Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 6 prej 6
 1. #1
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-11-2008
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Problem me instalimin e Wirelessit

  Pershendetje
  Kam instaluar sistemin Mac OS X 10.6.8 ne Loptopin Hp Pavillion dv9700.
  Por kam probleme me instalimin e warielesit.
  Warielesi nuk i ka drajverat e instaluar dhe nuk po mundem ta shofe askunde.
  Warielesi e kam te leshuar on ,por drita e warielesit nuk i ndezet fare.
  Nese ka mundesi me treguar se si ta konfiguroj warielesin dhe menyren se si kerkohen drajverat e loptopit ne mac os x. Jam fillestar ne Mac os x ,por jam i perkushtuar qe te punoj me kete lloje sistemi, se eshte ka me pelqen shume

  Ju lutem kerkoj ndihme nga ju.....

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  07-06-2005
  Postime
  642
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 4 postime
  Shiko ketu, gjeje WLAN kartelen tende http://www.osx86.net/downloads.php?do=cat&id=9&page=4 edhe ndoshta do te gjesh diqka,

  ose kete link ketu http://www.osx86.net/view/1888-rt5390.html

  shnet
  JO NEGOCIATA - VETĖVENDOSJE

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-06-2003
  Postime
  1,566
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 4 postime
  Une s'kam eksperience me Mac.
  Por pyetja e pare qe me lind eshte, a eshte karta wireless e pershtatshme per sistemin operativ qe ke zgjedhur (MAC)?

  Gjej cfare karte ke, e kerko te gjesh ne eshte e pershtatshme (compatible) me MAC.

 4. #4
  i/e regjistruar Maska e evalt
  Anėtarėsuar
  12-09-2007
  Vendndodhja
  Italia
  Postime
  249
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime
  duhet te kesh me siguri kete sked wireless: Intel PRO Wireless 4965AGN

  ketu ke driver-in / kext pe mac http://iwidarwin.googlecode.com/svn/...10.5/iwifi.dmg

  ketu http://code.google.com/p/iwidarwin/wiki/Installation
  tutoriali se si te veprosh per ta instaluar ok
  Evalt T

 5. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  02-11-2008
  Postime
  36
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Jo unė kam intel(R) PRO/Wireless 3945ABG

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e evalt
  Anėtarėsuar
  12-09-2007
  Vendndodhja
  Italia
  Postime
  249
  Faleminderit
  1
  4 falenderime nė 4 postime
  Intel® PRO/Wireless® 3945ABG

  Best driver: Beta 06

  Supports 802.11b and 802.11g networks
  Supports open (no password) networks only
  Does not support WEP or WPA encrypted networks


  link per download driver/ kext http://www.mercurysquad.com/projectc...tel3945-06.zip


  link-u komplet i sit-it http://projectcamphor.mercurysquad.com/downloads/
  Evalt T

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •