Close
Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 156
 1. #41
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Sipas meje

  "berisha" shkruhet me te vogel,
  "Bisha" shkruhet me te madhe,
  tjetri si e kish emrin s'me kujtohet!...
  Me mire s'po e shkruaj fare.

 2. #42
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Rrethi

  Zoti eshte mosnjohje,
  mosnjohja eshte vdekja,
  vdekja eshte frike,
  frika eshte shprese,
  shpresa eshte besim,...
  besimi ne Zot.

 3. #43
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Vetes

  Mos druaj kurrsesi te gjykosh veten,
  Se ti edhe mund te jesh krejt i paanshem:
  I kthjellet ne pendim e siper.Dhe ecen...
  Mund te ecesh ne gabimin e pastajshem.
  Paragjykimin do kesh persiper,si sy
  Mosbesues ne kerkim te nje te mete.
  S'eshte vetem i tjerve paragjykimi mbi ty:
  Drojtja jote e pare ish paragjykim i vetes.

  Shfry sa te mundesh,me cmire e me inat,
  Se ndoshta edhe fati paragjykon e zgjedh.
  Plot te tjere ēaluan ne rrugen e gjate,
  E ka gjasa qe ti t'u kesh hedhur monedhe.
  Lere kohen ne pune te saj,nuk te perket,
  Ajo me perjetesine i ka punet ēorap!
  Per mua,gjykon drejt veten ai qe therret:
  "Te beja ndryshe!" e jo "Ah,te kthehesha prap".

  Te bukura janeendimi,kryelartesia,mburrja,
  Lutja,kerkesa e te falurit,dinjiteti:do te thote
  Se gjykim mbi veten ke bere.Ngritja a tkurrja,
  S'kane rendesi,ke rendesi perderisa ti rron.
  Hakerreju vetes me dhembe e me grushta,
  Nga bamires i nje kohe kthehu ne dreq,
  Por do te jem une i pari qe do te vras,po munda,
  Neqofte se guxon per veten te te vije keq.

 4. #44
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Heshtja e debores

  Dhe shoh qe ēdo gje po hesht,
  Sidomos debora.
  S'e di kujt i flet por s'resht
  Se foluri kambanorja.

  Une tallem me dimrin e vrazhde,
  Me ka hije tallja.
  Sillem neper dhome bythperjashte,
  E shoh nga dritarja:

  Debora vazhdon te bie pareshtur,
  Shtegtaret nuk vijne:
  Eshte m'e keqa e natyres,se heshtur,
  Pa zhurme ēdo gje ngrin.

  Dhe palltoja e varur ne mur
  Shplodhet qete-qete,
  Dhe thote:s'tregon qe je burre
  Qe sillesh pa breke!

  Fryu me fort,dritarja u hap,
  Era s'beri zhurme:
  U drodh flaka e zjarrit n'oxhak,
  U fika fare une.

  Mbetur ne shtrat me temperature,
  Me zerin e meket:
  Dhe palltoja e varur ne mur
  Qeshte me breket.

  Dhe ndjej qe ēdo gje po hesht,
  Sidomos debora:
  Siē duket na duhet nje termet,
  Te heshti kambanorja.

 5. #45
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  ........

  Je i madh a je i vogel,
  Kjo s'ka fare rendesi!
  Pa mua s'ka Zot per boten,
  S'ka gjithesi pa syte e mi.

  -Diell,te bera Zot!
  -Zot,me bere rob!

 6. #46
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Takova dreqin ne mes te nates

  Pashe dreqin ne mes te nates,
  dike terhiqte tokes zvarre
  me ate hapin e ngadalte
  po e shpjente drejt gropes-varr.

  Pashe dreqin ne mes te nates,
  kundermonte ajri qiparis.
  Nga dor' e te gjorit mori unazen...
  u lidh me te perjetesisht.

  Pashe dreqin ne mes te nates,
  kish kohe qe me kishte vene re:
  u mbeshtet ne bisht te lopates
  e me tha:-ēfare dreqin ke?

  I thashe dreqit ne mes te nates:
  -ē'dreqin ben e ē'dreq kujton
  se te vdekurit i dhe uraten
  dhe tani ēfare...po e marton?!

  Me tha dreqi ne mes te nates:
  -me shpirt te tije merret Zoti,
  mua me duhen,pas lengates,
  trup e kocka te me ngopin.

  Takova dreqin ne mes te nates
  e m'u duk si gjithe te tjeret:
  -ē'dreqin do mor barkthate?
  Me tha-veē meje askend tjeter.

 7. #47
  i/e regjistruar Maska e Brari
  Anėtarėsuar
  23-04-2002
  Postime
  18,892
  Faleminderit
  59
  120 falenderime nė 110 postime
  bravo keler..

  qenke vertet poet vetetimthi..

  shum te bukura poezite..

  .

 8. #48
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,917
  Faleminderit
  348
  202 falenderime nė 112 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ke-ler Lexo Postimin
  ........

  Je i madh a je i vogel,
  Kjo s'ka fare rendesi!
  Pa mua s'ka Zot per boten,
  S'ka gjithesi pa syte e mi.

  -Diell,te bera Zot!
  -Zot,me bere rob!
  Respekt i nderuar, pak vargje e shume domethenese!
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 9. #49
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Ju falemnderit,eshte kenaqsi per mua qe ju pelqejne.Falemnderit.

 10. #50
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,812
  Faleminderit
  204
  135 falenderime nė 105 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ke-ler Lexo Postimin
  Se kush e vrau dashurine...!Jo ata qe tradhetuan.
  Dashurine e vrane e grine ata qe s'dashuruan.
  Me pelqyen shkrimet e Juaja,ani qe veqova kete,te gjitha ishin: Mrekulli,Ju lumte..
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 11. #51
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Vetmi

  Vetmi e shurdher kjo e imja,
  Degjon nje zhurme te paqene:
  Sikurse naten te smbrapset hija
  E ti e kerkon me hene.

  Vetmi memece kjo qe mbaj,
  Fjala ne shpelle t'gojes oshetine...
  Por s'paska veshe zemr'e saj,
  E ma vu gurmazin ne gijotine.

  Ylber njengjyresh i dukem,
  Ia kam vene doren mbi sy:
  Se dashurise njerez i duhen
  Edhe vetmise te pakten dy.

  Gjithe keta njerez qe kam afer,
  Hiēgje e tyre s'me perket!
  Si dimri qe s'duron dot vapen,
  Kerrkend nuk dua te prek.

  Te jete vetmi qe kaperdihet?
  Kur dhemb nengjoksi e perkulesh.
  Meqe me ngjan vetmi pa shije,
  Po vete te marre shoqeri nga lulet.

 12. #52
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  S'te kuptoj kur habitesh
  Psé jam i pafré ne epshe.
  Eshte sikur une te kerkoj te me pergjigjesh,
  C'te degjojne veshet ne heshtje?

  Pra,mos me merzit,...ate dreq fustani e hoqe?
  Me ke perpara lakuriq e ben pyetje idiote!

 13. #53
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Perqafimi

  Pubisi i saj me buzqeshi.
  Une anova pak koken.
  Buzqeshja vertikale i kishte buzet me te kuqe.
  Ia putha me epsh te shthurur...
  Seē me perqafoj me kembe.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Ke-ler : 06-06-2012 mė 06:58

 14. #54
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ke-ler Lexo Postimin
  Perqafimi

  Pubisi i saj me buzqeshi.
  Une anova pak koken.
  Buzqeshja vertikale i kishte buzet me te kuqe.
  Ia putha me epsh te shthurur...
  Seē me perqafoj me kembe.
  E thėnur mrekullisht nė mėnyrė shumė metaforike...krahasime origjinale...
  Vetėm vazhdoni kėshtu Ke-Ler, suksese nuk do tė mungojnė...

 15. #55
  i/e regjistruar Maska e Agim Metbala
  Anėtarėsuar
  12-01-2008
  Vendndodhja
  Rahovec,Kosovė
  Postime
  13,513
  Faleminderit
  449
  566 falenderime nė 462 postime
  Citim Postuar mė parė nga Ke-ler Lexo Postimin
  S'te kuptoj kur habitesh
  Psé jam i pafré ne epshe.
  Eshte sikur une te kerkoj te me pergjigjesh,
  C'te degjojne veshet ne heshtje?

  Pra,mos me merzit,...ate dreq fustani e hoqe?
  Me ke perpara lakuriq e ben pyetje idiote!
  Nė forumin shqiptar, kam njohur shumė poetesha e poetė, qė tani i kam mikesha e miq tė mėdhenj, me gucim tė shprehjes sė fjalės sė bukur e nė mėnyrė natyrale... pa paragjykime, pa frikė nga opinioni, lexuesit e kritika (tė gjithė ata i kam pėrkrahur maksimalisht), edhe pse nė fillim, shumica prej tyre janė paraqitur me pseudonime, mė vonė kanė marrė guximin, janė paraqitur me emėr e mbiemėr, kanė botuar vepra...nė kėtė drejtim, edhe ju bėni pjesė nė kėtė grup petėsh...
  Vazhdoni, vazhdoni edhe mė me guxim, edhe mė transparent...
  Suksese tė reja...

 16. #56
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Falemnderit zoti Agim,ju me jini perkrahes.Une nuk druaj sepse i them me vetedije ato qe shkruaj dhe kur e bej kete dua te them diēka.Une emrin e kam me te vertete Keler Mullaraj por nuk e vendosa te plote sepse mendova te hidhja vetem poezine e pare dhe ndaj shkuajta "Nje poezi vetetimthi".Ju falenderoj perzemersisht,ju me perkrahni gjithmone...falemnderit.

 17. #57
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  ...dhe kerkoj

  C'do te isha sikur ti dija te gjitha?!
  Sa bukur qe s'di asgje!
  Sikur te kuptoja ē'eshte poezia,
  S'do shkruaja kurre me.

  Nuk rresht se kerkuari asnjehere,
  Sikur diē kam lene pa bere...!
  Se dikur kerkoja diku nje shpelle
  E zbulova nje pyll te tere.

 18. #58
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Tronditje

  "...dhe te thashe ateheree dashuro!
  Ti me puthe pa thene kurrgje...!
  E tani s'jam i tronditur se ti nuk me do,
  por sepse ti nuk me do me."

 19. #59
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Une i teri

  …edhe pse zemra me rrahu fort
  e pash krejt kthjellet.
  Mishi s’m’u rrenqeth e trupi s’m’u drodh
  nga trupi saj i zhdervjellet.

  Se zemra me dridhej e kish frike nga vetja,
  e frike prej gjykimit te mendjes.
  Si ne enderr dora me zgjatej ta prekja,
  e ta njihja prej prekjes.

  Por syri ia kish kaluar gishterinjve
  dhe tash ish mbi te.
  Dhe nje kenge i kendova me peshperitje,
  si ne mekje,gati pa ze.

  Por prap nuk e dija ē’do thoshte mendja,
  ē’te ish per te dashuria?!
  Por,kur pash se shqisat me vlonin perbrenda,
  mendja u josh nga shija.

 20. #60
  i/e regjistruar Maska e Ke-ler
  Anėtarėsuar
  16-04-2012
  Vendndodhja
  Bolonje
  Postime
  243
  Faleminderit
  0
  10 falenderime nė 10 postime
  Do te jem

  Perjetesisht dhé...
  era do me pluhurosi
  dhe do te behem rere.

Faqja 3 prej 8 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •