Close
Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 27
  1. #1
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-07-2011
    Postime
    16

    Info per hakmarrje jashte Shqiperise

    pershendetje te gjitheve.
    ju lutem a mund te me ndihmoni me ndonje rast ku eshte marr gjak , per motive hakmarrje jashte teritorit shqiptar.
    ju falenderoj

  2. #2
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anėtarėsuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    ne qofte se ke qellime hakmarje,te sqaroj se kushtetuta gjermane te denon si kriminel sipas ligjit dhe me nje here mbas mbarimit te burgimit te kthen me dhune per shqiperi direkt.Une kam njoh rase te tille.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-07-2011
    Postime
    16
    absolutisht nuk me duhet per kete qellim.
    me duhet per nje rast studimor. pavarsisht se jemi 'drejt be', di qe realisht eshte marr gjak edhe jashte shqiperise. nuk me inetreson se nese eshte vrare 'filan person', por me duhet te dij nese ende ekzistojne rastet kur eshte marr hak jashte territorit shqiptar.
    nese ke lexuar ndonje shkrim ne gazete , ne gjermani, te lutem me nis si link.
    te faleminderit

  4. #4
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    Po ka ndodhur shume here ne amerik. Do mundohem te gjej shkrimet ne cnn edhe do ti vendos ketu.
    I LOVE GOD

    j&g

  5. #5
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    http://community.seattletimes.nwsour...lug=vendetta02

    shife ket link. se mos na nxjerr namin per keq :P
    I LOVE GOD

    j&g

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e cool_shqype
    Anėtarėsuar
    30-05-2007
    Vendndodhja
    jetoj me lemoshat e nanes natyre
    Postime
    1,024
    para ca vitesh me duket ne nje kishe ne Detroit......nuk eshte per tu sjelle si rast se per mendimin tim ka qene nje mallkim qe vetem nje shtaze mund ta beje....
    kanuni ka ritet e tij dhe personalisht mendoj qe eshte nje akt ligjor me shum drejtesi por ne ditet e sotme eshte bastarduar si mos me keq....
    each second is eternity as eternity is now,
    and now, now is forever

  7. #7
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-07-2011
    Postime
    16
    Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
    http://community.seattletimes.nwsour...lug=vendetta02

    shife ket link. se mos na nxjerr namin per keq :P

    Kjo qenka nje gje shume e shemtuar, per te gjithe ne.
    Po ne vendet e BE di ndonje rast, ku shkrun shtypi i huaj?
    sh flm per ndihmen

  8. #8
    Une di nje rast qe ka ndodhur ne veri te italise. Nuk e di ne eshte shkruar neper gazeta per kete gje, pasi une e di ngaqe viktima ishte nje kusheri i kusheririt tim. Vellai i viktimes kishte vrare nje djale ne vlore, e vellai i ketij te fundit vrau kete te shkretin qe s'kishte asnje faj.

    La vita non si spiega, si VIVE!

  9. #9
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-07-2011
    Postime
    16
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Une di nje rast qe ka ndodhur ne veri te italise. Nuk e di ne eshte shkruar neper gazeta per kete gje, pasi une e di ngaqe viktima ishte nje kusheri i kusheririt tim. Vellai i viktimes kishte vrare nje djale ne vlore, e vellai i ketij te fundit vrau kete te shkretin qe s'kishte asnje faj.
    gjynaf i shkreti, me pa lidhje ska ku te shkoje. dhe fatkeqesi qe ekziston akoma ne shqiperi, realisht keto kohe kam lexuar dhe ne shqiperi eshte akoma per te ardhur keq ( imagjino deri para nje viti, ne lane ne tr te re, ekzistonte nje shtepi qe rinin te ngujuar gra e femije). ky pervecse eshte nje krim makaber eshte edhe njolle e madhe per shqiperine. me vjen keq per te njohurin tend, me siper lexova dhe nje ne kishe, qe ne njefare menyre as me kishte shkuar ne mend se mund te arinim deri ketu.
    nuk dua te prek ndonje ne vecanti po kjo eshte injoranci.
    njoh nje histori,, ku eshte bere karambol ( dhe fajin e kishte vet ai qe vdiq, pasi ishte me motor me shpejtesi shume te madhe ) dhe e jema e tij ka thene: harram ju qofte buka, nese sme merrni gjakun e djalit.... ca duhet ti themi kesaj?
    te lutem klea, nese mundesh te me dergosh emrin ne inbox, te shoh ne internet se me duhen raste faktike, qe mund ti vertetoj.
    te faleminderit. do me ndihmoje shume.

  10. #10
    Citim Postuar mė parė nga dorinameri Lexo Postimin
    gjynaf i shkreti, me pa lidhje ska ku te shkoje. dhe fatkeqesi qe ekziston akoma ne shqiperi, realisht keto kohe kam lexuar dhe ne shqiperi eshte akoma per te ardhur keq ( imagjino deri para nje viti, ne lane ne tr te re, ekzistonte nje shtepi qe rinin te ngujuar gra e femije). ky pervecse eshte nje krim makaber eshte edhe njolle e madhe per shqiperine. me vjen keq per te njohurin tend, me siper lexova dhe nje ne kishe, qe ne njefare menyre as me kishte shkuar ne mend se mund te arinim deri ketu.
    nuk dua te prek ndonje ne vecanti po kjo eshte injoranci.
    njoh nje histori,, ku eshte bere karambol ( dhe fajin e kishte vet ai qe vdiq, pasi ishte me motor me shpejtesi shume te madhe ) dhe e jema e tij ka thene: harram ju qofte buka, nese sme merrni gjakun e djalit.... ca duhet ti themi kesaj?
    te lutem klea, nese mundesh te me dergosh emrin ne inbox, te shoh ne internet se me duhen raste faktike, qe mund ti vertetoj.
    te faleminderit. do me ndihmoje shume.
    Do pyes kusheririn se une sinqerisht as qe ia di emrin fare, e nese gjej ndonje artikull gazete do te t'a sjell!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  11. #11
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-07-2011
    Postime
    16
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Do pyes kusheririn se une sinqerisht as qe ia di emrin fare, e nese gjej ndonje artikull gazete do te t'a sjell!
    shume flm klea, do me ndihmoje sh.
    te uroj gjithe te mirat

  12. #12
    I love god
    Anėtarėsuar
    23-02-2007
    Postime
    8,043
    e pse na i dashke me emra ti??

  13. #13
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-07-2011
    Postime
    16
    Citim Postuar mė parė nga drague Lexo Postimin
    e pse na i dashke me emra ti??
    sepse duhet ta gjej si rast ne gazete , ne shtypin e shkruar ose lajme ne internet. jo se me intereson emri konkretisht sesa ngjarja ne te vertete.
    nese do me ndihmoje me ndonje gazete ....
    rrofsh gjithsesei

  14. #14
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anėtarėsuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    Emra nuk lejohet ne Gjermani me permend,po une kam qene perkthyes ne nje proces gjyqesore te tille.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-07-2011
    Postime
    16
    Citim Postuar mė parė nga alem_de Lexo Postimin
    Emra nuk lejohet ne Gjermani me permend,po une kam qene perkthyes ne nje proces gjyqesore te tille.
    a mund te me japesh ndonje link ku mund te kete dale ne gazete ose faqe webi te lutem??

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anėtarėsuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    Nuk mundem se ka 5 vjet ajo pune.Ceshtja ka ndodhur ne Lüneburg.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    10-07-2011
    Postime
    16
    Citim Postuar mė parė nga alem_de Lexo Postimin
    Nuk mundem se ka 5 vjet ajo pune.Ceshtja ka ndodhur ne Lüneburg.
    ne internet spaska asgje per kete rast, ndoshta ka ne gjermanisht, po se njoh si gjuhe.
    por te siguroj qe se dua per budalliqe, por realisht kam nevoje per nje fakt qe ka ndodhur ne eu. realisht kam gjetur, por shkryhet vetem dyshohet per gjakmarrje.
    gjithsesi nese keni mundesi te me ndihmoni, po ju kerkoj ndihme per arsye personale, dhe te mira, PADISKUTIM JO PER ARSYE TE KEQIJA.

  18. #18
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anėtarėsuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    E kerkova dhe une po nuk shkruan as ne gjermanishte.Po raste te tilla nuk publikohen.
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

  19. #19
    Citim Postuar mė parė nga dorinameri Lexo Postimin
    shume flm klea, do me ndihmoje sh.
    te uroj gjithe te mirat
    U perpoqa te gjeja ndonje lajm neper gazeta ne lidhje me ngjarjen qe te tregova, por asgje Kusheriri me konfirmoj historine: vellai i viktimes kishte vrare nje cun ne vlore, e njerezit e atij cunit u hakmoren ndaj tij (qe ky enkas kishte ardhur ne itali per t'ju larguar rrezikut)!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  20. #20
    i/e regjistruar Maska e alem_de
    Anėtarėsuar
    02-10-2009
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    6,745
    Nje rast nga shtypi:

    Margarethe

    geboren: 1970
    ermordet: 9. Juni 2010
    Wohnort: Detmold/NRW
    Herkunft: Kosovo
    Kinder: 7
    Täter: ihr getrennt (im Gefängnis) lebender Ehemann Isa (zur Tat 49 J.)

    zu Margarethes Geschichte

    Ehrenmord: Dokumentierte Fählle 2010.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga alem_de : 16-07-2011 mė 16:05
    Da steh' ich nun, ich armer Tor,
    Und bin so klug als wie zuvor!

Faqja 0 prej 2 FillimFillim 12 FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •