Close
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 5 prej 5
 1. #1
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime

  Oshmare Korēe

  Tirana e Re
  Global user
  (6/20/00 9:58:56 pm)
  --------------------------------------------------------------------------------

  Pėr 4-5 persona duhen:
  Miell misri 3 filxhanė ēaji, qumėsht 4-5 filxhanė caji, djathė 2 filxhanė kafeje, gjalpė 2-3 lugė gjelle, kripė.

  Nė njė enė me gjalpė, djathi skuqet pak, hidhet qumėsht dhe pasi merr valė i hidhet miell misri, pėrzihet me shpejtėsi qė tė mos krijohen kokėrriza dhe piqet derisa tė shkėputet nga anėt e enės dhe tė dalė yndyra.
  Vendoset nė pjatė lugė-lugė dhe shėrbehet e ngrohtė.

 2. #2
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime
  Megjithese nuk kisha degjuar ne Korce te quhej ndonje ushqim me kete emer po e provoj nje here kete sot ta shikoj me ke ushqim me ngjan.

 3. #3
  i ELBASAN-it Maska e mullaymeri
  Anėtarėsuar
  23-08-2002
  Vendndodhja
  BOLZANO/BOZEN - ITALI
  Mosha
  54
  Postime
  68
  Faleminderit
  0
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim

  Oshmar ne Opar !

  Ke te drejte Fiori qe nuk ke degjuar ne Korēe, pasi eshte ushqim qe gatuhet kryesisht ne malesite e Korēes. Une per vehte e kam provuar shume vite me pare kur kam shkuar ne stan tek gjyshi ne malin e Ostrovices. Gjyshja ime, ndese paste, ishte mjeshtre ne te gatuar.
  Por besoj se nji ndikim te madh ne shijen e gjelleve kane pasur ajri i paster, ujet e burimit dhe produktet e pastra blektorale.
  Oshmari gatuhet dhe ketu ne Itali. Ketu quhet me emrin POLENTA. Ne veēanti nga ne, ketu e perdorin dhe te perzier me tono, fasule dhe djathe "gorgonzola" natyrisht te shoqeruar me nji cope sallam dhe nji gote vere. Thone qe e gatuajne dhe me geshtenja por nuk kam provuar akoma. Ja dhe ena ku gatuhet polenta.
  Fotografitė e Bashkėngjitura Fotografitė e Bashkėngjitura  
  "Arbeit Macht Frei"

  *****************************
  WE DON'T NEED ANOTHER WAR !

 4. #4
  Administratore Maska e Fiori
  Anėtarėsuar
  27-03-2002
  Vendndodhja
  USA
  Postime
  3,012
  Faleminderit
  2
  115 falenderime nė 104 postime
  2002 wow... C'mu kujtua kjo sot

  Duhet ta gatuaj pas Pashkes. Ketu ne Amerike e perdorin shume Polenten, ose me mire te them Oshmaren

 5. #5
  i/e regjistruar Maska e pranvera bica
  Anėtarėsuar
  23-03-2009
  Vendndodhja
  Atje ku ka serenata.
  Postime
  5,884
  Faleminderit
  313
  181 falenderime nė 148 postime
  Fiori! Te pershendes qe frekuenton guzhinen korcare...oshmarja eshte vertet shume e shijeshme dhe gatuhet me djathe fshati qe te mos shkrije djathi gjate skuqjes...edhe tani zonat rurale e kane specialitet te preferuar!

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •