Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
  1. #1

    Parkimi nëntokësor: Ja skema e re e qarkullimit




    TIRANE- Bashkia e Tiranës njofton qytetarët se me nisjen e punimeve për parkimin nëntokësor tek sheshi “Italia” do të aplikohet një skemë e re e qarkullimit të automjeteve.
    Gjatë një komunikimi me mediat drejtoresha e Drejtorisë së Transportit dhe Lëvizshmërisë në Bashkinë e Tiranës, Nerejda Hoxha tha sot se sheshi “Italia” do të jetë I bllokuar përgjatë gjithë kohës së punimeve.
    “Mjetet do të kalojnë mbrapa stadiumit “Qemal Stafa”, në rrugën “Dervish Hima”, për tu lidhur pastaj me rrugën e “Elbasanit”. Rruga mbrapa stadiumit “Qemal Stafa” dhe “Dervish Hima” do të jenë me dy sense dhe me ndalim qëndrimi 24 orë. “- tha Hoxha.
    Ajo tha se, për të lehtësuar rrjedhjen e trafikut, Bashkia e Tiranës ka ndërmarrë riparimin e rrugëve në këtë zonë si dhe do të shpërndajmë njoftimet, në bashkëpunim me Policinë Bashkiake për të gjithë rezidentët e zonës si edhe nëpër subjektet që kryejnë aktivitet në këtë zonë, ku të njoftohen për vënien në zbatim të skemës së re.
    Bashkia ka kërkuar mirëkuptimin e qytetarëve të Tiranës për skemën e re të qarkullimit që do të nisë të zbatohet në Tiranë.
    ”Ti, Shqipëri, Më Jep Nder, Më Jep Emrin Shqiptar”

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Ver
    Anëtarësuar
    23-07-2008
    Postime
    117
    Sa kushton ky parkim, kot per kuriozitet?

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    20-06-2003
    Postime
    1,553
    Me mire mos ta dish sa kushton. Por me hamendje nqs kostoja reale eshte 1 lek, preventimi eshte bere per 4 lek, se duan ndonje lek edhe kryebashkiaket e qeveritaret , jo per gje por borxhi yne eshte, i popullit, se mos humbasin gje ata!

    Shyqyr qe po e bejne thuaj, e ishalla e bejne te hajrit!

  4. #4
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Sheshi Italia eshte Koncesion i nje kompanie ndertimi shqiptare, kushton mbi 12 milione Euro dhe do te kete afro 1000 vend-parkime. Jo, flijeni mendjen ... nuk ka per t'ju faturuar popullit!
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  5. #5
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    A mund te kete ndonje vendparkimi ne Tirane qe nuk i nxjerre parate e kostos fillestare ???!!!???

    Mbaj mend kur u hapen makinat ne Shqiperi u pa dhe nevoja e madhe per parking nate. Atehere paguheshin 300 leke te vjetra per veturat. Tani vetem nje ore aty tek stadiumi mund te kushtoje 300 leke te reja ...
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  6. #6
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Nje ore eshte 100 leke, me 300 leke e le gjithe diten
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e Ver
    Anëtarësuar
    23-07-2008
    Postime
    117
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Sheshi Italia eshte Koncesion i nje kompanie ndertimi shqiptare, kushton mbi 12 milione Euro dhe do te kete afro 1000 vend-parkime. Jo, flijeni mendjen ... nuk ka per t'ju faturuar popullit!
    Ku e ke gjet kete informacion, a mund ta dime?

  8. #8
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Nje ore eshte 100 leke, me 300 leke e le gjithe diten
    Quhen te lira keto cmime?

  9. #9
    i/e regjistruar Maska e xhori
    Anëtarësuar
    25-12-2006
    Vendndodhja
    MARCHE
    Postime
    1,518
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Sheshi Italia eshte Koncesion i nje kompanie ndertimi shqiptare, kushton mbi 12 milione Euro dhe do te kete afro 1000 vend-parkime. Jo, flijeni mendjen ... nuk ka per t'ju faturuar popullit!
    jo jo mir e ke ti nuk ka per t'ja faturuar ka per t'ja futur. sa kushton sot ky parkimi mbitokesor dhe sa do kushtoj neser ai nntokesor?
    jeshét prèmè ne aliarèm
    jeshèm more jeshèm
    po drita skeshèm

  10. #10
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Quhen te lira keto cmime?


    Sinqerisht mua me duken te lira. Pothuajse €/h 0,70 ne qender te nje k/qyteti nuk qellon t'a gjesh shpesh. Zakonisht qendrat jane offlimits dhe vetem leja e qarkullimit per qendren ka nje çmim te mire per arken e bashkise.
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  11. #11
    Citim Postuar më parë nga BlueBaron Lexo Postimin
    Sinqerisht mua me duken te lira. Pothuajse €/h 0,70 ne qender te nje k/qyteti nuk qellon t'a gjesh shpesh. Zakonisht qendrat jane offlimits dhe vetem leja e qarkullimit per qendren ka nje çmim te mire per arken e bashkise.
    Edhe mua me duket cmim mese normal kur e krahason me New York si p.sh. qe gjate orarit te punes shkon ne 20 here me shume. Por e bera pyetjen pasi kur u be ky debat para kohesh per cmimin 100 lek ora, dhe quhej si cmim skandaloz per Tiranen.

  12. #12
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Edhe mua me duket cmim mese normal kur e krahason me New York si p.sh. qe gjate orarit te punes shkon ne 20 here me shume. Por e bera pyetjen pasi kur u be ky debat para kohesh per cmimin 100 lek ora, dhe quhej si cmim skandaloz per Tiranen.


    Te kuptoj. Por besoj se te "skandalizuarit" nuk ja kane idene fort buxhetit te bashkise ...
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  13. #13
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Nje ore eshte 100 leke, me 300 leke e le gjithe diten
    ne Amsterdam e kam pagu 5000 ora.te vjetra

  14. #14
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Quhen te lira keto cmime?
    Qyfyre eshte shume i arsyeshem. Sepse askush nuk do bej parkim per 8 ore, maksimum 2-3 ore edhe zgjidh hallin. Ne shqiperi nuk eshte e nevojshme te kesh makine. Ketu ne freaking delphia eshte $20.00 per dy ore, $10.00 ora ne qender kuptohet. Ka edhe me meter po nuk gjen dot eshte e pamundur. Ose ka speciale early bird $8/ora edhe do ecesh te pakten 8 rruge nga qendra.
    Ndryshuar për herë të fundit nga loneeagle : 20-06-2012 më 12:49
    I LOVE GOD

    j&g

  15. #15
    i/e larguar
    Anëtarësuar
    09-11-2005
    Vendndodhja
    France ...
    Postime
    6,159
    Se di pse duhet ti hym gjerave nentoksore kur shum mir ca nga kto ndertesat qe kan mbizotruar tiranen ti bejn parkinge me kate si jan neper bote .
    Pfff dhe idet i kan te prapambetura ne shqiperi , te gjith ecin para ne ikim mbrapa jo me hapa gjigande por me shpejtesin e eres.

  16. #16
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Citim Postuar më parë nga Ver Lexo Postimin
    Ku e ke gjet kete informacion, a mund ta dime?
    Pst ...

    http://www.balkanweb.com/shqiperi/26...lia-77447.html
    What can be asserted without evidence, can be dismissed without evidence

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •