Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 107 prej 107
 1. #101
  CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
  Anėtarėsuar
  14-04-2008
  Vendndodhja
  Ne nje vend te ngrohte
  Postime
  3,535

  Pėr: Gatuani me Xhenet

  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Anita te keshilloj te provosh,mua me duket edhe me e shishme se ajo me miell gruri.: )


  sOni gati njesoj si hallva behet,vetem ne vend te sheqerit i hedh kryp,provoje nuk do zhgenjehesh.:^ xhan
  E kam provuar une kacamakun , shume i mire eshte

  Xhenet , a kane ngelur me receta pa shkruar
  If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

 2. #102
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783

  Pėr: Gatuani me Xhenet

  Arvima se shpejti xhane,kohen e fundi jam shume e angazhuar .
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 3. #103
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-08-2007
  Postime
  2,520

  Pėr: Gatuani me Xhenet

  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Arvima se shpejti xhane,kohen e fundi jam shume e angazhuar .
  Ky eshte sabotazh

  Xheni asgje asgje s'ke gatuar keto dite?

 4. #104
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783

  Pėr: Gatuani me Xhenet

  Jo Gentian, po pres nga tjeret sidomos kohen e fundit.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 5. #105
  i/e regjistruar Maska e Marya
  Anėtarėsuar
  10-05-2009
  Postime
  4,669

  Pėr: Gatuani me Xhenet

  Xhenet provoje kete recete,ma dergoi i shoqe

  Kek qe u piqka per 5 min ne mikro onde

  Voici la recette du gāteau

  130g de chocolat noir
  80g de beurre
  100g de sucre
  3oeufs
  60g de farine (qu’on peut remplacer par de la poudre d’amande par exemple)
  ½ paquet de levure chimique
  1 petit verre de rhum

  Faire fondre le chocolat avec le beurre avec une cuillčre ą soupe d’eau au micro onde pendant 2min en ouvrant et remuant réguličrement pour ne pas bruler le chocolat jusqu’ą que tout soit fondu
  Rajouter le sucre bien mélanger
  Rajouter les œufs 1ą1
  Puis la farine avec la levure chimique
  Mettre dans un moule ą cake en silicone environ 20-25cm de long
  Faire cuire puissance maxi (900watts) pendant 5min
  Piquer dedans pour vérifier qu’il soit bien cuit

  Si vous voulez prendre des moules plus petits, il faut réduire le temps de cuisson
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marya : 19-03-2013 mė 17:07
  Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

 6. #106
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783

  Pėr: Gatuani me Xhenet

  Merci ma cherie,do ta gatuaj vikendit dhe do ta sjell ketu.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 7. #107
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  14-09-2014
  Postime
  979

  Pėr: Gatuani me Xhenet

  Si i hani gjellet e Xhenetit, me rp shpie!

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •