Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
 1. #1
  :::::****::::::
  Antarsuar
  05-03-2003
  Mosha
  39
  Postime
  194

  Question Sa dit mund te rezistoje njeriu pa ushqim?

  Une kam mendimin se mund te rezistoje deri ne 7 dite pa ngrene dhe pa pire.
  Kam eksperience .
  lol

 2. #2
  Une per vete, jo me shume se 6 ore. E pse u dashka me ndejt pa ngrene e pa pire, ne kushte normale?
  Ndryshon puna kur behet fjale per kampe perqendrimi.
  Hap nje teme tjeter FlashMx dhe bej pyetje te tjera si psh...Sa vakte hani ne dite dhe 'permbajne ato.
  Ku e gjete aman .........kete teme urie .
  Where does a thought go when it's forgotten?

 3. #3
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  12-02-2003
  Vendndodhja
  usa
  Postime
  62
  Une mendoj se njeriu mund te rrezistoje per nje kohe relativisht te gjate pa ngrene, por nuk mund te rezistoje dot me shume se 3-4 dite pa pire uje (dhe pa ngrene ne te njejten kohe)
  Life is either a daring adventure or nothing.

 4. #4
  ....... E pergjuar....... Maska e vana
  Antarsuar
  08-11-2002
  Vendndodhja
  Ku jam une......Nuk je ti!....(Ndoshta jemi duke luajtur kukamcefti) ....
  Postime
  346
  Pa ngrene njeriu jeton edhe 20-25 dite, po pa uje as nje jave nuk shkon!

 5. #5
  .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
  Antarsuar
  27-12-2002
  Vendndodhja
  Detroit, MI
  Mosha
  34
  Postime
  690
  1 jave..me duket?
  And all I can taste is this moment
  And all I can breathe is your life

 6. #6
  pla te preft Maska e PLaku-i-Detit
  Antarsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  175
  Goddess i ke rene ne koke 1 jave.

  po pa uje e dini:?
  " not yet "

 7. #7
  http://www.tropoja.org
  Antarsuar
  30-10-2002
  Vendndodhja
  England[SE]
  Mosha
  35
  Postime
  390
  njeriu pa buk reziston shume po pa uje jo shume

  O Azem shqipe malsie,
  Per ty loti na ka hije.

 8. #8
  Mua tani qe e lexova me grriu uria

 9. #9
  pla te preft Maska e PLaku-i-Detit
  Antarsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  175
  Pa uje Nje dite ben si ben te dyten e shtyne me zor te treten %100 i vdekur.
  " not yet "

 10. #10
  *Forever* Maska e malli
  Antarsuar
  24-09-2002
  Vendndodhja
  Antwerpen
  Mosha
  41
  Postime
  668
  Une mendoj 2 jave pa buke dhe pa uje 1 jave.
  **Gezimi , lumturia, deshperimi dhe loti im varet nga ti.

 11. #11
  .:.ClaSSy.:. Maska e GoDDeSS
  Antarsuar
  27-12-2002
  Vendndodhja
  Detroit, MI
  Mosha
  34
  Postime
  690
  pa uje? 5 dite..e shumta..nejse po flas per veten. Ska dit per mua pa fut uje ne goje.
  And all I can taste is this moment
  And all I can breathe is your life

 12. #12
  pla te preft Maska e PLaku-i-Detit
  Antarsuar
  27-04-2002
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  175
  Keni pare endrra me sy hapur me teper se tre dite nuk jeton sot ata qe jetojne me teper se tre dite kane organizem te shendetshem dhe organizem qe eshte mesuar me pak uje.
  " not yet "

 13. #13
  Eks-plorator Maska e kolombi
  Antarsuar
  27-05-2003
  Vendndodhja
  Mes oqeaneve...............
  Postime
  3,722
  Se di per ju forumistat ,po nje liber qe kam lexuar titullohej
  8 dite pa buke
  Kuptohej ata ishin partizane,
  "Meqe brenga eshte burimi i gezimit,mos vajto............"

  GETE

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,765

  Pr: Sa dit mund te rezistoje njeriu pa ushqim?

  Njeriu mund t jetoj pa ushqim pr 70 dit, por nuk mund t jetoj 11 dit pa gjum.

 15. #15
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  30-03-2006
  Postime
  296

  Pr: Sa dit mund te rezistoje njeriu pa ushqim?

  ato numra nuk eshte se jane fiks fare por sipas radhes jane keshtu
  1. ajer
  2. gjume
  3. uje
  4. ushqim

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e Akuamarini
  Antarsuar
  19-02-2015
  Postime
  1,765

  Pr: Sa dit mund te rezistoje njeriu pa ushqim?

  Indiani, 70 vjet jeton pa buk e pa uj ?!
  82 vjeari nga India me deklaratn e tij se pr 70 vjet nuk ka ngrn apo pir asgj, kto dit ka trhequr vmendjen e shum shkenctarve, mjekve por edhe mediave botrore.

  Jani, i cili jeton n Ambaxhi n perndim t Guxharatit, tregon se ka ndaluar t konsumoj ushqim dhe ujin q nga mosha 8 vjeare, kurse perndia hinduse Amba i ka dhn atij fuqi pr t mbijetuar.

  Pr ta zbuluar se si ka arritur t mbetet gjall pr kaq vite, ai do t qndroj nn kontrollin e mjekve pr 15 dit.
  “Jemi dshmitar t asaj q quhet mrekulli n shkenc, ose n biologji.
  Kan kaluar 108 or q nga ardhja e tij n spital, dhe akoma nuk ka ngrn asgj, nuk ka pir as nj pik t fardo lngu.

  Nj person mund t jetoj pa ushqim dhe uj pr 3,4, 7 e deri n 12 dit, prandaj ky sht nj fenomen unik”, deklaroi Sudhir Shah, neurolog.
  Nj ekip prej 35 mjeksh jan duke studiuar rastin, kurse dy kamera xhirojn 24 or dhomn e tij.

  Madje n nj nga testimet e bra ka rezultuar se truri i plakut ngjan me trurin e nj 25 vjeari. Edhe pse shum pak dihet pr familjen e Janit, ai ka thn se ka ln shtpin n moshn 7 vjeare dhe ka jetuar n xhungla.
  Fotografit e Bashkngjitura Fotografit e Bashkngjitura  

Tema t Ngjashme

 1. Emra shqip
  Nga AsgjSikurDielli n forumin Gjuha shqipe
  Prgjigje: 225
  Postimi i Fundit: 11-05-2018, 16:54
 2. Adem Demai
  Nga lum lumi n forumin Elita kombtare
  Prgjigje: 309
  Postimi i Fundit: 29-11-2016, 17:56
 3. Kthimi Kah Zoti
  Nga NoName n forumin Komuniteti katolik
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-03-2006, 18:41
 4. A e shikon dot njeriu Zotin?
  Nga ~Geri~ n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 20-09-2005, 15:07
 5. Qllimi dhe kuptimi i fes - besimit
  Nga ORIONI n forumin Komuniteti musliman
  Prgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-12-2004, 16:59

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •