Close
Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 164
  1. #1

    Mbiemri pas martesės!

    Mendova te hap kete teme pas nje bisede me nje shoqen time qe ishte jashtezakonisht e nervozuar per faktin qe nusja e vellait te saj nuk ndyshoj mbiemrin pas marteses. Kjo nusja ishte justifikuar me faktin qe nuk ka vella e ndaj do te mbaj mbiemrin e saj!

    Ketu ne itali femrat nuk e nderrojne mbiemrin e tyre, qe te gjitha kane mbiemrin e familjes ku kane lindur. Nderkohe ne ne shqiperi ( e jo vetem, pasi ka plot shtete te botes qe ndodh) kur kryhet celebrimi nderrojme mbiemrin e marrim ate te burrit.

    Jam kurioze te di nga femrat se c'mendojne, dmth e kane problem te nderrojne mbiemrin e tyre ne ate te burrit apo i duket dicka "normale"? Nderkohe qe nga meshkujt doja te dija nese mendojne qe gruaja e tyre duhet patjeter te nderroj mbiemrin apo nuk e keni problem?

    La vita non si spiega, si VIVE!

  2. #2
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anėtarėsuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Personalisht u martova dhe nuk e nderrova mbiemrin .Iken ato kohra ku femra ndrronte mbiemrin ...Avash thuaj shoqes tende qe fut hundet tek cifti i ri .Por nuk i thone kot ku nate ndryshe do ti thoshin ku dite .

  3. #3
    Citim Postuar mė parė nga Ksanthi Lexo Postimin
    Personalisht u martova dhe nuk e nderrova mbiemrin .Iken ato kohra ku femra ndrronte mbiemrin ...Avash thuaj shoqes tende qe fut hundet tek cifti i ri .Por nuk i thone kot ku nate ndryshe do ti thoshin ku dite .
    Nuk fut hundet jo, thjesht i kishte ardhur "si bombe" kur e kishte marre vesh, pasi e kishin marre vesh e gjithe familja ne momentin e firmave ne bashki Me vellain e nusen nuk e ka zene fare ne goje kete muhabet... "shprazi" merzine me mua haha!

    La vita non si spiega, si VIVE!

  4. #4
    Τρελάρα Maska e Ksanthi
    Anėtarėsuar
    22-12-2007
    Vendndodhja
    Στ'αστέρια
    Postime
    2,763
    Dhe ti si shoqe qe e ke duhet ti thuash qe dashurine midis ciftit nuk e tregon mbiemri.

  5. #5
    i/e regjistruar Maska e Endri_
    Anėtarėsuar
    16-02-2011
    Vendndodhja
    Tr
    Postime
    1,165
    Po su nderrua mbiemri eshte e kote te besh shpenzime dasme .lol
    Bej vetem celebrimin dhe mbaroi dhe ky muhabet.
    Lagja shishe rruga tapa ruju qenve se t'vin mrapa.

  6. #6
    Citim Postuar mė parė nga Ksanthi Lexo Postimin
    Dhe ti si shoqe qe e ke duhet ti thuash qe dashurine midis ciftit nuk e tregon mbiemri.
    Absolutisht po! Por edhe ajo vete e di qe nuk eshte nderrimi i mbiemrit prove e dashurise... nuk e ka te nevojshme t'ja them une. Thjesht merzi e momentit, do i kaloj

    La vita non si spiega, si VIVE!

  7. #7
    Shqiptare dhe krenare. Maska e Xhenet.M.S.
    Anėtarėsuar
    23-08-2009
    Vendndodhja
    Ne mesin e te dashurve te mi...
    Postime
    10,781
    Ketu ku jam une kemi drejt ti mbajm dy mbiemrat, keshtu qe nuk ja kthej shinen familjes duke ndruar mbiemrin dhe e mar tjetren mbase femijet do ken mbiemrin e babait
    - - Shumė shpesh ndodh rasti, kur dhembjen nuk mund ta ndash me askė!
    Agim Metbala"

  8. #8
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Mbiemri eshte gjeja me e parendesishme ne martese.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  9. #9
    Citim Postuar mė parė nga PINK Lexo Postimin
    Mbiemri eshte gjeja me e parendesishme ne martese.
    Dakord, nuk e shtrova pyetjen se sa rendesi ka mbiemri ne martese. Thjesht si mendoni, a e keni problem t'a nderroni apo do ju shqetesonte kjo gje?

    La vita non si spiega, si VIVE!

  10. #10
    bubbly
    Anėtarėsuar
    05-05-2003
    Vendndodhja
    USA
    Postime
    13,657
    Citim Postuar mė parė nga kleadoni Lexo Postimin
    Dakord, nuk e shtrova pyetjen se sa rendesi ka mbiemri ne martese. Thjesht si mendoni, a e keni problem t'a nderroni apo do ju shqetesonte kjo gje?
    Perderisa thashe qe eshte e parendesishme, nuk perben dhe problem. Si te mbaj timin, si te marr te burrit. Megjithate,kam marre ate te burrit.
    Music to my heart that's what you are, a song that goes on and on.....

  11. #11
    Mesa di unė mos ndėrrimi i mbiemrit ndonjėherė ėshtė shkak pėr vonesa nė letra(ēfardolloj qofshin ato) pėr tė mos thėnė qė ka edhe probleme.Unė nuk e di mirė,po kam dėgjuar e di plot raste qė ka ēifte qė kanė bėrė celebrimet veē pėr arsye mbiemri e pėr punė letrash.

    Nuk e di mirė.
    "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

  12. #12
    MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
    Anėtarėsuar
    03-06-2009
    Vendndodhja
    European Union
    Postime
    6,876
    une nuk do i kerkoja kurre gruas sime qe te nderronte mbiemrin dhe nuk i kuptoj ata meshkuj qe e pretendojne nje gje te tille. pse???

    nese ka deshire ta nderroje, le ta nderroje.
    nese nuk ka deshire, le te mbaje ate qe ka, apo le te mbaje te dy.
    si per gadi te gjitha marrezirat qe kane te bejne me martesen, jam totalisht indiferent.
    Vasudhaiva Kutumbakam

  13. #13
    i/e regjistruar Maska e mia@
    Anėtarėsuar
    11-01-2008
    Vendndodhja
    Twilight Zone...
    Postime
    10,676
    Une ketu ne Usa kam pat mbiemrin tim, per arsye ngaterresash dokumentsh kur erdha ketu, dhe vetem kur mora pasaporten e ndryshova. Pse e ndryshova? Thjesht me pelqen qe te gjithe pjesetaret e familjes te kene nje mbiemer e te prezantohemi vetem me nje mbiemer. Cilen mbiemer zgjedhin pastaj eshte pune tjeter.
    Feelings change - memories don't.

  14. #14
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    30-08-2006
    Vendndodhja
    askund
    Postime
    9,007
    une ja kpus kryet grus po smori mbiemrin tem
    JO SEKS PARA MARTESE

  15. #15
    i/e regjistruar
    Anėtarėsuar
    08-08-2003
    Vendndodhja
    Shangri-La
    Postime
    6,261
    pervete se kam nderuar emrin, me pelqen mbiemri qe kam, vajza ka mbiemrin tim gjitheashtu ...ama po temtohem ta nderroj mbiemrin tim dhe te vajzes nga fakti qe gjithemone me pyesin per burrin nese ai eshte babai biologjik meqe ka mbiemer tjeter :/...plus dhe sadoqe nuk e kam nderuar emrin, disa letra/kartolina vijn me Mr and Mrs (mbiemri i burrit tim).....jam ne pritje ta nderroj burri ne mbiemrin tim meqe skam vlla lol
    I don't care how poor a man is; if he has family, he's rich.

  16. #16
    Perjashtuar
    Anėtarėsuar
    17-05-2009
    Vendndodhja
    Dallas Texas
    Postime
    751
    Ndyshimi i mbiemrit nga ana e gruas nuk eshte tjeter pervec se nje idjotllek
    Ne Islam gruas nuk i lejohet te mari mbiemrin e burrit, shkak mohimi i origjines se saj.

  17. #17
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anėtarėsuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    kur isha e vogel kam pare nje film me julia roberts qe ajo nuk do e ndryshonte mbiemrin kur te martohej edhe prej ateher e vendosa qe nuk do e ndryshoja . kam vite e martuar edhe nuk e kam ndryshuar edhe as kam per ta ndryshuar. sa per burrin he is ok with it mjafton qe femijet te mbajn mbiemrin e tij. dmth nuk ka ndonje rendesi te madhe. per mua eshte me normal te mos e ndryshosh se ta ndryshosh ahhah. how can you take nje mbiemer tjeter no thank you i can't get used to it . sa per temen nese cifti jane ok me njeri tjetrin motra nuk ka fare arsye pse te nderhyj.
    Ndryshuar pėr herė tė fundit nga loneeagle : 24-06-2011 mė 22:50
    I LOVE GOD

    j&g

  18. #18
    HoneY-BunnY √
    Anėtarėsuar
    10-10-2009
    Vendndodhja
    Mbi re...
    Postime
    2,710
    Ne qofte se deri ne momentin qe do martohesha ,kisha nje karriere timen,nje emer te njohur ne profesionin tim,atehere nuk do e nderroja mbiemrin.
    Ne rastin tjeter se kam problem nqs marr mbiemrin e tij
    U come 2 love not by finding the perfect person,
    but by seeing an imperfect person perfectly.

  19. #19
    Citim Postuar mė parė nga BlooD_VenoM Lexo Postimin
    Unė nuk e di mirė,po kam dėgjuar e di plot raste qė ka ēifte qė kanė bėrė celebrimet veē pėr arsye mbiemri e pėr punė letrash.
    Eshte krejtesisht e vertete! Njoh plot njerez qe e kane bere celebrimin direkt ne fejese vetem per arsye letrash. Dmth edhe pse nuk jane te martuar, ne bashki rezultojne si te tille pasi kane bere nderrimin e mbiemrave.

    Citim Postuar mė parė nga *~Rexhina~* Lexo Postimin
    pervete se kam nderuar emrin, me pelqen mbiemri qe kam, vajza ka mbiemrin tim gjitheashtu ...ama po temtohem ta nderroj mbiemrin tim dhe te vajzes nga fakti qe gjithemone me pyesin per burrin nese ai eshte babai biologjik meqe ka mbiemer tjeter :/...plus dhe sadoqe nuk e kam nderuar emrin, disa letra/kartolina vijn me Mr and Mrs (mbiemri i burrit tim).....jam ne pritje ta nderroj burri ne mbiemrin tim meqe skam vlla lol
    Nuk e dija qe edhe femija mund te mbaj mbiemrin e te emes. Me sa kam degjuar une femija merr mbiemrin e babit... Gjithsesi, ajo puna e dyshimit ne eshte babai biologjik shume negative! Nderroj goces mbiemrin

    Citim Postuar mė parė nga **** Lexo Postimin
    sa per temen nese cifti jane ok me njeri tjetrin motra nuk ka fare arsye pse te nderhyj.
    Siē i thashe dhe Ksanthit, shoqja ime nuk nderhyn aspak. Thjesht, si moter qe eshte i erdhi keq nga nje gjest i tille i pa diskutuar me pare.

    Citim Postuar mė parė nga derjansi Lexo Postimin
    o zot o zot
    me duket si jan mledh i tuf amerikan e europian ktu
    ska burra sot jo
    haha, nga fakti qe shume nuk do ia impononin gruas ndryshimin e mbiemrit e kuptove ti qe s'ka burra

    La vita non si spiega, si VIVE!

  20. #20
    ►ⓣⓘ®ⓞɳ©◄™ Maska e [PaRTiZoNi]
    Anėtarėsuar
    19-02-2009
    Vendndodhja
    ▬►ⓋⓛⓅ◄▬
    Postime
    2,531
    Deri tani s'ma mer mendja qė ka shqiptar qė i lejon gruas tė mbaj mbiemrin e vet. Ato qė jetojnė jashtė Shqiperisė, njė pjesė e tyre jo t'gjithė, e lejojnė.
    Pogba, Pogba l'hano visto nella spiaggia che diceva VU CUMPRA


Faqja 0 prej 9 FillimFillim 12 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
  • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
  • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
  • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
  •