte me shpejtësi megjithëse vazhdimisht i ishte kërkuar ta ulte atë.
    Në vëndin ku ka ndodhur tragjedia ka qënë kthesë dhe shoferi nga shpejtësia nuk ka mundur ta mari atë.

    Ngushëllime familjeve që humbën fëmijët e tyre të dashur.


    p.s. Brari, ti në vënd të trurit e ke kokën të mbushur me ..ashtu, po si nuk ke sens dhe llogjik fare more.......... ehhhhh kur e quan dhe ti veten njeri.

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Ngushellime familjeve dhe gjithe shqiptareve

    si nuk lexuam nje lajm te mire....

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    Po po mesojne. Te gjithe ne clubs dhe pub i ke.
    Ehh, ajo varet nga femija edhe mesuesit qe kane me vete dhe kjo s'ka te bej fare me fatkeqsine qe ka ndodhur!
    Por qe te thuash qe eskursionet nuk kane velra edukative, eshte shume gje e ceket.

  14. #54
    not exist Maska e skender76
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784
    Citim Postuar më parë nga Brari Lexo Postimin


    o maaa.. o maaa .. do ikim ne sarand me shkollen neser.. me duhen nja 400 000 mij leka..
    mamaja qe lexon lajmet i thote..
    cthua moj.. cfar sarande.. nuk sheh ti cbenet andej.. po vriten e po bien nga ballkonet nxenesit e leshuar pa zinxhir qe drogohen tere nates bordel hoteleve.. e jan mbushur halete e spitaleve me nxenes te helmuar nga pocaqite qe u servir hotelo-bordelloria andej..
    po jo moj ma..se ne do ikim te organizuar me drejtorin dhe presorin..
    e moj e.. mo me trego muan drejtorin tend se nje cop kurvar eshte.. e ndan parate me ata m.uterit e axhensive e bordelove.. nuk do ikesh dhe pike se skam 700 cupa unë..
    eeeee ben goca si zhabe nga nervat..
    po le te beje..
    ja sot ajo lloj mamaje e ka vajzen ne shpi..
    kurse mamat kurva e babat ko.qeidiotesh.. qe nuku lexojn gazeta e as degjojn lajme.. tani ulerijne..alooo po cupa ime mir eshte..alooo..
    Kembana per ke ka vesh... ( Thojn anej nga neve...)

    -------------------

    Mir prindt, po kush e ka organizu ket aktivitet?

    Nese e ka organizu shkolla, ku jan prof. qe duhet t'shoqronin nxensit???

    Se po t'kishte prof. me mend ne koke ne aotobus, besoj qe s'do ishim tu be kto llafe tashi...
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  15. #55
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar më parë nga white_snake Lexo Postimin
    Ehh, ajo varet nga femija edhe mesuesit qe kane me vete dhe kjo s'ka te bej fare me fatkeqsine qe ka ndodhur!
    Por qe te thuash qe eskursionet nuk kane velra edukative, eshte shume gje e ceket.
    Kthehu dhe 1 here mbrapsht e lexo me mire qe te kuptosh ckam thene. E pastaj ec e thuaj ; gje e ceket.

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e fattlumi
    Anëtarësuar
    03-01-2010
    Postime
    3,412
    Duhet te jesh i dehur ose i cmendur te vozisesh me shpejtesi neper kete rruge me kthesa,sidomos me autobus..
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Nete
    Anëtarësuar
    13-04-2009
    Postime
    8,688
    Citim Postuar më parë nga skender76 Lexo Postimin
    Kembana per ke ka vesh... ( Thojn anej nga neve...)

    -------------------

    Mir prindt, po kush e ka organizu ket aktivitet?

    Nese e ka organizu shkolla, ku jan prof. qe duhet t'shoqronin nxensit???

    Se po t'kishte prof. me mend ne koke ne aotobus, besoj qe s'do ishim tu be kto llafe tashi...
    Kete isha duke menduar edhe une,prof ose drejtori duhej te ishte prezent me nxenesit!

    Tragjedi e madhe Ngushllime familjareve zoti iu lehtesofte dhimbjen e madhe qe kane per humbjen e femijeve te tyre,poashtu sherim te shpejt per te plagosurit.

  18. #58
    Authentic Maska e DeuS
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Postime
    2,319
    Citim Postuar më parë nga Brari
    o maaa.. o maaa .. do ikim ne sarand me shkollen neser.. me duhen nja 400 000 mij leka..
    mamaja qe lexon lajmet i thote..
    cthua moj.. cfar sarande.. nuk sheh ti cbenet andej.. po vriten e po bien nga ballkonet nxenesit e leshuar pa zinxhir qe drogohen tere nates bordel hoteleve.. e jan mbushur halete e spitaleve me nxenes te helmuar nga pocaqite qe u servir hotelo-bordelloria andej..
    po jo moj ma..se ne do ikim te organizuar me drejtorin dhe presorin..
    e moj e.. mo me trego muan drejtorin tend se nje cop kurvar eshte.. e ndan parate me ata m.uterit e axhensive e bordelove.. nuk do ikesh dhe pike se skam 700 cupa unë..
    eeeee ben goca si zhabe nga nervat..
    po le te beje..
    ja sot ajo lloj mamaje e ka vajzen ne shpi..
    kurse mamat kurva e babat ko.qeidiotesh.. qe nuku lexojn gazeta e as degjojn lajme.. tani ulerijne..alooo po cupa ime mir eshte..alooo..

    Ne raste te tilla njerezit ngushellojne, nxitojne te solidarizohen me dhimbjen e familjareve, te dhurojne gjak apo ndihma te ndryshme rrethanore dhe jo te etiketojne nena e baballare ne kurva e kurvare..

    E vetmja e mire qe une spikas ne 'egzistencen' tende si qenie frymore ka te beje me etalonin!! Pra na duhet nje njesi matese krahasuese. Qe te ta shpjegoj me thjeshte, nese do te percaktosh perafersisht nje njeri medioker, sharlatan, te ndyre e vulgar njerezia te referohet ty!!

    Psh, x person eshte pak a shume si Brari. Ose, ai eshte Brar e kaluar Brarit. Ose, ai eshte pis mashkull por jo aq sa Brari, mos e tepro tani..
    Ndryshuar për herë të fundit nga DeuS : 21-05-2012 më 14:10

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    ..edhe sikur drejtori te shkonte ai me benz shkonte para i priste

    kjo fatkeqesi tregon sa sa kujdeset shteti shqiptar per qytetaret e vet.

    - Rruga e keqe e kan ditur as se vejne ujin ne zjarr.
    - autobusi jo ne standarte per te transportuar ne distanca t largeta.
    - kur ke 50 pasagjere pse jo dy shofera?

    Presidenti thote i gjithe shteti ne kemb>>>>? tani mbas tragjedise? po ku ishit perpara?

    Pse drejtori policis tani po na shkon me helikopter kur si ka thirre ata drejtoret e policise se ktyre rretheve qe te shtojne prezencen e policise neper rruge ene qytete ku shkojne kta student?

    Mire thote pinku...pse jo ne nje kala por ne buze detit kto eskursionet?
    kur shkolla organizion nje eskursion qe i mban studentet te flejne duhet nje kordinim perfect ose silli ne darke neper shtepiat e veta.

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e user010
    Anëtarësuar
    21-05-2010
    Postime
    1,219
    Ngushellime tek familjet dhe zoti tju japi fuqi! Shpresojme te behen mire vajzat ne spitale.

    Te gjith merzitemi, ndjehesh keq, por nuk ben dot gje. Shum gjera duam te themi por nuk eshte momenti tani...

    Per arsye se keto aksidente ne Himare, Tepelene etj nuk jan ajo qe themi "e shkruajtura".. le te jemi te gjithe akoma me te kujdesshem, aq sa dhe te anullojme rrugen po nuk na mbush dicka syrin.

Faqja 3 prej 22 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •