Close
Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 1 deri 20 prej 64
 1. #1
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Thorolld ON
  Postime
  231
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Si shkohet ne Angli

  Kame nje njeriun time qe do te niset per ne angli por rrugen qe me tregoj nuk ma mbush mendjen se do shkoj
  Di ndonjeri ketu se si eshte rruga me e mire dhe e lehte per te hyre ne angli personi nuk ka dokumenta anglese ose te ndonje shteti tjeter ka vetem pashaporte shqiptare
  Flisni ju lutem nga tja mbaj miku im

 2. #2
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime
  te veje nje here ne france, aty te pajiset me karte italiane, se ju labet ngjani si italiane, te mare trenin paris-londer.
  mund te ikin edhe nga portugalia me anije.

 3. #3
  Perjashtuar Maska e landi45
  Anėtarėsuar
  10-04-2008
  Postime
  1,776
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  nga holland me me karte italiane vje kollaj,,,

  ps belgjike france eshte veshtire

 4. #4
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Thorolld ON
  Postime
  231
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Cilat jane pasojat nqf personin e kapin me identite te fallcifikuar ne holland ose angli

 5. #5
  i/e larguar Maska e Gordon Freeman
  Anėtarėsuar
  03-05-2009
  Vendndodhja
  .
  Postime
  2,933
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime
  te keshilloj te mos besh imigracion ilegal

 6. #6
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  22-01-2011
  Postime
  2,454
  Faleminderit
  1
  29 falenderime nė 26 postime
  Citim Postuar mė parė nga Labiiiii Lexo Postimin
  Cilat jane pasojat nqf personin e kapin me identite te fallcifikuar ne holland ose angli
  3 vjet burg
  po te kesh para del edhe me 1 vit

 7. #7
  Proud 2 b Albanian Maska e Linda-uk
  Anėtarėsuar
  10-08-2009
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  298
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  nc nc nc edhe kto sugerime kshtu falas ktu ...
  U cant judge a book by its cover but you can tell its price

 8. #8
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Pse, ti i ke me pagese sygjerimet dhe keshillat ???
  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 9. #9
  Proud 2 b Albanian Maska e Linda-uk
  Anėtarėsuar
  10-08-2009
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  298
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  haha e paskam shkrujt gabim, sorry. haptas kam dash te them
  U cant judge a book by its cover but you can tell its price

 10. #10
  Proud 2 b Albanian Maska e Linda-uk
  Anėtarėsuar
  10-08-2009
  Vendndodhja
  Angli
  Postime
  298
  Faleminderit
  4
  Falenderuar 1 herė nė 1 postim
  jasht teme, thjesht me kapi syri thenien tende aty e per kuriozitet “Audentes fortuna iuvat” si perkthehet exactly ? Fortune favours the bold apo the brave ?
  U cant judge a book by its cover but you can tell its price

 11. #11
  Kalorės i Lirisė Maska e BlueBaron
  Anėtarėsuar
  29-04-2002
  Vendndodhja
  Nė Tironėn e Ondrrave
  Postime
  5,080
  Faleminderit
  0
  7 falenderime nė 7 postime
  Shkurt, sakte dhe bukur


  "Fati ndihmon guximtaret"


  Mund tė shkėpusėsh Ēunat nga TIRONA, por kurrė nuk mund tė shkėpusėsh TIRONĖN nga zemra e Ēunave !!!

 12. #12
  i/e regjistruar Maska e francis-ak47
  Anėtarėsuar
  19-01-2011
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  interresoju ne franc se te bin me dijeni te shoferave fugonasht ose maunesh ban nja 5mij euro noshta edhe ma lire , per ma lire gjej kart polake hypi trenit

 13. #13
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Thorolld ON
  Postime
  231
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Behet fjal qe personi mos te paguaj as nje koker leku jo me 5 mij euro bileten e trenit dhe ndonje karte fallco kaq e ka takatin miku im te kishte ai 5 mij euro nuk vente fare ne angli

 14. #14
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Pashaporte, Greke ose Italiane. Te niset per ne IRLAND (Dublin). Dublin-Liverpool. Keshtu po vijne plote dita dites me shumice. Pa lek as mos ta mari mundimin te vi se nuk futet dote. Shnet.
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 15. #15
  i/e regjistruar Maska e francis-ak47
  Anėtarėsuar
  19-01-2011
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Labiiiii Lexo Postimin
  Behet fjal qe personi mos te paguaj as nje koker leku jo me 5 mij euro bileten e trenit dhe ndonje karte fallco kaq e ka takatin miku im te kishte ai 5 mij euro nuk vente fare ne angli
  per pa lek ta po ja difton ti , veq nase e qon me email lol

 16. #16
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Thorolld ON
  Postime
  231
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Pyes_Lotin Lexo Postimin
  Pashaporte, Greke ose Italiane. Te niset per ne IRLAND (Dublin). Dublin-Liverpool. Keshtu po vijne plote dita dites me shumice. Pa lek as mos ta mari mundimin te vi se nuk futet dote. Shnet.
  Parat perse i duhen per ti treguar tek polici apo per te paguar dike?

 17. #17
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  30-05-2009
  Vendndodhja
  Thorolld ON
  Postime
  231
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga francis-ak47 Lexo Postimin
  per pa lek ta po ja difton ti , veq nase e qon me email lol
  Nuk ka nevoj te paguash dike per ne angli mjafton te dish shtegun dhe personi can vet miku im nga paraqitja ngjan si nordik me tren ai kalon kollaj fare ajo qe dua te di eshte se nese shteti anglez te kap me pashaport apo dokument fasco a te denon?

 18. #18
  PEDAGOG Maska e Pyes_Lotin
  Anėtarėsuar
  07-06-2002
  Vendndodhja
  Chelsea
  Postime
  1,691
  Faleminderit
  0
  5 falenderime nė 5 postime
  Nese kapesh me dokument fallco denohesh. Duhet pashaporte ekzistuese me nderrim fotografie. Kjo i duhet mikut tend qe te futet, dhe normalisht duhen lakmuar portet me te vogla, dhe ne rast festash po te besh kalimin ke me shume avantazh per tu mos kapur...
  Jam JETUS jo TREGUS!.

 19. #19
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,331
  Faleminderit
  2
  15 falenderime nė 15 postime
  gjej ndonje qe te ngjan dhe perdor passin e tyre

 20. #20
  i/e regjistruar Maska e francis-ak47
  Anėtarėsuar
  19-01-2011
  Postime
  74
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Citim Postuar mė parė nga Labiiiii Lexo Postimin
  Nuk ka nevoj te paguash dike per ne angli mjafton te dish shtegun dhe personi can vet miku im nga paraqitja ngjan si nordik me tren ai kalon kollaj fare ajo qe dua te di eshte se nese shteti anglez te kap me pashaport apo dokument fasco a te denon?
  ky shoku jot nase nuk ka ba naj here rrug europet ka me e pas pak te veshtir po me gjithate nuk asht gja si nuk bahet e kam ba vet kur kam ken 16 vjeq ..
  puna ashtt te leku edhe sa byth ka ky shoku jot , gjaja ma me mire asht me ba 1 pashaport norvegjese se nuk e flet kush at gjuh ne foto me dal me gjyslyk si tip studentit po me ba pasaport te mire te shkon te pakten 1mije euro + biletat
  ktu ne angli nuk te fut kush ne burg per emigracion po me e kap gjaja ma e tepert si kan me i ba asht me e majt ne detencion per 1 muj sa tja bajn letrat per me kthy
  kta si thojn 3 vjet burgj jan fjal kot , ky shoku jot ta krijon 1 histori neqoft se e kapin ti thojn se jam ne gjak 1 kushri i imi ka vra diken edhe dojn mem vra diqa njashtu si mas dalin krejt se ka ardh ktu me gjet pun edhe me jetu po asht tu ardh prej hadhit . ata ta po e pysin pse ne angli ti thojn jan hap vizat e shqiperis per europen edhe eshte me e leht te me gjejn ne europ
  kshilla jeme per shokun tan asht mas u merr me anglin se asht vend kot

Faqja 1 prej 4 123 ... FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •