Close
Faqja 0 prej 10 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 193
 1. #1
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662

  Kush jam une....?!

  Pershendetje forumista,shpresoj te i'a keni kaluar mire.

  Nga nje detyr qe profesori i lelndes se psikologjis i kishte dhene motres time,me pelqeu tema dhe ideja,andaj vendosa qe te hapi nje teme te till ne forumin tone...


  Askush nuk na njeh me mire se ne qe njohim vetveten,askujt ne bote s'mund te i'a thuash se si ne brendesin tende vertet je,c'fare personi je shpirterisht...


  Kete detyre te motres e mora dhe une,andaj.....


  Kush jam une...?!

  Une jam krijes njerzore,qe ne kete bote erdha pa vetdeshire,duke mos e ditur se pse erdha...qe me pas te mesoj arsyen e saj...per te vetmin mision TE JETOJ.

  Jam Bote ne vete,jam heshtje ne nje moment shume te zhurmshem,dhe jam zhurme ne nje heshtje,jam thjeshte mendim i pa thene ne disa raste.

  Ne nje moment tjeter jam drite ne eresir dhe eresire ne drite.
  Shpesh here ne ore te vona te mesnates nen driten e qiriut, e shoqeruar nga vetmia,e zhytur ne boten time,mendoj: Perse jam une???!!!
  person qe s'duroj te shoh se si vuan tjetri,e tjetri po me shkel me kembe,nuk urrej dhe smallkoj edhe sikur te me kishte mbajtur varur ne litar,nga nje here jam si keta gjethet e rena te vjeshtes,qe era i con her andej e her kendej,jam une per me te dashurit e mi si nje palaco ne syte e tyre ,qe te mos u mungoj buzqeshja kurre ne ato fytyra....
  Jam urre,rruge,qe ata te arijne qellimin,cakun e tyre ne kete jete,
  jam mbules kur ata kan ftohte,jam shpirte i gjall,vetem per ato.

  NE caste merzie ...vetem ty oj flet po ta them: une jam varre,nje e vdekur e gjalle,bote tjeter per te takuar ata qe s'kam me prane.

  Sa e sa pyetje i'a beje vetes,pergjigje nuk kam,jam thjeshte nje PSE,PSE dhe vetem PSE...?!

  Jam lote,burim i pashtershem,buzqeshje sa gjithesia,lule ne pranver,por jam edhe diell ne dimer..dhe perseri ne pranver acare.

  Jam krijes njerzore,qe ne kete bote erdha duke qare kure te gjith qeshnin,dhe do te vdes duke qeshur kur te gjith do te qajn..

  ps/ keshtu jam une....ne jeten reale,para [pak kohe i kam thene dhe nje mikut tim qe vertet respektonim njeri tjetrin-se " edhe nje psikolog i mire s'do me kuptonte mua se si jam....


  po ju....?!
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 2. #2
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  pershkruani edhe me nje fjale te vetme se si jeni....

  p.sh


  une jam: zemergurre,sote askush,biles edhe vdekja nuk me mposhte....
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 3. #3
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-11-2009
  Postime
  9
  bravo ,nje meditim sa personal edhe perfshires .......per faktin se ne shume aspekte qe ju citoni lehtesisht ndjen veten cdo kush .
  e vecanta eshte se ju e keni shprehe mjaft bukur
  pergezime
  mark

 4. Anetarėt mė poshtė kanė falenderuar markus pėr postimin:

  tetovarja87 (10-10-2013)

 5. #4
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  pershendetje z.markus....

  vertet jam keshtu,vertet ne disa raste mendoj,ndoshta s'eshte ne rregull dic'ka me personalitetin time,karakterin time,


  pyetem: se si eshte e mundur nje njeri mund te them ndodh qe [er nje ore te perfaqesoj lloj lloj karakteri....

  ndoshta kjo ndodh me c'do njeri te kesaj bote,por ne askujt s'ia themi,sepse nuk na jepet mundesia,dhe s'eshte e kerkueshme t'ia themi dikuj,andaj me pelqeu qe te hap kete tem,te pakten ta shkruajm
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 6. #5
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  20-11-2009
  Postime
  9
  pershndetje tetovarja..........
  une tuj mos kene nji psikolog nuk mund te jap spjegime shkencore ,por nje logjike praktike me thote se karakteri eshte kolona e jane gjendje emocionale ato qe ndryshojne ...........e varun nga situatat e kesaj gjendje vijne edhe reagimet ose pergjigjet qe na japim.tuj i pa ma pas mund te cuditena ,aprovojme ose pendohena per zgjidhjet o pergjigjet e dhena
  me pelqen ideja se na duhet me gjete kohe me reflektu e me u perpjeke me njohte veteveten pse jo edhe tuj tentu me i dhane pergjigje pytjeve e dilemave sado misitke qi te jene..
  une psh sot kam fillu diten jo mire , por vazhdimi ka kene i gezueshem.........
  uroj t' kesh sa me shume momente te lumtuna
  marku ,shkoder

 7. #6
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  11-11-2002
  Postime
  6,400
  Citim Postuar mė parė nga tetovarja87 Lexo Postimin
  pershkruani edhe me nje fjale te vetme se si jeni....

  p.sh


  une jam: zemergurre,sote askush,biles edhe vdekja nuk me mposhte....
  Ku ka shqiptar ta pershkruaj veten e tije ? E di ate shprehjen ti tetovare :

  Nuk e ka fallsifikuar njeriu- lekun ashtu sic e fallsifikon leku - njeriun.

  Dhe per mua kjo eshte ajo shprehja qe u perket shumices se shqiptareve.
  Pershendetje

 8. #7
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  nuk ka lidhje pershkrimi me ate qe ju keni thene ku ka shqiptar....o eurostar....

  une thjeshte e hapa kete teme qe kush te doje te pershkruaj veten,brendesin e tije,ate qe ndjen ne shpirt per shembull...


  ne nje moment te lumtur ne jemi,dhe themi "une jam ylle per mbi ylla"
  ne nje moment tjeter te hidhur mund te themi (p.s une mund te them) une jam e vdekur qe ecem.....-kupton....
  nejse....kjo eshte psikollogjia e njeriut....


  ps/ po shoh se askush s'paska shkruar ...nejse....
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 9. #8
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783
  Kush jam un?
  Nga nje here jam sikur pranvera, lulezoj me mirsin time
  Nga nje here jam sikur vera, rezoj aty ku kerkohet grohtesia
  Nga nje here jam sikur vjeshta,behem si loti per cdo humbje
  Nga nje here jam sikur dimri, e ndjej vdekjen sikur me vjen.
  Ne te veret jam Xhenet jetoj dhe shpresoj se parajsen do te shijoj.
  (Palidhje)

  Nuk e di kush jam, nga nje here me duket vetje sikur te jam e lindur per kot,nga nje here me pelqen qe egzistoj,me ndodh edhe te jem e lumtur pro cdo her nje pyetje pa pergjigje me ngacmon pse jam kjo qe jam?!
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Xhenet.M.S. : 21-10-2011 mė 17:29
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 10. #9
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Citim Postuar mė parė nga Xhenet.M.S. Lexo Postimin
  Kush jam un?
  Nga nje here jam sikur pranvera, lulezoj me mirsin time
  Nga nje here jam sikur vera, rezoj aty ku kerkohet grohtesia
  Nga nje here jam sikur vjeshta,behem si loti per cdo humbje
  Nga nje here jam sikur dimri, e ndjej vdekjen sikur me vjen.
  Ne te veret jam Xhenet jetoj dhe shpresoj se parajsen do te shijoj.
  (Palidhje)

  Nuk e di kush jam, nga nje here me duket vetje sikur te jam e lindur per kot,nga nje here me pelqen qe egzistoj,me ndodh edhe te jem e lumtur pro cdo her nje pyetje pa pergjigje me ngacmon pse jam kjo qe jam?!
  Bravo motrushe,shume bukur e ke thene,te lumte...
  e kam cekur se ne njerzit jemi si era,mvaret prej momenti momentit se si ndjehemi,dhe ti shume bukur e ke thene....me pelqen...

  per kete te fundit te gjith nga nje her e mendojm,por se themi,edhe kete pyetje c'do kush e bene: pse jam kjo qe jam...

  te perqafoj fort dhe flm per mendimin tend
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 11. #10
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,754
  Nese don te njohesh karakterin dhe jeten time,mbath kepucet e mija,hec neper rrugen qe kam hecur une,perjeto at cfar perjetova une,atehere do bindesh qe me ke njohur........
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 12. #11
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
  Nese don te njohesh karakterin dhe jeten time,mbath kepucet e mija,hec neper rrugen qe kam hecur une,perjeto at cfar perjetova une,atehere do bindesh qe me ke njohur........
  Ndoshta me nje pal kepuc tjera,edhe dikush tjeter eci neper ato rruge...  sonte une jam:
  nje lule e vyshkur qe nga dal vdes,
  e haruar nga gjithkush,e s'ka ku shpirtin,trupin e koken te mbeshtes.....
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 13. #12
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  une jam-kjo qe jam....buzqeshi kur me qahet-dhe qaj kur duhet te qeshem.
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 14. #13
  i/e regjistruar Maska e toni54
  Anėtarėsuar
  25-02-2010
  Postime
  3,778
  Citim Postuar mė parė nga e panjohura Lexo Postimin
  Nese don te njohesh karakterin dhe jeten time,mbath kepucet e mija,hec neper rrugen qe kam hecur une,perjeto at cfar perjetova une,atehere do bindesh qe me ke njohur........
  secili ka qka te tregoje nga historite e ecjete neper jete ...edhe pse dikush rruget me te veshtira....

 15. #14
  Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
  Anėtarėsuar
  24-02-2007
  Vendndodhja
  Aty mė gjen, nėn hijen tėnde qė mė le amanet!Nėse tė duket qė kam humb,mė kerko atje ku fryn uragani i kohės,atje do mė gjeshė,duke tė kėrkua Ty!
  Postime
  7,754
  Une jame:
  E njohur per te panjohurin,e panjohur per te njohurin,sepse ai/ajo nuk do te me njohi kurr brendesin e shpirtit tim!
  Rėndesia e njė personi nuk vlerėsohet nga hapėsira qė zė, por nga boshlleku qė le kur nuk ėshtė mė.

 16. #15
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,914

  Smile

  une fli heret e zgjohem heret..nganjiher sfli fare 24h.
  mbaj shenime dhe fotografi.
  mbaj ne mendje qa me duhet e qfar sme duhet ,pastaj shpesh i fshij te kaluaren dhe e shof te ardhmen.
  kure shtrengoj dhembet qenet behen lepuj. http://www.forumishqiptar.com/images/icons/icon7.gif.

 17. #16
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  4,911
  Mua nuk mė shqetėson "kush jam unė". Mė tepėr mė bezdis "kush je ti qė do tė dish kush jam unė". Ose "ti qė do tė dish kush je ti". Ose ai qė mendon se "ne duam tė dimė kush ėshtė ai".

 18. #17
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  27-01-2004
  Postime
  2,378
  femije...
  imagine there's no countries...
  nje fjale, nje kuptim...
  :))))

 19. #18
  Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
  Anėtarėsuar
  23-08-2009
  Vendndodhja
  Ne mesin e te dashurve te mi...
  Postime
  10,783
  Sote jam dashuria vet,ndjej dashuri per cdo krijes.
  - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
  Agim Metbala"

 20. #19
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  sonte jam si kjo hena,qe rreth vetes ka yjet e saj dhe ndjen plotesi shpirterore,e afert me ata yje,buzqesh dhe loze neper hapsir...
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

 21. #20
  Atje ku je ti........ Maska e tetovarja87
  Anėtarėsuar
  26-11-2009
  Vendndodhja
  Tetove
  Postime
  7,662
  Une jam miliona grimcash deshperimi,vuajtje e mallengjimi,nuk e kam patjeter te vdes qe te hy ne dhe...
  Loti nuk sjell dhimbje,por dhimbja sjell lot,mos thuaj o Zot kam 1 dhimbje,por o dhimbje kam 1 Zot

Faqja 0 prej 10 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •