Close
Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 141
 1. #1
  Harambash Killer Maska e Gameness
  Antarsuar
  13-03-2006
  Vendndodhja
  Aty-ktu... por, parasegjithash n "kulln e fildisht".
  Postime
  623

  OMONIA: Vlleht t regjistrohen si grek

  OMONIA: Vlleht t regjistrohen si grek

  Qendra.info

  Tiran, 29 gusht - Ashtu sikurse ishte thn edhe m par n lidhje me ndrhyrjen e Greqis pr regjistrimin e popullsis mbi baza etnike dhe fetare, sot kjo u faktua me nj deklarat tjetr, at t OMONIA-s.

  Kjo organizat minoritare greke ka krkuar sot nga vlleht n Kor q t regjistrohen si helen.

  Vlleht helen nuk duhet t'i tremben presionit pr t mos u regjistruar", than prfaqsuesit e Omonia-s, duke shtuar se pjesmarrja n regjistrim sht nj shans pr t mos humbur identitetin.

  N procesin e regjistrimit jan prfshir edhe prfaqsues t komunitetit grek n vendin ton, e krkuar me ngulm nga OMONIA dhe pjestar t tjer t ktij komuniteti.
  Gueghes and Toskes are an iron race, as hard as the rocks they inhabit.

 2. #2
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Antarsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,837
  Ikonomu bashk me Janullatosin duhen varur
  T gjitha gjrat q ne shohim apo duken, jan vetm nj ndrr brenda nj ndrre

 3. #3
  Perjashtuar
  Antarsuar
  12-05-2009
  Vendndodhja
  Iliri
  Postime
  2,914
  Greket po bejn punen e tyre..flej ,flej!
  Fli qeveri,fli popull,edhe une jom lodh tu nejt quet,apo edhe jom duke andrruar se jom zgjuar.

 4. #4
  Mjedisor Maska e Edvin83
  Antarsuar
  20-03-2006
  Vendndodhja
  Tallinn
  Postime
  4,670
  Vllehet duhet te regjistrohen si vllehe! Cfare idiotesh keta te Omonias! E gjoja per mbrojtjen e minoriteteve! Me mire te themi--per zhdukjen e minoriteteve.

 5. #5
  Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
  Antarsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  as vet se di.... :)
  Postime
  808
  Citim Postuar m par nga Gameness Lexo Postimin
  OMONIA: Vlleht t regjistrohen si grek

  Qendra.info

  Tiran, 29 gusht - Ashtu sikurse ishte thn edhe m par n lidhje me ndrhyrjen e Greqis pr regjistrimin e popullsis mbi baza etnike dhe fetare, sot kjo u faktua me nj deklarat tjetr, at t OMONIA-s.

  Kjo organizat minoritare greke ka krkuar sot nga vlleht n Kor q t regjistrohen si helen.

  “Vlleht helen nuk duhet t'i tremben presionit pr t mos u regjistruar", than prfaqsuesit e Omonia-s, duke shtuar se “pjesmarrja n regjistrim sht nj shans pr t mos humbur identitetin”.

  N procesin e regjistrimit jan prfshir edhe prfaqsues t komunitetit grek n vendin ton, e krkuar me ngulm nga OMONIA dhe pjestar t tjer t ktij komuniteti.
  Ku ka m kan br me u shkri duke qesh, "pr t mos humbur identitetin" hajde bhuni grek..... LMAO.....LMAO.....LMAO.......
  Shqiptari q derdh gjak shqiptari nuk meriton t quhet shqiptar

 6. #6
  Perjashtuar
  Antarsuar
  07-09-2010
  Vendndodhja
  www.arberiaonline.com
  Postime
  1,187
  Keto gjera vetem ne Shqiperi ndodhin dhe askund tjeter .
  Del haptas nje parti m.uti ne mes te Tiranes perte zhdukur shqiptaret pa u trembur fare nga askush gje qe nuk ndodh ne shtetet tjera , si pershembull ne ish -yug ku numri i tyre (Vlleheve) eshte 15 her me i madh se ne Shqiperi , ose hiq mos e qoni me larg se ne Maqedoni shifni a guxojne te hapin gojen e jo per te shkruar siq jane Vlleh e aq me pak "Grek" me nje shtet artificijal ku numri i i Sllaveve nuk shkon mbi 1 milion dhe jan aq me te organizuar e aq larg nga politikanet "tane" te shitur ku ky Jevgu i Omonias do te kishte mbaruar qe moti ne Burg .
  Ptuhhhhhhhhhhhh !
  Ndryshuar pr her t fundit nga Genti.. : 29-08-2011 m 11:27

 7. #7
  _____
  Antarsuar
  29-04-2002
  Postime
  3,623
  Bahh c'jane shtuar 'intelektuale' kohet e fundit qe japin mend. C'eshte Omonia njehere?! Organizate!? Po mire hajde te hapim ne forumistat organizaten tonen dhe te japim mend. Ne forum kam lexuar njerez shume me te afte sesa 'intelektualet' e ketyre organizatave pa lidhje.

  .
  Ndryshuar pr her t fundit nga s0ni : 29-08-2011 m 12:26

 8. #8
  Harambash Killer Maska e Gameness
  Antarsuar
  13-03-2006
  Vendndodhja
  Aty-ktu... por, parasegjithash n "kulln e fildisht".
  Postime
  623
  Citim Postuar m par nga yllbardh Lexo Postimin
  Ku ka m kan br me u shkri duke qesh, "pr t mos humbur identitetin" hajde bhuni grek..... LMAO.....LMAO.....LMAO.......
  t'kerkoj falje Yllbardh,

  vendin e paska pas ne rubriken e humorit :-)
  Gueghes and Toskes are an iron race, as hard as the rocks they inhabit.

 9. #9
  i/e regjistruar Maska e landi45
  Antarsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,711
  kur qeverite tona jane ku,,r,,va,,,

  ua fut kush i qohet,,,

  dhe ne si popull u beme k,,,u,,,rva greqis,,,

  kur populli fle pse jo

 10. #10
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,425
  mos u trembeni shifrave.
  ne amerike 40% jane latino dhe perseri amerikani ngelet amerikan

 11. #11
  i/e regjistruar Maska e agas
  Antarsuar
  22-05-2009
  Postime
  258
  Hehe po amerika ka burra me tope dhe jo qeveritare si pune e ketyre taneve pa k..e.
  Jetoni pr Shqipri dhe vdisni pr t.

  N.Frashri

 12. #12
  Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
  Antarsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  as vet se di.... :)
  Postime
  808
  Citim Postuar m par nga Gameness Lexo Postimin
  t'kerkoj falje Yllbardh,

  vendin e paska pas ne rubriken e humorit :-)
  S'ka problem harambash gabim i mirpritur.
  Por nj gj m interesoi, kta t ksaj impotence a qysh po i thon a kan mendu hiq se sot nuk pranohet nj identitet i ri nacional aq leht si para dy shekujve apo kan mendu se e han vlleht dhe pranojn greqizmin ather mir por nse jo ather s'ka kurrgj(se nuk sht leht q shumica t'na marrin vesh...- kompliment i Gamenessit). Ve mos te han kt tunxh disa shqiptar me karakter t dobt se ata vlleht i kan thirr ksaj here e jo shqiptart
  Ndryshuar pr her t fundit nga yllbardh : 29-08-2011 m 16:08
  Shqiptari q derdh gjak shqiptari nuk meriton t quhet shqiptar

 13. #13
  Omonia cpune ka me cobenjte e korces
  Cobenjte do shkruhen cobenj nuk besoj se do rregjistrohen si helen ...
  kush nuk di ce cfare eshte omonia le te mesoj edhe pastaj te shrkuaj neper tema te tilla ..
  thone se une kam gallate po me sa pos shikoj paska plot per estrade ketu...
  Kthe respektin me respekt... perballo me gjakftohtesi provokimet... dhe dhuroji hipokrizise indiferencen tende ...

 14. #14
  Harambash Killer Maska e Gameness
  Antarsuar
  13-03-2006
  Vendndodhja
  Aty-ktu... por, parasegjithash n "kulln e fildisht".
  Postime
  623
  Citim Postuar m par nga yllbardh Lexo Postimin
  S'ka problem harambash gabim i mirpritur.
  Por nj gj m interesoi, kta t ksaj impotence a qysh po i thon a kan mendu hiq se sot nuk pranohet nj identitet i ri nacional aq leht si para dy shekujve apo kan mendu se e han vlleht dhe pranojn greqizmin ather mir por nse jo ather s'ka kurrgj. Ve mos te han kt tunxh disa shqiptar me karakter t dobt se ata vlleht i kan thirr ksaj here e jo shqiptart
  Po, edhe interesimi i im eshte i madh por veshtir ti kuptosh keta, dhe veshtiresohet me teper situata kur keto propozime - per vlleh a per shqiptar - i bejne ne token ton.
  Gueghes and Toskes are an iron race, as hard as the rocks they inhabit.

 15. #15
  Alter ego Moderatus Maska e yllbardh
  Antarsuar
  18-08-2007
  Vendndodhja
  as vet se di.... :)
  Postime
  808
  ka sht Onania a??? lol
  Kta jan ata q u dnuan pr aktin m t lart t tradhtis kundr shtetit Shqiptar, por si thon atje nga ne, se i dobti gjithnj i parashtrohet vullnetit t t fortit(lexo: n kt rast grekut) dhe u'a ndryshoj dnimet atyre por rrota historike sillet dhe edhe i forti bhet i dobt sikurse sot.
  Ndryshuar pr her t fundit nga yllbardh : 29-08-2011 m 16:27
  Shqiptari q derdh gjak shqiptari nuk meriton t quhet shqiptar

 16. #16
  i/e regjistruar Maska e mia@
  Antarsuar
  11-01-2008
  Vendndodhja
  Twilight Zone...
  Postime
  10,676
  Po mire nuk duhet te paraqesin dokumenta ata para se te regjistrohen si te tille? Apo po e shkruan grek edhe po s'qe do numerohen si Grek? Nuk e kuptoj kete punen e statisitkave. Nuk do behen fare verifikime?
  Ndryshuar pr her t fundit nga mia@ : 29-08-2011 m 18:05
  Feelings change - memories don't.

 17. #17
  New York Maska e mario_kingu
  Antarsuar
  09-12-2004
  Vendndodhja
  New York
  Postime
  2,225
  mia njeriu mendon per penson qe marrin 400-500 ne muaj ti thu sigurojn jeten njerzia
  se prap ne shqiperi jeton aman

  pastaj keta e vrasin shum mendjen se cben njeriu ne shqiperi cdo familje shikon jeten e tyre edhe te miren e tyre

  prandaj kush te doj le te behet edhe ufo te na ikin disa egersira nga vendi
  pastaj kjo partia omonia mir ben kur gjen shtet budall pse jo ata punen qe paguhen bejn


  fajn se kan ata por qeveria qe e ka len popullin ne mes te rruges pa buk
  Partizoni

 18. #18
  i/e regjistruar
  Antarsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,425
  jo vetem vllehet por edhe jevgjit bashke me harixhinjte mund te regjistrohen si greke.
  ata qe bejne regjistrimin do paguhen mire nga pala greke.

 19. #19
  Citim Postuar m par nga yllbardh Lexo Postimin
  Ku ka m kan br me u shkri duke qesh, "pr t mos humbur identitetin" hajde bhuni grek..... LMAO.....LMAO.....LMAO.......
  edhe une kam qesh  njesoj edhe ata
  We never really grow up, we only learn how to act in public.

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e Djal Dimali
  Antarsuar
  28-04-2011
  Vendndodhja
  Belgjik
  Postime
  251
  Per ate punen e regjistrimit un mendoj qe populli nuk kishte se ca te thoshte qeveria e kishte vendosur dhe kaq.

  Sa per verifikime qe tha nje anetar i forumit me lart. Un mendoj qe do bej verifikime ai qe i interson e verteta.

  Ka interes greku qe te mos ket grek ne Shqiperi?
  Ca interesi ka greku nga ky regjistrim?

  Njo raste plot qe tjetri shqiptar dem baba dem dhe do regjistrohet si grek.

  Shiko ca ka ber njeri i ka nderuar emrin prinderve nga emra shqiptar i ka dhen emra grek. Njeri nga prinderit e tij nuk jeton me .....
  Ca i thoni ksaj ju.

  vet emer grek nusja poashtu dhe kalamajt prinderit me emer grekt (ja ndryshoi kohet e fundit) vellezerit e motrat i ka me emer shqiptar dhe emra myslyman
  Velezerit dhe motrat e prinderve gjithashtu.

  Nuk do behen verifikime. (mendimi im)
  Greku po i kerkon me qirinj njerez te till.
  Emocioni i ben castet e jetes te paharueshme ndersa arsyeja dhe vetdija i bejn ato te rendesishme

Faqja 0 prej 8 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund t hapni tema t reja.
 • Ju nuk mund t postoni n tema.
 • Ju nuk mund t bashkngjitni skedar.
 • Ju nuk mund t ndryshoni postimet tuaja.
 •