Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 8 prej 8
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-04-2012
  Postime
  6
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Slavomaqedonas, mos luani me zjarrin!

  Sllavomaqedonas, mos luani me zjarrin!


  FAIK KRASNIQI
  Sllavo-maqedonasit (bullgarėt), me vrasjet dhe dhunėn qė po ushtrojnė kundėr shqiptarėve, edhe njėherė po i fryjnė zjarrit pėr njė luftė tė re si nė vitin 2001! Kohėt e fundit ishim dėshimtarė tė njė sėrė krimesh nga ana e sllavo-maqedonasve, (bullgarėve) ndaj shqiptarėve nė Arbėri (Maqedoni).
  Incidentet nė Arbėri (Maqedoni) ndaj shqiptarėve, nuk kanė tė sosur. Pas vrasjes sė dy tė rinjve shqiptarė nė Gostivar, nga ana e njė polici sllavo-maqedonas (bullgar), rrahjes sė 15 nxėnėsve shqiptarė nga huliganėt sllavo-maqedonas (bullgarė), sulmet ndaj dyqaneve tė shqiptarėve, incidenti mė i fundit ka qenė djegia e flamurit shqiptar nga “Organizata Kristiane” (Hristianska Organizacija), e cila ka shfaqur publikisht njė video duke djegur flamurin shqiptar, shoqėruar me thirrje raciste antishqiptare. Nė videon e publikuar, shfaqen nė sfond dy persona tė maskuar, prapa tė cilėve dallohet njė flamur i zi me kryq tė bardhė nė tė, tė cilėt duke kėnduar kėngė fetare, djegin flamurin shqiptar. Ndėrkohė qė, njėri nga dy personat mban nė dorė njė thikė. Ata bėjnė thirrje pėr bashkimin e tė krishterėve kundėr shqiptarėve, si edhe pėr zhdukjen e tyre. ”Mos provoni tė digjni tempujt e shenjtė tė krishterė. Mos luani me jetėn tuaj, jetėn e fėmijėve tuaj sepse myslimanė, ju ka ardhur fundi, juve dhe i ka ardhur fundi fesė suaj, Zotit tuaj dhe xhamisė tuaj”, – thonė nė mesazhin e tyre personat e maskuar. Gjatė tėrė videos sė publikuar vijojnė titra nė gjuhėn angleze pėr tė kuptuar mesazhin e tyre.

  Faktor kryesor nė mosmbajtjen e pėrgjegjėsisė prej pushtetit sllavo-maqedonas (bullgar) janė edhe pėrfaqėsuesit e forcave politike shqiptare, tė cilėt, tė pėrēarė nė luftėn e tyre pėr tė kapur njė copė prej pushtetit qė ofrojnė sllavo-maqedonasit (bullgarėt), nuk hezitojnė tė bėjnė aleanca e koalicione nė dėm tė popullit shqiptar nė Arbėri (Maqedoni), nė dėm tė interesave kombėtare e qytetare. Popullsia sllavo-maqedonase (bullgare) kėrkojnė me ēdo kusht tė jenė ata zotėrit e sė nesėrmes sė Arbėrisė (Maqedonisė). Kėrkojnė me ēdo kusht qė shqiptarėt tė jenė njė popullsi e shkelur nga sllavo-maqedonasit (bullgarėt) nė Arbėri (Maqedoni). Ata (sllavo-maqedonasit-bullgarėt) po bėjnė aq shumė gjėra tė kėqija kundėr shqiptarėve, saqė arrijnė deri tek vrasja e tė rinjve shqiptarė. Provokimet e sllavo-maqedonasve (bullgarėve) janė pėrpėlitjet e fundit, tė njė populli pa identitet. Nė paqe, pėrballė vitalitetit shqiptar, sllavo-maqedonasit (bullgarėt) janė tė humbur. Shqiptarėt duhet tė ishin tė pėrgatitur pėr vėshtirėsitė e sotme. Deri dje, shqiptarėt nuk pėrbėnin as 1% tė administratės sė ”Republikės Maqedonase”, kurse sot kanė ndryshuar raportet. Kėtė sllavo-maqedonasit (bullgarėt) e kanė tė vėshtirė ta pėrtypin, sepse e shikojnė qė popullsia e tyre po zvogėlohet ēdo ditė nga nataliteti i ulėt dhe emigrimi nė Bullgari, kurse nė anėn tjetėr, nataliteti i shqiptarėve po shtohet dita-ditės mė shumė.

  Shqiptarėt e Arbėrisė (Maqedonisė) janė direkt pasardhėsit e Skėnderbeut dhe Aleksandrit tė Madh, dhe pjesa mė vitale e kombit shqiptar. Kėtė e vėrteton jo vetėm historia, por edhe pamja dhe fiziku i tyre prej atleti, kurse pėr sllavo-maqedonasit (bullgarėt) dihet qė kjo popullsi flet njė degėzim tė bullgarishtes sė vjetėr dhe ėshtė popullsi me prejardhje sllave, qė vetėquhet si pasardhėse e ”maqedonasve antikė”! Mos tė harrojmė se kisha ortodokse serbe, por edhe greke, ka iniciuar ose mbėshtetur dhunimin dhe gjenocidin e shqiptarėve nė ēdo kohė, dhe kjo ėshtė me fakte e dokumente. Pėr mė tepėr, e keni nė video kudo bekimin qė priftėrinjtė u bėnin ushtarėve tė Millosheviēit, para se tė niseshin tė bėnin vrasje masive. Sa pėr kishat, shqiptarėt janė mė tolerantėt nga mėnyra e pranimit tė feve tė tjera, pra nuk kalojmė nė ēmenduri as nė radikalizėm (them nė pėrgjithėsi). Pse mos tė themi qė zjarri nė kishat ortodokse ėshtė vėnė nga vetė sllavo-maqedonasit (bullgarėt) pėr tė krijuar tensione!? Nuk duhet harruar se kishat mė tė shumta nė Ballkan janė ndėrtuar nga vetė shqiptarėt, tė vjedhura nga popujt ardhacakė sllavė, nė mėnyrė pėr t’i bėrė pjesė tė historisė sė tyre. Bashkimi bėn fuqinė, shqiptarėt duhet tė qėndrojnė bashkė pavarėsisht se nga cila anė e kufirit gjenden. Shqiptarėve tė Arbėrisė (Maqedonisė) u janė mohuar gjithmonė tė drejtat (edhe pse janė popullatė shumicė atje deri nė 40% shqiptarė), e prapė nuk kanė provokuar.

  Por jo sllavo-maqedonasit (bullgarėt) tė na vrasin e ne tė rrimė si pula! Mė kėto parti, me kėta politikanė shqiptarė qė ka Arbėria (Maqedonia), nuk arrihet asgjė. Rinia shqiptare nė Arbėri (Maqedoni) duhet tė ēohet, e t’ju tregojnė sllavo-maqedonasve (bullgarėve) se janė njė popull i pashkelshėm. E ardhmja ėshtė nė duart e tyre, se me kėta politikanė nuk arrihet askund. Kanė zėnė karriget duke treguar se kush ėshtė mė i forti, kush ėshtė mė pėrfituesi dhe mė korruptuesi. Ata mbushin xhepat e vet dhe nuk ju intereson kush vuan dhe kush vritet. Shqiptarėve tė Arbėrisė (Maqedonisė) u mungon vetėm njė lider i vėrtetė, asgjė mė shumė, edhe pse armikun e kanė mė tė pėrgatitur pėr luftė, kjo nuk u pengon shqiptarėve, sė paku e dėshmoi edhe lufta e 2001, shqiptarėt me kallashnikov, kurse sllavo-maqedonasit (bullgarėt) me aeroplanė e tanke dhe pėrsėri e humbėn luftėn. Kėshtu si janė duke u zhvilluar punėt, shqiptarėve nuk iu mbetet tjetėr alternativė veēse tė organizohen nė forma tė tjera, shumė konfidenciale pėr tė pastruar kombin, qoftė nė Arbėri (Maqedoni), Kosovė, Shqipėri, Kosovėn Lindore dhe Mal tė Zi, nga tė gjithė ata bastardė shqiptarė qė mbajnė poste politike e koalicione dhe bashkėpunojnė me armiqtė e dėshmuar tė shqiptarėve, nė dobi tė armiqve, e nė dėm tė shqiptarėve! Kėtyre zotėrinjve u duhet thėnė njėherė e mirė “Stop” bashkėpunimit me vrasėsit e shqiptarėve, kurse sllavo-maqedonasit (bullgarėt) nėse duan paqe, do tė kenė paqe, nėse duan luftė, do tė kenė luftė. Nėse duan tė ndahen nga shqiptarėt, atėherė tė ndahen nė mėnyrė njerėzore dhe jo me vrasje e provokime dhe mos luani me zjarrin se do digjeni vetė!

  (Autori ėshtė publicist nga Prishtina dhe anėtar i Kėshillit Drejtues tė Lėvizjes”ALEANCA KUQ E ZI”)

 2. #2
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga PATRIOTI78 Lexo Postimin
  Sllavomaqedonas, mos luani me zjarrin!


  FAIK KRASNIQI
  Sllavo-maqedonasit (bullgarėt), me vrasjet dhe dhunėn qė po ushtrojnė kundėr shqiptarėve, edhe njėherė po i fryjnė zjarrit pėr njė luftė tė re si nė vitin 2001! Kohėt e fundit ishim dėshimtarė tė njė sėrė krimesh nga ana e sllavo-maqedonasve, (bullgarėve) ndaj shqiptarėve nė Arbėri (Maqedoni).
  Incidentet nė Arbėri (Maqedoni) ndaj shqiptarėve, nuk kanė tė sosur. Pas vrasjes sė dy tė rinjve shqiptarė nė Gostivar, nga ana e njė polici sllavo-maqedonas (bullgar), rrahjes sė 15 nxėnėsve shqiptarė nga huliganėt sllavo-maqedonas (bullgarė), sulmet ndaj dyqaneve tė shqiptarėve, incidenti mė i fundit ka qenė djegia e flamurit shqiptar nga “Organizata Kristiane” (Hristianska Organizacija), e cila ka shfaqur publikisht njė video duke djegur flamurin shqiptar, shoqėruar me thirrje raciste antishqiptare. Nė videon e publikuar, shfaqen nė sfond dy persona tė maskuar, prapa tė cilėve dallohet njė flamur i zi me kryq tė bardhė nė tė, tė cilėt duke kėnduar kėngė fetare, djegin flamurin shqiptar. Ndėrkohė qė, njėri nga dy personat mban nė dorė njė thikė. Ata bėjnė thirrje pėr bashkimin e tė krishterėve kundėr shqiptarėve, si edhe pėr zhdukjen e tyre. ”Mos provoni tė digjni tempujt e shenjtė tė krishterė. Mos luani me jetėn tuaj, jetėn e fėmijėve tuaj sepse myslimanė, ju ka ardhur fundi, juve dhe i ka ardhur fundi fesė suaj, Zotit tuaj dhe xhamisė tuaj”, – thonė nė mesazhin e tyre personat e maskuar. Gjatė tėrė videos sė publikuar vijojnė titra nė gjuhėn angleze pėr tė kuptuar mesazhin e tyre.

  Faktor kryesor nė mosmbajtjen e pėrgjegjėsisė prej pushtetit sllavo-maqedonas (bullgar) janė edhe pėrfaqėsuesit e forcave politike shqiptare, tė cilėt, tė pėrēarė nė luftėn e tyre pėr tė kapur njė copė prej pushtetit qė ofrojnė sllavo-maqedonasit (bullgarėt), nuk hezitojnė tė bėjnė aleanca e koalicione nė dėm tė popullit shqiptar nė Arbėri (Maqedoni), nė dėm tė interesave kombėtare e qytetare. Popullsia sllavo-maqedonase (bullgare) kėrkojnė me ēdo kusht tė jenė ata zotėrit e sė nesėrmes sė Arbėrisė (Maqedonisė). Kėrkojnė me ēdo kusht qė shqiptarėt tė jenė njė popullsi e shkelur nga sllavo-maqedonasit (bullgarėt) nė Arbėri (Maqedoni). Ata (sllavo-maqedonasit-bullgarėt) po bėjnė aq shumė gjėra tė kėqija kundėr shqiptarėve, saqė arrijnė deri tek vrasja e tė rinjve shqiptarė. Provokimet e sllavo-maqedonasve (bullgarėve) janė pėrpėlitjet e fundit, tė njė populli pa identitet. Nė paqe, pėrballė vitalitetit shqiptar, sllavo-maqedonasit (bullgarėt) janė tė humbur. Shqiptarėt duhet tė ishin tė pėrgatitur pėr vėshtirėsitė e sotme. Deri dje, shqiptarėt nuk pėrbėnin as 1% tė administratės sė ”Republikės Maqedonase”, kurse sot kanė ndryshuar raportet. Kėtė sllavo-maqedonasit (bullgarėt) e kanė tė vėshtirė ta pėrtypin, sepse e shikojnė qė popullsia e tyre po zvogėlohet ēdo ditė nga nataliteti i ulėt dhe emigrimi nė Bullgari, kurse nė anėn tjetėr, nataliteti i shqiptarėve po shtohet dita-ditės mė shumė.

  Shqiptarėt e Arbėrisė (Maqedonisė) janė direkt pasardhėsit e Skėnderbeut dhe Aleksandrit tė Madh, dhe pjesa mė vitale e kombit shqiptar. Kėtė e vėrteton jo vetėm historia, por edhe pamja dhe fiziku i tyre prej atleti, kurse pėr sllavo-maqedonasit (bullgarėt) dihet qė kjo popullsi flet njė degėzim tė bullgarishtes sė vjetėr dhe ėshtė popullsi me prejardhje sllave, qė vetėquhet si pasardhėse e ”maqedonasve antikė”! Mos tė harrojmė se kisha ortodokse serbe, por edhe greke, ka iniciuar ose mbėshtetur dhunimin dhe gjenocidin e shqiptarėve nė ēdo kohė, dhe kjo ėshtė me fakte e dokumente. Pėr mė tepėr, e keni nė video kudo bekimin qė priftėrinjtė u bėnin ushtarėve tė Millosheviēit, para se tė niseshin tė bėnin vrasje masive. Sa pėr kishat, shqiptarėt janė mė tolerantėt nga mėnyra e pranimit tė feve tė tjera, pra nuk kalojmė nė ēmenduri as nė radikalizėm (them nė pėrgjithėsi). Pse mos tė themi qė zjarri nė kishat ortodokse ėshtė vėnė nga vetė sllavo-maqedonasit (bullgarėt) pėr tė krijuar tensione!? Nuk duhet harruar se kishat mė tė shumta nė Ballkan janė ndėrtuar nga vetė shqiptarėt, tė vjedhura nga popujt ardhacakė sllavė, nė mėnyrė pėr t’i bėrė pjesė tė historisė sė tyre. Bashkimi bėn fuqinė, shqiptarėt duhet tė qėndrojnė bashkė pavarėsisht se nga cila anė e kufirit gjenden. Shqiptarėve tė Arbėrisė (Maqedonisė) u janė mohuar gjithmonė tė drejtat (edhe pse janė popullatė shumicė atje deri nė 40% shqiptarė), e prapė nuk kanė provokuar.

  Por jo sllavo-maqedonasit (bullgarėt) tė na vrasin e ne tė rrimė si pula! Mė kėto parti, me kėta politikanė shqiptarė qė ka Arbėria (Maqedonia), nuk arrihet asgjė. Rinia shqiptare nė Arbėri (Maqedoni) duhet tė ēohet, e t’ju tregojnė sllavo-maqedonasve (bullgarėve) se janė njė popull i pashkelshėm. E ardhmja ėshtė nė duart e tyre, se me kėta politikanė nuk arrihet askund. Kanė zėnė karriget duke treguar se kush ėshtė mė i forti, kush ėshtė mė pėrfituesi dhe mė korruptuesi. Ata mbushin xhepat e vet dhe nuk ju intereson kush vuan dhe kush vritet. Shqiptarėve tė Arbėrisė (Maqedonisė) u mungon vetėm njė lider i vėrtetė, asgjė mė shumė, edhe pse armikun e kanė mė tė pėrgatitur pėr luftė, kjo nuk u pengon shqiptarėve, sė paku e dėshmoi edhe lufta e 2001, shqiptarėt me kallashnikov, kurse sllavo-maqedonasit (bullgarėt) me aeroplanė e tanke dhe pėrsėri e humbėn luftėn. Kėshtu si janė duke u zhvilluar punėt, shqiptarėve nuk iu mbetet tjetėr alternativė veēse tė organizohen nė forma tė tjera, shumė konfidenciale pėr tė pastruar kombin, qoftė nė Arbėri (Maqedoni), Kosovė, Shqipėri, Kosovėn Lindore dhe Mal tė Zi, nga tė gjithė ata bastardė shqiptarė qė mbajnė poste politike e koalicione dhe bashkėpunojnė me armiqtė e dėshmuar tė shqiptarėve, nė dobi tė armiqve, e nė dėm tė shqiptarėve! Kėtyre zotėrinjve u duhet thėnė njėherė e mirė “Stop” bashkėpunimit me vrasėsit e shqiptarėve, kurse sllavo-maqedonasit (bullgarėt) nėse duan paqe, do tė kenė paqe, nėse duan luftė, do tė kenė luftė. Nėse duan tė ndahen nga shqiptarėt, atėherė tė ndahen nė mėnyrė njerėzore dhe jo me vrasje e provokime dhe mos luani me zjarrin se do digjeni vetė!

  (Autori ėshtė publicist nga Prishtina dhe anėtar i Kėshillit Drejtues tė Lėvizjes”ALEANCA KUQ E ZI”)


  Komenti i juaj shume i bukur dhe i qelluare ,pore shqipetaret ne Maqedoni ,per fate te keqe kane mbetur ne mes te dy fronteve .

  1) Sllavo-shkijet si tradicionalishte hasmit dhe kundershtaret e shqipetareve .

  2) Politikanet shqipefolesa (shkije te klonuare ) qe jane shume me te rrezikshme se sa shkijet origjinal.

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  Ne njehere duhet te pajtohemi mes veti,e pastaj mund te filloim ate qe duhet filluar!
  Jetė e rėndė.......!!!

 4. #4
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Njoni-ch Lexo Postimin
  Ne njehere duhet te pajtohemi mes veti,e pastaj mund te filloim ate qe duhet filluar!

  C'ka te beje populli i ngrate ,kure udheheqesia shqipetare me te ashtuquajturat institucionet per shqipetaret ne Maqedoni, te afron vetem kriminalitet dhe korrupcion. C'ka munde te bejne njeresit e sinqerte ndermjet dilinxhijve ?? Ky grupe i dilinxhijve eshte shume i madhe,sepse eshte favorizmi per politkkanet shqipetare qe populli te jete koloktiv i kriminalizuare ,qe ne ate menyre ata te fitojne me shume hapesire . Peshkaqenet gjuajne kurre deti ka dallge .

  Paramendoni se ish te ashtuquajturit ushtare te UCK,se sillen ne rruge (ne kafene para dyerve te institucioneve ,)si kacak ,duke manipuluare me populaten per nje dokumente zyrtare apo leje te ndryshme qe shteti duhet ti garantoje per gjithe qytetaret.

  Analizat qe behen nga shume analiste ne evrope , thuhet se populli shqipetare ne Maqedoni ,eshte popullate e rrendit te dyte te banoreve ne evrope .

  Shembull me i thjeshte :

  Qeveriatert shqipetare ne Parlamentin e Maqedonise e dine shume mire se afer 300,000 shqipetare jane mergimtare nga Maqedonia, qe punojne dhe jetojne ne shtete e ndryshem te evropes dhe botes. Vetem dryshimi i ligjit te ri te pasaportes biometrike ju ka nxjerre probleme te medha mergimtareve sa qe jane te detyruare te udhetojne me do fare lista te udhetimit, edhe pse ata lista kushtojne dhe prape se prape per c'do pushim shqipetaret duhet te grumbullohen ne ato fare baraka (zyra ) te korruptuara deri ne fyte per ta marre pasporten e Maqedonise .

  Para nje muaji , disa familje shqipetare qe kane qene duke u kthyere ne vendelindje Maqedoni , nga Kopenhageni , me autobus ,kufiri serbe i kthene mbrapsht , dhe familjet shqipetare kane qene te detyruare te paguajne taksi dhe te kthehen ne Kopenhage per te marre liste udhetimi edhe pse pasporta ka qene valide .Kushe e lajmeroi serbine ,qe shqipetaret te maltrtohen ne kete menyre edhe pse pasporta eshte valide , Ky ligje munde te vleje per mergimtaret qe udhetojen ne vendelindje dhe nuk duhet lejuare ata te leshojneMaqedonine me pasaporten e ngjyres se kaltert ,pore duhet te marrin pasporte biometrik.

  Ambasadoret ose Ambasadat e Maqedonise ,ku ka me shumice shqipetare nuk luajne asnje role per ti ndihmuare shqipetaret mergimtare ,sepse shteti sllave bashke me shqipefolesat nuk ju lejon ambasadave ti kryejne punet e veta qe i ka per detyre ambasada e Maqedonise , Pra ata nuk kane mundesi qe shqipeaterve te ju japin pasportya ,sepse ne kete menyre nuk munde te korruptohen , pore i presin shqipetaret te maltretohen ne c'do kufije , dhe te presin grumbull me dite dhe jave te tera ne ato baraka (zyra ) qe i ka ndertuare komunizmi .,

  Pse ne shqipetare te votojme per keta njeres shqipefolesa ???? Une mendoje se demokracia eshte qe njeresit te trajtohen te barabarte pa dallim kombi apo feje Rradhe tjeter shqipetaret ne Maqedoni duhet te votojne 100% per udheheqes sllavo-maqedon , ndoshta ata do te plotesoijne ndonje te drejte njeresore per shqipetaret ,per ndryshe me keta shqipefoles qe i kemi na ka henger dreqi te gjitheve .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TetovaMas : 12-04-2012 mė 21:25

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-01-2009
  Postime
  3,348
  Faleminderit
  5
  19 falenderime nė 19 postime
  KE te drejte-cfar te them,ska nevoje per komente,ndersa pse eshte keshtu sic eshte halli jone,mendoj se vetedija e njerezve eshte shum e ulet,dhe pas gjith kesaj qe i ndodh popullit shqiptar ne mk,perseri kur vijn zgjedhjet cajn gojen duke bertit THACI THACI apo BDI BDI- perderisa ne ia japim voten njeres apo tjetres parti vetem se njeher jemi deklaru se jemi PDSH ska perparim aty! shembull ne komunen tone: del kandidat per kryetar komune nje rrugac dhe nje i diplomuar,fiton rrugaci,edin pse? se partia e tij ka me shum simpatizues, pra tek ne votohet partia jo personi,vetedija e ulet!

  Ambasadat haroi se ato sluajn kurnje cfar roli! mjeret ne me shkurte!
  Jetė e rėndė.......!!!

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-01-2011
  Postime
  733
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Pėr atė duhet praktikuar nė vepėr: Njerėzit e urtė nė vende tė duhura,me siguri s'do t'krijohenin kėto telashe.

 7. #7
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga Njoni-ch Lexo Postimin
  KE te drejte-cfar te them,ska nevoje per komente,ndersa pse eshte keshtu sic eshte halli jone,mendoj se vetedija e njerezve eshte shum e ulet,dhe pas gjith kesaj qe i ndodh popullit shqiptar ne mk,perseri kur vijn zgjedhjet cajn gojen duke bertit THACI THACI apo BDI BDI- perderisa ne ia japim voten njeres apo tjetres parti vetem se njeher jemi deklaru se jemi PDSH ska perparim aty! shembull ne komunen tone: del kandidat per kryetar komune nje rrugac dhe nje i diplomuar,fiton rrugaci,edin pse? se partia e tij ka me shum simpatizues, pra tek ne votohet partia jo personi,vetedija e ulet!

  Ambasadat haroi se ato sluajn kurnje cfar roli! mjeret ne me shkurte!


  Nje pjese te fajit me siguri se e ka edhe vete popullata shqipetare ,duke filluare nga mergimtaret dhe deri te popullata me e thjeshte ne vendlindje.
  Mergimtaret shqipetare nga Ilirida ,per 20 vjetet e fundit kane bere do investime te vdekura duke ndertuare pallate ,e pallate te mbetura zbrazet pa njeres ,kurse pasuria ka shkuare te shkijet ,duke e blere materiale me te dobeta me jo kualitative per ndertim ne ate shtete te korruptuare dhe kriminalizuare deri ne fyte .

  Kjo propagande e ndertimit te objekteve te zbrazuara pa njeres ka qene nje propagande vetem e vetem te ju merret pasuria mergimtareve ,dhe tashe nje pjese e krimineleve jane pasuruare me te madhe sa nje politikane shqipefoles ne Maqedoni ,eshte me i pasur se sa nje politikane i Brukselit . Kriminelet me pasuri te madhe pa djerse investon vetem ne krime , sepse krimi e mbrone ate nga pergjegjesia ,deri sa te ju vjene dita e fundit .

 8. #8
  Skandinavien Maska e TetovaMas
  Anėtarėsuar
  20-03-2008
  Vendndodhja
  Te vendi i xhenetit
  Postime
  2,695
  Faleminderit
  0
  6 falenderime nė 6 postime
  Citim Postuar mė parė nga irfancana Lexo Postimin
  Pėr atė duhet praktikuar nė vepėr: Njerėzit e urtė nė vende tė duhura,me siguri s'do t'krijohenin kėto telashe.
  Qe nga viti 1991 ,nje pjese e madhe e dilinxhijve kane qene te pregaditur per keto telashe qe ja kane nxjerrun popullit shqipetare .Njeresit dhe intelegjenca e urte ,nuk ka mundesi te duket a'skundi ,sepse per dilinxhijte me rendesi eshte qe e gjithe popullata te kriminalizohet ne pergjithesi , dhe ne kete menyre ata fitojne hapesire per manipulime .

  Manipulim ishte edhe e ashtuquajtura lufte e vitit 2001 . Kjo lufte vetem se e turperoi,e kriminalizoi popullin tone para Bashkesise Nderkombetare , sepse vete Marreveshja e Ohrit ka qene manipulim sa per ti carmatosur shqipetaret dhe prape se prape ne Gjygjin e Tetoves, mbyshkrimi mbetet vetem ne gjuhen sllave . Qeveritaret tane qe marrin pjese ne kualicion me partite sllavo-maqedone ,jane njeres te cilet para disa kohe nuk kishin mundesi ti ushqejne edhe femijet e tyre , dhe ata politiken e shohin vetem si bisnes (industri te hajduteve ) Keta nje3res investohen na sllavo-maqedonet ,bile bile shumen e parave e marrin nen tavolina ,pore shkijet nuk jane jane budalla , per c'do shume parash qe merr cobani shqipefoles ata e incizojne me kamera te fshehuara , dhe per c'do padrejtesi qe behet kunder popullit tone shqipefolesat nuk uzojne te kundershtojne sepse dosjet i kane ne arhive .

  Ne Kosove per 5% popullate serbe, gjuhe zyrtare mbetet edhe serbishtja , bile bile edhe ne WC publike duhet te shkruhet alfabeti kirilik.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TetovaMas : 13-04-2012 mė 14:09

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •