Close
Faqja 0 prej 43 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 853
  1. #1
    *****
    Anėtarėsuar
    24-06-2002
    Vendndodhja
    Peru (Lima)
    Mosha
    46
    Postime
    79

    Unhappy Problem me bios,bios password,windows logon password,password ne rar/zip dokument.

    Kush e ka merak qe mos t`ja ngacmoje kush kompjuterin e t`ja shohe sekretet lol. te shkoje ketu :
    Moderatori: Lidhja nuk eshte me e vlefshme.

    Mund te besh download per free, qe ta mbyllesh kompjuterin me kete program, dhe te rrije i mbyllur dhe ne qofte se fiket e rindizet perseri.
    Megjithese specialistet ja gjejne anenen kollaj , ky program eshte i mjaftueshem per te mbajtur larg "your average gerrices"

    PS/ mos haroni passwordin vete se ngelet jashte pastaj.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 10-09-2005 mė 09:33

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e Firewall1
    Anėtarėsuar
    10-07-2002
    Vendndodhja
    Tirane Albania
    Mosha
    41
    Postime
    21
    kush ka merak se ja ngacmojne PC i ve pass ne bios jo se asaj nuk i gjendet ana por eshte shume e sigurte kush do te dije se cbehet ne PC kur nuk eshte ai merr nje keyloger dhe shef se cfare behet, nqs do pass per te gjet usser pass ka dhe per ate ti imagjino per nje program dhe eshte e sigurt qe e kane bere dhe ate
    bjeri murit me koke deri sa te dalesh nga ana tjeter

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-06-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    43
    ma mire ky prog. tjeter per mua meqenese eshte i ri se sa per pass. nga bios if fus nje reset une ne motherboard dhe bye bye.

  4. #4
    rrezja e shtate
    Anėtarėsuar
    16-05-2002
    Vendndodhja
    Itali
    Postime
    13
    me elegance shoke, me elegance...

    nuk ja keni idene se sa e dobishme eshte kjo liste, from my personal tricks box

    Award BIOS backdoor passwords:

    ALFAROME
    ALLy
    aLLy
    aLLY
    ALLY
    aPAf
    _award
    AWARD_SW
    AWARD?SW
    AWARD SW
    AWARD PW
    AWKWARD
    awkward
    BIOSTAR
    CONCAT
    CONDO
    Condo
    d8on
    djonet
    HLT
    J64
    J256
    J262
    j332
    j322
    KDD
    Lkwpeter
    LKWPETER
    PINT
    pint
    SER
    SKY_FOX
    SYXZ
    syxz
    shift + syxz
    TTPTHA
    ZAAADA

    ZBAAACA
    ZJAAADC
    01322222
    589589
    589721
    595595
    598598

    AMI BIOS backdoor passwords:

    AMI
    AAAMMMIII
    BIOS
    PASSWORD
    HEWITT RAND
    AMI?SW
    AMI_SW
    LKWPETER
    A.M.I.
    CONDO

    PHOENIX BIOS backdoor passwords:

    phoenix, PHOENIX, CMOS, BIOS

    MISC. COMMON PASSWORDS

    ALFAROME
    BIOSTAR
    biostar
    biosstar
    CMOS
    cmos
    LKWPETER
    lkwpeter
    setup
    SETUP
    Syxz
    Wodj

    OTHER BIOS PASSWORDS BY MANUFACTURER

    Manufacturer
    Password

    VOBIS & IBM
    merlin

    Dell
    Dell

    Biostar
    Biostar

    Compaq
    Compaq

    Enox
    xo11nE

    Epox
    central

    Freetech
    Posterie

    IWill
    iwill

    Jetway
    spooml

    Packard Bell
    bell9

    QDI
    QDI

    Siemens
    SKY_FOX

    TMC
    BIGO

    Toshiba
    Toshiba

    TOSHIBA BIOS

    Most Toshiba laptops and some desktop systems will bypass the BIOS password if the left shift key is held down during boot

    IBM APTIVA BIOS

    Press both mouse buttons repeatedly during the boot


    pax
    madman

  5. #5

    Mbrojtja e dokumenteve me fjalėkalim

    desha te di a mund tu vihet password Folderave (Cartella) pra me pak fjale.. kur te klikosh ne Folderi per te pare filet qe ka brenda te te kerkoje passwordin
    A mund te behet dhe si mund te behet ???

  6. #6
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    15-06-2002
    Vendndodhja
    PACA, France
    Mosha
    41
    Postime
    35
    Po, mund te behet...ka disa menyra, ose ta arkivosh me winzip ose winrar dhe ti vesh password...ose click me te djathten e mouse-it, properties, (ne windows xp e gjen tek sharing and security) dhe aktivo "make this folder private"..te kerkon password...ok that`s all. Tek windows 98 eshte prape ne properties...po me duket diku ku shkruan advanced, dhe shiko ndonje opcion per sigurine...

  7. #7

    Kam harruar fjalėkalimin e Windows 2000/XP

    Moderatori: Pėrveē pėrgjigjeve mė poshtė, mund tė lexoni edhe udhėzimin Thyerja e Fjalėkalimit Administrativ nė Windows XP (2000/NT) nė gjuhėn shqipe, tė ilustruar me figura.


    -------------------------------------

    Pershendetje.
    Pasi bleva kompjuterin (ka 6 muaj) e konfigurova internetin vete dhe mbaj mend qe si kam vene pass.Kur e hapja gjithmon me hapej vete pa vene password.
    Sot nuk e di se c'bere ne nji program,dhe me kerkoj ta ristartoja.Kur po mbyllej me tha qe "ndryshimet po rregjistrohen".
    Kur e hapa prap me kerkoi password per tu hapur kompjuteri.
    Nuk e di se c'fare te bej.Nuk di as pass ke ti ve.
    Si mund ta sjell kompjuterin ne gjendjen qe ishte?Tani me hapet por shume pak gjera me konfigurohen.

    Pres ndihmen tuaj.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga edspace : 02-05-2007 mė 22:34
    :^zilet

  8. #8
    i/e regjistruar Maska e Siliconized
    Anėtarėsuar
    21-02-2003
    Vendndodhja
    Greece
    Mosha
    47
    Postime
    21
    Hi .. Nuk dhe dhe shume sqarime per sa i perket ..problemin tent .. Nuk the se ca windows ke dhe ca programi deshe te beje setup..Ne qofte se ke windows xp ose 2000 kerkon Password apo thote qe windowsit nuk arrine te ngarkoje profilin tuaj ? Apo te futen ne safe mode windowsit ?? ... Ne qofte se te ndoth kjo ka shume mundesi te kesh bere install ndonje program qe nuk eshte per win xp ose 2000.. dhe me duket se shkon per format... Ne qofte se ke windows 98, Me .. Duhet te japesh me shume hollesira per sa i perket programit qe bete Instal...Kaq nga mua ....

  9. #9
    Kam win XP.
    Por un se kuptoj pse duhet te me kerkoj pass kur si kam vene kurr PC pass.
    :^zilet

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e Siliconized
    Anėtarėsuar
    21-02-2003
    Vendndodhja
    Greece
    Mosha
    47
    Postime
    21
    Thjesht nuk mundet te ngarkoje profilin qe ksihit ne windows..
    Programi qe installuat ju demtoj windowsit ... Ju duhet te hithni windowsit prape vajze e mbare...

  11. #11
    Titulli Personal Maska e Sentinus
    Anėtarėsuar
    05-12-2002
    Vendndodhja
    c:\sytem volume information
    Postime
    129
    Start - Settings -- Control Panel --User Accounts

    Zgjidhni accountin tuaj dhe bejeni REMOVE PASSWORD

  12. #12
    i/e larguar
    Anėtarėsuar
    15-02-2003
    Vendndodhja
    UK
    Postime
    514
    "Start - Settings -- Control Panel --User Accounts

    Zgjidhni accountin tuaj dhe bejeni REMOVE PASSWORD"-

    Po kjo eshte e vetmja menyre pa qeder, edhe here tjeter mos kliko gje pa pare se cfare shkruan ...

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e Siliconized
    Anėtarėsuar
    21-02-2003
    Vendndodhja
    Greece
    Mosha
    47
    Postime
    21
    Nuk besoj se eshte as nje nga te me sipershkruajturat .. edeh sikur te ishte per deri sa nuk mban ment se ca paswordi vuri nuk ka se si ta heqi..
    Mendoj dhe jam i sgurte qe nuk ngarkohet profili i saje dhe sa here qe hyn ne windows ngarkohet me nje profil te ri ...E them nga pervoja kete ....

  14. #14
    Un si kam ven kurre pass kompjuterit.Nuk e di pse ma kerkoi dhe ca passi ti vija.
    Megjithate e rregullova.E vura kompjuterin ne 1 date qe ka qene ne gjendje normale dhe tani eshte OK.Nuk e di a bera mire apo keq.
    :^zilet

  15. #15
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,806
    mund te perdoresh nje program qe i ben skedared te hapen vetem me paswordin qe i ve ti,mund te besh keshtu 1 skedar
    ose te gjitha skedaret te mbrojtur me pasword nuk ja mbaj mend emrin po ne qofte se do te perdoresh program falas per kete pune mund ta gjej
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e Leonard
    Anėtarėsuar
    09-08-2002
    Vendndodhja
    Canada
    Postime
    20
    Mvaret se ēfare windows version ke ti. E vetmja Windows version qe pranon security eshte NT professional. Ndoshta ka 3d party software qe te ndihmon ne ate gje, por une nuk di software te tille. Menyra me e mire: Windows 2000 pro(or nt4 pro.) and up. You also need NTFS partitions that support security.
    I do not believe in sigs...oh...wait...

  17. #17
    Moderator Maska e benseven11
    Anėtarėsuar
    10-09-2002
    Vendndodhja
    new jersey-usa
    Postime
    13,806
    tre programe qe mund ta bejne ate cfare kerkon 1.KPK File version 7
    http://www.geocities.com/john52612000/
    2.mp crypt tek kjo faqe
    http://www.lossepladsen.dk/all4you/T...ld/mpcrypt.php
    3.programi paranoid tek kjo faqe
    http://freebsd.ntu.edu.tw/nonags/nng.../security.html te treja keto programe jane falas
    eshte dhe nje program tjeter shume i mire nuk e di sa kushton quhet folder magic
    ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

  18. #18
    [L]{I}[N]{U}[X] Maska e Ardi_Pg_ID
    Anėtarėsuar
    28-01-2003
    Vendndodhja
    New York City Haven on Earth
    Mosha
    43
    Postime
    2,679
    ncncncnccnc !
    04.12.2002----->31/07/2003
    benseven11 nuk paske shume pune te tjera lal te admiroj pa mase po ju pergjigje temave para 8 muajsh shume mire lal paske pasjon te inkurajoj te vazhdosh keshtu
    Forgiving Islamic Terrorists is Gods Duty, Our Duty Is To arrange the Meeting
    N. H. Schwarzkopf

  19. #19
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    27-09-2003
    Vendndodhja
    Shqiperi
    Mosha
    44
    Postime
    31

    Question Ku mund te gjej nje password per laptop.?

    Pershendetje te gjitheve !
    Ore kam nje laptop Toshiba-Satellite210CT dhe pasi e ndez me kerkon PASSWORD qe sigurisht une se di.Si te veproj per ta shmangur kete pyetje te "veshtire" ose cfare duhet te bej per ta startuar ate.

    FALEMINDERIT !!!
    Ne s'diti njeriu vec buke dhe gjume ,
    Ēe mundet te kete nga kafsha me shume ?

  20. #20
    Programues Softueresh Maska e edspace
    Anėtarėsuar
    04-04-2002
    Vendndodhja
    Filadelfia, SHBA
    Mosha
    40
    Postime
    2,573
    Kurioz,

    Si fillim harrove te thuash qe ti e ke harruar fjalekalimin. Pra ky eshte kompjuteri tend i vjeter qe se ke perdorur per disa vjet dhe tani nuk mban mend fjalekalimin. Pike.

    Tani mund te te ndihmojme.

    Cfare fjalekalimi eshte?
    Ne kompjuter mund te kete fjalekalim windowsi ose fjalekalimi i bios, sistemit para windowsit. Fjalekalimi i biosit zakonisht eshte ne nje ekran te zi.

    Nqs fjalekalimi eshte ne windows, sidomos win NT, 2000, XP eshte shume e veshtire per te mos thene e pamundur per ta gjetur fjalekalimin.

    Je i interesuar ne skedaret brenda kompjuterit?
    Nqs ty nuk te intereson informacioni qe ka kompjuteri brenda, ti mund ta fshish fare dhe ta fillosh nga fillim duke instaluar nje windows te ri.


    Kete gje mund ta besh duke futur nje CD te windowsit ne kompjuter dhe pastaj ta rifillosh (restart) komjuterin. Nqs CD punon, do filloje instalimi i windowsit dhe do te pyese qe ta formatosh apo jo hard diskun. Nqs e formaton, do fshihet windowsi i vjeter bashke me fjalekalimin dhe do instalohet windowsi i ri me fjalekalimin qe zgjedh ti.
    Edi

Faqja 0 prej 43 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •