Close
Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 82
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668

  NFL, sezoni 11-12

  Futbolli amerikan eshte ne perfundim te gjysmes se pare te sezonit ne fjale, jeni te mirepritur te shprehni pershtypjet, mendimet, apo edhe pakenaqesite

  Ne AFC spikatin New England Patriots (si gjithnje) Pitsburgh Steelers (po ashtu) Baltimore Ravens dhe Huston Texans.
  Ndersa San Diego Chargers po m'duken ne hall te madh. New York Jets i'u ka humbur "shkelqimi" i meparshem dhe duke mos perjashtuar Buffalo Bills te cilet deri tani "refuzojne" te mbesin prapa...
  Dhe me se fundmi, Indianapolis Colts pa nje Manning kane shkuar per... teptilava lol

  Ne NFC, kampionet ne fuqi Green Bay Packers jane absolutisht te pandalshem! New Orleans Saints beri nje goxha hap fals ne ndeshjen e fundit edhe pse takimet e meparshme treguan se kishte "ngjyren" e nje pretendenti.
  Vlen te permenden arritjet e deritanishme te San Francisco 49ers te cilet nuk njohin humbje qe prej javes II. New York Giants s'po me bindin kete vit, e njejta vlen edhe per Dallas Cowboys.
  E kujt do i'a priste mendja se Philadelphia Eagles do te kantandiseshin aq keq, me gjithe ato blerje "spektakolare" ne para-sezon?!
  Po Detroit Lions, are they fo' real?!
  Atlanta Hawks, nuk me duket ajo e nje viti me pare dhe per ta mbyllur me Chicago Bears, ekip ne kerkim te "identitetit" njesoj si une

  Kolazh...


 2. #2
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  My personal favorite #
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 3. #3
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  See ya...

  ...in the End Zone

 4. #4
  Mirė se vini nė Harlan Maska e FreeByrd
  Anėtarėsuar
  05-02-2011
  Vendndodhja
  Tennessee
  Postime
  1,023
  Citim Postuar mė parė nga EXODUS Lexo Postimin
  Futbolli amerikan eshte ne perfundim te gjysmes se pare te sezonit ne fjale, jeni te mirepritur te shprehni pershtypjet, mendimet, apo edhe pakenaqesite:

  Ne AFC spikatin New England Patriots (si gjithnje) Pitsburgh Steelers (po ashtu) Baltimore Ravens dhe Huston Texans.
  Ndersa San Diego Chargers po m'duken ne hall te madh. New York Jets i'u ka humbur "shkelqimi" i meparshem dhe duke mos perjashtuar Buffalo Bills te cilet deri tani "refuzojne" te mbesin prapa...
  Dhe me se fundmi, Indianapolis Colts pa nje Manning kane shkuar per... teptilava lol

  Ne NFC, kampionet ne fuqi Green Bay Packers jane absolutisht te pandalshem! New Orleans Saints beri nje goxha hap fals ne ndeshjen e fundit edhe pse takimet e meparshme treguan se kishte "ngjyren" e nje pretendenti.
  Vlen te permenden arritjet e deritanishme te San Francisco 49ers te cilet nuk njohin humbje qe prej javes II. New York Giants s'po me bindin kete vit, e njejta vlen edhe per Dallas Cowboys.
  E kujt do i'a priste mendja se Philadelphia Eagles do te kantandiseshin aq keq, me gjithe ato blerje "spektakolare" ne para-sezon?!
  Po Detroit Lions, are they fo' real?!
  Atlanta Hawks, nuk me duket ajo e nje viti me pare dhe per ta mbyllur me Chicago Bears, ekip ne kerkim te "identitetit" njesoj si une

  Kolazh...

  http://www.youtube.com/watch?v=PQ55W...eature=related
  This is a very good recap of the first half of the NFL season.

  Reigning Super Bowl Champions, Green Bay Packers, are undefeated being led by superstar NFL quarterback, Aaron Rodgers and wild man, Clay Mathews. The San Francisco 49'ers are like a Phoenix rising with only one loss. Cincinnati's been making noise with their first year quarterback. Andy Dalton, and rookie receiver, A.J. Green, not to mention a very strong defense. After a poor start the Pittsburgh Steelars are playing great football again led by quarterback "Big Ben" Roethlisberger. As usual the New England Patriots and Tom Brady are one of the elite teams The big news in the NFL this year is "suck 4 Luck" campaign being waged by fans from the worst NFL teams that want their team to finish last in the NFL giving the first draft rights to quarterback Andrew Luck of Stanford Cardinal, the most celebrated college player in the last 20 years.
  _______________________________________________

  Kjo ėshtė njė pėrmbledhje shumė tė mirė tė gjysmės sė parė tė sezonit NFL.

  Super Bowl mbretėrimit Kampionėve, Green Bay Packers, janė tė pamposhtur duke u udhėhequr nga superstar qendėrmbrojtės NFL, Aaron Rodgers dhe njeriu i egėr, balta Mathews.49'ers San Francisko janė si njė Phoenix nė rritje me vetėm njė humbje. Cincinnati ka qenė duke bėrė zhurmė me qendėrmbrojtės e tyre tė parė vit. Andy Dalton, dhe rishtar marrės, A.J. Gjelbėr, pėr tė mos pėrmendur njė mbrojtje shumė tė fortė. Pas njė fillimi tė dobėt Steelars Pittsburgh janė duke luajtur futboll tė madh tė udhėhequr pėrsėri nga qendėrmbrojtės "Big Ben" Roethlisberger. Si zakonisht New England patriotė dhe Tom Brady janė njė nga ekipet elitės Lajmi i madh nė NFL kėtė vit ėshtė "thith 4 Luck" fushatė duke u zhvilluar nga tifozėt nga ekipet mė tė keq NFL qė duan ekipin e tyre pėr tė pėrfunduar tė fundit nė NFL dhėnė tė drejtat e parė draftin pėr qendėrmbrojtės Andrew Luck e Stanford Kardinal, lojtari mė tė njohur kolegj nė 20 vitet e fundit

  Aaron Rodgers


  Clay Mathews
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga FreeByrd : 02-11-2011 mė 23:55
  We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  leaving a mark...up in air.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 6. #6
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 7. #7
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  Ho me ēunat e Amerikes ku paskeni qene ???

  Une u bone nja 2/3 jave qe nuk e kom ndjek NFL. Megjithate gjithmon kom pa neshje spektakolare. M'vika keq per New Orleans, se e paten nis mire. Skuadrat e mia te preferume jane Vikings dhe Patriots. Mgjs neshjen e funit qe kom pa te Patriots, Brady la nom duke dhone pasa te gabume.


  Edhe ... meqe jemi, na jepni nai info per me vu nai neshje me Under/Over ose me Spread te pranueshem.


  Ah, pse nuk hapni edhe nje teme per NHL ???
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 8. #8
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  patriots e hangren sa krahu sot prej NY giants

  vikings jan per medet ket sezon

  new orleans 6 and 3 asht nuk o keq

  green bay packers nuk po din me i nal kush hala 8 and 0
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Java IX

  Bears frenojne Eagles,

  Ravens heshtin Steelers,

  Packers epėrsi e dukshme ne San Diego,

  Giants Defense quarantine Brady & NE

  Jets kalojne testin ne Buffalo

  Saints kryejne nje formalitet kunder TB Bucs

  Indy, ende nuk njeh fitore
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura   

 10. #10
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  Exodus !!!


  Si e shikon javen e ardhshme ???
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  E bukura ne NFL eshte se pjesa me e madhe e ndeshjeve, nga java ne jave, nuk jane lehte per t'u parashikuar dhe une, bazuar ne eksperiencen e deritanishme, nuk mund t'i kundervihem "rregullit" Mgjth, hidhi nje sy ksaj faqes: http://msn.foxsports.com/nfl/odds/spread

  Ne kolonen e pare, vlera negative ka te beje me "shanset" ne formen e diferences se pikeve (spread line) per Favorite, ndersa plus, per Underdog. Over-Under (o-u) i ke po aty.

 12. #12
  Shqiptar Maska e {A_N_G_E_L_69}
  Anėtarėsuar
  11-03-2003
  Vendndodhja
  Switzerland
  Postime
  3,823
  EXODUS, nuk na e ke then se per ke ben tifo ne NFL!?
  ”Ti, Shqipėri, Mė Jep Nder, Mė Jep Emrin Shqiptar”

 13. #13
  Mirė se vini nė Harlan Maska e FreeByrd
  Anėtarėsuar
  05-02-2011
  Vendndodhja
  Tennessee
  Postime
  1,023
  Citim Postuar mė parė nga {A_N_G_E_L_69} Lexo Postimin
  EXODUS, nuk na e ke then se per ke ben tifo ne NFL!?
  Sepse ai ka mėsuar futbolli NFL ėshtė mė strategjike, taktike, kick ass sportive nė botė
  We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

 14. #14
  i/e regjistruar Maska e derjansi
  Anėtarėsuar
  14-04-2005
  Postime
  6,731
  How about them giants last week freebird?
  JO NEGOCIATA VETĖVENDOSJE

 15. #15
  Mirė se vini nė Harlan Maska e FreeByrd
  Anėtarėsuar
  05-02-2011
  Vendndodhja
  Tennessee
  Postime
  1,023
  Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
  How about them giants last week freebird?
  I can't believe it. I can't believe it. Like the Super Bowl a couple years ago Eli Manning led a drive in the last minute to win the game against the Patriots.

  I am a Tom Brady - New England Patriots fan
  and
  I am a Aaron Rodgers - Green Bay Packers fan

  __________________________________________________  Unė nuk mund ta besojnė atė. Unė nuk mund ta besojnė atė. Ashtu si Super Bowl disa vite mė parė Eli Manning e udhėhequr nga njė makinė nė minutėn e fundit pėr tė fituar ndeshjen kundėr patriotė.

  Unė jam njė Brady Tom - New England patriotė tifoz
  dhe
  Unė jam njė Rodgers Aaron - Green Bay Packers tifoz
  We are the part of the Cosmos that discovered and understands its unfolding story

 16. #16
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,046
  Citim Postuar mė parė nga EXODUS Lexo Postimin
  E bukura ne NFL eshte se pjesa me e madhe e ndeshjeve, nga java ne jave, nuk jane lehte per t'u parashikuar dhe une, bazuar ne eksperiencen e deritanishme, nuk mund t'i kundervihem "rregullit" Mgjth, hidhi nje sy ksaj faqes: http://msn.foxsports.com/nfl/odds/spread

  Ne kolonen e pare, vlera negative ka te beje me "shanset" ne formen e diferences se pikeve (spread line) per Favorite, ndersa plus, per Underdog. Over-Under (o-u) i ke po aty.


  LOL


  Statistikat di t'i lexoj, por thash mos po me jepje t'i mendimin tend. Eshte ndryshe kur shikon ndeshjet dhe lexon statistikat dhe ndryshe kur lexon vetem statistikat.


  Megjithate, Rrofsh !!!
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 17. #17
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  ANGEL 69,

  Diehard Bear, ketu! Steelers pastaj jane 2nd favorite.


  po ēa bone mer Njazimo...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 18. #18
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  O dhender ku vete kshu...
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  

 19. #19
  i/e regjistruar Maska e EXODUS
  Anėtarėsuar
  15-06-2003
  Vendndodhja
  Intravenous..
  Postime
  1,668
  Citim Postuar mė parė nga BlueBaron Lexo Postimin
  LOL


  Statistikat di t'i lexoj, por thash mos po me jepje t'i mendimin tend. Eshte ndryshe kur shikon ndeshjet dhe lexon statistikat dhe ndryshe kur lexon vetem statistikat.


  Megjithate, Rrofsh !!!
  M'u qesh pak si ca edhe mua kur lexova kete, e pse, do thuash ti?

  Tek ajo faqja qe te servira, ato jane vlera jo reale te cilat presupozojne (hamendesojne, parashikojne etj) reazultatin fiktiv (diference pikesh)te nje ndeshje. Me fjale te tjera eshte nje lloj "cheat sheet" qe i'u vjen ne ndihme bastexhinjve si zotrote.

  Pse, statistika t'u duken ato ty Barono?! M'duket se nuk i ke kushtuar vemendjen e duhur asaj faqes, ose e ke krejt te gabuar nocionin Statistike. Statistike per mua jane vlerat reale te akumuluara ne te kaluaren, mbi bazen e te cilave shihet, apo percaktohen nje numer treguesish ne lidhje me "ecurine" (marrim p.sh ekipet e NFL, individualisht) e nje ekipi ne momentin aktual dhe ne baze te infos se mbledhur behet edhe klasifikimi ne forme renditje, p.sh nga 1-shi e deri tek i 32-ti (nr. total i ekipeve) per kategori te ndryshme, rush defense, pass defense, rush offense, pass offense etj, etj

  Ja nje shembull statistikash: http://www.nfl.com/stats/team

  Befsh lek/euros me ato skedinat!!

 20. #20
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,046  Ke te drejte. Faqen nuk e kam hapur akoma. E di, fola para kohe. Nejse, te kerkoj ndjese. Do t'i hedh nje sy asap ...


  Rrofsh !!!
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

Faqja 0 prej 5 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •