Close

Rezultati i Sondazhit: Feja...

Votues
125. Nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
  • Agnostik

    14 11.20%
  • Ateist

    17 13.60%
  • Katolike

    12 9.60%
  • Protestant

    4 3.20%
  • Orthodokse

    12 9.60%
  • Tjeter

    6 4.80%
  • Nuk do deklarohem

    27 21.60%
  • Islame

    33 26.40%
Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 100
  1. #41
    yep Maska e Izadora
    Anėtarėsuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar mė parė nga Geri Tr Lexo Postimin
    Stern nuk eshte pune identifikimi dhe eshte me shume se statistike sidomos per fene.Saliu e din qe nese % e jomuslimaneve eshte rritur mund te ndryshoje imazhin e nje vendi islamik qe aktualisht e mbartim ne qe nga regjistrimi i Zogut kur ishim 70% me 30%
    Problemi qendron se njerzit duke e mbartur feten qe nga ajo kohe, deklarohen automatish fetar, pavarsisht se nuk e kan pa ndonjeher deren e kishes apo xhamis .

    Jemi njerez te cuditcme , ku i pyet cfare feje je , japin nje pergjigje nje fe sipas kanunit dhe kur i pyt a e praktikon , tundin koken te menduar se c'fare kuptimi ka.
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  2. #42
    Citim Postuar mė parė nga Izadora Lexo Postimin
    Problemi qendron se njerzit duke e mbartur feten qe nga ajo kohe, deklarohen automatish fetar, pavarsisht se nuk e kan pa ndonjeher deren e kishes apo xhamis .

    Jemi njerez te cuditcme , ku i pyet cfare feje je , japin nje pergjigje nje fe sipas kanunit dhe kur i pyt a e praktikon , tundin koken te menduar se c'fare kuptimi ka.
    Sa me pelqen kur ka njerez qe i dine ca gjera

  3. #43
    verdall
    Anėtarėsuar
    05-09-2010
    Vendndodhja
    new york
    Postime
    30
    ortodoks shqiptar

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e safinator
    Anėtarėsuar
    29-06-2011
    Postime
    711
    Citim Postuar mė parė nga Geri Tr Lexo Postimin
    Stern nuk eshte pune identifikimi dhe eshte me shume se statistike sidomos per fene.Saliu e din qe nese % e jomuslimaneve eshte rritur mund te ndryshoje imazhin e nje vendi islamik qe aktualisht e mbartim ne qe nga regjistrimi i Zogut kur ishim 70% me 30%
    E the mire.
    Dhe po te jete ne keto shifra ēensusi i vertete atehere do te jete nje gje shume pozitive per Shqiperine.

  5. #45
    i/e regjistruar Maska e safinator
    Anėtarėsuar
    29-06-2011
    Postime
    711
    Dhe sot filloi ēensusi.
    Formularin e plotesova qe sot.

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e safinator
    Anėtarėsuar
    29-06-2011
    Postime
    711
    A e ka plotesuar njeri tjeter ēensusin sot?

  7. #47
    Citim Postuar mė parė nga safinator Lexo Postimin
    A e ka plotesuar njeri tjeter ēensusin sot?
    Po qe per disa familje po i plotesojne vete ato "punetoret" qe merren me kete pune??? Per mua kjo eshte gjeja me ilegale e mundshme... si mundet tjetri, edhe pse te njeh, te plotesoje censusin per ty? Kam mbetur e habitur nga nje gje e tille!!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  8. #48
    Lab 100% Maska e Station
    Anėtarėsuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    6,624
    Tek unė erdhėn sot.
    Tek pyetja pėr fenė familja ime rrefuzoi tė pėrgjigjej.

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e safinator
    Anėtarėsuar
    29-06-2011
    Postime
    711
    Citim Postuar mė parė nga Station Lexo Postimin
    Tek unė erdhėn sot.
    Tek pyetja pėr fenė familja ime rrefuzoi tė pėrgjigjej.
    Per ēfare arsye?

  10. #50
    Lab 100% Maska e Station
    Anėtarėsuar
    26-02-2010
    Vendndodhja
    Shqipėri
    Postime
    6,624
    Citim Postuar mė parė nga safinator Lexo Postimin
    Per ēfare arsye?
    Pėr arsyen e thjeshtė, nuk dua ti pėrgjigjem asaj pyetje.

  11. #51
    _____
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Postime
    3,623
    Station veri viz, ose thuaj s'dua te pergjigjem apo ku ta di une. Qe mos te vendos cfare do feje ti vij ndermend dikujt qe do merret me letren.

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    une votoj per sali birishen ska fe tjeter per mu e shokun brar
    kot te lodhet aleanca kuqezi
    JO SEKS PARA MARTESE

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    31-12-2010
    Postime
    378
    Pa filluar censusi kam qene kategorikisht kunder pikave ku vetedeklarohet kombi dhe feja si provokacion i rende ndaj unitetit tone kombetar, e realizuar kryesisht nga politika e presioni shovinist fqinj. Tani qe u realizua ky pisllek do te shprehem me kombesi shqiptare dhe per fe "nuk do te deklarohem". Ne te kundert rrefuzimi i shprehjes se kombesise do te ndihmonte indirekt ngritjen e perqindjes se minoriteteve.
    Por gjithsesi rreziku i falsifikimit te perkatesise etnike eshte i madh si pasoje e "pageses se turpit" nder renegatet e mjere.

  14. #54
    Skandinavien Maska e TetovaMas
    Anėtarėsuar
    20-03-2008
    Vendndodhja
    Te vendi i xhenetit
    Postime
    2,664
    Citim Postuar mė parė nga monikal Lexo Postimin
    Pa filluar censusi kam qene kategorikisht kunder pikave ku vetedeklarohet kombi dhe feja si provokacion i rende ndaj unitetit tone kombetar, e realizuar kryesisht nga politika e presioni shovinist fqinj. Tani qe u realizua ky pisllek do te shprehem me kombesi shqiptare dhe per fe "nuk do te deklarohem". Ne te kundert rrefuzimi i shprehjes se kombesise do te ndihmonte indirekt ngritjen e perqindjes se minoriteteve.
    Por gjithsesi rreziku i falsifikimit te perkatesise etnike eshte i madh si pasoje e "pageses se turpit" nder renegatet e mjere.
    Regjistrimi i popullsise shqipetare ne muhalla lagje

    C'fare manipulimesh me shqipetaret e shkrete : Shqipetare muslimane , shqipetare katolik , shqipetare egjipas , shqipetare ortodoks , shqipetare ashkali , shqipetare bekteshiane , shqipetare budalle , shqipetare te humbur,shqipetare maxhup ,shqipetare turbesh,shqipetare arabe , shqipetare shkije , shqipetare kazakistane , shqipetare turke , shqipetare boshnjak etj.etj.

    Kush jane ata te cilet rregullojne regjistrimin ?????pakicat etnike apo populli shqipetare .Bojkot total ,dhe mbaroi puna .

    Simbas ketije ligji shqipetaret po regjistrohen per te ja be qefin pakicave etnike Sali Berishes, atije psykopati ne Shqiperi.



    Shqipetaret ne pergjithesi duhet te regjistrohen si ilir. Nuk ka logjike ne ballkane te regjistrojme shqipetare , kosovare , shqipetare te Maqedonise , apo shqipetare te Malit te Zi etj.etj.

    Te gjithe duhet te regjistrohemi si ilire . Shqiperia ,Kosove, dhe shqipetaret ne Maqedoni ,duhet te formojne shtetin natyral te bashkuare ne nje shtete ILIRIA.

    Mos u merreni me pune te kota se e keni be popullin te shashstrisur se c'fare shqipetari na qenka .
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga TetovaMas : 02-10-2011 mė 20:09

  15. #55
    -
    Anėtarėsuar
    21-01-2009
    Vendndodhja
    -
    Postime
    2,081
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Po qe per disa familje po i plotesojne vete ato "punetoret" qe merren me kete pune??? Per mua kjo eshte gjeja me ilegale e mundshme... si mundet tjetri, edhe pse te njeh, te plotesoje censusin per ty? Kam mbetur e habitur nga nje gje e tille!!
    Tek unė morėn "shėnime". Seriozisht, i shėnonin tė dhėnat nė fletore.
    -

  16. #56
    Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
    Anėtarėsuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Nė Tironėn e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Kush na tregon nga eksperienca rregjistruese e popllit ???
    Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

  17. #57
    Citim Postuar mė parė nga Kavir Lexo Postimin
    Tek unė morėn "shėnime". Seriozisht, i shėnonin tė dhėnat nė fletore.
    E di, keshtu funksionon, qe vijne ne formularet me vete qe te plotesohen. Dje, po flisja me kusheririn tim qe po ben kete pune edhe me thote qe kemi rene ne hall me disa familje qe thone: hajt se e di ti ca feje jam, plotesoje vete; ose kur nuk gjejne njeri ne shpi ka disa qe pertojne te shkojne per here te dyte edhe i plotesojne me termend vete Mua kjo me habiti, sepse mendoj qe nuk eshte aspak e ligjshme... por shpresoj te mos ndodh nje gje e tille se atehere nje statistike e tille do kete pak vlere!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  18. #58
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anėtarėsuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Une pervete u regjistrova.Sa per fe i thashe agnostik
    Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e Fishtani1
    Anėtarėsuar
    09-12-2009
    Postime
    1,334
    Citim Postuar mė parė nga Geri Tr Lexo Postimin
    Une pervete u regjistrova.Sa per fe i thashe agnostik
    Dje ishte anketuesja per regjistrim, me pyeti per religjionin dhe i thash qe jam agnostik dhe nuk e kuptoj se cfare eshte kjo, pastaj e shenoi vetem "besimtar" ne formular.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Fishtani1 : 03-10-2011 mė 17:53

  20. #60
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    16-11-2005
    Postime
    8,691
    me ne fund erdhen edhe tek une,
    kombesia shqiptare,
    feja tjeter.

Faqja 3 prej 5 FillimFillim 12345 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •