Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 7 prej 7
 1. #1
  ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
  Anėtarėsuar
  29-09-2006
  Postime
  990
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Ne temen: Clirimi i Konstandinopojes!? ku lejohen edhe pyetje jasht drejtave Musliman

  Ju lutem te ankohen te gjith ata, qe u munduan te pyesin se kush e cliroi Konstandinopojen dhe kush ishte Okupuesi.

  Tash e tutje le te shtrojn ketu pyetje
  Dhe le te ipen pergjigjje per okupimin/Clirimin e Konstantinopojes
  Pyetja ime eshte se kush ishte Okupuesi para se te Clirohet Konstantinopoja nga Turqelit.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e Sharri-Liburna
  Anėtarėsuar
  13-09-2009
  Vendndodhja
  ne toke
  Postime
  2,222
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime
  Eh mir ja paske bo se ai smith a qysh e pat nikun,postimet e rendesishme i fshike ,kurse ato te islamofobis i rujke,pastaj ja nisi edhe te vetat me i fshi ,nuk e di qfar njerez jan keta shpellaret .

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-09-2010
  Postime
  750
  Faleminderit
  1
  53 falenderime nė 39 postime
  Konstandinopoja- ose sot Istambul MBETET QYTETI ME I MADH NE eURPOE QE NGA KOHA KUR E THEMELOI kONSTANDINI I mADH.
  Pushtimi nga turqit me 1453, ndoshta ishte nje denim i Zotit per degjenerimin e shoqerise se asaj kohe nga Bizanti apo Perandoria e Lindjes. Shkaterrimi i Perandorise Turke nga Ruset ne luften e 3 ruso-turke dhe traktati i shen Stefanit cliroi Ballkanin nga sundimi turk. por per fat te keq TOKAT SHQIPTARE te drejtuara nga klasa sunduese e shitur tek Sulltani U MUAREN SI TROFE NGA Serbia, Bullgaria, dhe me vone nga Greqia. Ruset nuk e cliruan Stambollin sepse e pegoi Anglia e cila kishte interesa ndaj Turqise.

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  20-02-2012
  Vendndodhja
  Drenic
  Postime
  52
  Faleminderit
  7
  2 falenderime nė 2 postime
  Bravo Hillirian se atje me sheriat pe kuvenojshin forumin.

  Qysh e ka qliru serbia kosoven edhe turqit e qlirun konstanopojen(logjika e mjekerrcapave).

 5. #5
  ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
  Anėtarėsuar
  29-09-2006
  Postime
  990
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Clirimi i Konstandinopojes!?
  Nje dite Konstandinopja do te pushtohet, i bekuar eshte ai komandant dhe e bekuar eshte ajo ushtri.

  Hadithi i Muhamedit a.s qe profetizon per Clirimin e Konstandinopojes behet pjese e nje filmi aktual.

  Mbasi Muhamedi a.s po tregontė pėr shenjat e Kijametit ėshtė pyetur: " O i dėrguari i Allahut cili qytet do tė merret i pari Konstandinopja apo Roma?" Ai tha: "Qyteti i Herakliut do tė pushtohet i pari"(trans Hakimi dhe Darimi ndėrsa Hakimi,Edh-Dhehebiu dhe Albani kanė vėrtėtuar autencitetin e tij

  http://www.zeriislam.com/artikulli.php?id=665

  Nje dite Konstandinopja do te pushtohet, i bekuar eshte ai komandant dhe e bekuar eshte ajo ushtri.


  http://www.youtube.com/watch?v=D8ghM82M568

  http://www.1453fetih.com/


  http://www.youtube.com/watch?v=5HoR9_VdAXc


  Filmi aktualisht po jepet ne kinema.
  __________________
  "-"  Ketu ni gje nuk mund ta kuptoj prej Vehabistav.

  Constantinopoja a eshte , Clirue apo eshte pushtu, po nese eshte clirue konstantinopoja prej kujt kush ishte okupuesi

 6. #6
  ASHT E LEKS ANDRRA Maska e Hillirian-zo
  Anėtarėsuar
  29-09-2006
  Postime
  990
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Citim Postuar mė parė nga pirro10 Lexo Postimin
  Konstandinopoja- ose sot Istambul MBETET QYTETI ME I MADH NE eURPOE QE NGA KOHA KUR E THEMELOI kONSTANDINI I mADH.
  Pushtimi nga turqit me 1453, ndoshta ishte nje denim i Zotit per degjenerimin e shoqerise se asaj kohe nga Bizanti apo Perandoria e Lindjes. Shkaterrimi i Perandorise Turke nga Ruset ne luften e 3 ruso-turke dhe traktati i shen Stefanit cliroi Ballkanin nga sundimi turk. por per fat te keq TOKAT SHQIPTARE te drejtuara nga klasa sunduese e shitur tek Sulltani U MUAREN SI TROFE NGA Serbia, Bullgaria, dhe me vone nga Greqia. Ruset nuk e cliruan Stambollin sepse e pegoi Anglia e cila kishte interesa ndaj Turqise.


  Cfar degjenerimi!?

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e Dar_di
  Anėtarėsuar
  16-08-2008
  Vendndodhja
  Dardani e lashtė (Oeneum), aty ku ajri i freskėt mė bėn tė ndihem i relaksuar.
  Postime
  1,972
  Faleminderit
  1
  13 falenderime nė 12 postime
  Tema qė keni ngritur pėr diskutim ėshtė hapur nė adresė tė gabuar, ndėrsa kėtė pjesė tė historisė mund ta gjeni nėse shfletoni nėnforumin e historisė. Derisa kjo temė trajtohej nė nėnforumin mysliman, qė tashmė u mbyll pėr arsye tė dhėna nė tė, po pėrfitoj nga rasti qė tė kėrkoj nga ju tė lexoni rregulloret pėrkatėse derisa vedosni tė hapni njė temė nė forum ose tė diskutoni njė tė tillė nė njė nėnforum tė caktuar.

  Dar_di
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Dar_di : 16-03-2012 mė 16:12
  "Fet` e besėtė t`i kemi, po tė ndarė tė mos jemi." Naim Frashėri

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •