Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 64
 1. #21
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  15-08-2011
  Postime
  147
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Mos beni emigrim ilegal se prishet imazhi i Shqiperise

 2. #22
  i/e larguar Maska e ahmed_tr
  Anėtarėsuar
  23-11-2003
  Vendndodhja
  TIR
  Mosha
  40
  Postime
  98
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  E di si osht pune, lidhu me ndonje angleze sa per dokumenta dhe pastaj shif e bon si i thone shqiptarce.

 3. #23
  Albi Maska e SMA
  Anėtarėsuar
  04-08-2006
  Vendndodhja
  Ne SHKUPIN e SHQIPTARIS
  Mosha
  36
  Postime
  23
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  Pershendetje
  Une kam marre vize britanike ne 2008. vize turistike 6 mujore. kam qendruar atje 5 muaj e 20 dite.
  tani dua te shkoj perseri ne UK, sa mendoni qe i kam mundesit e mira per ta fituar perseri, kete rradhe dua te shkoj me bashkshorten dhe djalin 8 muajsh.
  ALBANIA-I

 4. #24
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-12-2012
  Postime
  1
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime
  persh une raxhi nga shkodra dua te shkoj ne angli jam ne belgjik tani nuk nese ndonjeri din ndonje rruge si te shkoj skam asnje looj letrash vetem pashaport shqiptare flm

 5. #25
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime
  Perderi sa ti nuk ke qendruar mbi afatin e vizes them se vizen e merr pa problem ne ambasade. Interesohu ne ambasaden angleze ne Tirane.
  I LOVE GOD

  j&g

 6. #26
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

  Pershendetje juve . Jam nje i ri nga Kosova 24 vjeqar . Deshiroj qe ket vit ti vizitoj te afermit e mi ne Londer, dhe t'pushoj atje per disa muaj se paku 3 muaj dhe ti vizitoj disa qytete tjera . Pyetja ime eshte a kom gjasa qe te me pranohet viza . Une kam mjete te mjaftushme qe ti mbuloj shpenzimet e mia personale .
  Qka duhet te bej qe te jem sa me bindes qfar dokumentesh tjera perveq atyre bazike duhet ti sjell si plus qe te me ndihmojn per pranimin e vizes ,
  A duhet te aplikoj per viz turistike apo vizitore , cila ka ma shum perparsi qe t'me aprovohet .
  Sa Para Perafersisht duhet ti kem ne konto ( une kam por qe me dit a mjaftojn ) .
  Dhe e fundit qka me preferoni ju ndonje dokument ( p.sh kontrat pune ,) apo ndoj gje tjeter qe te pergadis , apo njihni dikend ne Prishtin qe merret me pergaditjen e dokumenteve dhe qe ka patur sukses ne ket pune .
  JU KISHA LUT NGA ZEMRA ATYRE QE KAN INFROMATA TE ME NDIHMOJN SA DO PAK DO T'ISHTE MJAFT E VLEFSHME PER MUA .


  JU Pershendes nga Zemra
  #ShqiperiEtnike <3

 7. #27
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

  Pershendetje juve . Jam nje i ri nga Kosova 24 vjeqar . Deshiroj qe ket vit ti vizitoj te afermit e mi ne Londer, dhe t'pushoj atje per disa muaj se paku 3 muaj dhe ti vizitoj disa qytete tjera . Pyetja ime eshte a kom gjasa qe te me pranohet viza . Une kam mjete te mjaftushme qe ti mbuloj shpenzimet e mia personale .
  Qka duhet te bej qe te jem sa me bindes qfar dokumentesh tjera perveq atyre bazike duhet ti sjell si plus qe te me ndihmojn per pranimin e vizes ,
  A duhet te aplikoj per viz turistike apo vizitore , cila ka ma shum perparsi qe t'me aprovohet .
  Sa Para Perafersisht duhet ti kem ne konto ( une kam por qe me dit a mjaftojn ) .
  Dhe e fundit qka me preferoni ju ndonje dokument ( p.sh kontrat pune ,) apo ndoj gje tjeter qe te pergadis , apo njihni dikend ne Prishtin qe merret me pergaditjen e dokumenteve dhe qe ka patur sukses ne ket pune .
  JU KISHA LUT NGA ZEMRA ATYRE QE KAN INFROMATA TE ME NDIHMOJN SA DO PAK DO T'ISHTE MJAFT E VLEFSHME PER MUA .


  JU Pershendes nga Zemra
  #ShqiperiEtnike <3

 8. #28
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  03-01-2013
  Postime
  3
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

  A nuk ka ndokush qe ka vizitu ndonjeher Anglin me Viz , apo ka ndonje te aferm ?

 9. #29
  i/e regjistruar Maska e alket merolli
  Anėtarėsuar
  06-12-2012
  Postime
  63
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

  I dashur Stevie ke bere pyetje te gabuar,dhe je po gjithashtu <<gabim>>per arsye se ti deshiron te shkosh ne Angli i rregullt me vize,dhe asnje nuk mund te pergjigjet.Ne qofte se ti do te kishe kerkuar informacion se si mund te shkosh atje klandestin(i pa rregullt)besoj se tani do te kishe marre te pakten nje pergjigjie hahaha.

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e alket merolli
  Anėtarėsuar
  06-12-2012
  Postime
  63
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

  Stevie provo njehere kete avukatin shqiptar ne Angli se mos te jep ndonje informacion. Altin Kaparata tel:07500770914.
  Edhe une kerkoj informacion,por eshte e veshtire dhe nuk e di pse.

 11. #31
  100%shqiptare Maska e loneeagle
  Anėtarėsuar
  25-04-2002
  Vendndodhja
  not where i want to be
  Mosha
  37
  Postime
  4,276
  Faleminderit
  123
  72 falenderime nė 64 postime

  Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

  Them se per info te tilla duhet te shkoni ne faqen e ambasades/konsullates angleze. good luck!
  I LOVE GOD

  j&g

 12. #32
  krenar qe jam malsor..... Maska e _MALSORI_
  Anėtarėsuar
  21-07-2005
  Vendndodhja
  diku neper bote
  Postime
  2,683
  Faleminderit
  12
  69 falenderime nė 55 postime

  Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

  Citim Postuar mė parė nga Stevie Lexo Postimin
  Pershendetje juve . Jam nje i ri nga Kosova 24 vjeqar . Deshiroj qe ket vit ti vizitoj te afermit e mi ne Londer, dhe t'pushoj atje per disa muaj se paku 3 muaj dhe ti vizitoj disa qytete tjera . Pyetja ime eshte a kom gjasa qe te me pranohet viza . Une kam mjete te mjaftushme qe ti mbuloj shpenzimet e mia personale .
  Qka duhet te bej qe te jem sa me bindes qfar dokumentesh tjera perveq atyre bazike duhet ti sjell si plus qe te me ndihmojn per pranimin e vizes ,
  A duhet te aplikoj per viz turistike apo vizitore , cila ka ma shum perparsi qe t'me aprovohet .
  Sa Para Perafersisht duhet ti kem ne konto ( une kam por qe me dit a mjaftojn ) .
  Dhe e fundit qka me preferoni ju ndonje dokument ( p.sh kontrat pune ,) apo ndoj gje tjeter qe te pergadis , apo njihni dikend ne Prishtin qe merret me pergaditjen e dokumenteve dhe qe ka patur sukses ne ket pune .
  JU KISHA LUT NGA ZEMRA ATYRE QE KAN INFROMATA TE ME NDIHMOJN SA DO PAK DO T'ISHTE MJAFT E VLEFSHME PER MUA .


  JU Pershendes nga Zemra
  #ShqiperiEtnike <3
  thuaj shkurt dhe shqip..dua te emigroj ne angli..ta dime te gjithe..ne kete moshe qe je je tamam per emigrim..ajo qe thua se kam te aferm atje me duket pak si genjeshter..nese ke te aferm pyeti ata se si mund te sigurosh nje vize per angli..ata do te te sqaronin me mire por duket se thjeshte e ke per efekt besueshmerie..

  nuk besoj se ka forumniste te informuar se si mund te marresh nje vize keshtu qe me mire eshte ngadale ngadale shko ne perfaqesine diplomatike te britanise ne prishtine dhe kerkoju cka duhet te besh per te siguruar vize..si gje e veshtire me duket por gjithsesi ti provoje nje here..informatat me te sakta i merr ne institucion e jo ne blogje interneti...
  a do male me debore,trima te forte dhe malsore,fort bujare dhe burrerore,shko ne kukes i ke me dore.

 13. #33
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  21-04-2007
  Vendndodhja
  KUDO DHE ASGJEKUND
  Postime
  850
  Faleminderit
  0
  3 falenderime nė 3 postime

  Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

  ki fonda sa te duash ti por n q se nuk ke nje bisnes tend apo te jesh i punesuar dhe te kesh njefare detyre dhe rroge te mire ,harroje vizen se do te ikin leket kot

 14. #34
  Perjashtuar
  Anėtarėsuar
  13-06-2010
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  467
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

  Nuk e mar vesh se perse te gjithe duan te ikin nga shqipria ! Ne jemi vendi i dyte pas gjermanise ne europe dhe i katerti ne bote per mirqenie ekonomike

 15. #35
  FaiLuReIsNoTaNoPtioN Maska e zeripopullit
  Anėtarėsuar
  03-02-2008
  Postime
  121
  Faleminderit
  0
  2 falenderime nė 2 postime

  Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

  Sic kan postuar edhe me lart eshte shume e veshtire qe te vish per vizite ne Angli

  C'fare do lloj mireqenie qe ti te kesh plako shancet qe ti te vish per vizit ose turizem jane te imta

  Fakti qe je i ri ne moshe (akoma me keq po te jesh beqar e pa femije) dhe mos kesh vertetime te forta (psh biznes etj) te ulin pike ne maksimum. Edhe sikur te kesh shpi ne emrin tend dhe pune me pozite nuk do te thote qe jane garanci. Fatkeqesisht shteti Shqiptar nuk i ka len vend vetes qe te krijoj siguri ne shtete te huaja dhe sidomos Britania e Madhe qe eshte akoma me e rrepte

  Nje pike refuzimi i shume perdorshem nga konsulata eshte:
  "Shqiperia eshte akoma nje nga vendet me te varfera ekonomike ne rajon. Kjo e fundit dyfishuar me moshen dhe rethanat ne besojme se qellimi juaj eshte qe te hyni ne Britani dhe mos ktheheni per arsyje ekonomike"

  Gjithesesi konsultohu me ambasaden Britanike por mos u mpreh per lajme te mira

  Fat te mbare

 16. #36
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2013
  Vendndodhja
  Trieste Itali
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: Si shkohet ne Angli

  Jam nje djal nga Kosova jetoi ne Itali skam pasport Italiane Nusja ime ka Dokumenta e te gjitha..Dua qe te shkoj te Jetoim ne Irland ka dikush ndonje Ide se si.mund te na Ndihmoj te Kaloi atje si shkohet ose cfar duhet te bejm me tej per te kerkuar strehim-vendbanim nqf.se di dikush.me ndihmoni Ju lutem Faleminderit

 17. #37
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2013
  Vendndodhja
  Trieste Itali
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

  Une e tjeter hall dhe thjesht do kerkoja nga.ju qe dini.nje ndihm jam nje 25 vjeqar nga Kosova jetoi ne Itali pasaport Italiane skam ndersa nusja.ime ka dokumenta te perjetshme Italiane po qe nga atmosfera qe esht krijuar ketu kriza duam qe te ikim diku ne Angli ose Irland po qe skemi njeri tonin atje.ne qoft se di dikush per tna ndihmuar se a kemi.mudesi per te ikur atje si mund te shkojm dhe cfar duhet te bejm nese do Zoti tna mundesoi shkuarjen atje.Ju kisha lutur me jepni.ndonje.ndijm dhe ndonje keshill. Faleminderit nga ata qe dijn dhe qe kan pervoj.

 18. #38
  i/e regjistruar Maska e xhori
  Anėtarėsuar
  25-12-2006
  Vendndodhja
  MARCHE
  Postime
  1,528
  Faleminderit
  6
  35 falenderime nė 28 postime

  Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

  Citim Postuar mė parė nga antiwirusi Lexo Postimin
  Une e tjeter hall dhe thjesht do kerkoja nga.ju qe dini.nje ndihm jam nje 25 vjeqar nga Kosova jetoi ne Itali pasaport Italiane skam ndersa nusja.ime ka dokumenta te perjetshme Italiane po qe nga atmosfera qe esht krijuar ketu kriza duam qe te ikim diku ne Angli ose Irland po qe skemi njeri tonin atje.ne qoft se di dikush per tna ndihmuar se a kemi.mudesi per te ikur atje si mund te shkojm dhe cfar duhet te bejm nese do Zoti tna mundesoi shkuarjen atje.Ju kisha lutur me jepni.ndonje.ndijm dhe ndonje keshill. Faleminderit nga ata qe dijn dhe qe kan pervoj.
  merr vizen per angli pastaj interesohu per te tjerat, dhe nuk besoj qe te japin viz
  jeshét prčmč ne aliarčm
  jeshčm more jeshčm
  po drita skeshčm

 19. #39
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  04-03-2013
  Vendndodhja
  Trieste Itali
  Postime
  17
  Faleminderit
  0
  0 falenderime nė 0 postime

  Pėr: VIZA per ENGLAND . Ndihmė Ju Lutem !

  Xhori flm po me jep ndonje keshill ti a dikush tjeter.Ka ndonje shteg qe mund te arrim ne menyr ilegale atje.Ne qoft se arrim cfar duhet te bejm te dorzohemi atje a si duhet se UK.ka rregulla tjera me duket ne si qellim kemi Irlanden flm me jep ndonje.ndim a kshill ti a dikush qe di.

 20. #40
  ...dhe jeta ime u fal Maska e Peniel
  Anėtarėsuar
  10-03-2003
  Vendndodhja
  -|- Atje ku njeriu takohet me Perėndinė
  Mosha
  42
  Postime
  1,259
  Faleminderit
  2
  8 falenderime nė 8 postime

  Pėr: Si shkohet ne Angli

  Citim Postuar mė parė nga antiwirusi Lexo Postimin
  Jam nje djal nga Kosova jetoi ne Itali skam pasport Italiane Nusja ime ka Dokumenta e te gjitha..Dua qe te shkoj te Jetoim ne Irland ka dikush ndonje Ide se si.mund te na Ndihmoj te Kaloi atje si shkohet ose cfar duhet te bejm me tej per te kerkuar strehim-vendbanim nqf.se di dikush.me ndihmoni Ju lutem Faleminderit
  E mira ėshtė tė pyesėsh nė ambasadė. Kėtu ke njė link tė ambasadės irlandeze nė Itali. Kam pėrshtypjen se do gjesh informacion tė bollshėm.

  http://www.ambasciata-irlanda.it/hom....aspx?id=32029
  קָדֹושׁ קָדֹושׁ קָדֹושׁ יְהוָה צְבָאֹ


  I Shenjtė I Shenjtė...

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Fjalėt Kyēe pėr Temėn

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •