Close
Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 138
  1. #21
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    Citim Postuar mė parė nga maryp Lexo Postimin
    duke lexuar postimet e bera me lart ku pothuajse te gjithe jeni kunder adoptimit nga familje gay dhe e keni shprehur kete gje me nje perbuezje shume te forte,me lind nje pyetje: sa nga ju jane rritur jetim, pa prinder, pa moter ,vella?? sa nga ju jane rritur ne jetimore??? nuk e di sa dakort do ishte me mendimin tuaj nje femi qe rritet ne jetimore ku cdo dite keqtrajtohen , dhunohen e perdhunohen.jane te paket ata femije qe dalin nga jetimorja e kane nje jete normale.
    edhe une jam shum kontra adaptimit te femijve nga gay partneret!!!!!!!!

  2. #22
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga maryp Lexo Postimin
    duke lexuar postimet e bera me lart ku pothuajse te gjithe jeni kunder adoptimit nga familje gay dhe e keni shprehur kete gje me nje perbuezje shume te forte,me lind nje pyetje: sa nga ju jane rritur jetim, pa prinder, pa moter ,vella?? sa nga ju jane rritur ne jetimore??? nuk e di sa dakort do ishte me mendimin tuaj nje femi qe rritet ne jetimore ku cdo dite keqtrajtohen , dhunohen e perdhunohen.jane te paket ata femije qe dalin nga jetimorja e kane nje jete normale.
    me fal por ti nenkupton qe nje femije qe rritet ne jetimore, patjeter do "keqtrajtohet, dhunohet dhe perdhunohet"?
    eshte qesharake te jesh pro ceshtjes se adoptimit te femijeve nga cifte gay, nese njeh rradhen e pafundte te cifteve hetero qe duan te adoptojne nje femije dhe duhet te perballen me burokraci te pafundtta ose detyrohen te shkojne ne azi apo amerike latine per ta bere nje gje te tille.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  3. #23
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e ēudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar mė parė nga maryp Lexo Postimin
    duke lexuar postimet e bera me lart ku pothuajse te gjithe jeni kunder adoptimit nga familje gay dhe e keni shprehur kete gje me nje perbuezje shume te forte,me lind nje pyetje: sa nga ju jane rritur jetim, pa prinder, pa moter ,vella?? sa nga ju jane rritur ne jetimore??? nuk e di sa dakort do ishte me mendimin tuaj nje femi qe rritet ne jetimore ku cdo dite keqtrajtohen , dhunohen e perdhunohen.jane te paket ata femije qe dalin nga jetimorja e kane nje jete normale.
    maryp,

    po te bej nje pyetje une ty . Si mendon ti ,si do te ndjehet voglushja kur ta pyesin shoqet ne shkolle kush jane keta kur "prinderit" shkojne ta marrin nga shkolla? Do tu thote ky eshte babi dhe ky mami apo si? Mendon ti se do te jete e lumtur kur do te jete e detyruar te jape shpjegime te tilla? Apo nuk dine femijet te jene te pameshirshem ne raste te tilla?
    Keta i kane marre te drejten vajzes per tu adoptu nga prinder normal hde kane kryer nje krim ne kete rast mendoj une. Njeriu ka dhe duhet te kete te drejten te beje cfare ti teket me jeten e tij po sdo te duhej te kishin te drejten ne asnje menyre te shkaterroje edhe jeterat e te tjereve.
    AUTOCHTHONOUS

  4. #24
    life is a flower Maska e maryp
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    Citim Postuar mė parė nga teta Lexo Postimin
    edhe une jam shum kontra adaptimit te femijve nga gay partneret!!!!!!!!
    Qe je kunder adoptimit nga familje gay eshte ok, eshte e drejta jote ta mendosh ne ate menyre, une dhe pse nuk jam kunder, nuk do e quaja nje zgjidhje ideale por nese do zgjidhja mes jetimores dhe familjes gay une do zgjidhja familjen gay.. por me beri pershtypje perbuzja e madhe qe eshte perdorur ne komentime dhe menyra aq siperfaqesore qe eshte perdorur per tu shprehur..

    nuk e di nese ata qe kane shkruar me lart e kane idene cdo te thot te rritesh jetim..
    kur te mungojne prinderit te mungon jeta, e sado njerez te tjere qe te duan te kesh prane, nuk do ta mbushin kurre ate zbrezeti qe te le humbja e prinderve..
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  5. #25
    life is a flower Maska e maryp
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
    me fal por ti nenkupton qe nje femije qe rritet ne jetimore, patjeter do "keqtrajtohet, dhunohet dhe perdhunohet"?
    eshte qesharake te jesh pro ceshtjes se adoptimit te femijeve nga cifte gay, nese njeh rradhen e pafundte te cifteve hetero qe duan te adoptojne nje femije dhe duhet te perballen me burokraci te pafundtta ose detyrohen te shkojne ne azi apo amerike latine per ta bere nje gje te tille.
    admiral e dime fare mire qe jetimoret jane baza ku fillojne krimet si shitja e organeve, prostitucioni etj etj..

    jam shume dakort me faktin qe thua qe ka nje radhe pafund te cifteve hetero qe duan te adoptojne femije. dhe burrokracia egziston sepse ka nje trafik ekonomik qe ne as imagjinojme kundrejt adoptimit te nje femije.
    nese do mund te zgjidha ,une do zgjidhja gjithmone nje cift hetero per adoptimin, kjo padyshim, por nese zgjidhja do ishte mes nje jetimore dhe nje cifti gay, padyshim qe do zgjidhja te dyten
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  6. #26
    life is a flower Maska e maryp
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    Citim Postuar mė parė nga anita340 Lexo Postimin
    maryp,

    po te bej nje pyetje une ty . Si mendon ti ,si do te ndjehet voglushja kur ta pyesin shoqet ne shkolle kush jane keta kur "prinderit" shkojne ta marrin nga shkolla? Do tu thote ky eshte babi dhe ky mami apo si? Mendon ti se do te jete e lumtur kur do te jete e detyruar te jape shpjegime te tilla? Apo nuk dine femijet te jene te pameshirshem ne raste te tilla?
    Keta i kane marre te drejten vajzes per tu adoptu nga prinder normal hde kane kryer nje krim ne kete rast mendoj une. Njeriu ka dhe duhet te kete te drejten te beje cfare ti teket me jeten e tij po sdo te duhej te kishin te drejten ne asnje menyre te shkaterroje edhe jeterat e te tjereve.
    e perse e quan shkaterrim jete???? ai femije pamvaresisht se nuk do kete nje familje normale, te pakten do kete dy njerez qe do e duan dhe sigurisht e duan me shume se dy prinder hetero qe e kane braktisur..

    jam dakort qe do kete veshtiresi, kjo padiskutim, por te paketn do kete dike qe do e mbroje qe do i behet krah, e gjithsesi ne nje fare menyre do e pergadisin per te perballuar sjelljen siperfaqesore te te tjereve..
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    shpirti nuk mund te ndahet ne femer a mashkull. te cdo njeri eshte nje nene e nje babe. ceshtja eshte te aftesia per t'ia bere te qarte vetes e femijes kete.

    une njoh njerez (biologjikisht femra) qe femijen pas lindjes e cuan ne jetimore dhe me pas nuk donin t'ia dinin me per te. (madje edhe kur u rrit femija e i kerkoi takim nenes biologjike)
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar mė parė nga maryp Lexo Postimin
    nese do mund te zgjidha ,une do zgjidhja gjithmone nje cift hetero per adoptimin, kjo padyshim...
    une nuk do isha aq i sigurt.
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  9. #29
    life is a flower Maska e maryp
    Anėtarėsuar
    02-05-2006
    Vendndodhja
    ne univers
    Postime
    3,897
    Citim Postuar mė parė nga uj me gaz Lexo Postimin
    une nuk do isha aq i sigurt.
    pikerisht... sepse nje femije, pervecse kur i ndodh fatketesia e vdekjes se prinderve, ne raste te tjera eshte gjithmone i braktisur nga nje NENE dhe BABA hetero
    NESSUNA VITA PUO' DIRSI COMPLETA SENZA UN PIZZICO DI FOLLIA (COELHO)

  10. #30
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar mė parė nga maryp Lexo Postimin
    pikerisht... sepse nje femije, pervecse kur i ndodh fatketesia e vdekjes se prinderve, ne raste te tjera eshte gjithmone i braktisur nga nje NENE dhe BABA hetero
    prandaj dhe duhet bere dashuri me te gjithe njerezit, qe askush te mos e njohe braktisjen...
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  11. #31
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    Citim Postuar mė parė nga maryp Lexo Postimin
    admiral e dime fare mire qe jetimoret jane baza ku fillojne krimet si shitja e organeve, prostitucioni etj etj..
    une faktikisht nuk e di kete. di shume raste qe jane raportuar mbi keqtrajtimin e femijeve neper jetimore, por nuk e di a jane te gjitha jetimoret te tilla...

    Citim Postuar mė parė nga maryp Lexo Postimin
    jam shume dakort me faktin qe thua qe ka nje radhe pafund te cifteve hetero qe duan te adoptojne femije. dhe burrokracia egziston sepse ka nje trafik ekonomik qe ne as imagjinojme kundrejt adoptimit te nje femije.
    nese do mund te zgjidha ,une do zgjidhja gjithmone nje cift hetero per adoptimin, kjo padyshim, por nese zgjidhja do ishte mes nje jetimore dhe nje cifti gay, padyshim qe do zgjidhja te dyten
    e di ku nuk jam dakord me ty?
    qe thua: alternativa e pare eshte adoptimi nga cifte hetero; alternativa e dyte eshte adoptimi nga cifte gay;
    e fundit fare eshte qendrimi ne jetimore, sepse aty perdhunohen...
    pra si zgjidhje te ketij problemi, zgjedh adoptimin nga cifte gay.
    keqtrajtimin dhe perdhunimin e femijeve neper jetimore e merr si dicka te paevitueshme...

    une personalisht kur shoh foton e asaj vajzes me 2 baballare, shoh nje padrejtesi te madhe,
    pasi imagjinoj gjithe ato cifte hetero qe nuk mund te kene femije dhe duan te adoptojne, por jane te bllokuar nga burokracite e shumta.
    nderkohe qe u jepet perparesi dy homoseksualeve.

    une nuk jam aspak homofobik. ndaj e kam shprehur edhe disa here qe jam pro martesave gay, por adoprimi eshte dicka e tepruar.
    te behet ligji si ne portugali.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  12. #32
    i/e regjistruar Maska e teta
    Anėtarėsuar
    25-10-2005
    Postime
    2,005
    Citim Postuar mė parė nga maryp Lexo Postimin
    Qe je kunder adoptimit nga familje gay eshte ok, eshte e drejta jote ta mendosh ne ate menyre, une dhe pse nuk jam kunder, nuk do e quaja nje zgjidhje ideale por nese do zgjidhja mes jetimores dhe familjes gay une do zgjidhja familjen gay.. por me beri pershtypje perbuzja e madhe qe eshte perdorur ne komentime dhe menyra aq siperfaqesore qe eshte perdorur per tu shprehur..

    nuk e di nese ata qe kane shkruar me lart e kane idene cdo te thot te rritesh jetim..
    kur te mungojne prinderit te mungon jeta, e sado njerez te tjere qe te duan te kesh prane, nuk do ta mbushin kurre ate zbrezeti qe te le humbja e prinderve..
    mbase po flet ne baze te noj pervojes,
    por une bazoj komentin tim ne zhvillimin normal psikologjik te nje femije
    nje ambient ku dy partneret jan te nje gjinije qoft mashkull apo femer,shkaktojn aq konfuzion psikologjik ne zhvillimin emotiv te nje femije sa as edhe luxi me i madh nuk do e korigjoi ate situat.

    kjo do i rreflketohet gjat ne jete,sepse ai nuk do dij te logjikoj sakt partneritetin normal mes nje mashkulli dhe nje femre ,kur vet ka mundesi ka jetuar happy ne nje bashkesi gayish

    une do e ndaloja me ligj kete mundesi

    po beje nje pyetje:

    ku do shkojn keta femije ku rriten..ke gay apo lezbike te sigurt,dhe nga kultura seksuale qe kan marr keta,nga bashkesit e tyre do hapen te tjeret...jo sepse ndoshta kan zgjedh vet at orientim seksual,por se jan rrit ne at fryme.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga teta : 27-10-2011 mė 05:05

  13. #33
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    pse nuk pjell burri??!

    i ka nda zoti gjonat .

    ps.sa do burr i mir te jem une vendin e nenes se kalamojve nuk e ze dot.

    nuk kam nai gjo kundra Marypit

  14. #34
    Gone!
    Anėtarėsuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Eshte e vertete qe ne mesin tone shqiptar, kemi shume tolerante kur ka te beje me degjenerime, se sa per pjesetaret e nje gjaku sta kane piken e tolerances.

    E kam pase nje djale ne gjenerate u tranojke mas ni cikes, e me vone pata kuptu qe u ba reped. Se tu i dhene pare keta te huajte qe jane krejt peda u ba djali edhe ai si ta. Kete semundje tek ne e kane pru keta pedofilat e pederat e botes "se civilizuar"

    Edhe Klodi i Shqipnise a ju kujtohet qe u pat ba ped. vetem kur pat shku ne Itali


    Kjo nuk eshte semundje por eshte degjenerim-une personalisht i kisha ly me benzine e jau kisha dhene flaken.

  15. #35
    Citim Postuar mė parė nga maryp Lexo Postimin
    e perse e quan shkaterrim jete???? ai femije pamvaresisht se nuk do kete nje familje normale, te pakten do kete dy njerez qe do e duan dhe sigurisht e duan me shume se dy prinder hetero qe e kane braktisur..

    jam dakort qe do kete veshtiresi, kjo padiskutim, por te paketn do kete dike qe do e mbroje qe do i behet krah, e gjithsesi ne nje fare menyre do e pergadisin per te perballuar sjelljen siperfaqesore te te tjereve..
    ku e di ti qe femija nuk do perdhunohet nga "prinderit"?
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    pse nuk pjell burri??!
    pse braktis femra??!

    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    ps.sa do burr i mir te jem une vendin e nenes se kalamojve nuk e ze dot.
    mundesh nese do. ceshtja eshte: e ke provuar ndonjehere?
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar mė parė nga thirsty Lexo Postimin
    ku e di ti qe femija nuk do perdhunohet nga "prinderit"?
    te ka rrahur ndonjehere yt ate? perdhunim ka qene dhe ai.
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  18. #38
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    Citim Postuar mė parė nga uj me gaz Lexo Postimin
    pse braktis femra??!



    mundesh nese do. ceshtja eshte: e ke provuar ndonjehere?
    nga halli do ta boja,por jo 100%

    edhe bushtra nuk i braktis kelyshet e vet

    keto femra qe braktisin femijet duhet t'ja qepesh zogun me saldatrice.

  19. #39
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-01-2004
    Postime
    2,378
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    nga halli do ta boja,por jo 100%
    te 100% qendron problemi. kush mund te thote c'eshte 100%? ti mund t'a beje edhe me mire. asaj nuk i dihet.

    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    keto femra qe braktisin femijet duhet t'ja qepesh zogun me saldatrice.
    me mire do ishte t'u tregosh dashurine para pushtetit, prones private dhe llogjikes...
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga uj me gaz : 27-10-2011 mė 05:26
    imagine there's no countries...
    nje fjale, nje kuptim...
    :))))

  20. #40
    Gone!
    Anėtarėsuar
    02-03-2006
    Vendndodhja
    Larg nga ketu!
    Postime
    2,871
    Ne Europen e civilizuar kam degju qe kane shume pozita te rendesishme dhe vendimtare keta gej-te e europes. Madje dhe ne BE-n.

    Ja tani nje rofe:

    Hasa e Hysa po rrin bashke. Po i thote Hasa Hyses

    - Hyse une jam gej

    Hysa po thote:

    -Po a, gej?! A i ke fushat me nafte

    -Jo- thote Hasa

    - A je milioner - vazhdon Hysa me pyetje

    - Jo sjam

    - Po jahte a ke?

    - Jo skam!

    - Athere more Hase ti nuk je gej por vetem nje peder i thjeshte

Faqja 2 prej 7 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •