Close
Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345
Duke shfaqur rezultatin 81 deri 98 prej 98
  1. #81
    not exist Maska e skender76
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784
    Citim Postuar më parë nga Boy Lexo Postimin
    Mua duhet te me paguajne per te dhene mend, prandaj u ndala ne nje konstatim te thjeshte.
    Patjeter qe po....


    Miqesisht po ja lejoj vetes te them mendimin tim rreth ksaj situate qe u kriju ne ket tem:

    Ti nderhyre ne ket mnyr: "Ca analfabetizmi"
    Edhe dardajan shkruajti: "Donna quhen ardente dhe jo al dente se ka kuptim tjeter"
    Nese m'lejon, mendoj se nuk esht mnyra me inteligjente dhe e sjellshme, ti drejtohesh dikujt siç bet juve me siper.....
    Edhe nese je i sigurt per diçka (qe gjithsesi, duhet t'kesh parasysh qe edhe mund t'gabosh, dhe del keq fare...) mund ta shprehesh ne shume mnyra, mjafton qe mos t'vesh n'dukje gabimin e tjetrit....apo me keq akoma kur kerkon te imponosh tjetrin...


    Gjithsesi, mendimi im....
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  2. #82
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    Citim Postuar më parë nga skender76 Lexo Postimin
    Patjeter qe po....


    Miqesisht po ja lejoj vetes te them mendimin tim rreth ksaj situate qe u kriju ne ket tem:

    Ti nderhyre ne ket mnyr: "Ca analfabetizmi"
    Edhe dardajan shkruajti: "Donna quhen ardente dhe jo al dente se ka kuptim tjeter"
    Nese m'lejon, mendoj se nuk esht mnyra me inteligjente dhe e sjellshme, ti drejtohesh dikujt siç bet juve me siper.....
    Edhe nese je i sigurt per diçka (qe gjithsesi, duhet t'kesh parasysh qe edhe mund t'gabosh, dhe del keq fare...) mund ta shprehesh ne shume mnyra, mjafton qe mos t'vesh n'dukje gabimin e tjetrit....apo me keq akoma kur kerkon te imponosh tjetrin...


    Gjithsesi, mendimi im....

    Miqesisht, po jap mendimin tim se nuk u kriju asnji situat, po te futesh ne tema te tjera nuk lejn rob pa sha ashiqare, biles edhe nga njerzit e shpis, ndersa po te futesh anej nga fetaret te kercenojne me vrasje pse i shave allahun etj.... pash nerin per ca situate e ke fjalen, kur nuk merr parasysh se dy persona virtual mund te kene shkembyer mendime edhe kohe me pare dhe nuk e kan problem ta kalojne pak kufirin e te shprehurit ngaqe njifen virtualisht apo realisht.

    Ndersa per ate qe thash une nuk dua ti hyj ketu gramatikes e te shpjegoj se si thuhet si kuptohet, si ndryshon trajte fjala etj..... se dalim komplet jasht teme dhe ne fund te fundit nuk i intereson askujt, aq me teper mua.


    Mua duhet te me paguajne per te dhene mend, prandaj u ndala ne nje konstatim te thjeshte.
    Ja shum mire e ka ky shoku ketu, mua sme mbetet qefi sic te mbeti ty, por do bej njesoj si ky here tjeter.

  3. #83
    not exist Maska e skender76
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784
    Citim Postuar më parë nga dardajan Lexo Postimin
    Miqesisht, po jap mendimin tim se nuk u kriju asnji situat, po te futesh ne tema te tjera nuk lejn rob pa sha ashiqare, biles edhe nga njerzit e shpis, ndersa po te futesh anej nga fetaret te kercenojne me vrasje pse i shave allahun etj.... pash nerin per ca situate e ke fjalen, kur nuk merr parasysh se dy persona virtual mund te kene shkembyer mendime edhe kohe me pare dhe nuk e kan problem ta kalojne pak kufirin e te shprehurit ngaqe njifen virtualisht apo realisht.

    Ndersa per ate qe thash une nuk dua ti hyj ketu gramatikes e te shpjegoj se si thuhet si kuptohet, si ndryshon trajte fjala etj..... se dalim komplet jasht teme dhe ne fund te fundit nuk i intereson askujt, aq me teper mua.




    Ja shum mire e ka ky shoku ketu, mua sme mbetet qefi sic te mbeti ty, por do bej njesoj si ky here tjeter.

    dardajan, nuk ka arsye per t'me mbet qejfi, thjesht shpreha nje mendim timin.

    + qe ti thu virtualisht, ok.



    Akoma mendon se ke te drejt ti, per punen e lonave ardente????
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  4. #84
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    27-12-2004
    Postime
    1,681
    Citim Postuar më parë nga skender76 Lexo Postimin
    dardajan, nuk ka arsye per t'me mbet qejfi, thjesht shpreha nje mendim timin.

    + qe ti thu virtualisht, ok.



    Akoma mendon se ke te drejt ti, per punen e lonave ardente????
    Tani duhet te pagush qe te pergjigjem, iku ajo kohe me shkrujt pa pare, biles edhe kta qe kan forumin duhet me pagujt per cdo postim, rrofte ai miku qe na hapi syt.

  5. #85
    not exist Maska e skender76
    Anëtarësuar
    10-06-2003
    Vendndodhja
    Sa me larg Shqiperise...
    Postime
    4,784
    Citim Postuar më parë nga dardajan Lexo Postimin
    Tani duhet te pagush qe te pergjigjem, iku ajo kohe me shkrujt pa pare, biles edhe kta qe kan forumin duhet me pagujt per cdo postim, rrofte ai miku qe na hapi syt.

    )))))

    Shiko se u ben 15 vjet qe jam knej, dhe puna do qe e kam shetit It cep ne cep prfshi edhe ishujt, dhe se kam nigju kun pasta ardente.

    Por, un kam besim shum tek ti, dhe jam i sigurt se ti nuk flet kot, duhet ta kesh degju nokund, por vetem ne It jo...
    paqen, e sjell vetem drejtsia

  6. #86
    Unica Fede Unica Passione Maska e Boy
    Anëtarësuar
    07-01-2010
    Vendndodhja
    Rome
    Postime
    1,079
    Citim Postuar më parë nga skender76 Lexo Postimin
    Nese m'lejon
    Jo!!!
    Perchè er coro che famo tutti quanti insieme
    dice LAZIO sei grande te volemo bene!

  7. #87
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    diskutime nga nje forum italian....

    l'ho appena studiato: la pasta al dente è più digeribile di quella molto cotta e mantiene intatte tutte le sue proprietà nutrizionali.
    La pasta scotta, viceversa, nel tubo digerente tede a formare un impasto colloso che non solo è difficile da digerire, ma rende enormemente più difficoltoso il transito intestinale: ne possono conseguire episodi di stitichezza e dolori addominali. La pasta troppo cotta paradossalemtne richiede molto più tempo di quella al dente per essere digerita: questo perchè formando aggregati di amido "collosi" gli enzimi impiegano molto tempo a raggiungere il centro di tale aggregato, per poterlo digerire tutto.

    Anche la pasta troppo cruda però può creare problemi di digestione (anche se meno importanti di quelli che crea la pasta scotta): i granuli di amido crudi sono rivestiti da una capsula di cellulosa, che per l'uomo non è digeribile. Per poter essere digerita la pasta cruda deve quindi permanere nel tubo digerente a lungo, fino a quando i granuli non si rigonfiao di liquidi e scoppiano, rompendo l'involucro di cellulosa =)
    Fonti:
    esame di chimica degli alimenti
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  8. #88
    I love god
    Anëtarësuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    e kam gjet

    Al'dente

  9. #89
    i/e regjistruar Maska e saura
    Anëtarësuar
    07-09-2008
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    3,498
    Citim Postuar më parë nga drague Lexo Postimin
    e kam gjet

    Al'dente
    Thuj po deshe se nuk jena bo italion ...
    italionet kapen mbas nje fjale jo mos te kapen se si gatuhet lol
    une per vete e pranoj qe jam bo noiose si keto per menyren e jeteses (per cilesin gjithmone )
    se per gjera te tjera s'me ka lene mendja akoma lol
    L'invidia e la forma piu sincera di ammmmirazione.

  10. #90
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Na jepni ndonje recete per pasta me shrimps. Kam vendos me gatu sot.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  11. #91
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Ku Jane shefat e guzhines ? Hello? lol
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  12. #92
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    huh...ma shpife dreken :P

    sdi pse e urrej shrimp ne pasta...i guess ngaqe perdorin kualitet te dobet

    mua me pelqe vetem shrimp cocktail ose grilled

  13. #93
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Ok me jep ndonje ide/recete tjeter. Po thashe po e bej me pasta tip fancy
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  14. #94
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    ...une punoj ne hotel si banquet manager por ne fushen e gatimit jam zero kshtu qe per recete do ngelesh pa ngrene sot po prite nga une.

    nga ana tjeter per tester jam i pari

  15. #95
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    . Vagabondo dhe te gatuaje ky nickname jot do ishte, perfect . Anyway, bera pasta me shrimps dje- omg. Dhe vete se besoja qe I bera une. Aq mire doli. Ne restaurant u pay 100 dollar pjaten per ate lloj ushqimi.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  16. #96
    i/e regjistruar Maska e derjansi
    Anëtarësuar
    14-04-2005
    Postime
    6,730
    O si pitet e tiranes nuk ka kerkun lol

    di me bo ti pink ashtu pitesh lol
    JO NEGOCIATA VETËVENDOSJE

  17. #97
    bubbly
    Anëtarësuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Hahahaha .
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  18. #98
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-09-2003
    Vendndodhja
    varavingo
    Postime
    1,084
    Citim Postuar më parë nga PINK Lexo Postimin
    . Vagabondo dhe te gatuaje ky nickname jot do ishte, perfect . Anyway, bera pasta me shrimps dje- omg. Dhe vete se besoja qe I bera une. Aq mire doli. Ne restaurant u pay 100 dollar pjaten per ate lloj ushqimi.

    lol...do me me pa me noi tigan ne dore eee

    te gatuash eshte art me vete. Une meqe jam ne ate fushe ndonjehere shkoj ne restaurante te mira per te mesuar rreth sherbimit dhe po ashtu rreth ushqimit.

    .... ne kto restaurante eshte si te shkosh ne muze

Faqja 5 prej 5 FillimFillim ... 345

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •