Close
Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456
Duke shfaqur rezultatin 101 deri 107 prej 107
  1. #101
    CHEERFUL GIRL Maska e Arvima
    Anėtarėsuar
    14-04-2008
    Vendndodhja
    Ne nje vend te ngrohte
    Postime
    3,543
    Faleminderit
    211
    157 falenderime nė 98 postime

    Pėr: Gatuani me Xhenet

    Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
    Anita te keshilloj te provosh,mua me duket edhe me e shishme se ajo me miell gruri.: )


    sOni gati njesoj si hallva behet,vetem ne vend te sheqerit i hedh kryp,provoje nuk do zhgenjehesh.:^ xhan
    E kam provuar une kacamakun , shume i mire eshte

    Xhenet , a kane ngelur me receta pa shkruar
    If you want to be TOGETHER you have TO-GET-HER !

  2. #102
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,917
    Faleminderit
    348
    200 falenderime nė 112 postime

    Pėr: Gatuani me Xhenet

    Arvima se shpejti xhane,kohen e fundi jam shume e angazhuar .
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  3. #103
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    30-08-2007
    Postime
    2,535
    Faleminderit
    346
    102 falenderime nė 73 postime

    Pėr: Gatuani me Xhenet

    Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
    Arvima se shpejti xhane,kohen e fundi jam shume e angazhuar .
    Ky eshte sabotazh

    Xheni asgje asgje s'ke gatuar keto dite?

  4. #104
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,917
    Faleminderit
    348
    200 falenderime nė 112 postime

    Pėr: Gatuani me Xhenet

    Jo Gentian, po pres nga tjeret sidomos kohen e fundit.
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  5. #105
    i/e regjistruar Maska e Marya
    Anėtarėsuar
    10-05-2009
    Postime
    4,698
    Faleminderit
    106
    126 falenderime nė 91 postime

    Pėr: Gatuani me Xhenet

    Xhenet provoje kete recete,ma dergoi i shoqe

    Kek qe u piqka per 5 min ne mikro onde

    Voici la recette du gāteau

    130g de chocolat noir
    80g de beurre
    100g de sucre
    3oeufs
    60g de farine (qu’on peut remplacer par de la poudre d’amande par exemple)
    ½ paquet de levure chimique
    1 petit verre de rhum

    Faire fondre le chocolat avec le beurre avec une cuillčre ą soupe d’eau au micro onde pendant 2min en ouvrant et remuant réguličrement pour ne pas bruler le chocolat jusqu’ą que tout soit fondu
    Rajouter le sucre bien mélanger
    Rajouter les œufs 1ą1
    Puis la farine avec la levure chimique
    Mettre dans un moule ą cake en silicone environ 20-25cm de long
    Faire cuire puissance maxi (900watts) pendant 5min
    Piquer dedans pour vérifier qu’il soit bien cuit

    Si vous voulez prendre des moules plus petits, il faut réduire le temps de cuisson
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Marya : 19-03-2013 mė 17:07
    Gutta cavat lapidem non vi, sed saepe cadendo

  6. #106
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,917
    Faleminderit
    348
    200 falenderime nė 112 postime

    Pėr: Gatuani me Xhenet

    Merci ma cherie,do ta gatuaj vikendit dhe do ta sjell ketu.
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  7. #107
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    14-09-2014
    Postime
    979
    Faleminderit
    2
    28 falenderime nė 28 postime

    Pėr: Gatuani me Xhenet

    Si i hani gjellet e Xhenetit, me rp shpie!

Faqja 6 prej 6 FillimFillim ... 456

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •