Close

Rezultati i Sondazhit: Cila nga partit politike eshte anti-Shqiptare

Votues
42. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • PD

  7 16.67%
 • PS

  7 16.67%
 • Qe te dyja

  28 66.67%
Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 45
 1. #-19

  Cila partit politike eshte anti-Shqiptare ?

  Bemat e partive dhe liderve te tyre i dini tashme. Kisha deshire te di nje mendim te forumistave kundrejt partive qe i leshojne vendin njera-tjetres duke na " udhehequr " ne te mire apo ne te keq te kombit dhe popullates.

  Pershendetje

 2. #-18
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,624
  Pėrshėndetje EuroStar1.
  Nuk mund ti thuash njė Partie tė tėrė anti shqiptare, kushdo qoftė ajo.
  Veprimet e drejtuesve tė partive mund ti quash anti shqiptare nė raste tė veēanta.

 3. #-17
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Postime
  4,224
  Te Gjitha Qe Nodhen Momentalisht. Ska Sondazh Qe Ti Mbuloj Lol Se Jane Te Panumerta.
  I LOVE GOD

  j&g

 4. #-16
  Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
  Pėrshėndetje EuroStar1.
  Nuk mund ti thuash njė Partie tė tėrė anti shqiptare, kushdo qoftė ajo.
  Veprimet e drejtuesve tė partive mund ti quash anti shqiptare nė raste tė veēanta.
  E drejte Station, por une nuk njoh ndonje antar partie qe te jete shkeputur nga partia e tije pervec se kur i jane prekur interesat personale. Njef ndonjerin ti qe i ra goja per kombin dhe popullaten Shqiptare ?

  Pershendetje

 5. #-15
  Lab 100% Maska e Station
  Anėtarėsuar
  26-02-2010
  Vendndodhja
  Shqipėri
  Postime
  6,624
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  E drejte Station, por une nuk njoh ndonje antar partie qe te jete shkeputur nga partia e tije pervec se kur i jane prekur interesat personale. Njef ndonje ti qe i ra goja per kombin dhe popullaten Shqiptare ?

  Pershendetje
  Ky ėshtė njė problem shum i ngatėrruar qė unė dhe Ti nuk e zgjidhim dot.
  Gjith anėtarėt e njė Partie politike qė janė mbi 90% nuk kanė asgjė nė dorė, nuk pyeten pėr asgjė.
  Propaganda ėshtė e bukur, propaganda i paraqet drejtuesit atdhetarė, qė u qan zemra pėr mirqėnien e shqiptarėve, gjumi natėn nuk i zė si e si ti bėjnė shqiptarėt mė tė lumtur (Mos haro, ne jemi populli mė i lumtur nė botė, ne jemi aty aty me Gjermaninė dhe tė tjerėt i kemi lėnė mbrapa )
  Pjesė e propagandės janė edhe kėta qė shpėrndahen nė ē'do forum dhe i thurin lavde udhėheqėsve tė lavdishėm pa u lodhur, besoj se i ke parė.

 6. #-14
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Postime
  4,224
  Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
  Ky ėshtė njė problem shum i ngatėrruar qė unė dhe Ti nuk e zgjidhim dot.
  Gjith anėtarėt e njė Partie politike qė janė mbi 90% nuk kanė asgjė nė dorė, nuk pyeten pėr asgjė.
  Propaganda ėshtė e bukur, propaganda i paraqet drejtuesit atdhetarė, qė u qan zemra pėr mirqėnien e shqiptarėve, gjumi natėn nuk i zė si e si ti bėjnė shqiptarėt mė tė lumtur (Mos haro, ne jemi populli mė i lumtur nė botė, ne jemi aty aty me Gjermaninė dhe tė tjerėt i kemi lėnė mbrapa )
  Pjesė e propagandės janė edhe kėta qė shpėrndahen nė ē'do forum dhe i thurin lavde udhėheqėsve tė lavdishėm pa u lodhur, besoj se i ke parė.

  Station, cdo individ qe eshte pjese e nje organizate, partie etc. ka dicka ne dore edhe kur e shef qe gjerat nuk shkojne si duhet ne interes popullit duhet te terhiqet. Pak rendesi ka ciles parti i perkasin momentalisht te gjithe derra jane kush te vjedhi me shume. good god sikur do i marrin me vete ato dreq para. Nuk e di nese i ke ndjek ato protestat ne yemen shumica refuzojne te mbajne anen e nje partie sepse e dine qe te gjitha partit atje askush ska interesin e popullit. Pra per te gjitha ata qe jane pjese e nje partie ose simpatizant e nje partie kane pergjegjsi kane dicka ne dore per ndryshim por iu pelqen gjendja aktuale edhe nuk ndihen por mbushin xhepat e vet. Me plot bindje e them shqiperia ska politikane qe duan interesat e kombit edhe popullit shqiptare, jane te gjithe derra te shitur.
  I LOVE GOD

  j&g

 7. #-13
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,518
  Citim Postuar mė parė nga EuroStar1 Lexo Postimin
  E drejte Station, por une nuk njoh ndonje antar partie qe te jete shkeputur nga partia e tije pervec se kur i jane prekur interesat personale. Njef ndonjerin ti qe i ra goja per kombin dhe popullaten Shqiptare ?

  Pershendetje
  po ore eshte partia came, i ra bretku duke fol per kombin u lodh e shkreta tu fol per mosdeklarim te etnis e fes ne censimentin qe po behet me keq se opzita , kjo po qe eshte Parti, parti e leshit si gjith te tjerat u q ropt legena marteniteti,,
  paraja paraja eshte e dashur per ta jo kombi
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 8. #-12
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,425
  jo te gjithe anetaret e nje partie jane anti-shqiptar, por kreu i ps-se eshte kunder zhvillimit te shqiperise
  kjo eshte pare me kundershtimin e rruges durres-kukes, me luften kunder liberalizimit te vizave, me bojkotin e parlamentit, .......

 9. #-11
  I love god
  Anėtarėsuar
  23-02-2007
  Postime
  8,043
  pse nuk e formoni nje parti te dashur forumiste.

 10. #-10
  Love all, but trust a few Maska e angmokio
  Anėtarėsuar
  02-09-2011
  Vendndodhja
  AngMoKio
  Postime
  3,928
  Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
  (Mos haro, ne jemi populli mė i lumtur nė botė, ne jemi aty aty me Gjermaninė dhe tė tjerėt i kemi lėnė mbrapa )
  Ne jemi populli me i lumtur ne bote se si duket na kane droguar, se arsye reale per te qene te lumtur nuk kemi.
  Neqoftese e keni pare ate videon me vogelushen kineze e cila e shtypur nga 2 fugone qendronte e gjakosur ne mes te rruges dhe 18 kalimtare e injoruan.
  Ne shqiptaret jemi pothuajse njesoj por ne nje dimension tjeter. Ne skemi uje, drita , rruge, lulishte ku femijte tane te luajne, skemi vende pune ku te sigurojme buken e gojes te qete, per te pasur nje shtepi me rrogat e shqiperise duhet shekuj per ta blere dhe prapeseprape ne jemi populli me i lumtur.
  Pra ne e shikojme tmerrin e jetes , shikojme te shtypur e ne fukarallek me teper se 80% te popullsise shqiptare dhe jemi indiferente ndaj saj , per te teper qenkemi dhe populli me i lumtur.

  Te jesh antishqiptare nuk do te thote vetem ti shesesh bregdetin Greqise apo Shen Naumin Maqedonise , antishqiptare eshte cilido ai i cili nuk mendon per te ardhmen e ketij populli , antishqiptar eshte secila parti e cila per interesa politike mban peng shqiperine per integrim, antishqiptare eshte cilado parti qe vjen ne pushtet qe vetem vjedh e vjedh sa nuk dine se sa pasuri kane. Lista e politikaneve tane per antishqiptarizem eshte shume e gjate, dhe fatkeqsisht ne si popull kurre sna te na beje pershtypje por do vazhdojme te kryesojme sondazhet boterore si populli me i lumtur ne bote.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga angmokio : 22-10-2011 mė 02:22
  "And speak kindly to mankind '' Quran - 2:83"

 11. #-9
  Nuk e di si jetojne shqiptaret ne Shqiperi ku jashte ka vende pune me shumice, ku shtepine e paguan brenda dites, ku politikanet jane te varfer dhe kane ne mendje vetem interesin e popullit 24 ore, ku ..... lista eshte e gjate, kaq per sot

  P.s jam dakort me draguen lol
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 12. #-8
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  24-04-2009
  Postime
  1,464
  Ejjjj,po ju i peskeni vere ne"loje"vetem dy parti,te cilat kane te bemat e tyre qe kan hapa pozitiv edhe negativ,e une nuk do te prononcohem me teper per to.Porse do te dal tek nje parti minoritare e cila ka dal ne Kosove,partija e"drejtesise",per kete do te flas shkurtosoven pretendon ta drejtoj kah lindja islamike,dhe kjo haptazi del anti kombetare,sepse me keto pretendimet e saj fol shkurt e ndihmon serbine me politiken e saj qe Shqipetaret i quan turq.

 13. #-7
  Citim Postuar mė parė nga shigjeta Lexo Postimin
  Nuk e di si jetojne shqiptaret ne Shqiperi ku jashte ka vende pune me shumice, ku shtepine e paguan brenda dites, ku politikanet jane te varfer dhe kane ne mendje vetem interesin e popullit 24 ore, ku ..... lista eshte e gjate, kaq per sot

  P.s jam dakort me draguen lol
  Cfar ishte kjo, ironi gjoja ?

 14. #-6
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,837
  Citim Postuar mė parė nga shigjeta Lexo Postimin
  Nuk e di si jetojne shqiptaret ne Shqiperi ku jashte ka vende pune me shumice, ku shtepine e paguan brenda dites, ku politikanet jane te varfer dhe kane ne mendje vetem interesin e popullit 24 ore, ku ..... lista eshte e gjate, kaq per sot

  P.s jam dakort me draguen lol
  Ca ti besh kshu eshte kjo pune,jetojne disa budallenj qe duan ta ndryshojne kete vend,dhe te zgjuarit ndryshojne jeten jashte.
  Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

 15. #-5
  Citim Postuar mė parė nga Geri Tr Lexo Postimin
  Ca ti besh kshu eshte kjo pune,jetojne disa budallenj qe duan ta ndryshojne kete vend,dhe te zgjuarit ndryshojne jeten jashte.
  Ashtu eshte ... edhe Amerikanet, Gjermanet, Suedezet etj, ikin jashte se jane te zgjuar dhe ndryshojne jeten.!

  Per mua jashte ikin lepujt qe ne vend te ndryshojne vendin e tyre, shkojne ne vende ku si njeh njeri dhe e shesin menderen me kollaj , pastaj me ato dy leke vijne ketu dhe i mbushin mendjen injoranteve si puna e tyre qe ta braktisin vendin dhe te shkojn per nje jete me te mire larg nga shqiperia, ne vend qe ta bejne vendin me te mire se jasht tije

 16. #-4
  Citim Postuar mė parė nga shigjeta Lexo Postimin
  Nuk e di si jetojne shqiptaret ne Shqiperi ku jashte ka vende pune me shumice, ku shtepine e paguan brenda dites, ku politikanet jane te varfer dhe kane ne mendje vetem interesin e popullit 24 ore, ku ..... lista eshte e gjate, kaq per sot

  P.s jam dakort me draguen lol

  Kete them edhe une. Si ia bejne qe jetojne ne Shqiperi ku jashte me nje pune qe ke mban familjen e madje arrin te ndihmosh dhe ndonje familjar ne Shqiperi; nuk rrezikon te te heqin nga puna sepse ia dha truri ndonjerit; nuk te ngacmon njeri po nuk e ngacmove; s'te vret njeri pse i shave deputetin apo presidentin; ku cdo njeri shef punen e tija; ku nuk duhet te presesh oren qe te vij uji per te bere dush; qe nuk duhet te rrish me frike se iken dritat; ku ..... lista eshte shume e gjate.

  Eshte shume kollaj te flasesh kur jeton jashte shteti.... nje muaj vere ne shqiperi nuk mjafton per t'a kuptuar jeten atje. Per me teper ne qe jemi mesuar me disa kushte e kemi dyfish me te veshtire te ambjentohemi.

  La vita non si spiega, si VIVE!

 17. #-3
  Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
  Kete them edhe une. Si ia bejne qe jetojne ne Shqiperi ku jashte me nje pune qe ke mban familjen e madje arrin te ndihmosh dhe ndonje familjar ne Shqiperi; nuk rrezikon te te heqin nga puna sepse ia dha truri ndonjerit; nuk te ngacmon njeri po nuk e ngacmove; s'te vret njeri pse i shave deputetin apo presidentin; ku cdo njeri shef punen e tija; ku nuk duhet te presesh oren qe te vij uji per te bere dush; qe nuk duhet te rrish me frike se iken dritat; ku ..... lista eshte shume e gjate.

  Eshte shume kollaj te flasesh kur jeton jashte shteti.... nje muaj vere ne shqiperi nuk mjafton per t'a kuptuar jeten atje. Per me teper ne qe jemi mesuar me disa kushte e kemi dyfish me te veshtire te ambjentohemi.
  Po te jete per te ambjentuar, njerezit ambjentohen te jetojne edhe ne Afrike. Nuk behet fjale per t'u quajtur i/e ambjentuar ne Shqiperi, sepse tani ka plot kushte per te bere nje jete mese normale. Jeton jashte apo brenda, faktet mbeten njesoj.
  Ne fakt jashte nuk ka nevoje fare te flasesh per deputetet/presidentet sepse te therrasin ne zyre dhe te thone, ju falenderojme per kontributin, kompanise i duhet te shkurtoj vendin tuaj te punes. Dhe nuk eshte se te pyesin ke shtepi per te paguar, ke qira, ke fatura, ke femije neper shkolla, etj, etj Ne ekonomite e sotme edhe ne bote, punesimi dhe benefitet jane bere problem...
  Mos shkruaj gjė kur je me nerva, sepse, ndėrsa plaga e gjuhės ėshtė mė e keqe se e shpatės, mendo ē’ka mund tė jetė ajo e pendės

 18. #-2
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,876
  wow!!! 77% mendokan qe qe te dyja jane antishqiptare......

  po si ka mundesi qe me qellon aq shpesh te shoh njerez qe grinden, kush duke mbajtur anen e PD-se e kush te PS-se???
  Vasudhaiva Kutumbakam

 19. #-1
  Citim Postuar mė parė nga shigjeta Lexo Postimin
  Po te jete per te ambjentuar, njerezit ambjentohen te jetojne edhe ne Afrike. Nuk behet fjale per t'u quajtur i/e ambjentuar ne Shqiperi, sepse tani ka plot kushte per te bere nje jete mese normale. Jeton jashte apo brenda, faktet mbeten njesoj.
  Ne fakt jashte nuk ka nevoje fare te flasesh per deputetet/presidentet sepse te therrasin ne zyre dhe te thone, ju falenderojme per kontributin, kompanise i duhet te shkurtoj vendin tuaj te punes. Dhe nuk eshte se te pyesin ke shtepi per te paguar, ke qira, ke fatura, ke femije neper shkolla, etj, etj Ne ekonomite e sotme edhe ne bote, punesimi dhe benefitet jane bere problem...
  Je e sigurte per kete qe thua??
  Ne zyren time trecereku flasin cdo dite kunder Berlusconit, e shajne nga mengjesi gjer ne darke, e jane vetem 2-3 persona qe rrijne urte si pula e nuk thone asnje fjale sepse e dine qe do i kundervihen te tjeret. Si eshte e mundur atehere qe asnjeri nuk levizet nga vendi i punes?? Asnjeri!!! Kjo gje ndodh vetem ne Shqiperi (gjithmone duke folur per personat qe nuk punojne ne menyre te drejtperdrejte me politiken). Njoh shume raste ne shqiperi ku punonjesit jane larguar nga vendi i punes (trasferuar diku tjeter ose hequr fare) vetem sepse kane thene dicka kunder Berishes e PD-se e spiunet kane bere punen e tyre. Rrime e shajme kohen e Enverit qe te vrisnin per nje fjale goje, ja tani... per nje fjale goje te heqin nga puna.

  Me cudit "qetesia" jote qe jeton vete jashte shteti. S'te ka ndodhur asnjehere ty qe te kthehesh per disa dite ne Shqiperi e te thuash per ndonje gje: uff, sa bezdi me jep kjo gje. Ka ambjentim edhe nga halli.... Ne Afrike ambjentohesh sepse je njelloj me afrikanet e tjere, ne te njejtat kushte e ne te njejtin nivel; nderkohe qe ne Shqiperi kush ka lek e emer ben qejf e populli rri e vuan.
  Miqesisht te them shko provoje te rrish pak kohe ne shqiperi e do i vesh re keto gjera, sepse dashje pa dashje jane gjera qe te ze syri e te japin bezdi.

  La vita non si spiega, si VIVE!

 20. #0
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  wow!!! 77% mendokan qe qe te dyja jane antishqiptare......

  po si ka mundesi qe me qellon aq shpesh te shoh njerez qe grinden, kush duke mbajtur anen e PD-se e kush te PS-se???
  Me te thene e me te bere, shkon ne mes nje det i tere!!
  Jo te gjithe ato qe bejne gam gam per politike i mendojne vertete ato gjera, e plus kesaj besoj se shume nuk jane pergjigjur ne kete sondazh.

  La vita non si spiega, si VIVE!

Faqja 0 prej 3 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •