Close
Faqja 2 prej 38 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 760
  1. #21
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Jane ne pritje te hulumtive sllavet , po doli vrasesi Shqiptare , pritet lufte !

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    skenare te pregaditura me kohe o njerez,po masa e thjeshte ska asgje ne duar! mjer populli qe do perjetoj perseri kohera te veshtira me keta poltikan te piste qe kemi!
    Jetë e rëndë.......!!!

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230
    shqiptaret duhet te behen gati per vetmbrojtje

  4. #24
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Gazetari maqedonas: Një Breivik për shqiptarët




    Këto ditë kur terroristit norvegjez Anders Bering Breiviki po i gjykohet në Oslo për vrasjen e 77 personave të pafajshëm, i pandreqshmi Milenko Nedelkovski, shoumeni në Televizionin Kanal 5, ka mbështetur publikisht përmes profilit të tij në Facebook, idenë e një “Breiviku” edhe në Maqedoni.
    Komenti i tij që mund të lexohet nga fotografia e shkrepur, pason pas një komenti tjetër në profilin e tij nga miqtë e tij, ku Breivik lartësohet në hero dhe thuhet se “maqedonasit kanë nevojë për një të tillë, sepse vetëm ai do të ‘kryente punë’ me ata që vranë katër fëmijët maqedonas”.
    Teksti i plotë:
    Një i ashtuquajtur Jovan në Facebook i shkruan Milenkos.
    “Në Norvegji i çmenduri kishte vrarë gjithçka që lëvizte në ishull – ditë zie. Ne, çfarë presim? Milenko pse e quan njeriun të çmendur? Një person i tillë na duhet edhe neve këtu në Maqedoni! Duket se edhe ai ka qenë një prej atyre të cilëve iu ishte bërë e tepërt të shikojë se si në vendin e tij amë, mbledhin, ushqejnë dhe kujdesen sikur të jenë gjarpërinj, çfarëdo tipi afrikan dhe aziatik, i cili më vonë ua bën norvegjezëve të njëjtën gjë të cilën ata (mendohet SHQIPTARËT) ua bënë 4 fëmijëve maqedonas të premten! Vetëm për dallim nga maqedonasit tanë, në Norvegji u gjet një person të reagojë kundër kësaj. Seriozisht të them, për mua një person i tillë në Maqedoni do të ishte hero! Hero i historisë bashkëkohore maqedonase. Dhe për të gjithë të tjerët MAQEDONAS dhe njerëz normal, përveç kuptohet sikur disa Sashe dhe Koche....”.
    “Jovan, nuk është se as mua nuk më ka shkuar mendja në të njëjtën. Një i tillë hero, në vendin dhe në kohën e duhur, do të zgjidhte shumë punë dhe shumë dilema”, thotë në komentin e tij Nedelkovski.
    Kjo nuk është hera e parë që ky gazetar maqedonas shfryn publikisht të tërë urrejtjen patologjike që ndjen për shqiptarët. (zhurnal)

  5. #25
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Mediat serbe po tentojnë implikimin e Kosovës në vrasjen në Maqedoni

    Mediat serbe janë ndër më aktivet në rajon që po ndjekin dhe raportojnë mbi vrasjen e pesëfishtë dhe tensionet ndëretnike në Maqedoni. Raportimet e një pjese të mediave, përfshirë edhe servisin publik RTS, po thirren në lajme dhe informacione spekulative, duke tentuar implikimin indirekt të Kosovës.


    Kjo dëshmohet me trajtimin e vazhdueshëm të pistave të hetimit të vrasjes së pesëfishtë në Smilkovc. Një nga televizionet serbe Prva Srpska Televizija ditë më parë raportoi se policia maqedonase ka gjetur një makinë të tipit “Jeep” në afërsi të kufirit Bllacë me Kosovën.
    Edhe RTS është thirrur në informacionet e njëjta, duke spekuluar se makina është gjetur në afërsi të kufirit me Kosovën.
    Një zyrtar i lartë shqiptarë në Qeverinë e Maqedonisë i tha agjencisë së lajmeve INA se tendencat e tilla të plasimit të lajmeve të kësaj natyre ka për qëllim që të implikojë Kosovën. “Kjo shihet qartë dhe tentimet e qarqeve serbe, që kanë akces në media apo që kontrollojnë mediat e tyre janë që Kosova të jetë një burim i nxitjes së konfliktit në Maqedoni dhe krijimi i një imazhi për Kosovën duke e shndërruar ate në një çerdhe kriminelësh. Por, kjo aspak nuk guxon të merret në konsideratë, pasi që janë të njohura tentimet e këtyre mediave serbe”, theksoi për INA, zyrtari i lartë i Qeverisë.
    Një vëmendje e veçantë i është dhënë edhe një komunikate të AKSH-së dhe një armate tjetër AÇTOSH,e shfaqur përmes disa emailave të internetit, ku theksohet situata në Maqedoni dhe mundësia e shpërthimit të konfliktit.
    Ministria e Punëve të Brendshme (MPB) përmes ministres Gordana Jankullovska i ka vlerësuar dezinformata lajmet e plasuara nga disa media serbe, ndërsa nuk janë komentuar deklarimet dhe kërcënimet e fundit përmes internetit nga ana e “armatave” të thirrura shqiptare.
    /INA-tetova1.com/
    http://www.tetova1.com/portali/maqed...en-ne-maqedoni

  6. #26
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    e more biri i shkines more shka,hajt se tvjen dita edhe ty! o keta njerez jan sort e flliqt,ma te poshter se maqedont ska,kta dun preme per organet gjenitale dhe tua verish neper bandere!
    Jetë e rëndë.......!!!

  7. #27
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    A mundet te jete kjo vrasje ne Shkup si hakmarrje e ketyre 4 shqiptareve qe u vrane para 2 vitesh nga policia sllavo maqedonase ne tradheti , ish ushtare te UCK-es ?

    http://www.youtube.com/watch?v=rZs18JAQlR4

    http://lajme.parajsa.com/Rajoni/id_188570/
    Ndryshuar për herë të fundit nga Genti.. : 19-04-2012 më 23:07

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Mexhi
    Anëtarësuar
    10-03-2009
    Vendndodhja
    Aty ku bukës i thonë bukë, e ujit - ujë
    Postime
    838
    Citim Postuar më parë nga Genti.. Lexo Postimin
    A mundet te jete kjo vrasje ne Shkup si hakmarrje e ketyre 4 shqiptareve qe u vrane para 2 vitesh nga policia sllavo maqedonase ne tradheti , ish ushtare te UCK-es ?

    http://www.youtube.com/watch?v=rZs18JAQlR4

    http://lajme.parajsa.com/Rajoni/id_188570/

    Per mua eshte e veshtire te besoj se keto vrasje i ka kryer nje shqiptar! Pse? Sepse ai apo ato pesona qe jane ne gjendje te zhdukin te gjitha shenjat (shenjat e gishtrinjeve, floket, etj) nga vetura e identifikur qe ka qene ne vendin e krimit, nuk do ta linin kurr veturen ne gjendje qe te mund te identifikohet. Vetem nese qellimi i tyre ka qene qe dyshimet per vrasjet t'i drejtojne ne drejtim te gabueshem, ne kete rast ne drejtim te Kosoves.

    Sidoqoft si ne shume raste tjera kur MPB nuk arrin te zbuloje kryesit edhe ne kete rast per te dale "faqebardhe" do te falsifikoj te gjitha deshmite dhe do te akuzoj dhe burgos ndonje shqiptare te shkrete.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Mexhi : 20-04-2012 më 07:25


    "SHQIPËRIA është GJAKU im që nuk falet!"

  9. #29
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    Po e fshi kete lajm se qenka dezinformate !
    Ndryshuar për herë të fundit nga Genti.. : 20-04-2012 më 19:29

  10. #30
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    www.arberiaonline.com
    Postime
    1,187
    ................
    Ndryshuar për herë të fundit nga Genti.. : 20-04-2012 më 19:29

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Bullgaria këshillon ndarjen e Maqedonisë
    Deklarata, lajm kryesor për mediat maqedonase

    Ndarja e Maqedonisë është opsioni më paqësor për të ardhmen e këtij vendi për të shmangur skenarët e konflikteve horror. Kështu shkruan gazeta e përditshme bullgare “Novinite”, e cila është transmetuar si lajm qendror nga mediat në Shkup. Sipas gazetës, Maqedonia ka rol kyç në stabilitetin e tërë rajonit, ndërsa destabilizimi i saj mund të jetë mënyra më e mirë për të rikthyer luftën ndërkombëtare dhe vetëm për gjysmë ore konflikti do të ndizet në Shqipëri, Kosovë, Serbi, Bullgari, Greqi, Rumani dhe Turqi. Sipas gazetës, duhet të gjendet një zgjidhje që do të mund të garantonte stabilitet afatgjatë në Maqedoni. Gazeta më tej shkruan se edhe pse është shmangur konflikti i vitit 2001, tensionet etnike akoma vijojnë, ndërsa tani janë rindezur nga vrasja e pesëfishtë në Smilkovc dhe se tani shqiptarët dhe maqedonasit akoma edhe më shumë po urrehen mes tyre. Sipas Novinite, nga ndarja preventive do të shfrytëzojnë të gjithë, ku shqiptarët do të kënaqin idetë e tyre të mëdha kombëtare, ndërsa maqedonasit do të humbasin një pjesë të vogël, në rast se tani do të ndahen nga shqiptarët, dhe jo pas dy dekadave, për shkak se nataliteti i shqiptarëve shënon rritje të shpejtë. “Është fakt se shumë nga shqiptarët etnik në Maqedoni, qoftë për arsye kulturore kanë rritje të popullsisë nga ajo e maqedonasve sllav dhe ata e shohin faktin se jetojnë me bindjen se pas 10,15 apo 20 viteve do të jenë në pozicionin për të kërkuar federalizimin e Maqedonisë dhe pjesën më të madhe të këtij vendi”, thekson gazeta bullgare.
    B.S
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  12. #32
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anëtarësuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Realitet i pa mohueshem .

  13. #33
    ...in the battle of Love! Maska e Pirate of Love
    Anëtarësuar
    07-09-2010
    Vendndodhja
    Made in Lugina!
    Postime
    1,030
    po shume kane pritur bile, diten e pare 5, te dyten 10, te treten 15 e deri ne fund te muajit duke ngritur shifren per çdo dite, hyhyhyyyy do ishte zgjedhur problemi ne Fyrom edhe as teme diskutimi nuk do ishte !

    po ç`surrata jevgjesh qe jane, ani edhe kur e krahasojne veten me pasardhes te Aleksandrit... piffffff! race me e deformuar dhe me e piste edhe nga vete pamja nga tere sllavet e jugut, sikur keta jevgjet e vardarit nuk mund ti gjesh edhe po ti vizatosh si karikature !
    ...nuk i dihet kurre, nuk i dihet kurre, ndoshta vjen momenti...!

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Dragisha Miletiq ka paralajmëruar vrasjen e pesfishtë?!

    Kush qëndron pas vrasjes së pesëfishtë në Smillkovcë të Shkupit, zyrtarisht ende nuk dihet, por a janë strukturat të caktuara serbe ato që planifikuan vrasjen e pesëfishtë në Shkup, është kjo dilemë që hapet pas marrjes në shqyrtim të stenogrameve nga fjalimi i deputetit partisë progresive serbe, Dragisha Miletiq në seancën e datës 9 mars të Komitetit të marrëdhenie mes bashkësive entike. Alsat M ka arritur të sigurojë këtë stenogram të fjalimit të Miletiqit i cili kishte paralajmëruar dhe kërkuar nga deputetët që ta mbajnë në mend këtë fjalim të tij në të cilin thotë:
    “Do të doja që kjo të jetë e fundit që ka ndodhur, por flitet, ndërsa kur populli flet ka diçka, paralajmërohen edhe aksione të reja të ngjashme, nga njerëz të cilët sigurisht nuk ia mendojnë të mirën Republikës së Maqedonisë dhe nuk kanë kuptim për progres dhe bashkëjetesë. Për këtë arsye edhe një herë dua të paralajmëroj, nuk dua që të jem vizionar, mos të na ndodhë, këtë dua që ta mbani në mend, mos të na ndodh diçka e keqe dhe e pa parashikuar në muajin e katërt”.
    Alsat M tentoi të kontaktoi me deputetin Dragisha Miletiç, për të pyetur atë se çka ka dashur të thotë me atë se mund të ndodhin gjëra të padëshiruara në muajin prill, por ai ishte i pa kapshëm. Sipas burimeve tona, shërbimet e policisë janë interesuar për këtë fjalim të Miletiçit dhe kanë marrë në parlament video regjistrimin dhe stenogramet e fjalimit të Dragisha Miletiçit. Zëdhënësi i MPB-së Ivo Kotevski, i kontaktuar nga ALSAT M nuk deshi të japë detaje të reja rreth hetimit të vrasjes së pesëfishtë dhe mundësisë që të marrin parasysh këtë fjalim të deputetit Miletiç, por shtoi se policia është duke bërë punën e vet dhe duke vazhduar me hetimin për zbardhjen e plotë të vrasjes së pesëfishtë në Smillkovcë. Alsat-M http://alsat-m.tv/lajme/vendi/129149.html
    Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

  15. #35
    i/e regjistruar Maska e daniel00
    Anëtarësuar
    05-06-2004
    Vendndodhja
    tr
    Postime
    2,836
    Ministria e brendshme e Maqedonisë deklaron jane zbuluar vrasësit në vendin Smilkovsko afër Shkupit.

    Siç ka njoftuar sot, ministrja e brendshme e Maqedonisë, Gordana Jankullovska, këtë krim e ka bërë një grup nga Shkupi, që është mbështetës i islamizmit radikal.

    Të arrestuarit kishin luftuar në Afganistan dhe Pakistan kundër ushtarëve të NATO-s, raporton agjencia MIA.

    Janë arrestuar 20 persona, sipas akuzave të ndryshme.

    Ministria e brendshme kundër tyre do të paraqesë fletëparaqitje penale për terrorizëm.

    Sipas Gordana Jankullovskës, aksioni i ministrisë së brendshme të Maqedonisë, sot herët në mëngjes, ishte njëra nga operacionet më të komplikuara lidhur me vrasjet në Smilkovsko afër Shkupit.

    http://www.evropaelire.org/archive/n...ml?id=24566247
    Ngjeshur me brezin e se vertetës,parzmoren e drejtësisë,mburojën e besimit dhe shpatën e Frymës.

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e safinator
    Anëtarësuar
    29-06-2011
    Postime
    711
    Citim Postuar më parë nga daniel00 Lexo Postimin
    Ministria e brendshme e Maqedonisë deklaron jane zbuluar vrasësit në vendin Smilkovsko afër Shkupit.

    Siç ka njoftuar sot, ministrja e brendshme e Maqedonisë, Gordana Jankullovska, këtë krim e ka bërë një grup nga Shkupi, që është mbështetës i islamizmit radikal.

    Të arrestuarit kishin luftuar në Afganistan dhe Pakistan kundër ushtarëve të NATO-s, raporton agjencia MIA.

    Janë arrestuar 20 persona, sipas akuzave të ndryshme.

    Ministria e brendshme kundër tyre do të paraqesë fletëparaqitje penale për terrorizëm.

    Sipas Gordana Jankullovskës, aksioni i ministrisë së brendshme të Maqedonisë, sot herët në mëngjes, ishte njëra nga operacionet më të komplikuara lidhur me vrasjet në Smilkovsko afër Shkupit.

    http://www.evropaelire.org/archive/n...ml?id=24566247
    Mbase nuk jane Shqiptare.

  17. #37
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Citim Postuar më parë nga safinator Lexo Postimin
    Mbase nuk jane Shqiptare.
    Nese eshte e vertet se jan islamist radikal,ateher shqiptar duhet te jen .
    Pasi ka paralajmeruar ky serbi-Dragisha Miletiq ka paralajmëruar vrasjen e pesfishtë?!
    Don te thot se kjo eshte e pergatitur.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Sharri-Liburna : 01-05-2012 më 11:31

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
    Anëtarësuar
    13-09-2009
    Vendndodhja
    ne toke
    Postime
    2,171
    Jankullovska:' Zbuluam vrasësit e pesëfishtë në Smillkovë, arrestohen 20 persona'

    Arrestohen vrasësit e pesëfishtë të Smillkovcës. Sipas policisë, bëhet fjalë për një grup personash radikalë islamik. Ministrja e Brendshme Jankullovska, njoftoi për 20 ndalime, dhe theksoi se në mesin e të arrestuarve janë pikërisht edhe autorët e ekzekutimit të 5 përsonave në Smillkovcë të Shkupit më 12 Prill. Shumica e të ndaluarve janë nga rrethi i Shkupit. Jankullovska u shpreh taksativisht se nga ecuria e deritanishme, bastisjet e shtëpive si dhe përputhja e deritanishme e fakteve tregojnë se të arrestuar janë edhe vetë autorët e vrasjes makabre. Jankullovska njoftoi se kundër të ndaluarve do të ngrihet padi penale për veprën penale të terrorizmit. Jankullovska njoftoi se përfaqësuesit e këtij grupi janë persona që kanë luftuar në Afganistan dhe Pakistan përkrahë talibanëve kundër forcave të NATO-s. “MPB-ja ka arrestuar autorët e vrasjes makabre tek liqeni i Smillkovcës. Bëhet fjalë për një grup personash nga Shkupi. Ata janë mbështetës radikalistë islamik, të rrezikshëm edhe për të krishterët por edhe për myslimanët. Kundër përfaqësuesve të grupit do të ngrihen padi penale për veprën penale të terrorizmit”, tha Gordana Jankullovska, ministre e brendshme. Në kuadër të aksionit me emrin e koduar ‘Monstrum’, sot në orët e para të mëngjesit u kryen bastisje në shumë pjesë të Shkupit. “Në orët e para të mëngjesit janë kryer bastisje në 26 objekte. Gjatë bastisjes, janë ndaluar 20 persona në baza të ndryshme. Është gjetur një numër i madh materialesh për të cilat vlerësojmë se më pas do të mund t’i shfrytëzojmë si dëshmi. Është gjetur një pjesë e madhe armësh, literaturë e cila flet për përfaqësimin ideologjik të këtyre personave dhe një sërë lëndësh të tjera si jelek taktik, maska dhe pajisje të ngjashme të cilat mund të shfrytëzohen ose ka qenë e shfrytëzuar për kryerjen e veprave penale”, tha Gordana Jankullovska, ministre e brendshme. Gjatë aksionit policor morën pjesë mbi 800 përfaqësues të policisë, ka marrë pjesë edhe Drejtoria për Siguri dhe Kundërzbulim si dhe Byroja për Siguri Shtetërore. “Të gjitha dëshmitë materiale, për të cilat folëm më parë kanë qenë pikënisje që të vinim deri tek faza ku do të mësonim saktë se ku duhet të bënim bastisje, çfarë të kërkonim gjatë atyre bastisjeve si dhe në cfarë drejtimi ta orientonim hetimin. Më këtë rast dëshiroj të falënderoj të gjithë qytetarët që na dhanë informata të rëndësishme duke u paraqitur në numrin 199...Më e rëndësishme është se MPB-ja ka zbuluar autorët e vrasjes makabre të 5 personave të pafajshëm në liqenin e Smillkovcës”, tha Gordana Jankullovska, ministre e brendshme. Jankullovksa, duke mos dashur të jepte detaje për të mos dëmtuar vazhdimin e procesit hetimor, u shpreh shkurt se ‘kur bëhet fjalë për terrorizëm, viktimat nuk kanë ndonjë lidhje me vrasësit’. Megjithatë, ajo tha se ndonëse gjendja e sigurisë në vend është e qëndrueshme, MPB-ja vëzhgon me kujdes gjithë situatën. Para se Jankullovska të shpaloste detajet e aksionit për kapjen e vrasësve, ministrinë e Brendshme e vizitoi kryeministri Gruevski. Sipas saj, motivi i vetëm mbetët të jetë përhapja e frikës dhe pasigurisë tek qytetarët. Bedri Rexhallari. Alsat

    LeNiMaDe

    Shum lajm i dyshimt ,per ket kan punu shkiet deri tash qe te ju vnojn shqiptareve brina,me ket far xhihadizmin ,se ky lloj sekti eshte pjell e sllaveve,qe e kan perpunu bukur.

  19. #39
    i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
    Anëtarësuar
    16-08-2007
    Postime
    3,216
    60-vjeçarja Feride Bilalli dhe Qani Haziri 64 vjet, në mesin e të arrestuarve si radikale islamike
    E Marte, 01 Maj 2012 14:47 | | |
    Në mesin e të arrestuarve si radikale islamike nga aksioni i sotëm i Njësiteve speciale të policisë maqedonase është edhe Feride Bilalli, 60 vjeçare nga fshati Hotël i Komunës së Likovës, dhe Qani Haziri, 64 vjeçar, zdrukthëtar i pensionuar nga Shutka.

    Feridja 60 vjeçe është arrestuar pas një bastisjeje në shtëpinë e saj, ku u gjet një pistoletë. 60-vjeçarja nga fshati Hotël për 15 vjet me radhë jeton e vetme në shtëpi, pasi dy djem të saj jetojnë përkohësisht në Zvicër dhe një në Norvegji. Banorët e fshatit Hotël, por edhe ata të Komunës së Likovës kanë shprehur revoltën e tyre ndaj kësaj bastisje dhe arrestimin e gruas 60-vjeçe, ndërkohë që kanë kërkuar lirimin e menjëhershëm të saj, njofton gazeta KOHA.
    Genjeshter e sajuar! I dueshte pis qeverise te kauroshkinise dy jave per ta sajuar kete genjeshter,
    Te gjithe shqiptaret te jeni me shume se te sigurte vrasja nuk eshte be nga kjoto qe thone. Turp turp, o pizevene shqipfoles ende me rini ne qeveri, dilni o qelbesira, te shkatrohet njehere e pergjithmone ky shtet i sajuar.
    Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

  20. #40
    i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i!i! Maska e biligoa
    Anëtarësuar
    16-08-2007
    Postime
    3,216
    Citim Postuar më parë nga Genti.. Lexo Postimin
    Gazetari maqedonas: Një Breivik për shqiptarët




    Këto ditë kur terroristit norvegjez Anders Bering Breiviki po i gjykohet në Oslo për vrasjen e 77 personave të pafajshëm, i pandreqshmi Milenko Nedelkovski, shoumeni në Televizionin Kanal 5, ka mbështetur publikisht përmes profilit të tij në Facebook, idenë e një “Breiviku” edhe në Maqedoni.
    Komenti i tij që mund të lexohet nga fotografia e shkrepur, pason pas një komenti tjetër në profilin e tij nga miqtë e tij, ku Breivik lartësohet në hero dhe thuhet se “maqedonasit kanë nevojë për një të tillë, sepse vetëm ai do të ‘kryente punë’ me ata që vranë katër fëmijët maqedonas”.
    Teksti i plotë:
    Një i ashtuquajtur Jovan në Facebook i shkruan Milenkos.
    “Në Norvegji i çmenduri kishte vrarë gjithçka që lëvizte në ishull – ditë zie. Ne, çfarë presim? Milenko pse e quan njeriun të çmendur? Një person i tillë na duhet edhe neve këtu në Maqedoni! Duket se edhe ai ka qenë një prej atyre të cilëve iu ishte bërë e tepërt të shikojë se si në vendin e tij amë, mbledhin, ushqejnë dhe kujdesen sikur të jenë gjarpërinj, çfarëdo tipi afrikan dhe aziatik, i cili më vonë ua bën norvegjezëve të njëjtën gjë të cilën ata (mendohet SHQIPTARËT) ua bënë 4 fëmijëve maqedonas të premten! Vetëm për dallim nga maqedonasit tanë, në Norvegji u gjet një person të reagojë kundër kësaj. Seriozisht të them, për mua një person i tillë në Maqedoni do të ishte hero! Hero i historisë bashkëkohore maqedonase. Dhe për të gjithë të tjerët MAQEDONAS dhe njerëz normal, përveç kuptohet sikur disa Sashe dhe Koche....”.
    “Jovan, nuk është se as mua nuk më ka shkuar mendja në të njëjtën. Një i tillë hero, në vendin dhe në kohën e duhur, do të zgjidhte shumë punë dhe shumë dilema”, thotë në komentin e tij Nedelkovski.
    Kjo nuk është hera e parë që ky gazetar maqedonas shfryn publikisht të tërë urrejtjen patologjike që ndjen për shqiptarët. (zhurnal)
    Jebemte makedonsu majku!
    Nese eshte e bere me dashuri, asgje nuk eshte mekat.

Faqja 2 prej 38 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •