Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 5
 1. #1

  Rrjetet sociale!

  pershendetje e kom nje tem per rrjetet sociale a kish mujt dikush nga ju mem gjet tekst per to flm...
  emp!re

 2. #2
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,491
  rrjetet sociale jane website te cilat jane te krijuara per ti mundesuar njerezve te krijojne miqesi te reja biseda shkembime informacioni e shume gjera te tjera
  po ta them si e di vete ne menyre me te pergjithshme shpresoj te te ndihmoj dikush tjeter
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 3. #3
  Unike ne stilin tim Maska e ermela sweet
  Anėtarėsuar
  29-03-2012
  Postime
  654
  Rrjetet sociale funksionojnė nė parim shumė ngjashėm: bėhet fjalė, e shprehur thjesht, pėr njė kartotekė anėtarėsie, me mundėsi tė ndryshme pėr tė vendosur kontakt me njėri-tjetrin. Ai qė dėshiron tė bėhet anėtar i kartotekės, duhet tė krijojė njė profil.

  Kjo vėrtet qė ėshtė falas, por prej teje kėrkohet tė shėnosh informacione private si emri, adresa e emailit dhe datėlindja. Njė fotografi vėrtet qė nuk ėshtė e domosdoshme, por atė profilit tė tyre ia shton shumica e njerėzve. Vec kėsaj, nė profilin tėnd mund tė memorizosh edhe gjėra tė tjera: pasionet e kohės sė lirė, libra qė tė pėlqejnė dhe fotogaleri private. Sasia dhe lloji i elementėve qė mund tė memorizosh ėshtė e ndryshme nga rrjeti nė rrjet: nė portalin e kontaktit tė biznesit Xing, pėr shembull, mund tė ngarkosh nė faqe tė gjitha dokumentat e aplikimit pėr vend pune. Parimisht mund tė pėrcaktosh se cilat nga tė dhėnat duhet t'i shohin tė gjithė dhe cilat vetėm miqtė e tu.

  Mundėsitė pėr vendosjen e kontakteve janė tė shumėllojshme

  Pas kėsaj nis vendosja e kontaktit nė rrjet: pėrmes funksionit tė kėrkimit, nė kartotekė mund tė kėrkosh shokė, miq, tė afėrm e tė njohur dhe t'u dėrgosh atyre njė ftesė pėr t'u miqėsuar. Vec kėsaj, pasi ke regjistruar nė listėn tėnde mikun e parė, rrjetet sociale tė dėrgojnė propozime pėr miqėsi tė reja - nė kėtė rast bėhet fjalė pėr shokėt e shokėve. Dhe veē kėsaj, ekzistojnė edhe faqe tė ndryshme nė Facebook, nė tė cilat anėtarė vecanėrisht tė zellshėm pėr kontakte ftojnė njeri-tjetrin pėr tė lidhur miqėsi. Nė kėtė mėnyrė, rrjeti i kontakteve private mund tė rritet shpejt.

  Mė i frekuentuari nga tė gjitha kėto rrjete sociale ėshtė Facebooku: nė qershor tė kėtij viti, portali e kaloi shifrėn e 500 milionė anėtarėve. Themeluesi i Facebookut, Marc Zuckerberg e nisi kėtė projekt nė shkurt 2004, si njė rrjet i brendshėm studentėsh nė Universitetin e Harvardit. Shpejt faqen e internetit e vunė nė dispozicion tė shumė njerėzve nė SHBA dhe mė vonė nė tė gjithė botėn. Tė ardhurat vitin e kaluar kapėn shumėn 700 milionė dollarė, kėtė vit pritet tė arrihet kuota e 1 miliardshit.

  MySpace ka rėnė pas Facebookut, megjithė konkurencėn fillestare: ai konsiderohet si komunitet i preferuar i muzikantėve dhe artistėve. Ndėrsa Xing ėshtė njė portal i themeluar nė Gjermani pėr kontakte biznesi.

 4. #4
  ok flm shum nga ju
  emp!re

 5. #5
  Dark Angel Maska e smokkie
  Anėtarėsuar
  08-01-2004
  Vendndodhja
  verdalle
  Postime
  1,137
  Citim Postuar mė parė nga peyoni Lexo Postimin
  pershendetje e kom nje tem per rrjetet sociale a kish mujt dikush nga ju mem gjet tekst per to flm...
  Ne shqip te duhet?
  Ne cfare shkolle je ti?
  As presje, as pika..
  Brez i deshtuar !
  Cdo gje eshte relative...

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •