Close
Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 25
 1. #1
  *KOSOVARE* Maska e Arjeta
  Anėtarėsuar
  17-10-2002
  Vendndodhja
  Danimarke
  Postime
  188
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Cool Shqiptaret ne Danimarke...

  Edhe pse e di qe shum pak ka ne kete forum nga Danimarka apo fare..dua te ju pershendes te gjitheve paramareparasysh se nga jeni apo ku jetoni!!  Ju dua te gjitheve.........mpuccccccccccc
  te
  fala
  arjeta
  [size=0.5]Sometimes friends
  cause You pain & happiness
  they come & go
  but one thing 4 sure
  they Love & miss you,
  believe me I am 1
  of them......!!![/size]

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-04-2003
  Vendndodhja
  austri
  Mosha
  33
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  edhe une te pershendes arjeta

  Gjithashtu dhe une te pershendes ty dhe te gjithve eshte e vertet se shume pak jane kendej nga danimarke .
  ciaoooooooooooooo

 3. #3
  *KOSOVARE* Maska e Arjeta
  Anėtarėsuar
  17-10-2002
  Vendndodhja
  Danimarke
  Postime
  188
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  Mire e ke lol se nuk ka shum nga danimarka ketu, ne te vertete vetem une jam nga dk me duket....por sidoqoft te pershendess

  arjeta
  [size=0.5]Sometimes friends
  cause You pain & happiness
  they come & go
  but one thing 4 sure
  they Love & miss you,
  believe me I am 1
  of them......!!![/size]

 4. #4
  Rising Star and Legend Maska e Davius
  Anėtarėsuar
  20-04-2003
  Vendndodhja
  Underground
  Mosha
  36
  Postime
  11,960
  Faleminderit
  1
  22 falenderime nė 21 postime
  50% e banoreve te fshatit, ku kam lindur une dmth te Dobroshtit jetojne ne DK...
  Shifer maramendese a?...por shyqir na shkuan tani se ishin ne pushime dhe vertet nuk duroheshin
  My silence doesn't mean I am gone!

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e Harudi
  Anėtarėsuar
  08-09-2004
  Postime
  622
  Faleminderit
  0
  4 falenderime nė 3 postime

  Nga Danimarka.

  Tung,tung nga Kopenhaga-Danimarkė.

 6. #6
  profesionisti Maska e I-amėshuar
  Anėtarėsuar
  03-01-2005
  Vendndodhja
  www.proletari.com
  Mosha
  42
  Postime
  211
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga Arjeta
  Mire e ke lol se nuk ka shum nga danimarka ketu, ne te vertete vetem une jam nga dk me duket....por sidoqoft te pershendess

  arjeta
  Arjeta lol s“je vetėm pasi ndonjė herė jam dhe unė.

  Nuk e dija lol se je nga danimarka bėre mirė qė e hape temėn.
  Tė pėrshėndes dhe tė falenderoj pėr temėn.

  Nė cilin qytet je lol?
  Se une jam nga kopenhagen.
  DASHURIA ĖSHTĖ MISTERI IMAGJINAR I SHPRESĖS QĖ BĖN TĖ JETOJĖ SHPIRTI NĖ PAQE DHE LIRI.
  THJESHTĖSIA DHE SINCERITETI JANĖ DHURATA QĖ ZOTI KA DHURUAR ME LINDJEN. POR TĖ REZISTOSH TI MBASH ATO ĖSHTĖ MREKULLI VUAJTĖSE QĖ TĖ BĖN TĖ JETOSH ME DINJITET(shkruar nga unė)

 7. #7
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  29
  34 falenderime nė 27 postime

  Ah shqiptarėt e Danimarkės!

  Ligėsht Arjetė e Artiolė. Danimarka sikur tė kishte shqiptarė tė lindur nė Danimarkė. Shumė gjakftohtė, apo s'kemi cka tė shkruajmė!
  Me tė mira, karkanxholli
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 8. #8
  Zemra ime ne polaroid Maska e ronkbh
  Anėtarėsuar
  25-11-2002
  Mosha
  41
  Postime
  34
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje per ty gjithashtu nga nje bashkatdhetar me banim ne Kopenhagen.

 9. #9
  Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
  Anėtarėsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  as vetė se di.... :)
  Postime
  821
  Faleminderit
  17
  5 falenderime nė 5 postime

  Nga Jyllandi i errėt

  Pėrshėndetje tė gjithėve kėtu keni nga Prishtinaaaaaaa..............

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  24-08-2004
  Postime
  148
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Eshte e veretet qe Adelina Ismajli do te jete me koncert atje?

 11. #11
  don't bother me Maska e Apollyon
  Anėtarėsuar
  07-11-2007
  Vendndodhja
  periferi
  Postime
  8,641
  Faleminderit
  0
  13 falenderime nė 13 postime
  TIpik kasapi ka ndejt ne Danimarke, me shkri fare kur flet Danisht ahaha
  There is no never ending banquet under the sun. All good things must come to an end.

 12. #12
  Erara humanum est Maska e kęrlighed
  Anėtarėsuar
  28-05-2005
  Vendndodhja
  Skandinavi
  Postime
  146
  Faleminderit
  1
  2 falenderime nė 2 postime
  Citim Postuar mė parė nga karkaxholli Lexo Postimin
  Ligėsht Arjetė e Artiolė. Danimarka sikur tė kishte shqiptarė tė lindur nė Danimarkė. Shumė gjakftohtė, apo s'kemi cka tė shkruajmė!
  Me tė mira, karkanxholli

  Jam plotesisht dakord me juve. Me ka thene nje here nje mik se Dk-ja nuk kishte qene vend per njerez, por per arusha te bardha dhe pinguine (mjafte e qelluar).


  Ju pershendes te gjitheve se gati harova.

  Ka shume shqipetare qe banojne ketu, mirepo stresi eshte prezent aq shume dhe kudo sa qe nuk mbetet shume kohe per te dhene kontribute edhe ne kete menyre.

  Sa per informim:

  Egziston unioni shqiptaro danez Miqesia qe jep kontributin e vet per shqiptaret. Vlen te vecohet Minna Skafte Jensen, per te cilen mund te lexoni ne linkun me poshte:

  http://miqesia.dk/Barleti.htm

 13. #13
  i/e regjistruar Maska e RRyma
  Anėtarėsuar
  14-10-2002
  Vendndodhja
  Kosovė
  Mosha
  52
  Postime
  167
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  kam ndegjuar se ne dk ka shum shqipetar nga tetova, dhe pak nga kosova
  Ma mir neser se dje

 14. #14
  cmitizuese Maska e zerbina
  Anėtarėsuar
  16-01-2008
  Vendndodhja
  S`e di me thane
  Postime
  129
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  Lum si ato vajza ne Dk . Kam degjuar se djemte daneze jane shume te urte dhe cool.

 15. #15
  jam vet
  Anėtarėsuar
  27-01-2009
  Postime
  26
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  lum si ju qe jetoni atje....kam qene vjet ne qershor ne Arhus me perlqeu shume pak njerez te ftohte por vendi shume i bukur kulture tjeter. shpresoj qe ne maj te shkoj ne copenhagen dhe ishalla nuk humb prap valixhet ne ate aeroport gjigand. sa zili ju kam....vetem se gjith ai det dhe aspak plazh ne qershor kam qene me xhup dhe kur erdha ne tirane ketu po vdisnin njerzit nga vapa hahahahha sa e cuditshme

 16. #16
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-12-2008
  Postime
  4
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  mamire me termend qe eshte shum vend i bukur edhe njerzit me shum kultur ishalla kishim ne gjysmen e kultures qe kan ata.pershendetje per te gjith shqipot e danimarkes.

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e projekti21_dk
  Anėtarėsuar
  26-03-2003
  Mosha
  64
  Postime
  7,988
  Faleminderit
  29
  34 falenderime nė 27 postime
  Citim Postuar mė parė nga karkaxholli Lexo Postimin
  Ligėsht Arjetė e Artiolė. Danimarka sikur tė kishte shqiptarė tė lindur nė Danimarkė. Shumė gjakftohtė, apo s'kemi cka tė shkruajmė!
  Me tė mira, karkanxholli
  Jo karakaxholl vėllai. Nuk jemi gjakftohtė, pėrkundrazi na valon gjaku, po shkruajmė nė temat qė hapin vėllezėrit e motrat tona, qė herė-herė na ngjethet trupi. Dhe shpesh shohim aso temash qė moti u ka dalė boja, qė pėr botėn e civilizuar janė tė harruara! Mirė je ti vėllaēko nė Tiranė.
  Ne kemi hallin si t'i bėjmė gjithė trojet shqiptare si Danimarka se!! Po tė kishin danezėt pozitėn gjeografike, bukuritė natyrore dhe klimėn qė kanė viset shqptare, bota do t'ua kishte lakmi ( edhe kėshtu ua kanė lakmi)!
  "Projekti 21" nuk i bėn reklamė vetes, afirmon tė tjerėt!

 18. #18
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-02-2010
  Postime
  98
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Kjo tem eshte e qelluar por duhet me teper te behen komentime dhe te tregohet realiteti.Une mendoi qe ne Danimarke ka bukur shume shqiptare ,por nese krahasohet me shtete per rreth Danimarkes ka me pak.Une i pershendes te gjithe dhe u deshiroj qdo te mire.Por nje problem e kane shqiptaret qe jetojn ne Danimarke.e ky eshte qe shume pak jane te angazhuar ne organizimin e mesimit plotesues ne gjuhem shqipe ,siqe veprohet ne shtetet e tjera te BE.Po ashtu mungon organizimi i klubeve dhe aktiviteteve te shqiptareve ndersa te huajt e tjere i kane keto.Mendoi qe shqiptaret ku jane ne Danimark te organizohen dhe bisedojn per format e organizimit si te mesimit plotesues per femijet ashtu edhe per klube dhe aktivitete te tjera.Se vetem keshtu mund ta ruajm identitetin tone kombetar dhe kulturen e adetet tona shqiptare.Perndryshe do asimilohemi pas nje kohe.Por keto duhet bere me ndihmen e qeverise se Koeoves e cila deri me tani ska bere asgje.<<<<<njeherit edhe do e baje barren e fajit kryesor.

 19. #19
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  06-05-2012
  Postime
  32
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Danimakre ,atje ku jane vajza me te bukura ne bote . Vertet me fate cuna ,tani per vajzat shqupe atje . Durim goca ,e dim se shqipetaret jane me te bukur sesa danimarkezet .

 20. #20
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  09-02-2010
  Postime
  98
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Shqiptaret ne Danimarke...

  Edhe une jetoi ne Danimark qe 13 vite dhe eshte vend me kultur dhe edukat te larte.Edukimi dhe arsimi jane shumne nivel.Populli danez eshte popull punetor dhe te urte e humane.Disa here ne vite grumbullojn para me miliona Eu dhe u ndihmojn te verfereve ne afrike.Po ashtu shqiptar ka bukur shume por janew te shperndar ne tere teritorin e danimarkes.Po nje gje u mungon shqiptareve ketubashkepunimi dhe organizimi per mesim plotesues dhe argetim.Po ashtu duhet theksuar qe pjesa me e madhe e shqiptareve nuk kane shkollim te larte,e qe eshte si pengese e tyre per qdo gje.Por e mira e te gjithave eshte se ketu natyra eshte shume e bukur,infrastruktura e perkryer dhe ndihma ne te gjitha fushat eshte e mire po ashtu edhe ne para,Edukata dhe kultura ne nivel te lart.Edukimi dhe arsimi pa pages dhe me bursa e ndihma tjera,Shendetesia e perkryer dhe pa pages.Po ashtu te drejtat dhe lirit ne nivel te larte.Ndersa korrupcioni zerro dhe familjarizmi nuk ekziston.Ka edhe shum fjera tjera por sdo e zgjas me teper .

Faqja 1 prej 2 12 FunditFundit

Tema tė Ngjashme

 1. Video e ushtarėve grekė nė Internet indinjon shqiptarėt
  Nga Ingenuous nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 207
  Postimi i Fundit: 22-09-2011, 14:58
 2. Si lindi harmonia fetare nė Shqipėri?
  Nga Albo nė forumin Toleranca fetare
  Pėrgjigje: 127
  Postimi i Fundit: 27-10-2010, 08:41
 3. Himarė, mėsimi nis me himnin grek
  Nga karaburuni nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 134
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 04:07
 4. Greqia u jep shtetėsinė minoritarėve
  Nga DYDRINAS nė forumin Tema e shtypit tė ditės
  Pėrgjigje: 411
  Postimi i Fundit: 12-03-2008, 06:59
 5. Shqiptarėt Popull Solidar
  Nga [A-SHKODRANI] nė forumin Aktualitete shoqėrore
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 29-01-2006, 19:16

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •