Close
Faqja 1 prej 38 12311 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 760
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime

  Pes sllavomaqedonas t vrar n afrsi t Shkupit - protesta pas arrestimeve
  4 nga t vrarit 20 vjear njri 40 vje  Sipas informatave t para nga MPB 4 nga viktimat e gjetura mbrm jan 20 vjear ndrsa njri 40 vje t gjith mqedonas. Katr t rinjt jan nga lagja Butrel e Shkupit. Motivet e vrasjes ende nuk dihen. Ndryshe trupat e tyre u gjetn mbrjen e t s enjtes n afrsi t liqenit t Hekurans n rrethin e fshatit Smillkovc vetm pak kilometra nga kryeqyteti . Trupat e pajet jan gjetur n afrsi t dy veturave . Policija ka gjetur n vendin e ngjarjes vetm gzhojat e plumbave. Me detaje rreth ksaj ngajrje policia do t dal gjat dits.  Ndryshuar pr her t fundit nga Mexhi : 13-04-2012 m 06:15


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime  Banort maqedonas t Radishanit dhe fshatarave prreth bllokojn Lubotenin  Banort maqedonas t Radishanit dhe fshatrave prreth kan bllokuar fshatin Luboten dhe nuk lejojn hyrje daljet n kt fshat shqiptar. Raportohen se banort maqedonas kan sulmuar me gur nj shtpi dhe kan thyer dy vetura. Policia sht n teren dhe thot se e ka nn kontroll situatn. Banort shqiptar t Lubotenit jan t shqetsuar pr situatn e krijuar. E gjith kjo pason pas lajmit pr vrasjen e 5 personave mbrmjen e djeshme n afrsi t ktyre vendbanimeve.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Mexhi : 13-04-2012 m 07:15


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 3. #3
  Shqiperia eshte Evrope Maska e iliria e para
  Antarsuar
  24-04-2002
  Vendndodhja
  Cunami ne Indonezi zgjati per disa minuta, kurse ne trojet tona 500 vjet.
  Postime
  4,964
  Faleminderit
  141
  234 falenderime n 190 postime
  Er e keqe po i vjen ksaj pune n Maqedoni.
  Lumi ka ujin e paster ne burim


  Kombi mbi te gjitha

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e Bajraku
  Antarsuar
  29-02-2012
  Postime
  499
  Faleminderit
  4
  6 falenderime n 6 postime
  Politika famkeqe serbo-maqidone sllave,ka qen dhe esht e njejt kunder shqiptarve?

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Pes persona t vrar n afrsi t Shkupit! (Video)

  Pes persona jan vrar n afrsi t Liqenit t Hekurans n Shkup. Burimet policore ende nuk kan ndonj informacion se n far rrethanash kan ndodhur vrasjet. Ekipet policore jan n terren dhe me informacione m t hollsishme pritet t dalin gjat dits s premte.

  T enjten n mbrmje rreth ors 22: 30 minuta afr trupave t njerzve jan vrejtur gjurm gjaku dhe gzhoja t plumbave. Ata ishin zbuluar nga peshkatar n afrsi t liqenit n fshatin Smilkovci t Shkupit.

  Sipas informacioneve nga rrjetet sociale dhe portale maqedonase, viktimat jan t moshs rreth 20 vje. Ata t gjith ishin peshkatar dhe shpeshher qndronin pr peshkim n kt zon. Njri prej tyre sht nga fshati Creshev, ndrsa t tjert si thuhet nga lagjet Butel dhe Radishan.

  Ata rreth ors 18.30 ishin nisur pr peshkim pran liqenit t Smilkovs. Banort mbrm kan qen t revoltuar, pasi q sipas tyre, nuk po ndjehen t sigurt.

  Banort e Creshevs kan theksuar pr portalin pres24 se mes t vrarve sht edhe Bore Qato, nj peshkatar i rregullt n kt liqen, pr t cilin thuhet se ka qen familjar dhe person i qet. Ata kishin njohur makinn e tij t parkuar n afrsi t liqenit. Banort e zons kan theksuar se n kt territor shpeshher jan dgjuar t shtna armsh.
  http://botasot.info/def.php?gjuha=0&...y=12&id=163303


  PS.Videoja nuk funksionon.
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e dijetari
  Antarsuar
  30-03-2009
  Postime
  1,251
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Shteti fallco i maqedonise,kurre nuk ka egzistu,prandaj kjo krijes do te zhduket.
  [COLOR="Blue"][/COLO

  Duart e plakes, jan duar te arta.

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  МPB apelon t ndrpriten spekulimet rreth vrasjes s mbrmshme

  MPB ka apeluar mediave dhe opinionit t gjr t prmbahen dhe mos bien pre e spekulimeve lidhur me vrasjen e mbrmshme t 5 personave n afrsi t Shkupit. E gjith kjo pasi mediat maqedonase n vend ende pa u ditur motivet e vrasjes kan dal me tituj tmerrues n kurriz t shqiptareve duke i paraqitur ata si vrass t 5 personave t gjetur n afrsi t liqenit t Hekurans .
  Alsat M
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  Jankullovska-Incidenti: Ndalohen 30 persona


  Ministrja e brendshme n nj konferenc pr shtyp derisa ka raportuar reth incidentit t mbrmshm ka njoftuar se nga ana e policis jan ndaluar 30 persona dhe me to pr momentin po zhvillohet bised informative.

  Alsat M


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Antarsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime
  Ambasada e SHBA-s n Shkup: Incidenti i tmerrshm, t ruhet qetsia

  Publikuar: 13.04.2012 - 19:28

  Shkup, 13 prill - Ambasada amerikane n Shkup ka reaguar sot pasdite lidhur me vrasjen e pesfisht n fshatin Smilkovc t Shkupit.

  Sot n mngjes kuptuam pr incidentin e tmerrshm q kishte ndodhur mbrm afr fshatit Smilkovc dhe q ka mbaruar me vdekjen e pes personave. Shprehim ngushllimet tona familjeve t t vrarve. Jemi n dijeni se autoritetet kan filluar hetime pr incidentin dhe gjetjen e autorit apo autorve t ksaj vepre t tmerrshme, theksohet n njoftimin e ambasads.

  SHBA bn t ditur se mbshtet prpjekjet e Ministris s Punve t Brendshme t Maqedonis pr t vazhduar hetimin dhe procedurat ligjore n koh t duhur, dhe n krkesn pr bashkpunim nga qytetart, n mnyr q t mblidhen t gjitha t dhnat pr vrasjet.

  U bjm thirrje t gjitha palve t prfshira t mbajn qetsin dhe t prmbahen nga spekulimet dhe pohimet e pavrtetuara. Nxisim pr durim derisa presim t bhen t njohura faktet dhe t filloj procesi ligjor, thuhet n njoftimin e ambasads amerikane n Shkup.
  Koha ditore
  Zhduku nga tokat Arbrore, qelbesira Aziatike

 10. #10
  Perjashtuar Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,686
  Faleminderit
  0
  11 falenderime n 11 postime
  Keta rrezik jane kriminele qe kane qeruar njeri-tjetrin, e tani maqedonasit ua lene fajin shqiptareve.

 11. #11
  i larguar Maska e bindi
  Antarsuar
  17-10-2009
  Vendndodhja
  Ne bregdet
  Postime
  1,564
  Faleminderit
  0
  7 falenderime n 7 postime

  Vrasje e pesfisht ne Maqedoni

  Shkup, 14 prill (E plotsuar) - Ministrja e Brendshme e Maqedonis, Gordana Jankullovska ka dhn disa pista dyshimi pr vrasjen e pesfisht, por, si tha, ato nuk do t'i zbardhin deri n prfundimin e trsishm t hetimeve.
  Jo zyrtarisht n MPB thuhet se deri m tani n bised informative jan marr rreth 30 persona dhe se MPB ka informacione t para rreth rastit n vrasjen e pesfisht.
  Ne kemi disa pista t mundshme dyshimi q flasin pr rastin n fjal, por ato nuk do ti bjm t ditura, sepse nuk duam ta dmtojm procesin e zbardhjes s trsishme t rastit, tha sot n konferenc me gazetar ministrja Jankullovska.
  Ajo po ashtu njoftoi se kan informacione pr demolimet e shumta t disa veturave n disa lagje t komuns s Butelit, por organet e policis jan duke punuar n teren dhe, si tha, jan mobilizuar t gjitha njsit policore me qllim q t ruhet qetsia.
  Ne bjm apel deri tek t gjith qytetart q ti ln rastin MPB dhe le tu besojn institucioneve, sepse t njjtat jan duke punuar n zbardhjen e saj, shtoi m tej Jankullovska, transmeton portali Zhurnal.
  Banort e Radishanit kan djegur viln e nj qytetari shqiptar t locuar n afrsi t ksaj lagje.
  Zhurnal ka verifikuar rastin prmes burimeve t saj, t cilat bjn t ditur se vila sht n pronsi t nj shqiptari nga lagjja Gazi Bab e Shkupit. Informacioni vjen nga banort shqiptar t fshatit Lubeten, q ndodhet n afrsi t ksaj lagjeje t populluar me maqedonas.
  N MPB than se ende nuk jan n dijeni pr kt rast.

  09:31 Pes t rinj maqedonas t vrar n periferi t Shkupit

  Pes persona t vrar jan gjetur mbrm n afrsi t Liqenit t Hekurans n periferi t Shkupit, informon agjencia e lajmeve INA.
  Sipas informacioneve nga rrjetet sociale dhe portale maqedonase, viktimat jan t moshs rreth 20 vje. Ata t gjith ishin peshkatar dhe shpeshher qndronin pr peshkim n kt zon. Njri prej tyre sht nga fshati Creshev, ndrsa t tjert si thuhet nga lagjet Butel dhe Radishan, njofton INA.
  T rinjt e vrar jan Aleksandar Naovski, Cvetano Acevski, Kire Trikovski dhe Filip Sllavkovski.
  Ata rreth ors 18.30 ishin nisur pr peshkim pran liqenit t Smilkovs. Banort mbrm kan qen t revoltuar, pasi q sipas tyre, nuk po ndjehen t sigurt.
  Banort e Creshevs kan theksuar pr portalin pres24 se mes t vrarve sht edhe Bore Qato, nj peshkatar i rregullt n kt liqen, pr t cilin thuhet se ka qen familjar dhe person i qet. Ata kishin njohur makinn e tij t parkuar n afrsi t liqenit. Banort e zons kan theksuar se n kt territor shpeshher jan dgjuar t shtna armsh.
  MPB-ja e Maqedonis ka apeluar sot q t mos ndizen tensionet ndretnike pas ksaj vrasje t pesfisht n afrsi t Shkupit.

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e daniel00
  Antarsuar
  05-06-2004
  Vendndodhja
  tr
  Postime
  2,876
  Faleminderit
  27
  117 falenderime n 106 postime
  Maqedoni, pes viktimat e Shkupit u qlluan nga afr, nga tri arm


  Ministria e Brendshme e Maqedonis ka thn se po bn hetime intensive pr t zbardhur vrasjen e pesfisht, q ka ndodhur n nj fshat pran Shkupit, duke br t ditur se ka zgjeruar listn e personave t marr n pyetje.

  Ministrja Gordana Jankullovska nuk ka dhn hollsi pr motivet e ktij akti dhe as pr autort e mundshm.
  “Pas shqyrtimit t t dhnave nga autopsia i trupave t pajet t 5 viktimave, sht konfirmuar fakti se ata jan qlluar nga m shum persona; jan prdorur tre lloje t armve, q kan qlluar nga afrsia”, ka deklaruar Jankullovska para gazetarve n Shkup. /lajmifundit
  Ngjeshur me brezin e se vertets,parzmoren e drejtsis,mburojn e besimit dhe shpatn e Fryms.

 13. #13
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Dhasht zoti q ktu mos t' przihet politika.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Bes-s
  Antarsuar
  04-02-2010
  Postime
  208
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim
  Nuk duhet t`polemizohet shume me keto raste.
  Jane gjera qe ndodhin edhe ne vendet me te zhvilluara, bile ne shifra shume me te theksuara. Jane raste qe ndodhin ne Amerike shume shpesh, ndodhin edhe ne Europe, sic ishte rasti me ate monstrumin norvegjez Brejvik.
  Amerika ka pasur me dhjetera vrases perbindesha, bile me te rrezikshem se Brejviku por prape Amerika eshte vendi me demokratik dhe me i zhvilluar ne bote. Amerika ka pasur Charles Manson.

 15. #15
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,196
  Faleminderit
  0
  3 falenderime n 3 postime

  Gjendje e tensionuar n Shkup

  Prleshje mes policis dhe protestuesve n Shkup, brohoritje antishqiptare


  video : http://alsat-m.tv/lajme/vendi/127293.html

  Informacionet m t fundit t emituara n emisionin e lajmeve n TV ALSAT thuhet se n ort e mbrmjes edhe n qytetin e Velesit ka protesta. N kto protesta shahen shqiptart si dhe tentohet t digjet xhamia e ktij qyteti.  19:20 Protestuesit n sheshin e qytetit t Shkupit kan filluar t bjn krdi gjithka far gjejn para vete. Kryesisht jan t fokusuar te shqiptart, ndrsa si mson Zhurnal n stacionin e autobusve jan rrahur m s paku 3 shqiptar.

  Dshmitar t rastit kan pohuar se personat ishin rrahur n mnyr brutale pa asnjfar preteksti, ndrkaq pasi sht shprndar turma, ata jan drguar n spitalin e qytetit. Turma e personave q protestonin pr vrasjen kan vazhduar t sillen n mnyr agresive npr qytet duke shkaktuar rrmuja t shumta.

  18:48 M shum se 500 forca speciale para pak astesh e shprndan turmn e cila e filloi protestn para Qeveris, nuk kishte sukses q t deprtoj n Bit Pazar dhe gjuante me gurrz n qendrn e Shkupit.

  Sipas gazetarve q gjenden n pjesn qendrore t qytetit jan dmtuar shum bilborde, kurse policia ka arestuar edhe disa protestues.

  18: 27 Forcat speciale t policis nuk iu lejuan protestuesit maqedon q t deprtojn n Bit Pazar. Ata i bllokuan t gjitha hyrjet dhe sipas disa reporterve jan lnduar edhe disa protestues.

  Protestuesit tash m jan drejtuar ka qendra dhe sipas gazetarve prezent gurzit fluturojn nga t gjitha ant.

  18:00 Gjendje e tensionuar n Shkup. Protestuesit maqedon jan nis ka Bit Pazari. Sipas informatave te fundit policia nuk sht n gjendje ti kontrolloj. protestuesit.
  http://www.tetova1.com/portali/maqed...testa-ne-shkup

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Mexhi
  Antarsuar
  10-03-2009
  Vendndodhja
  Aty ku buks i thon buk, e ujit - uj
  Postime
  843
  Faleminderit
  2
  2 falenderime n 2 postime


  Faktori politik shqiptar t mos hesht ndaj sulmeve


  Organizata joqeveritare Illyricum Libertas n Tetov ka krkuar nga faktori politik shqiptar n Maqedoni t mos hesht ndaj sulmeve q u bhen shqiptarve. N nj deklarat pr shtyp, kjo organizat apelon tek faktori politik shqiptar n qeveri, q t dal urgjentisht n mbrojtje t interesave t atyre votat e t cilve i ka marr n zgjedhjet e fundit si dhe t jap kontributin e vet t menjhershm n qetsimin dhe vnien nn kontroll t situats s siguris n vend.
  Apelojm deri tek popullata shqiptare q t jet e kujdesshme dhe vigjilente ndaj do lloj provokimi t mundshm nga ata q nuk e duan paqen dhe stabilitetin n kt pjes t Europs. Krkojm nga prezenca ndrkombtare n Shkup, q t ndrhyj nprmjet lidhjeve diplomatike dhe rrugve t tjera t komunikimit n tejkalimin e situats ku sht futur vendi ditt e fundit, theksohet n fund t deklarats.
  Gjithashtu kjo organizat krkon nga autoritetet e vendit t zbardhin sa m shpejt vrasjen e 5 shtetasve maqedonas n Shkup.

  ALSAT M


  "SHQIPRIA sht GJAKU im q nuk falet!"

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e Bes-s
  Antarsuar
  04-02-2010
  Postime
  208
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 her n 1 postim

  Vrasja e pesfisht, reagojn shqiptart

  http://zhurnal.mk/content/?id=12417146724

  Shkup, 17 prill- Vrasja e pesfisht n Smillkovc vazhdon t mbetet tem diskutimi n t gjitha ambientet shqiptare. Normal, kjo q ka ndodhur t gjith i ka prekur.

  Nuk sht gj e mir. Por un se kam fajin, se ka askush. Fajin ta gjejn organet q jan pr at pun. Ky sht nj shqiptar n Radishani, dyqani i t cilit sht dmtuar dhe i ishte tentuar ti vihet flaka.

  Por rasti i tij nuk u gjend n raportet e medieve maqedonase. Ne me kt njeri jetojm bashk prej 20 vjetsh.

  Ai sht shqiptar dhe skemi pasur asnj problem m t ktu n Radishani, thot nj komshi maqedonas, deklarata si pjes e nj raporti t TV Alsat-M. Isuf Kadriu, redaktor n kt televizion thot se ska pasur shqiptar q ska dnuar vrasjet.

  Njerzit e zakonshm t gjith pa prjashtim e kan dnuar aktin, por t gjith pa prjashtim kan krkuar q mos t spekulohet me motivet dhe prkatsin etnike me autorve t mundshm, pasi krimi nuk njeh prkatsi etnike, fetare. Krimi sht krim, thot Kadriu.

  Nj nga kritikuesit m t mdhenj pr prdorim t fjalorit t urrejtjes ndaj shqiptarve Dragan Pavllovi Latas, menjher pas vrasjes s pesfisht n Liqenin e Smillkovs, shkroi nj artikull ku ndr t tjera thoshte se Asnj, ama bash asnj n nj atmosfer t till nuk duhet t deklaroj se vrassit jan shqiptar.

  Asnj nga ne nuk e di kt gj. Ndrkoh, subjektet politike si n Maqedoni ashtu edhe instancat m t larta shtetrore t Kosovs dhe Shqipris dhan mbshtetje dhe shprehn ngushllime pr viktimat e incidentit t rnd.

  Por kjo nuk mjaftoi q t shmangej dyshimi i hapur nga elemente t popullsis maqedonase se autort e vrasjes mund t jan shqiptar. do reagim i tepruar i shprehjes s indinjats do t hynte brenda kornizs q shqiptart duhet t amnistohen prej rastit q ka ndodhur.

  Mendoj se mnyra e reagimit edhe e medieve, edhe e opinionit edhe partive shqiptare ishte mjaft e matur dhe mse e nevojshme pr at se si trajtohej rasti n prgjithsi, ka thn Artan Sadiku, analist.

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  05-05-2008
  Postime
  77
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  Ne Maqedoni behet lemsh i madh sa qe veshtire se kush mund te di se kush ka gisht aty.Jane pese shtete qe kan pretendim teritorial ndaj saj dhe planet qe behen jane ne koordinim dhe vertet ndoshta nje dite do te eksplodoj ky vend..............

 19. #19
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Antarsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime n 6 postime
  Citim Postuar m par nga nezir2007 Lexo Postimin
  Ne Maqedoni behet lemsh i madh sa qe veshtire se kush mund te di se kush ka gisht aty.Jane pese shtete qe kan pretendim teritorial ndaj saj dhe planet qe behen jane ne koordinim dhe vertet ndoshta nje dite do te eksplodoj ky vend..............

  Maqedonia nuk do te ekspodoje deri sa shqipetaret ne Maqedoni mbrojne stabilitetin dhe Maqedonine, sllave si shtete .

  Ky stabilitet nuk ju konvenon te tjereve sepse janeme te forte ,dhe kerkojne qe shqipetaret te zhduken nga tokat e tyre .

  Te gjithe keto probleme per shqipetaret i ka sjelle lufta (filme artistik ) i vitit 2001 , qe me siguri populli shqipetare do ti paguaje shtrejte , sepse nuk behet lufte pa qellim, vetem sa per te ja be qefin dikujte .

  Marreveshja e Ohrit, ishte kornize ( elaborati) me i shumtuare per shqipetaret ne Maqedoni ,edhe pse ajo Marreveshje nuk eshte realizuare,edhe 1% .

  Maqedonia e Ali Ahmetit , eshte nje stile shtete qe i perngjane ish Jugosllavise ,e cila per nje kohe te shkurte vdiqe. Nuk ka shtete ne bote 50% me 50% popullate multietnike qe munde te funcionoje . Ky shtete multietnik eshte vetem eksperimente me njeres te klonuare si nga sllavet ashtu edhe nga shqipetaret

  Diri sa populli shqipetare e lejone veten te behen eksperimente politike me ta ,c'do ngatrese qe ndodhen edhe nga jeres te rendomte bile bile edhe nje tragjedi ne trafik ,munde te jete konflikte etnik ,

 20. #20
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  19-09-2010
  Vendndodhja
  Franc
  Postime
  183
  Faleminderit
  0
  0 falenderime n 0 postime
  dhuna ju sjell dhun gjaki sjell gjak .nese e ka ber naj shqiptar te hakmerret pe viktimat e fundit te shqiptarve dhe nxensit e rrahur qe besa mir jav ka ba maqedonve se qysh pe qojne kryt edhe duhet me ul .

Faqja 1 prej 38 12311 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •