Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 1
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e art01
  Antarsuar
  18-03-2012
  Postime
  3

  Thumbs up Perime n avull

  Perime n avull

  Prbrsit
  2 patate
  3 karrota
  200 gr lulelakr t bardh
  200 gr brokoli
  1 deg rozmarin  Prgatitja
  Marrim perimet dhe i lajm me kujdes. Patate dhe karrotat i qrojm, pastaj i presim n copa t vogla. Ndajm lulelakrn dhe brokolin. M pas vem t gjitha perimet t ziejn n nj tenxhere me avull, mbi to shtojm pak krip dhe degn e rozmarins pr ti dhn arom. I lm t ziejn e pasi jan zier i vendosim me kujdes n nj pjatanc, i hedhim pak vaj ulliri dhe i zbukurojm me majdanoz. Kjo pjat mund t shrbehet si e ngroht ashtu edhe e ftoht.


  Burimi: Arti Gatimit

  Ndryshuar pr her t fundit nga Fiori : 23-03-2012 m 10:20

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •