Close
Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 72
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    15-11-2002
    Vendndodhja
    Ne det...
    Postime
    383
    Une nga Freja!!!!!!!
    Kujt i kujtohet ose e ka kapur filmin "Shtepia ne ishull"
    Dhe tjetra.....PULAT- se mos me hidheshin ne fytyre dhe me cukisnin syte..
    Laguna Blu

  2. #22
    i/e larguar Maska e TE DUA
    Anëtarësuar
    02-04-2003
    Vendndodhja
    itali
    Postime
    19
    eehhh une kam pasur frike nga shume gjera kur kam qene e vogel.Te flija me de fikur ishte tmerr per mua, nga hijet, nga insektet, edhe nga disa njerez qe sa i shihja ulerija me te madhe.
    Ndonje gje tjeter s'po me kujtohet.

  3. #23
    Vajza e trendafilave Maska e Zonjusha
    Anëtarësuar
    25-03-2003
    Vendndodhja
    Belgium
    Postime
    390
    eh ç'kohe te bukur na kujtuar kur kemi qen te vegjel.
    une kisha frike te rrija vetem sidomos ne darke dhe kur ishte erresire shifja hije e gjona qaja me te madhe.
    kurse tani qe jam rritur jam bo e madhe nganje her me pelqen te rri vetem.
    Une jam Puro shqipetare
    me mua nuk te ecen fare!!

  4. #24
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    19-06-2003
    Postime
    2,796
    oh boy ca mu kujtua taniiii....hmmm une kame pasur frik nga nje komshi (ne Fier) well ok ishte atere ai nja 13-14 vjec edhe une isha 3-4 vjece edhe ok kur nuk haja buken me thoshte mamaja "do ti them Erionit te vij ketu te tregoj dhembet" hahaha oh god kishte dhembe te shtremte ai edhe merja temerr fare kur hapte gojen. Tani qe e mendoj qesh me vete.
    Anyway nje gje tjeter qe kame pasur frik ishtete rrija vetem ne shtepi me dukej sikur gjithmon nje ishte mbrapa meje :-p

    Kissessssssssssssssss

    Alda

  5. #25
    ...........
    Anëtarësuar
    24-12-2002
    Vendndodhja
    home
    Postime
    678
    Kur isha e vogel kam pas shum gjera frik dhe vazhdoj ti kem.
    E vetmja gje qe kam filluar mos te kem frik si ather eshte erresira...kam fillua rradh flej me drit ndezur(vetem kur shof scary movies):P
    What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e nursezi
    Anëtarësuar
    21-06-2003
    Vendndodhja
    boston, MA
    Postime
    339
    Po ilaci me i mire ndaj frikes kush eshte? Per mua nje "lule velo partizani" ma conte shpirtin ne vend.

  7. #27
    ...........
    Anëtarësuar
    24-12-2002
    Vendndodhja
    home
    Postime
    678
    ehhh vallai ilaci im i erresires ishte te mbaja driten ndezur...
    para 2 vjetesh isha ne nje eskursion me shkollen dhe tek ajo shtepia qe shkuam nejtem 3 net dhe kam flejtur me drit ndezur 2 shoqet e mia ne dhom i iku truri mezorr prisnin tme zente gjumi ta fiknin driten dhe kur u kthyem ne shkoll hajde degjo cme thonin :PPP
    por skisha faj shtepija ishte shum e vjetet edhe aty thonin qe kishin len hijet ata qe kan vdekur dhe vite perpara ca studenta i kishin par so mua me iku truri.......sidomos kur benim aktivitete naten ohhhhhh mami sa frik :PPP
    What we do does not define who we are. What defines who we are, is how we rise when we fall!!

  8. #28
    ~SmiLe~ Maska e BaBy_BiRbA
    Anëtarësuar
    30-04-2002
    Vendndodhja
    Melbourne, Land Down Under
    Postime
    582
    Un kam pat frik me ul kembet posht kur rrija ul mbi krevat....ose te shifsha posht krevatit...me dukej sikur do me terhiqte njeri prej kembesh...lol..
    Shmile Pweet Face..Me Wubz U :D

  9. #29
    ** Lawyer ** Maska e ediola
    Anëtarësuar
    20-05-2002
    Vendndodhja
    Somewhere inside your heart!!!
    Postime
    24
    Hi all!

    Une kur kam qene e vogel kam patur frika nga erresira, kisha shume frike te dilja vetem naten ;-)

    Kiss u all

    Ediola m
    I love my love, my love loves me!

  10. #30
    ^ Peek-a-boo ^ Maska e Sirena_E_Vogel
    Anëtarësuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    Sunshine State
    Postime
    565
    Temerri im varrezat the fotot e njerzeve te vdekur
    Jo vetem kur isha e vogel por edhe tani kam frike nga te tilla gjera. Vetem nje here kam qene ne varreza dhe kam fjetur nje jave te tere me mamin e babin...
    Cuteness !

  11. #31
    Penso sempre a Te
    Anëtarësuar
    07-06-2003
    Vendndodhja
    sull tramonto della mia terra
    Postime
    26
    une kam pas frike komshiun tim ishte tamam si manjak

  12. #32
    une kur kam qene e vogel kam pasur frike nje grua qe ishte te lagja ime se ajo e kishte nofullen te shtrembur dhe ishte e shumtuar
    sa here qe e shikoja ate kisha shume frike
    gje tjeter qe kam pasur frike kane qene dhe hijet
    Baby_girl

  13. #33
    <<<TrOpOjAnE>>> Maska e bukuroshe vogel
    Anëtarësuar
    08-06-2003
    Vendndodhja
    Belgjike
    Postime
    35
    edhe un kur kam qen e vogel kam pasur frike per ca gjera por me shum frike kisha kur u ngaterrojshin ca njerez basht u rreshin .edhe ata te vdekurit upupu tmerr i kisha .dhe .filmat me fantasma

    ju pershendes gjithvee
    rrespektet tona per
    cdo koleg ne shqiptari
    kur ti me don mua
    te dua dhe un ty

  14. #34
    e panjohura Maska e *Ema*
    Anëtarësuar
    17-08-2003
    Vendndodhja
    rruga e pyllit
    Postime
    111
    per vete kam pas frike macet. Komshia jone kishte nje Tomi e kishte emrin. E kisha shume frike, mendoja se do te me hante. Kur ngordhi macja mbaj mend se isha shume lumtur dhe vajta tek dera e komshies dhe i thashe: "Teta Vera lum si ti. Tomi vdiq dhe tani ske pse te kesh me frike" ajo me pa e cuditur dhe pastaj iku.

    tjeter qe kam pasur shume frike furen e sobes. E kisha verte tmerr, sa here qe mami gatuante ndonje gje filloja te qaja sepse kujtoja se do binte brenda dhe do te digjej... kam frike se kjo eshte shkaku qe une nuk kam mesuar ndonje here te gatuar....
    Encompassed in a love so profound,
    incomparable to all he has known.
    Propelled into this wondrous whirlwind,
    his heart understands she is his alone.

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    31-07-2003
    Postime
    726
    hmm smbaj mend po prinderit me thoshin qe kisha frik shume frik reren ne plazh.. sme vinin dot ne rer se filloja ulerija.. po ama mbaj mend qe e vogel e deri tani miu me tmerron vetem qe po shkruaj po me rrengjethet gjith mishi
    Be yourself and you will always be in fashion.

  16. #36
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,261
    Heh... kur isha e vogel smund te rrija vetem ne shtepi ose jasht, po sidomos ne shtepi, kisha shume frike po te isha vetem, dhe nuk mund te flija vetem ne dhome se kisha frike, dhe na macet kisha frike, me pelqenin por kisha frike ti mbaja on my lap...
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  17. #37
    i/e larguar Maska e Kristtina
    Anëtarësuar
    23-04-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    171
    shum interesante pergjigjet

    Ndersa une kur kam qen e vogel kam pas
    shum frik Arixheshkat. Kisha frik se me rrembenin. LOL

    Kristina

  18. #38
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    ...une kam pas frike shume nga qent e rruges, sa shifja nei qen u ulsha dhe merrja ne toke ça te kishte gure,tulla,derrasa,hekra...shyqyr ne Shqiperi keto i gjeje kollaj...dhe i gjuaja qenve sa te me afroheshin...ça nuk ka femijeria...
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  19. #39
    ga ga Maska e bunny
    Anëtarësuar
    09-06-2003
    Vendndodhja
    U.K
    Postime
    935
    hahahha sa nice disa shkrime....une kam pasur frike nga xhindet...edhe ato ghosts...nuk e di sesi quhen shqip...pasi me thoshin qe futen nga vrima e celsit te deres edhe te marin me vete..kshq sa here flija tek dhoma...fusja nje rrobe tek ajo vrima tek dera...
    kurse tani kam shume frike mirimangat...ooooo shume frikeeee i kam...:-((((((((((((((((((
    How can she fall, if there is no one there to catch her

  20. #40
    pa emer Maska e Shkoder_Gurl
    Anëtarësuar
    29-01-2003
    Vendndodhja
    ne boten time
    Postime
    398
    un kam pas shume frik nga njerezit qe visheshin krejt me rroba te zeza...nji dite vjen halla me rroba te zeza se kishte vdek dikush, e un filloj tu qa e ikja me vrap nga halla
    edhe nga plakat pa dhemb kisha frik shume sidomos kur ishin dhe me rroba te zeza tmerrohesha krejt...me dukeshin si shtriga
    ne qefin tim

Faqja 2 prej 4 FillimFillim 1234 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •