Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 107
 1. #21
  E paske mamin artiste!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 2. #22
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  05-11-2009
  Postime
  2,382
  Bukur Xhenetė, mė pėlqen kjo temė!
  Bėn mirė qė i shoqėron dhe me fotografi, se ndihmojnė nė shpjegimin e atyre qė thua.

  .
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga -BATO- : 23-02-2012 mė 19:55

 3. #23
  i/e regjistruar Maska e Etna Etna
  Anėtarėsuar
  22-06-2011
  Postime
  2,266
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Ja thirsti nje recet nga une,e leht dhe e shijshme : )

  Omletė sipas Xhenet

  Per 6 persona.
  6-Speca ne forme dollme tre ngjyrshe
  6-veze
  1-luge supe miell misri
  kryp, piper dhe margarin.


  Ne fillim specat e coptuara i fergon me margarin deri sa te skuqen. Ne te njeten kohe vezeve ju qet kryp, piper dhe miell misri. Ne fund i perzien ne enen ku do i pjekesh dhe i fut ne furre,

  Me mire po ju a postoj imazhet...


  Et bonne appétit!
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Erdha por me falni per vones.: )
  Per sonte ju kam pregaditur "Croque Monsieur" Qe do te thote Kafshoje Zoteri.: p

  Per kete sandwich duhet...

  Flekra buke ne forme katrore,gjalp,sallam pule,djath per hamburger ne forme katrore,kashkavall te grir per pizza dhe veze.

  Ne fillim e lyen buken me gjalp mbi vendos sallamen djathin per hamburger,tani e mbulon me nje tjeter ferkem buke te lyer me gjalp dhe i hedhe kashkavalin,ne mes nje te kuq te vezes dhe e fut ne fure ,ne temperatur 200 grad,
  servohet ose me perime te ziera ose me sallat simbas shijes suaj.
  Bon Appétit.
  Keto te dyja do ti provoj me patjeter
  Te lumte Xhenet
  I like it when you smile, but I love it when I'm the reason. :)

 4. #24
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  E paske mamin artiste!
  Flm MI CARZON,ka duart e arta


  Citim Postuar mė parė nga -BATO- Lexo Postimin
  Bukur Xhenetė, mė pėlqen kjo temė!
  Bėn mirė qė i shoqėron dhe me fotografi, se ndihmojnė nė shpjegimin e atyre qė thua.

  Flm Bato,edhe une mendova me mire me foto qe te me kuptoni me mire.
  .
  Citim Postuar mė parė nga Etna Etna Lexo Postimin
  Keto te dyja do ti provoj me patjeter
  Te lumte Xhenet
  Flm Etna,provoj nuk do jesh e zhgenjyer.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 5. #25
  Tani e kuptoj pse s'poston perdite ti xhenet. Rrini tu bo xixe kuzhinen.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 6. #26
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783
  Ahahaha MI CARZONE,nuk postova se isha e ftuar ne dark ne familje dhe hengra Cous cous specialitet arab hmmmm sa e shishme ishte bere;p
  neser do ju sjelli nje specialitet qe kur ta pregadisni ju edhe gishtat to ti hani Es sa pe kuzhinen nusen e kemi manjake.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 7. #27
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783
  Per sonte po ju sjelli nje Musaka me Laker

  Duhet:
  Nje laker e gjelbert
  500 gr mish te grir
  2 qep,gjalp
  kashkavall te grir
  50 cl Crčme fraīche
  140 gr sostomat concentré de tomat
  nje luge supe semf
  kryp biber te zi

  Ne filim i ndani fletet e lakres dhe per 10 min i zieni ne nje ene,per ate kohe ne nje tigan fergoni qepet dhe ja hidhni mishin e grir,krypen dhe biberin e zi.Nje nje ene tjeter perzihet Crčme fraīche dhe sostomat concentré.

  Tani fillon renditja,ne fillim nje rend laker,mishin e grir,sosin me krem dhe sostomat dhe kashkavalin,keshtu vazhdoni dhe ne fund duhet te jet e mbuluar lakra me harxhin e pregaditur.Gjate kohes se pregaditjes fura duhet te nxehet deri ne 240 grad,e mbuloni me folio dhe e leni 45 min dhe 5 min pa folio.

  Dhe ne fund Bon Appétit
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 26-02-2012 mė 14:54
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 8. #28
  Djalė Drenice Maska e Lexuesi_
  Anėtarėsuar
  18-06-2010
  Vendndodhja
  Ne vendin e ngjarjeve
  Postime
  6,016
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Imagjet tjera.


  Ja une ma me hanger buke ne shpi hiē, sa here tme merr uria une drejt e ne temen tane.

  Xhenet.M.S kur do mem ftu ne nje darke

 9. #29
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783
  Kur te vish ne vizit
  Nje keshill,nese ju mbesin lakra shtojani karotat dy kocka magi dhe vazhdoni ti zieni,me nje mixer i bluani,behet nje sup e shishme, para se ta konsomoni nje lug Crčme fraīche,dhe per te nesermen e keni gati.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 10. #30
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-08-2003
  Vendndodhja
  Shangri-La
  Postime
  6,284
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Erdha por me falni per vones.
  Per sonte ju kam pregaditur "Croque Monsieur" Qe do te thote Kafshoje Zoteri.

  Per kete sandwich duhet...

  Flekra buke ne forme katrore,gjalp,sallam pule,djath per hamburger ne forme katrore,kashkavall te grir per pizza dhe veze.

  Ne fillim e lyen buken me gjalp mbi vendos sallamen djathin per hamburger,tani e mbulon me nje tjeter ferkem buke te lyer me gjalp dhe i hedhe kashkavalin,ne mes nje te kuq te vezes dhe e fut ne fure ,ne temperatur 200 grad,
  servohet ose me perime te ziera ose me sallat simbas shijes suaj.
  Bon Appétit.
  nice do i provoj visa nga keto recepi qe ke postuar, thanks for contributing
  I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

 11. #31
  bubbly
  Anėtarėsuar
  05-05-2003
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  13,662
  Xhenet vete i ben/gatuan keto apo te ndihmon dhe mami? Nese vete fare, bravo. Te lumte, goce arstiste je.

 12. #32
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  25-05-2008
  Postime
  3,745
  Xhenet ,desha te te pergezoj per temen dhe gjithashtu te te falenderoj,Croque Monsieur ishin shume te shijshme

 13. #33
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783
  Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
  nice do i provoj visa nga keto recepi qe ke postuar, thanks for contributing .
  S'ka perse xhane, provoi dhe do kenaqesh.

  Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
  Xhenet vete i ben/gatuan keto apo te ndihmon dhe mami? Nese vete fare, bravo. Te lumte, goce arstiste je.
  Pink keta lart i kam mesuar edhe vet e te fundit mami e beri,sa per dekor,ose nusja ose une.

  Citim Postuar mė parė nga ane Lexo Postimin
  Xhenet ,desha te te pergezoj per temen dhe gjithashtu te te falenderoj,Croque Monsieur ishin shume te shijshme
  Flm ane,me vjen mire.


  Tani do ju postoj nje recet tjeter qe e bera vet nen kontroll te mamit

  Tavė Peshku me Spinaq

  Duhet:
  • 1 peshq Kolin per nje person, nuk e di ne shqip si i thojne!
  • 100 gr Spinaq
  • 1 lug supe vaj ulliri
  • 1 lug supe Crčme fraīche (souer cream, krem kosi)
  • kaēkavall te grire
  • Kryp, biber te zi


  Kjo pregaditet ,sa vet jeni aq i shtoni harxhin e treguar lart.

  Peshqit i zin 5 min, dhe pasi qe ti heqesh lekuren e copton ne grimca. Spinaqin e grimcon dhe e shtrydh per tja hequr lengun. Ne nje ene perzien spinaqin dhe peshkun e coptuar,me pas i mbulon me kashkaval dhe i fut ne fur 200 grad per 30 min.

  Ne fund i shoqeroni simbas shijes suaj une i bera garnitur me oriz dhe nje sallat speciale e shpikur nga mami im,per kete sallaten ju tregoj heren tjeter.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fiori : 29-02-2012 mė 16:17
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 14. #34
  Shyqyr qe hengra dreke para se te hap forumin!
  Duket perfect!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 15. #35
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,776
  Te lumshin duart Xheni.
  Kete peshkun do ta provoje patjeter se eshte dhe me spanac...... Shpresoj ta gjeje te saktin.

  Dhe kisha ndermend te te kerkoja ndonje sallate qe pergatitet lehte e qe eshte e shendetshme parasegjithash.
  AUTOCHTHONOUS

 16. #36
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,045
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Shyqyr qe hengra dreke para se te hap forumin!
  Duket perfect!
  kush? persheshi me peshk

 17. #37
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  kush? persheshi me peshk

  Drague,kane ndryshuar koherat. Ne dikur e benim persheshin me caj ose me uje (vale) lol,ndersa sot jane kamur njerezi,mireqena e ben persheshin me peshk.
  Where does a thought go when it's forgotten?

 18. #38
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783
  Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
  Te lumshin duart Xheni.
  Kete peshkun do ta provoje patjeter se eshte dhe me spanac...... Shpresoj ta gjeje te saktin.
  Dhe kisha ndermend te te kerkoja ndonje sallate qe pergatitet lehte e qe eshte e shendetshme parasegjithash.
  Anita ja nje sallad special per ty pregadita sote.
  Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
  kush? persheshi me peshk.
  drague mos u befaso por provoje,edhe kjo ka te bej me pershesh me peshk
  Citim Postuar mė parė nga MI CORAZON Lexo Postimin
  Drague,kane ndryshuar koherat. Ne dikur e benim persheshin me caj ose me uje (vale) lol,ndersa sot jane kamur njerezi,mireqena e ben persheshin me peshk.
  MI CARAZON persheshin me qumesht dhe me qaj edhe une e pregadis nga nje here se me pelqen,po me uj se kam provuar!

  Sallat me veze dhe tuna.

  duhet:
  Nje konserv 100 gram peshk tuna
  4 veze te ziera
  semf dhe majones.

  Ne nje ene i perzien te kuqen e vezes me peshk tuna majones dhe semf,
  me harxhin e pregaditur e mbushni te bardhen e vezes ne mes.
  Nje nje pjat tjeter pregaditeni nje sallate simbas shijes suaj,po une sote e doja me karota tomate dhe ullinje.Per me shume shikoni fotot dhe ju beft mire.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-12-2010
  Vendndodhja
  ne boten e ēudirave
  Postime
  3,776
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Anita ja nje sallad special per ty pregadita sote.

  drague mos u befaso por provoje,edhe kjo ka te bej me pershesh me peshk

  MI CARAZON persheshin me qumesht dhe me qaj edhe une e pregadis nga nje here se me pelqen,po me uj se kam provuar!

  Sallat me veze dhe tuna.

  duhet:
  Nje konserv 100 gram peshk tuna
  4 veze te ziera
  semf dhe majones.

  Ne nje ene i perzien te kuqen e vezes me peshk tuna majones dhe semf,
  me harxhin e pregaditur e mbushni te bardhen e vezes ne mes.
  Nje nje pjat tjeter pregaditeni nje sallate simbas shijes suaj,po une sote e doja me karota tomate dhe ullinje.Per me shume shikoni fotot dhe ju beft mire.
  Flm rrushe. Do ta provoje. E bej edhe une perafersisht njejte ,pakez me ndryshe...karrotat i bej shume imet dhe i bej bashke me tunfish ne vend te kuqit te vese.......

  Me paska marre malli per ve te ziera.....Me duket do ta provoje sonte. Edhepse kam ngrene vone dhe kisha vendose te mos ha darke....
  AUTOCHTHONOUS

 20. #40
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  03-10-2010
  Postime
  6,667
  kjo qenka kryetme

  mendova se te fshine o.O

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •