Close
Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 38 prej 38
  1. #21
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga PLAKU Lexo Postimin
    I nerumi G-2, nuk mbulohet qielli, ashete hapsin e madhe e pa fund.

    Nese kjo qe thuan ti i nerumi G-2 ashete e vertete, haram e paqin mundin sherbimin e xheladinit qe ua ka bo hashimit, azemit, xhavitit e krejte kupols vrastare. Heret a vone ka me i gjete i njeti fat. Sashet mire me i perdore njerzit e me ne funed me i fundos! Kaq di per te tilla gjallesa

    te betohem o plaku i nderuar se eshte e vertete krejt kjo cka them!
    prandaj edhe pse xheladin geci ka qene si ka qene ai u ka sherbyer me besnikesri qeni ketyre qenve qe as ne vorrim nuk i shkuan!

    vrasja e xheladin gecit eshte nje konflikt ne mes hashim thacit dhe sabit gecit e azem syles!

    sepse asnje nga njerzit e hashimit nuk kishte marre pjese ne vorrim!
    madje as nipat e tij qe eshte rifat jashari nuk kishte shkuar!

    as sami lushtaku me shoke nuk kishte vajt!
    as shume tjere qe jane te pozicionuar ne anen e thacit nuk kishin marre pjese ne varrim!

    keshtu me tha vellau e xheladin gecit dhe atij te shkretit po i qante zemra ne klanin e hashimit se mos ia ka bere kete kurthe!

    xheladin geci ka qene argat i sabit gecit kur qunat e sabit gecit u munduan ose ta vrasin ose kidnapojn hashim thacin xhela aty ka qene ne rrethin e dyte!

    dhe mospjesmarrja ne varrimin e tij askush nga klani thacian kjo eshte duke i rrite dyshimet se ketu jane duke i qeruar hesapet e vjetra klani i zemmunit!

    po flitet se vrasesit kane qene andej nga llapi!
    ky llapi i forumit nuk u prononcua fare prandaj edhe ky mund te kete qene aty pari!

  2. #22
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    p.s
    mos harro te futesh edhe skenarin e vrasjes se xheladin gecit ne memoaret e tua!

    Azem Syla paralajmëron publikimin e kujtimeve të veta



    Për hir të së vërtetës për Ushtrinë Çlirimtare të Kosovës(UÇK), jam i lirë të bëj ketë deklaratë të shkurtër.
    Ushtria Çlirimtare e Kosovës, është krijuar nga Lëvizja Popullore e Kosovës(LPK), në kuadër të sektorit të veçantë, ndërsa Azem Syla, është një ndër themeluesit e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës dhe ka qenë komandat i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.
    Në të ardhmen e afërt opinioni do ta ketë në duar librin për veprimtarinë time të treguar hollësisht prej viteve 70-ta deri në vitin 1999.
    Ndër të tjera do të zbardhen lidhjet e mia me Shqipërinë, gjatë viteve të ’70-ta, veprimtaria e ilegales dhe burgosjet në vitet e ’80-ta, kontaktet e para me Ibrahim Rugovën 1992/1993 dhe për periudhën çlirimtare deri me 1999, thuhet në një njoftim, drejtuar medieve, të Azem Sylës, ish-komandant i Shtabit të Përgjithshëm të Ushtrisë Çlirimtaretë Kosovës.

  3. #23
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    G-2

    flm.
    per ket informat
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  4. #24
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    G-2

    E knaqe me konspiracionet e tua. Hahaha.

    Hashim Thaci, Sabit Geci dhe Xheladini.

    Po ti dy lidhje more si ke, a e din qe sa kohe nuk kane raporte Hashim Thaci me Sabit Gecin? Ky i fundit eshte pare ne tubimet e AAK-se shume e shume hera, krejt ne rregull ka te drejt te shkoj ne cilen do parti, mirepo keta te dy qe nga pas lufta jane ndar ne rrug te ndryshme.
    “Kush është prej jush pa mëkat, le ta gjuajë i pari gurin në të!”

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    gogi me thuaj cka ka ketu konspirative?
    e takova mbreme vellane e xheladinit dhe i shendosha kryet per te vellane!

    zoti te lash shendosh d..... per xhelen a p merzitesh e d'veta ?

    vallhi tha boll po merzi ma shume ma kane rrit keta qeveritaret!
    pse i thash ?
    tha se sa shume e punen per hashimin( v.i shikun) e ka kre xhela e nuk ken per varrim as kush!

    as nuk kene lashtaket (kryetari i komunes sami lushtaku)
    as nuk kene jasharet edhe pse i kemi nipa !

    as nuk kene kodralite !

    as nuk kene thacet!

    e mi njehi shume do tjere qe ne ato ane te drenices jane krah i hashim thacit!

    me tha me fjale tjera se krahu i hashim thacit nuk ish as kush per vorrim!


    zot te lasht shnosh bre burr se xhela ka pas punue me mish e me shpirt per hashimin !

    e qaty pom dhem ma se shumti tha d.....i vellau i xheles!

    po shoket e xheles e pyeta a kene ne varrim me tha ishin do hajna e do dilingji te sabit gecit te cilit ia pa sherrin krejt kosova!

    po kur ke fol heren e fundit me xhelen tha 4 dite para se me u vra !
    po a te tha xhela se poe kercenon kush e pyeta une d.....in?

    po tha jam prish me do shok puna e qopes(sabit gecit)!
    dhe ata tash jane ne anen e hashim thacit e na kemi mbet me azem sylen!

    vazhdoi me tutje biseden d.....i(vellau i xheledini) dhe me erdhi keq nga ai se ndihej i tradhetuar nga ish shoket e luftes te xheledinit, me fjale tjera dyshimet i kish ne keta qe nuk kane shkuar ta varrosin!

    ndersa une u largova duke menduar se lufta brenda lloit eshte shume e eger dhe do haje edhe koka tjera ne te ardhmen!

    per vrasjen e xheladin gecit ka disa verzione te cilat zakonisht i nxjerrin levat e shikut!

    bekim haxhiu kish then se "xheladin geci e ka lyp dhe cka ka lyp e ka gjete"!
    ndersa fadil demaku edhe nje shikas tjeter po thonte se lidhja e xheladinit me grupin e qerim kelmendit i ka kushtuar me jete xheladin gecit!

    tash ec e bjeri ne fije gjithe ketyre lojerave qe grupet kriminale mundohen te ia hedhin njeri tjetrit!

    meqense edhe pse vrane xheladin gecin nuk besoi se mund ti fshehin gjurmet e krimeve politike!

    drejtesia do ti kerkoi dhe i duhen me shume arkitetet e vrasjeve politike se akteret e tyre!

  6. #26
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    po ty a mendon o UDBASH qe te beson kush qfar flet a
    jo jo mos ke merak se ti veq trillime e rrena din te thuresh siq te kan mesue udb-eja
    po edhe po te ishte perime kjo qe thue
    a e shef sa i pabes je
    a e shef me ty ka bisedue nieri ne bes e ti hopa e neper forume biseden me te haaaaaaaaaaa
    argati i shkaut qe je veq ata qe se din ti mundohesh te shitesh dikushi pre m....t
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  7. #27
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    po ty a mendon o UDBASH qe te beson kush qfar flet a
    jo jo mos ke merak se ti veq trillime e rrena din te thuresh siq te kan mesue udb-eja
    po edhe po te ishte perime kjo qe thue
    a e shef sa i pabes je
    a e shef me ty ka bisedue nieri ne bes e ti hopa e neper forume biseden me te haaaaaaaaaaa
    argati i shkaut qe je veq ata qe se din ti mundohesh te shitesh dikushi pre m....t

    llap kur ti dhe nofkat tua me fyeni e di se sa fort u dhemb realiteti te cilin po mundoheni ta fshihni!
    d......i vellau i xheles nuk foli veq me mua aty ishin edhe tre vet tjere!

    nuk ka ketu pune bese ai ashtu po ndihej sepse iu ka vra vellau ne kohen kur grupet kriminale brenda pdk-se jane thyer ne mes veti per interesa dominimi ne skenen politike!

    dhe ne kete kohe kur po qeverise hashimi me iu vra puntori i sabit gecit dhe azem syles kjo nuk don sqarim me shume se kush qendron prapa kesaj vrasje!


    tregom llap informanti i bozhidar spasojeviqit pse nuk moren pjese ne vorrim klani i hashim thacit!

  8. #28
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga G-2 Lexo Postimin
    llap kur ti dhe nofkat tua me fyeni e di se sa fort u dhemb realiteti te cilin po mundoheni ta fshihni!
    d......i vellau i xheles nuk foli veq me mua aty ishin edhe tre vet tjere!

    nuk ka ketu pune bese ai ashtu po ndihej sepse iu ka vra vellau ne kohen kur grupet kriminale brenda pdk-se jane thyer ne mes veti per interesa dominimi ne skenen politike!

    dhe ne kete kohe kur po qeverise hashimi me iu vra puntori i sabit gecit dhe azem syles kjo nuk don sqarim me shume se kush qendron prapa kesaj vrasje!


    tregom llap informanti i bozhidar spasojeviqit pse nuk moren pjese ne vorrim klani i hashim thacit!
    po qfar ofendimi me ty bre po pse po rren po perse po mashtron
    po ti veq ne TV.ne pafsh Prishtinen e Kosoven more UDBASH
    po ku ke gucim ti te jetosh ne Kosove piiiihhhh qfar rrena pa krip hiq
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  9. #29
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    llap kur ti dhe nofkat tua me fyeni e di se sa fort u dhemb realiteti te cilin po mundoheni ta fshihni!
    d......i vellau i xheles nuk foli veq me mua aty ishin edhe tre vet tjere!

    nuk ka ketu pune bese ai ashtu po ndihej sepse iu ka vra vellau ne kohen kur grupet kriminale brenda pdk-se jane thyer ne mes veti per interesa dominimi ne skenen politike!

    dhe ne kete kohe kur po qeverise hashimi me iu vra puntori i sabit gecit dhe azem syles kjo nuk don sqarim me shume se kush qendron prapa kesaj vrasje!


    tregom llap informanti i bozhidar spasojeviqit pse nuk moren pjese ne vorrim klani i hashim thacit!

    trego de pse nuk ishin klani i hashim thacit me varros xhelen?
    llapi me shume nofka ke humbur ka kohe ndjenjat per realitetin dhe lidhjet me kosoven dhe mendon se gjithe njerzit jane si ti !

    jo ore llap jo!

    ty te ka verbuar propaganda dhe te ka shurdhuar realiteti!
    sa per informim ne freski shkoi cdo jave!

    se ne grand jam cdo dite e bile ma kane shurdhuar b..... keta informatoret e pdk duke u munduar t'ia ngulin njeri-tjetrit!

    klani i azem syles dhe sabit gacit e shajne me nane e me babe klanin e hashim thacit!

    ndersa klani i hashim thacit dhe kadri veselit jo vetem qe i shajn po po u bejne dosje e po i cojn cdo dite ne gjykata klanin e azem syles!

    te gjitha keto jane te verteta seshpejti e ke edhe azem sylen dhe ekremin te mshelun!

    gjykata perfundon me zabitt gecat dhe faruk gashat dikun fundi i qershorit
    dhe prandaj kur tu prehen teshat ketij graupit te azem syles aty do gjendet azem syla!

    me radhe keshtu punon drejtesia njere keta klysht e vogel te krimit tani vijn hijenat e medhaja sic jane azem syla me shok!

    llap mos harro se te gjitha keto arrestime dhe gjykime behen nen qeverisjen e hashim thacit dhe nuk ka qare e ilaq pae pastruar partine hashimi dhe eshte duke bere pune te mire !

    e ka shancin njehere e mire te ndahet nga krimi dhe ashtu eshte duke bere!
    llap pa lejen e hashim thacit sot ne kosove as nuk burgoset kush as nuk vritete!

    mos e nenvleftso ti punen e tij se nuk mundesh prej forumit dhe prej disaspore!
    sante jam ne restorant pllumi kah ora 8:30 dil se po ta paguai nje darke nese do!

    tash mos e justifiko veten se me 'udebasha' nuk hane darke ti se une aty sante jam ne darke me 5 shoke nga pdk-ja nejse keta jane ne klanin e hashimit dmth jane kunder azemit!

  10. #30
    JUDO Maska e Gogi
    Anëtarësuar
    10-08-2008
    Vendndodhja
    Prishtinë
    Postime
    1,669
    G-2

    Me kane ashtu sic je ka thu ti, me demek se pdk po u merrka me, si ; vrasje, plagosje, mashtrime, reketizem, terrorizem. Tash ishin me qene krejt ne burg elita e pdk-se. Po le allahile, ktheju realitetit puno najsen shkruj mire mos u merr me trillime, iiii.

    Sa per mu vazhdo ama gje te hajrit nuk pash prej teje prej se shkrun qetu, vec ishe i mushum shume mllef, spo du me thon qe ke dicka personale me keta se nuk e di ..
    “Kush është prej jush pa mëkat, le ta gjuajë i pari gurin në të!”

  11. #31
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    G-2
    e di qe po na e kie lakmin qe ne jetoim ne vendin e shtetin ton
    por kush te ka faj qe je rreshtue me koh kah armiku ti o bal
    tash ja pafsh hajrin shumadis se ne kosove sdo te shkel kama e shpiunave si puna e jote kurr
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  12. #32
    Mire ështe puna mire Maska e PLAKU
    Anëtarësuar
    19-05-2002
    Postime
    2,443
    Nese xhela ishte vertete ushtar i tyne e tashe keta e funedosen, nuk duan ase me ni per vrasjen e xheladinit, heshtin behen memec, shuredhana, prite kur tia fillojen em shpifje ndaj ushtarit tyne xheladin llaushes. nese ia kan be me hile ka me i gjete edhe me zi.

    http://www.zeri.info/fotot/29550/bal...urt---d.b..jpg


    Guardian sërish: Thaçi – bos i drogës
    05-06-2011 20:18 CET

    Në faqet e gazetës autoritative Guardian vazhdon të shkruhet vetëm keq për Kosovën. Në një shkrim autorial Ian Birell sërish përmend kryeministrin e Kosovës , për “lidhjet e tij me tregtinë e drogës”. Në shkrim Birell e quan të humbur luftën e OKB-së ndaj tregtisë së narkotikëve.

    “Tregtia është kaq përfituese saqë në shumë shtete bandat e drogës kanë arritur të marrin pushtetin. Kosova ka një kryeministër të lidhur me tregtinë e drogës, dhe të tillë njerëz udhëheqin edhe në Afganistan, Burma, Guiena, Nicaragua dhe Venezuela. Pastaj, ka raste si në Afrikën e Jugut kur shefi Ii policisë doli të jetë shef i krimit”, thotë Birell në shkrimin e tij, raporton indeksonline.

    Birell ka qenë zv/redaktor në gazetën Independent dhe ka shkruar fjalimet e kryeministrit aktual, David Cameron, në fushatën e vitit 2010.

    pse hashimi nuk ua nal turrin, mbylle gojen gazetareve guardian-it!

    kunder martyt me ka si perkrahes, une ia vertetoj martyt se hashimi i ka duart e pastra nuk i ka perly me gjak shkive.
    Pa Kosovë e Çamëri nuk ka Shqipëri

  13. #33
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    G-2
    e di qe po na e kie lakmin qe ne jetoim ne vendin e shtetin ton
    por kush te ka faj qe je rreshtue me koh kah armiku ti o bal
    tash ja pafsh hajrin shumadis se ne kosove sdo te shkel kama e shpiunave si puna e jote kurr
    llap deri para 20 mintuash isha ne darke!
    bile aty ish ne darke edhe njeri nga shiku!

    po ty nuk te pame kund ku me te pa ty ti ne allaman neper forume tuj qa drrasa e tuj thy baskia nejse llap ti nuk je per darka pune e dreka pune !

    llap ty vetem per qaj rusi je socialin e merr e fjale e perralla qe nuk kane lidhje me realitetin nate e dite neper forume!

    per gogin
    po a nuk po gjykohet sabit geci(pdk)
    faruk gashi (pdk)
    nazim bllaca(pdk)
    bajrush xhemajli (pdk)
    sami lushtaku (pdk)
    xhabir zharku(pdk)
    azem syla (pdk)
    fatmir limaj(pdk)
    nexhmi krasniqi (pdk)
    rizah alia(pdk)
    a pak po tu dokan a !!!!
    o zt. gogi nuk kam gje personale me pdk! bile nje xhaxha imi eshte nje figure e lart e pdk-se me i fol atij kunder hashimit ta rroton me krejt cka ki me fjale tjera eshte ma i zi se llapi i forumit !

    por me cudit fakti sesi asnjeri nga keta te politikes se hashim thacit nuk mori pjese ne varrimin e xheladin gecit bile kete ia thash edhe axhes tim!

    a din cka me tha rri more ti ne vend tanin po kur u bane ti me msue nje kryeministrin ,ai ka agjenda shtetrore nuk merret ai me cdo incident qe ndodh ne kosove!

    bile as nipat(jasharet) nuk ishin ne vorrim!
    kjo nuk po me duket e drejt se sa u ka vye xhela e shfrytzonit i thash axhes!

    kqyr ore ti punet tua se nuk ke mbet ti me mesu nje njeri i cili e ka voten e popullit ma priti xhaxhai para disa shokve e familjareve tone!


    nuk e zgjata me shume se ngrihej tensioni por nje po te them se ithtaret e vet thaci i ka elektrizuar
    ne shume dimensione !
    Ndryshuar për herë të fundit nga G-2 : 05-06-2011 më 17:20

  14. #34
    i/e regjistruar Maska e Drenica 97
    Anëtarësuar
    19-07-2009
    Vendndodhja
    KOSOVE
    Postime
    1,092
    G-2 po thua se e njeh vellaun e xheles,na trego ku jeton vellau i xheles,ku kan jetu familja e tij para lufte dhe ku jetoin sot?
    Ndryshuar për herë të fundit nga Drenica 97 : 05-06-2011 më 17:25

  15. #35
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    Citim Postuar më parë nga Drenica 97 Lexo Postimin
    G-2 po thua se e njeh vellaun e xheles,na trego ku jeton vellau i xheles,ku kan jetu familja e tij para lufte dhe ku jetoin sot?
    drenica 97

    vellau i xheles jeton ne gjermani!
    dhe emri i tij fillon me d..... apo jo!

    xhela e ka vetem nje vella!
    a eshte keshtu a jo!

  16. #36
    i/e regjistruar Maska e Brari
    Anëtarësuar
    23-04-2002
    Postime
    18,826
    Të hënën më 6 qershor ribotojmë intervistën e plotë me Hasan Zenelin

    Të nderuar lexues të gazetës kombëtare “Bota sot” dhe të vebfaqes www.botasot.ino.
    Pas botimit në 5 vazhdime të intervistës me Hasan Zenelin, njërin ndër bashkëpunëtorët më të afërt të dëshmorit të lirisë Zahir Pajazitit, në redaksinë tonë kemi marrë shumë kërkesa, telefonata, porosi elektronike (emaila) me anë të cilave ju të nderuar lexues keni kërkuar që të ribotojmë edhe njëherë intervistën me Hasan Zenelin.

    Lexues nga diaspora, lexues nga Shqipëria e Kosova, lexues nga mbarë trojet shqiptare si dhe lexues që jetojnë anembanë botës kanë kërkuar nga redaksia e “Botës sot” që tua mundësojmë leximin e plotë të intervistës.

    Kështu meqenëse intervista është botuar në disa vazhdime, duket se një pjesë e lexuesve tanë nuk kanë arritur t’i sigurojnë të gjitha botimet në vazhdime, sidomos u kanë munguar vazhdimet e ditëve të vikendit.

    Duke e pasur parasysh këtë fakt dhe duke pasur mirëkuptim ndaj këtyre lexuesve dhe me qëllim që tua plotësojmë kërkesat e lexuesve dhe me qëllim që të ruajmë e vazhdojmë bashkëpunimin tonë, Redaksia e gazetës “Botë sot” të hënën më 6 qershor do të botojë intervistën e plotë me Hasan Zenelin.

    Intervista e plotë me Hasan Zenelin do të botohet në kuadër të gazetës “Bota sot” në edicionin e diasporës që shpërndahet në vendet evropiane dhe në edicionin e Kosovës.

    Shpërndaje Komente (22) Kthehu | 03.06.2011
    komandant e UQK,po na dalin te njejt sikur komandantet e partizanve ne luften e dyt botrore,qe u merren vesh me qetniket serb,po e nrrojm emrin vetem ne partizan, ti zhdukim BALLIN KOMTAR pra BALLISTET,,dhe kshtu mbeten funkcionera neper ;;jugosllavin;; e dikurshme siq ishin Sinan Hasani, Ali SHukrija, e shum tjer, tani te zavensur me THaqa, Halita, Lima,Syla,,etjer,.??!!

    USHTARI 06.06

    redaksi e respektume n tre stacijona te trenava edhe ata te dortmundit kam kqyr me ble gazeten po kurr se kam gjet a bon me dit vlla ku shitet ne diaspor kjo perpara e kam gjet dajm n stacijon te trenav exstra jam shku

    llapjani 06.06

    o kuku per shum e shum deshmor se nuk paten per kan me dhan gjakun e te ngratit me kan gjall e me pa qitash ku jemi ne duar te hajnav ja q...nanen kosves e shiten deri ne kashten e fundit pdk e poshter marre duhet me ju ardh nncnncc edhe zahirin e shum tjer naj keni vra pas shpine e tash ju vjen ngadal nga zoti e ju vraft sa ma shpejt

    malisheva 05.06

    KRESHNIKU KANUNI I LEKES dy nofka jeni nje....m...po shihet tifozi i sulovicav dhe udb serbe qe vrat shqiptar mbas shpine bre juve....n

    MIXHA 05.06

    more MIXH pisi un nuk shkeli ne gjakun e deshmoreve se dy deshmor i kam prej familjes po kta nuk jan vra mas shpine po ne luft ball per ball me qetniket e serbis dhe pisat si ti keni qen ne sherbim te milicis qetnike

    kreshniku 05.06

    KRESHNIKU ti po Lypshe...N...jeni qelbsira e famkeqe e udbes dhe shikut mos shkil ne xhakun e deshmorve qe u vran mbas shpine ty....N

    MIXHA 05.06

    hec mor ti ke met me kallxu se ushtria qlirimtare e paska formu zahir pajaziti po i kam njoft do shok te tij po pasi edhe ty te paska pas afer po shihet edhe puna e zahirit spaska qen kurgja si i gjith tjereve qfar paska pas mas veti si ty hasan zeneli dy her ne dit te kisha rreh shuplaka po te vjen nxet qe po te qujm udebash ti e paske qit ne prit more hodum paske me perfundu ne burg more kali i podujeves ke nga un te fala nga nje shok i avni ajetit

    kreshniku 05.06

    Juve falenderit tegjithve qe komentuat ne lidhje me shkrimet qe bera ne Gazeten BOTA SOT. Falenderit edhe atyre pak njerzve qe ket shkrim e quanin UDB,etj. I bej me dije tegjith lexuesit se seshpejti dote hiqen tegjitha maskat dhe tegjith ata qe vrane nerz prapa shpindes dote gjinden prapa grilave. Pra, ky eshte vetem hapi i par qe mora ndoshta me pak vones. Jo pse u friksova nga Azem syla e njerzit e tij por,gjithkunde me jan mbyllur dyert ne mjetet e informinit e kjo krejt me qellim qe mos ti informoj shqipetaret se qfar ka ndodhur me Ushtrine e Lavdishme Qlirimtare. Ne e kemi tegjith te kjart se gjdo ushtri e botes,ka njerzit e pa kontrolluar te saj. Edhe ushtrija jon ka njerzit qe vertet nuk meritojne qe te ushqehen me buken e tokes se kosoves.Pra kjo ishte ushtri vullnetare e fotmuar nga Zahir Pajaziti dhe shoket e tije.Zahiri nuk thonte qe te vriten djem per karrjer. Ai ishte komanduesi kryesor dhe aspak nuk dallonte nga tetjeret. komunikonte me tegjitha institucionet e shtetit

    Hasan Zeneli 05.06

    DRENICA ti po Lypshe...N...jeni qelbsira e famkeqe e udbes dhe shikut mos shkil ne xhakun e deshmorve qe u vran mbas shpine ty....N

    MIXHA 05.06

    o tiii strellce qa po fole a dien kushe ka vra agime ramadani e dien ku u vra o nerii a veqe po fole palidhje tiii ju juve strellcite ju vjen hakeshe ramushii me ja leshuu ju trgoen mos fole pa dite kurgja hiqe kastraveci trune agii u vra koshare majmune oooooo kqyre qa shkrune

    drenica 05.06

    E nderuara dhe e Respektura Redaksi Bota Sot ju kisha lut që boni intervista me Luftar të cillt edhe din per vrasjet të cillat kan ndodh para dhe në kohen e Luftes dhe pas Lufte dhe i kan vra Njerzit ma eminent dhe ma Luftar vetem e vetem se kan mendue ndryshe dhe shumica prej tyne kan qen antar të LDKsë . Kte ju edhe po e boni por vetem vazhdone me gjithse disa Populli i ka dit por disa kan mbet ende pa u zbulu e lusim ZOTIN që të gjitha të zbulohen dhe vrasit kriminelt të dalin sa ma shpejt para Dretsis dhe ta marrin denimin sa mat rënd.

    Rama 05.06

    Thanks B O T A SOT!!You are the best!!

    The Patriot! 04.06

    ju falenderoj nga zemra per kete veprim te juajin .

    lulzim aliu 04.06

    Redaksi e nderuar e Kombetares Bota Sot,jeni te nderuar per te gjitha punet qe i kryeni me ndere dhe respekt! Edhe kerkesa e lexueseve te shumet,qe te ribotohet intervista e plote e H. Zenelit eshte e qelluar! Andaj, kete intervistete plote e presum me pa durim!

    Dasa 03.06

    Ju lus er mirkutim te gjith atyre qe me seriozitet e marrin komentet e shprehen real ne mendimin e tyre.Por me plot ergjegjesi i urrej e i shaj qdo her qe lexoj komentet e disa idiotave qe te gjith luftetareve i humbin meritat.ndoshta sipas tyre edhe Legjendan Hamz e Adem Jasharin jan rita e te vrar nga dorasit.Mos harroni se ju ne at koh as qe e dinit se kush ishte Adem jashari bile bile e urrenit se thoni na shtiu ne luft se boll mir ishim....keto gjera kan ndodh hiq me larg se para12-15 viteve e te gjith jemi deshmitar te kohes.

    nasradin hoxha 03.06

    xhemo ne shqiptaret s,po dum as pite as perpeq po vetum drejtsin drejtsin e as gjo ma pak e ma teper se kush ishin shiku do te shifet se kush ishte udbja edhe kjo te del ne shesh po patriotve te vertet dhe deshmorve lavdija gjithmon qoft me ta dhe dheu i kosoves i leht,bota sot po prin ne informin te drejt e sidomos jam shum i knaqun per informim ne maqedoni se shqiptaret e maqedonis kan mbet te robnum nga shkina sllavo maqedone si ne kohen e mesjetes se lasht dhe kund spo i doket fundi i depersonalizimit te qdo gjeje shqiptare e komtare me nenqmime me shkupi 14 te e ka sllavizu grujevski me ndihmen e gjys analfabetav si AliSulltani me sejment e vet Mexhita Adema e GJevata qe shtat vite ne qeveri per as gjo kush si pyt e ne emer tyre bohen te gjitha zhdukjet shqiptare si Luboteni Bit Pazari Radusha Saraqina te gjitha me masakra ma brutale kosova s,guxo nga evropa shiprija veri jug urrejtje per gjak kuj ti bje ne mend qe ni popull nji milion banor vreiten ,masakrohen, burgosen si ma ke

    lexusi nga bit pazari 03.06

    Falenderojme stafin realizues te kesaj Web faqeje qe na informon drejt dhe me kohe per te gjitha ngjarjet ne Kosove, gjithashtu falenderojme edhe per mirekuptim te plote ndaj lexuesve te rregullt te kesaj faqeje, po edhe per intervisten ne fjale, nga se me te vertete ja vlen ta lexojne reluesit e rregutll te cilve ju kan hik sa pjese pa i percjelle per shkaqe te ndryshme, ose nuk eshte gjete gazeta, ose diten e shitjes se gazetes ka qen dite pune dhe deri sa jan kthyer nga puna, tirazhi eshte shit. Edhenjiher ju flm. shume.

    lexuesi i rregullt i kombetares \\\ 03.06

    Gazeta Bota sot dihet se rradhitjet e te gjithe ketyre artikujve ne Onlein i ben falas dhe nuk fitojne gja ata qe shkruajne dite e nate ne keto faqe.Pra me siguri qe edhe keta duhet te shperblehen me shitjen e gazetave neper kioske qoft ne troje shqiptare apo ne Diaspore.Jam i sigurte se kur te fitojne dishka permes te gazetave do ti shkruajne edhe ne Onlein.Ju lumtè Bota Sot jeni te mrekullueshem.Kemi mire kuptim.

    zef doda ch 03.06

    shum mire edhe krejt qka keni si deshmi si intervista ju lutem bota-sot ti botoni e ti shperndani per krej vrasjet let jav hekim maskat vraseve ni her e pergjithmon per vrasjen e tahir zemes, sali qekut ,agim ramadanit. gjemajl mustafes , zahir pajazitit e shum e shum trimave tjer qe jan vra pas shpine pabesisht

    strellci 03.06

    Redaksi e nderuar e gazetes Bata Sot,meqense edhe disa her kam kerkuar-dhe jukam lut personalisht qe te ma dergoni mundesisht permes emailit,e tash me vjen mir qe keni vendosur qe ta publikoni,ne tansi,por mbetem me shpres qe ju ta beni te mundur pra publikimin online.Me shum respekt dhe presim mirkuptim nga ju.Pun te mbar dhe suksese...Pra me vjen keq dhe se ndoshta po behet e tepert,por gjithsesi presim te na kuptoni dhe ta beni,pra njeren ose tjetren,ne rast se nuk e qitni online d.mth.ju nuk e keni kryer porosin e lexusve ,dhe kerkoj te ma dergoni me email.Te fala gjith stafit te Redaksis....

    Kralanasi 03.06

    shum mir valla se dot dalin kush jan Udbashe-t dhe SHIK-u super se ne kohen e fundit ma shum po kritikohet SHIK-U se sa UDBA e serrbis me shpip folset , sepse ne shqiptar e kem zakon dhe tradit se ma i mir na duket nji perpeq se njiqind pite....!!!

    xhema 03.06

    mir shum,por ku ishin ato 5 publikime qe i publikuat dhe une nuk i pash askund,ne qdo or kam hapur faqen e BOTES SOT me shum se dy jav radhazi por askund sun i kam gjet ato 5 publikime t e juaja,

    qaushi 03.06

    --

  17. #37
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-06-2005
    Postime
    162
    Bota sot dhe Gazeta Kombtare


    o mjer ti o Brari po qje futur tek UDB-ashet deri ne fyt


    grepi, dora vetë

  18. #38
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    30-12-2009
    Postime
    1,594
    edhe ky ka qene nje shok i xheladin gecit!
    edhe feriz qerimi pothuajse ne te njejten menyre eshte ekzekutuar!
    Një vrasje që ka shqetësuar Gjilanin

    Krismat e të enjtes mbrëma kanë shqetësuar tej mase qytetarët e Gjilanit. Nga këto krisma është vrarë Feriz Qerimi, një emër ky i njohur për gjilanasit. Por motivet e kësaj vrasje edhe më tutje mbesin enigmë. Por derisa nstitucionet e ndjekjes dhe ato të hetuesisë akoma nuk dinë, apo nuk duan të tregojnë për motivet e kësaj vrasjeje, derisa të kryhen hetimet. burime tona tregojnë se viktima Feriz Qerimi, ka qenë një person i njohur jo vetëm për organet e ndjekjes dhe ato të hetuesisë, por edhe për qytetarët e kësaj ane dhe të cilit ia kanë pas frikën jo vetëm qytetarët. Burime tona anonime, flasin se viktima është vrarë për shkak të krimit të organizuar nga formacione e njësi të ndryshme, duke përmendur edhe lidhjet politike. Disa të tjerë thonë se kjo vrasje mund të ketë lidhje edhe me ngjarjet e fundit që dolën në skenë, disa të tjerë flasin për fajde e rekete. Në organet e ndjekjes dhe ato të hetuesisë tregojnë se viktima ka pasur edhe vërejtje e dosje në këto institucione e të cilat tash për tash nuk bëhen publike. Fahri Nuhiu, prokuror i Prokurorisë Publike të Qarkut në Gjilan, tha për gazetën “Bota sot” se ditën kur ndodhi rasti ishte kujdestar dhe ka dalë në vendin e ngjarjes. Ai tregoi se ka dhënë urdhëresën që të bëhet obduksioni i viktimës në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Prishtinë. “Prokuroria së bashku me policinë, jemi duke bërë hetimet. Deri tash absolutisht nuk dihet për dyshimin dhe as për motivin e vrasjes dhe nuk ka të arrestuar”,- tha prokurori Fahri Nuhiu. Ai shtoi se do të punojnë me shpejtësinë më të madhe që të zbulohet rasti. Por edhe zyrtarët e policisë në Gjilan nuk japin njoftime të tjera. “Deri tash nuk dihet dyshimi dhe motivi i vrasjes nga kush dhe cila është arsyeja dhe nuk kemi të arrestuar në lidhje me këtë rast të rëndë. Nuk dihet po ashtu se ky rast është i ndërlidhur me ngjarjet e fundit që kanë ndodhur në Kosovë. Hetimet janë duke vazhduar nga policia dhe prokuroria.”,- tha për gazetën “Bota sot” Ismet Hashani, zëdhënës i policisë së Gjilanit. Ai dha “tregimin” e ngjarjes së ndodhur me 3 dhjetor rreth orës 19 e 30 në rrugën ”Idriz Seferi” te Palestra Sporteve “Bashkim Selishta” në një vend të errët, ku edhe janë dëgjuar të shtëna me armë zjarri. Policisë menjëherë ka dalë në vend të ngjarjes, ku kanë hasur në një veturë –xhip, të markës BMW, ngjyrë e zezë me targa KS, në të cilin vëreheshin disa vrima të cilat dyshohet të jenë bërë nga arma e zjarrit. Në veturë janë gjetur dy persona të lënduar, të qëlluar me armë zjarri nga persona të panjohur. Mjekët ka konstatuar se viktima Feriz Qerimi 33 vjeçar nga Gjilani, ishte pa shenja jete, ndërsa personi i dytë Agim Nuhiu. 36 vjeç, kishte pësuar plagë nga arma e zjarrit në këmbë, ku është trajtuar në Spitalin e Gjilanit dhe është në gjendje të mirë. Në vendin e ngjarjes kanë dal njësiti i hetimeve, prokurori i qarkut dhe ai i EULEX-it, dhe së bashku me policinë kanë intervistuar disa dëshmitarë të rastit.

Faqja 2 prej 2 FillimFillim 12

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •