Close
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 2
 1. #1
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  2,791

  ODEON, emision i deshtuar!

  ODEON, emision i deshtuar!

  "Emisioni" (ne thonjėza) ODEON! Kush do t'i thoshte njėherė emision atij ?! Me dhjetėra probleme gjatė njė emisioni 2 orėsh, me njė moderator tė dėshtuar, e nga njė moderator i dėshtuar mund tė rrjedhė veqse njė emision i dėshtuar! Nė emisionin ODEON (tė fundit) pas intervistės me njė doktorė u thirrėn disa artistė (Shemsi Krasniqi, Veli Sahiti, Rozana Radi, Linda Halimi, Agim Gerguri, Enkela Bisha, Mentor Haziri, B.B.Poqi, Ardit Stafa) ku prej gjithė kėtyre tė ftuarve 2 nga kėta nuk folėn fare dhe ata tė dy ishin B.B.Poqi dhe Mentor Haziri! Tani, kush mund t'i jep njė arsyetim kėsaj, si ėshtė e mundur qė tė thėrrasėsh dikė nė emision dhe mos t'a aktivizosh nė debat apo t'a thėrrasėsh nė skenė tė kėndoj ? Ata dy, vetėm erdhėn shikuan, qeshėn dhe u kthyen nė shtėpitė e veta, kush emision "profesional" qė e quan veten do t'a bėnte njė gjė tė tillė ? Po si u bė qė gjatė kohės sa ishin tė ftuar kėta artistė, ata qė folėn kanė folur rreth 5 fjalė mesatarisht secili, ky ėshtė nėnvlersim dhe pėr vetė artistėt! Por si u bė qė nė kėtė emision pa vlera, lejohet qė t'i humben vlerat edhe njė kėnge tė bukur shqipe nga njė grup legjendar shqiptar (Moj e mira te pojata nga ish grupi MAK) duke kėnduar disa "kėngėtarė" jo profesional poashtu siq ėshtė dhe vetė emisioni! Por si u bė qė gjatė interpretimit tė kėngės "Xhamadani vija vija" nga Rozana Radi, ajo aty nga mesi i kėngės e afron Shemsi Krasniqin pėr tė kėnduar sė bashku me tė, por zėri i tij nuk ndėgjohet, e si ėshtė kjo e mundur ? Normalisht, duke kėnduar playback, epo pėrse ata mbanin mikrofone nė duart e tyre ? Kė donin tė gėnjenin ? Ėshtė hera e parė qė shoh kėtė emision dhe kjo herė mjaftoj qė unė mos ta shoh asnjėherė mė!

  ILMGAP
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 2. #2
  i/e regjistruar Maska e beni33
  Anėtarėsuar
  27-04-2008
  Postime
  4,233
  edhe un pajtohem se ky i ashtuquajteri emision argetues esht i deshtuar dhe jo profesionisht kaulitativ

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •