Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 33
 1. #1

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)IRIKA TE ZGJEDHURA

  DSHIR

  Zgjata dorn,
  t arrija
  pafundsin.
  T’ia grabisja Zotit
  Zotsin.
  Zot t vetm t shpallja
  Dashurin...
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:05

 2. #2

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  ETJE

  Uj, drit qmton bima
  ne vap.
  Krkon ajr bota
  pa pushim.
  Shpirti lyp ve kng,
  jo lngat.
  Dashurin…zemra
  ka ushqim.
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:05 Arsyeja: sistemim

 3. #3

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  MATURI

  Arrita n prill-majin
  e moshs
  Gjendem n zenit.
  Di t’ia zbuloj
  pluset e minuset
  bots…
  Vendosa:
  Dashuris t’ia el dern.
  Le t hyj (brenda meje)
  qafuar me pranvern.
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:05 Arsyeja: korrektom

 4. #4

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  PAVDEKSI

  T pavdekshm – syt’ e mi,
  gjersa mbajn
  brenda vetes
  syt e tu.
  E pavdekshme – dashuria jon
  Gjithashtu
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:05

 5. #5

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  N PAIM

  Mund t jem e jotja
  nj dit
  si flladitja n behar
  apo
  si prushi n janar.
  Shoqi-shoqin n paim
  si drita n sy,
  pendes nuk do kemi
  kurrsesi.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Jorgo Telo : 03-03-2012 m 04:08 Arsyeja: ngjyrosje

 6. #6

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  LODRA N QIELL

  N ekran t qiellit
  mblidhen e hapen ret.
  Sa shfaqet Venera,
  zhduket nj Komet.
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:06

 7. #7

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  HAPUR

  Eja, eja, kapma llrn!
  Mos m lr
  n cak vetmie!
  N’gjoksin tnd m ke
  t trn…
  Tok t bredhim
  npr yje.
  Ndryshuar pr her t fundit nga Jorgo Telo : 03-03-2012 m 04:11 Arsyeja: boldim

 8. #8

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  TI, BILBIL!

  Ti, bilbil, q rri mbi ftua,
  Bilbileshs far flet?
  Ziliqare
  m bn mua.
  E kam mikun n kurbet…
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:06

 9. #9

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  FRYMMARRJE

  Pr t mos e ndjer
  fillikat
  veten,
  e gjitha nj dit
  do t t jepem…
  Duke “firmosur”
  ardhrin;
  n frym t shoqi-shoqit
  do marrim frym…
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:06 Arsyeja: korrigjim

 10. #10

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  SIKUR

  Siku t mos qante hidhur
  shpirti yn,
  Sikur t mos lajm syt
  me kokrra loti;
  Sikur t mos mbetej brym
  mbi blerim;
  Kshtu do rreknim
  t na shkonte moti…
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:07

 11. #11

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  DSHMITART

  T’ hedhim matan
  dhimbjet e kota.
  T grishim
  m t mblat
  pshertima.
  Pr ne t dy
  qofshin dshmitar
  qielli dhe toka.
  Ne lypim nj dashuri
  pa guricka e kthina.
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:07

 12. #12

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  DHURAT

  Mblodha kng
  kanarinash.
  Ndolla ngjyrat e ylberit
  dhe arom trndafilash.
  Po t’ nis me flatra…
  Merri!
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:08

 13. #13

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  N TRI KOH

  (Mendsi vajze)

  Do t quhesha mkatare
  n tri koh:
  Edhe kur t t’ kundrshtoja
  Prerazi
  dshirat.
  Edhe po t t dorzohesha
  pa prfillur ndjesirat…
  Edhe… t heshtja fare…
  Tri her mkatare.
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:08

 14. #14

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  MOSPEZULLTI

  Mos m lr
  n gjendje t pezullt,
  t lutem!
  S’do ta duroja aspak
  pritmrin.
  N oazet e zemrs sate
  pres t strukem;
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:08 Arsyeja: korrigjim

 15. #15

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  VOZITJE

  Ja, pra,
  zemrn ta fala.
  Tashm
  m ’na mungon?
  Do ecim
  nga t na shpjer dallga,
  apo
  t dy
  do qndrojm
  n timon?
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:08

 16. #16

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  ZHURITJE

  Vendosa
  puthjen
  t ta nis
  jo me t kuq buzsh
  si dikur…
  Me nj puthje-prush
  n shteg t dashuris.
  Buzt e tua
  t digjen zhur.
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:08

 17. #17

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  PRMIDIS

  Zhbiron syri Zotit
  midis dshirs
  e dashuris..
  E neve t dy
  na lidh
  me perin e art.
  Zmrat na qendis…
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:09

 18. #18

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  STATUQUO

  S’do doja
  ta glltis dashurin,
  si glltis tabletat
  pr gjum.
  Tek je
  qndro m mir;
  tek jam
  t rri un.
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:09

 19. #19

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  LIRIDALJE

  Prse e mbyll zemrn
  me qepena
  para e mbrapa?
  Si do ta ndiej kngn,
  po s’doln tingujt
  prjashta?
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:09

 20. #20

  EMBELSHORE (Lirika t zgjedhura)

  VEGIMTARE

  E bukur je vrtet.
  Dhe mbetesh vegimtare
  n pasqyr.
  Ve nuk kuptoj:
  Pse s’ndihesh e qet?
  Shpirtin ’ta ka ndrydh?
  Ndryshuar pr her t fundit nga shigjeta : 10-03-2012 m 18:10

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •