Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 16
 1. #1
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669

  Nuk ka Vize Amerikane per Albin Kurtin - Refuzohet

  Prishtinė, 14 dhjetor - Ambasada e SHBA-sė nė Shkup i ka refuzuar kėrkesėn pėr vizė liderit tė Lėvizjes Vetėvendosje, Albin Kurti.

  Kurti ditė mė parė kishte aplikuar pėr vizė nė Ambasadėn Amerikane me qėllim tė vizitės nė SHBA, por ajo i ėshtė refuzuar, ndėrsa detajet nuk janė bėrė tė ditura.

  Sipas burimeve tė KosovaOnline, nė refuzim nuk janė saktėsuar arsyet e kėtij vendimi dhe nėse ai ėshtė marrė pėr shkak tė qėndrimeve tė tij politike.

  Ndryshe, lideri i Vetėvendosjes nė disa raste ka pasur pėrplasje verbale nga distanca me diplomatin amerikan Chritopher Dell, duke e akuzuar atė pėr ndėrhyrje nė “punėt e brendshme tė Kosovės”.
  “Kush ėshtė prej jush pa mėkat, le ta gjuajė i pari gurin nė tė!”

 2. #2
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669
  Tani ketu mund te shihni se me kend kemi te bejm! Me nje anti-Amerikan. Cka dmth kjo? Rrezik per Kosoven.

  Nje personi qe i refuzohet viza nga vendin lider te botes dhe fatmiresisht mikun me te madh te shqipetarve, ky person pretendon te udheheq Kosoven.

  Shume thjesht ky person dhe partia e tij nuk duhet te ekzistojne se jane virus e shqiptarve.

  Turp per VETEVENDOSJEN.
  “Kush ėshtė prej jush pa mėkat, le ta gjuajė i pari gurin nė tė!”

 3. #3
  Kurti eshte i njejti kallep me Gramoz Ruēin e PS!

  Gramozi ka lindur i indoktrinuar, mirepo Kurti u indoktrinua shume vone dhe kjo per te eshte e pafalshme. Te barazohesh me Ruēin nuk ka me turp!

 4. #4
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669
  Citim Postuar mė parė nga DYDRINAS Lexo Postimin
  Kurti eshte i njejti kallep me Gramoz Ruēin e PS!

  Gramozi ka lindur i indoktrinuar, mirepo Kurti u indoktrinua shume vone dhe kjo per te eshte e pafalshme. Te barazohesh me Ruēin nuk ka me turp!
  Keta majtistet kane me kerku RECIPROCITET edhe me Ameriken.

  A ju vjen more marr neser me dal ne qytet? Garant nuk ju vjen marre.
  “Kush ėshtė prej jush pa mėkat, le ta gjuajė i pari gurin nė tė!”

 5. #5
  Citim Postuar mė parė nga Gogi Lexo Postimin
  Keta majtistet kane me kerku RECIPROCITET edhe me Ameriken.

  A ju vjen more marr neser me dal ne qytet? Garant nuk ju vjen marre.
  Jo do ti nisin nje leter proteste Internacionales Komuniste (me ndermjetesimin e Demaēit), permes se ciles do te kerkojne denimin e politikes imperialiste te SHBA!

  Pastaj Kurti mund te marre vize kubane dhe prej aty me skaf hyn ne Florida ose me tunel nga Meksika.

  http://3.bp.blogspot.com/_JawvkwAmSR...unnel_chun.jpg

 6. #6
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  Kurti nuk akuzohet prej kerkuj as per vrasje as per trafik organesh as per trafik droge.

  Ai e ka ndergjegjen e paster si loti ndash ti japin viz ndash jo.
  Servilet i don gjithkush ajo dihet.
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 7. #7
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  Kurti nuk akuzohet prej kerkuj as per vrasje as per trafik organesh as per trafik droge.

  Ai e ka ndergjegjen e paster si loti ndash ti japin viz ndash jo.
  Servilet i don gjithkush ajo dihet.
  Derjansi merre ma shtrut e mos kce kot se koti! Nuk i falet Kurtit qe te ulet ne sofren e atyre qe kane duartrokitur politiken diktatoriale te Enver Hoxhes dhe po prej tyre te frymezohet deri ne budallallek gjoja te asaj qe ti po e quan "ndergjegje e paster si loti"!

  Nuk ka ende kryqe dikush qe t'ju flase miqve te kombit shqiptar me gjuhen e nallbaneve enveriste, sepse jetohet ne vitin 2011 e jo ne vitin 1945.

  Kohet e fundit VV ka kaluar krejtesisht ne nje gjendje amorfe qe si duhet kerkujt!

  Nuk behet politike me modele te tejkaluara nga koha!

 8. #8
  he he hee... Maska e halla mine
  Anėtarėsuar
  05-01-2011
  Vendndodhja
  brojė
  Postime
  1,466
  Turp per SHBA-te.
  Ahmedinexhati hyn pa problem.. dhe mban koferenca ne universitete, edhe Gadafi hynte, edhe Sala per momentin s'ka ndalese..
  Kurti s'mund te jete me i keq se keta.. se paku deri tani s'ka asnje veper qe mund t'i arsyetoje amerikanet per kete loje te ndyre. Prefrojne b.. lepiresit.. kane nevoje per kete sherbim, kohe krize kushton toalet papiri.. hashimi eshte me i lire.
  Asnjė kompromis, kurr asnjėher.. deri n'apokalips!

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
  Anėtarėsuar
  10-09-2009
  Postime
  397
  -Thuhet se Albin Kurtit nuk i ėshtė dhėnė vizė pėr Amerikė?
  -Kush e nxjerri ketė genjeshtėr,ku ėshtė burimi?
  Kjo goje nuk eshte per keta veshe

 10. #10
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  27-02-2010
  Vendndodhja
  nga KOSOVA e SHQIPERIS
  Mosha
  34
  Postime
  2,800
  Citim Postuar mė parė nga Mbinjeriu Lexo Postimin
  -Thuhet se Albin Kurtit nuk i ėshtė dhėnė vizė pėr Amerikė?
  -Kush e nxjerri ketė genjeshtėr,ku ėshtė burimi?
  http://www.botasot.info/def.php?gjuh...ry=3&id=147793
  http://koha.net/index.php?page=1,13,80681

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
  Anėtarėsuar
  10-09-2009
  Postime
  397
  -E pashe edhe une kete,them eshte sajim mediatike,duan te e denigrojne figuren e Albinit!

  Ps.Megjithate faleminderit!
  Kjo goje nuk eshte per keta veshe

 12. #12
  JUDO Maska e Gogi
  Anėtarėsuar
  10-08-2008
  Vendndodhja
  Prishtinė
  Postime
  1,669
  E di. Eshte mjaft e veshtire per perkrahesit e V.V, sepse nuk din cfar te thone. Ndoshta mund te thone se; ka individ brenda ambasades Amerikane qe nuk e dojne Albinin ( kjo eshte shitur bukur shume koheve te fundit), mirepo ceshtja e vizave eshte ceshtje pak me e larte se ambasada ne Kosove. Po nejse, pak ka rendesi kjo, rendesi ka opinioni, ai e vlereson.
  “Kush ėshtė prej jush pa mėkat, le ta gjuajė i pari gurin nė tė!”

 13. #13
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  23-08-2010
  Postime
  2
  Thoni q`doni... ju qe jeni kunder Albinit dhe VV, ndaluni e menoni niher pastaj folni. Politika te tejkaluara?? Po ku po na qon Thaqi me keto politika te modernuara?? VV-ja eshte zeri i popullit ne Kuvend e ju qe jeni kunder VV me siguri PDK ju ka punesu dikon ose ju ka shtru asfallt e tash e keni qit trunin ne off... PDK osht antikombetare edhe PIKE.

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e Pa_doreza2
  Anėtarėsuar
  02-11-2009
  Postime
  1,658
  si duket Albinit i ka menguare Pasaporta biometrike ?!!!
  S’ēarmatosem sa t’jetė jeta!

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e Antiproanti
  Anėtarėsuar
  28-07-2011
  Postime
  6,033
  Citim Postuar mė parė nga Mbinjeriu Lexo Postimin
  -E pashe edhe une kete,them eshte sajim mediatike,duan te e denigrojne figuren e Albinit!

  ...
  Me gjase te madhe behet fjale per propagande te pushtetit kuisling te Thacit.

  Megjithate, nuk eshte e paparamenueshme qe SHBA-te, BE etj. permes aksioneve te tilla mediatike apo propagandistike, te tentojne denigrimin e kundershtareve politik te pushtetitit kolonial-kuisling te Thacit dhe "opozistes" gjithashtu kuislinge te LDK dhe AAK...
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Antiproanti : 15-12-2011 mė 02:59

 16. #16
  Citim Postuar mė parė nga Antiproanti Lexo Postimin
  Me gjase te madhe behet fjale per propagande te pushtetit kuisling te Thacit.

  Megjithate, nuk eshte e paparamenueshme qe SHBA-te, BE etj. permes aksioneve te tilla mediatike apo propagandistike, te tentojne denigrimin e kundershtareve politik te pushtetitit kolonial-kuisling te Thacit dhe "opozistes" gjithashtu kuislinge te LDK dhe AAK...
  Per disa qendrime te shprehura ne tema te caktuara, ruaj per ty konsiderata, mirepo ketu rreshqite.

  Nuk e di nese e quan politike ate qe thote dhe ate qe ben VV?

  Ata kane nevoje per nje model politik modern dhe jo te behen interpretues te modeleve politike te dala boje.

  Perndryshe do te mbesin si flaka e kashtes!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •