Close
Faqja 0 prej 23 FillimFillim 1210 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin -19 deri 0 prej 458
  1. #1
    Emathia Maska e MaDaBeR
    Anëtarësuar
    20-05-2003
    Vendndodhja
    Në çdo vend ku ka jetë
    Postime
    5,321

    Çfarë duan femrat?!

    Nje dite mbreti Artur u kap rob nga nje mbret tjeter gjate nje lufte. Duke e pare moshen e vogel te mbretit Artur mbreti tjeter vendos
    tja fale jeten me kusht qe ti pergjigjej nje pyetjeje shume te veshtire: "Cfare duan ne te vertete grate? Arturi kish nje vit kohe per te gjetur
    pergjigjen dhe, nese nuk jepte nje pergjigje te kenaqshme, do ti pritej koka. Nje pyetje e tille do linte pa fjale edhe burrin me te mencur,
    prandaj Arturit ju duk nje sfide e humbur pa nisur akoma. Megjithate, duke pare se alternativa ish vdekja, pranoi propozimin dhe u kthye ne
    mbreterine e tij.Sapo mberriti aty filloi te pyese kedo: princeshen, prostitutat, prifterinjte, pleqte, sherbyeset ...e keshtu me rradhe.
    Por askush nuk dinte ti jepte nje pergjigje te hajrit. Ajo qe me se shumti i keshillonin ishte te shkonte tek nje shtrige e vjeter. Vetem
    ajo mund t'ja gjente pergjigjen, edhe pse duhej paguar shtrenjte sepse shtriga ish e njohur per gjerat e medha qe kerkonte ne shkembim.
    Koha kalonte dhe erdhi dita e fundit e vitit, nderkohe qe mbreti nuk kish zgjedhje tjeter vecse te shkonte tek shtriga tashme. Shtriga pranoi
    te pergjigjej ne shkembim te dores se Pirros, kavalierit me te mire te mbreterise, te cilin donte ta martonte. Mberti e kish shok te ngushte
    Pirron dhe i erdhi ndot nga ky propozim i felliqur... Shtriga kishte nje gunge ne kurriz, nje grep ne vend te dores, nje dhemb te vetem ne
    mes te gojes, dhe binte ere e qelbur. Mbreti nuk kish takuar ndonjehere nje krijese kaq te shpifur, prandaj nuk pranoi te fuste shokun ne
    kete mesele qe do i shkaterronte jeten. Me te marre vesh propozimin Pirro flet me mbretin per ta lejuar te martohej me shtrigen. Asnje
    sakrifice nuk do ish shume e madhe per ti shpetuar jeten shokut dhe mbretit te tij. Martesa u shpall dhe shtriga ju pergjigj pyetjes shume
    thjesht:"Ajo qe nje grua do vertet eshte te jete e lire te jetoje jeten e saj". Te gjithe e pranuan se nga goja e shtriges doli nje e vertete e
    madhe dhe ne fakt mbreti tjeter ja fali jeten Arturit. Po martesa e Pirros me shtrigen si vajti ? Pirro sillej si gjithmone, xhentil dhe me miresjellje.
    Shtriga nderkohe tregoi anen e saj me te shemtuar, hante me duar, bente gogesima dhe p… . Erdhi dita e marteses dhe naten e pare Pirro
    po mundohej te merrte kurajo per te kaluar ate nate te hidhur. Ne fund i vendosur hyn ne dhomen e gjumit dhe ...ç'te shohe!!!!! Ne krevatin
    martesor qendronte gruaja me e bukur qe kish pare ndonjehere. Pirro mbeti i shtangur dhe pasi mori veten per pak minuta e pyeti shtrigen
    se cfare kish ndodhur. Shtriga ju pergjigj se ai kish qene aq xhentil sa shtriga kish vendosur ti shfaqej ne formen e saj te bukur, te cilen askush
    nuk e njihte. Ne fakt shtriga gjysmen e dites ishte e shemtuar dhe gjysmen tjeter e bukur. Duke qene keshtu shtriga pyet Pirron cilen pamje
    donte te kishte naten dhe cilen te mbante diten. Pirro filloi te mendonte ç'te zgjidhte: Nje grua te mrekullueshme gjate dites, kur ai ishte me
    shoket, dhe nje gje te shemtuar naten? Apo te kalonte diten me shoqerine e shtriges per te patur gjate nates momentet e intimitetit me nje
    femer te mrekullueshme. Pirro i mire ju pergjigj shtriges se e linte zgjedhjen ne doren e saj. Sapo e degjoi shtriga qeshi dhe i tha se do te
    rrinte e bukur gjithemone, pikerisht sepse ai e kish lene te lire te zgjidhte per jeten e saj. S'ka rendesi nese gruaja qe ke afer eshte e shemtuar
    apo e bukur, inteligjente apo budallacke. Ne fund te fundit brenda saj fshihet gjithmone nje shtrige...
    Për inad të Djallit dhe Shqyptarëvet, Zoti ka me mbajtë Shqypninë më kambë me nder e me lumni

  2. #2
    Mbasi ishte kthyer ne mbreterine e tij ai mund te shpallte lufte...
    Kush ishte kjo, motra e Fiones?
    "Ajo qe nje grua do vertet eshte te jete e lire te jetoje jeten e saj"
    ne guzhinen time duke gatu dhe me dhene birra

    apo jo gru?
    Ndryshuar për herë të fundit nga thirsty : 01-06-2011 më 11:30 Arsyeja: shaka gru ;p
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  3. #3
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    21-05-2011
    Postime
    107
    Ti qartesojme gjerat,morali i historise nuk eshte qe grate jane edhe shtriga :P por qe burrat duhet te tregojne anet e tyre me te mira,per te marre te njejtat rezultate nga grate. Femrat nuk dine se cfare kerkojne,meshkujt nuk dine cfare kane :P

  4. #4
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    17-12-2010
    Vendndodhja
    ne boten e çudirave
    Postime
    3,776
    Citim Postuar më parë nga MaDaBeR Lexo Postimin
    Nje dite mbreti Artur u kap rob nga nje mbret tjeter gjate nje lufte. Duke e pare moshen e vogel te mbretit Artur mbreti tjeter vendos
    tja fale jeten me kusht qe ti pergjigjej nje pyetjeje shume te veshtire: "Cfare duan ne te vertete grate? Arturi kish nje vit kohe per te gjetur
    pergjigjen dhe, nese nuk jepte nje pergjigje te kenaqshme, do ti pritej koka. Nje pyetje e tille do linte pa fjale edhe burrin me te mencur,
    prandaj Arturit ju duk nje sfide e humbur pa nisur akoma. Megjithate, duke pare se alternativa ish vdekja, pranoi propozimin dhe u kthye ne
    mbreterine e tij.Sapo mberriti aty filloi te pyese kedo: princeshen, prostitutat, prifterinjte, pleqte, sherbyeset ...e keshtu me rradhe.
    Por askush nuk dinte ti jepte nje pergjigje te hajrit. Ajo qe me se shumti i keshillonin ishte te shkonte tek nje shtrige e vjeter. Vetem
    ajo mund t'ja gjente pergjigjen, edhe pse duhej paguar shtrenjte sepse shtriga ish e njohur per gjerat e medha qe kerkonte ne shkembim.
    Koha kalonte dhe erdhi dita e fundit e vitit, nderkohe qe mbreti nuk kish zgjedhje tjeter vecse te shkonte tek shtriga tashme. Shtriga pranoi
    te pergjigjej ne shkembim te dores se Pirros, kavalierit me te mire te mbreterise, te cilin donte ta martonte. Mberti e kish shok te ngushte
    Pirron dhe i erdhi ndot nga ky propozim i felliqur... Shtriga kishte nje gunge ne kurriz, nje grep ne vend te dores, nje dhemb te vetem ne
    mes te gojes, dhe binte ere e qelbur. Mbreti nuk kish takuar ndonjehere nje krijese kaq te shpifur, prandaj nuk pranoi te fuste shokun ne
    kete mesele qe do i shkaterronte jeten. Me te marre vesh propozimin Pirro flet me mbretin per ta lejuar te martohej me shtrigen. Asnje
    sakrifice nuk do ish shume e madhe per ti shpetuar jeten shokut dhe mbretit te tij. Martesa u shpall dhe shtriga ju pergjigj pyetjes shume
    thjesht:"Ajo qe nje grua do vertet eshte te jete e lire te jetoje jeten e saj". Te gjithe e pranuan se nga goja e shtriges doli nje e vertete e
    madhe dhe ne fakt mbreti tjeter ja fali jeten Arturit. Po martesa e Pirros me shtrigen si vajti ? Pirro sillej si gjithmone, xhentil dhe me miresjellje.
    Shtriga nderkohe tregoi anen e saj me te shemtuar, hante me duar, bente gogesima dhe p… . Erdhi dita e marteses dhe naten e pare Pirro
    po mundohej te merrte kurajo per te kaluar ate nate te hidhur. Ne fund i vendosur hyn ne dhomen e gjumit dhe ...ç'te shohe!!!!! Ne krevatin
    martesor qendronte gruaja me e bukur qe kish pare ndonjehere. Pirro mbeti i shtangur dhe pasi mori veten per pak minuta e pyeti shtrigen
    se cfare kish ndodhur. Shtriga ju pergjigj se ai kish qene aq xhentil sa shtriga kish vendosur ti shfaqej ne formen e saj te bukur, te cilen askush
    nuk e njihte. Ne fakt shtriga gjysmen e dites ishte e shemtuar dhe gjysmen tjeter e bukur. Duke qene keshtu shtriga pyet Pirron cilen pamje
    donte te kishte naten dhe cilen te mbante diten. Pirro filloi te mendonte ç'te zgjidhte: Nje grua te mrekullueshme gjate dites, kur ai ishte me
    shoket, dhe nje gje te shemtuar naten? Apo te kalonte diten me shoqerine e shtriges per te patur gjate nates momentet e intimitetit me nje
    femer te mrekullueshme. Pirro i mire ju pergjigj shtriges se e linte zgjedhjen ne doren e saj. Sapo e degjoi shtriga qeshi dhe i tha se do te
    rrinte e bukur gjithemone, pikerisht sepse ai e kish lene te lire te zgjidhte per jeten e saj. S'ka rendesi nese gruaja qe ke afer eshte e shemtuar
    apo e bukur, inteligjente apo budallacke. Ne fund te fundit brenda saj fshihet gjithmone nje shtrige...



    Behuni Pirro te gjithe! Skeni tjeter zgjidhje.
    AUTOCHTHONOUS

  5. #5
    Prap e fshehur pas Teje Maska e e panjohura
    Anëtarësuar
    24-02-2007
    Vendndodhja
    Aty më gjen, nën hijen tënde që më le amanet!Nëse të duket që kam humb,më kerko atje ku fryn uragani i kohës,atje do më gjeshë,duke të kërkua Ty!
    Postime
    7,750
    Kete nuk do te dinte ta bente nje ,,burre shtrigan''Perfundimi- Grat jane vertet te djallezuara,por jane me te menqura se burrat...
    Rëndesia e një personi nuk vlerësohet nga hapësira që zë, por nga boshlleku që le kur nuk është më.

  6. #6
    i/e regjistruar Maska e martini1984
    Anëtarësuar
    02-04-2009
    Postime
    5,594
    E pyeten Bradley Cooper
    Ti luan rolin e nje sh......te FirstClass?
    Kush eshte sekreti juaj?
    U pergjigj
    Te ndihmon shume n,q.se e klasifikon veten te tille,dhe une jam i tille.
    PS: cfare deshte te thoshte??????????

  7. #7
    i/e regjistruar Maska e oret_e_vona
    Anëtarësuar
    13-09-2003
    Vendndodhja
    Elbasan
    Postime
    142
    Pffffff shikoni grat e botes dhe beni krahasimin me boten tone !!!


    Dhe ateher kerkoni se cfare do nje grua ....
    Sempre Fiero Del Mio MiLaN

  8. #8
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    cfare duan grate

    support emotionally, mentally, physically & financially problem i zgjidhur
    I LOVE GOD

    j&g

  9. #9
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga anita340 Lexo Postimin
    [/B]


    Behuni Pirro te gjithe! Skeni tjeter zgjidhje.
    Ky eshte morali i fabules
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  10. #10
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    Iza,

    c'eshte me Pirron?
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  11. #11
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Pirro shpetoi shokun nga vdekja dhe per vete berqatives nuk i doli keq

    Femrat jane elastike nga natyra , kur duan ose me sakt si ti trajtosh ,njekohesisht jane engjell dhe djall , shtrig e mire dhe shtrig e keqe
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  12. #12
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    Iza,
    ma nxore mendjen nga koka, po flet me mesazhe te fshefta ti.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  13. #13
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    C'fare mesazhesh te fshehta , me trasparet nuk ka lol
    Madaber ka ber nje pyetje : C'fare duan femrat ?!

    Athere jepni dhe ju meshkujt nga pervojat e juaja , c'fare duan femrat ?!

    Dhe na e le neve gjinia e brisht ti aprovojme apo ti kundershtoim
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  14. #14
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anëtarësuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    Citim Postuar më parë nga **** Lexo Postimin
    cfare duan grate

    support emotionally, mentally, physically & financially problem i zgjidhur
    e ku ka persona qe te japin gjith kte lloj mbeshtetje??????

  15. #15
    MoDa KaLoN,sTiLi QeNdRoN! Maska e fashion_girl
    Anëtarësuar
    06-07-2010
    Postime
    2,409
    mjafton qe ne person te me doje dhe te me rrespektoj ,te tjerat vijn vet pastaj...

  16. #16
    i/e regjistruar Maska e hot_prinz
    Anëtarësuar
    29-05-2007
    Vendndodhja
    Frankfurt
    Postime
    9,878
    Sa arrita me i kuptu femrat, jam i sigurte vetem per nje gje, kur u vizllojne fort syte, mbathjau se t'vrasin o t'vrasin.
    tempus fugit, amor manet in aeternum corde

  17. #17
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    04-04-2006
    Vendndodhja
    Tirone
    Postime
    8,398
    femrat duan
    1 - ti vleresosh me shume se c`vlejne.
    2 - ti perkedhelesh me shume se c`e meritojne
    3 - ti paguash me shume se c`ke mundesi
    4 - ti kenaqesh me shume se c`ke fuqi
    5 - te jesh me i gjate se c`te ka bere nena
    6 - te jesh me idiot se sa ti e mendon se je
    Unë jam njeri i thjeshtë.
    Kënaqem me pak.
    Më mjafton më e mira.

  18. #18
    100%shqiptare Maska e loneeagle
    Anëtarësuar
    25-04-2002
    Vendndodhja
    not where i want to be
    Postime
    4,224
    FG, nese nuk ka ateher ne nuk jemi shtriga, fajin e kane djemt si gjithmon
    I LOVE GOD

    j&g

  19. #19
    Citim Postuar më parë nga 2043 Lexo Postimin
    femrat duan
    1 - ti vleresosh me shume se c`vlejne.
    2 - ti perkedhelesh me shume se c`e meritojne
    3 - ti paguash me shume se c`ke mundesi
    4 - ti kenaqesh me shume se c`ke fuqi
    5 - te jesh me i gjate se c`te ka bere nena
    6 - te jesh me idiot se sa ti e mendon se je
    opa, i beri per vete doktori
    We never really grow up, we only learn how to act in public.

  20. #20
    ♥ Kitty Loves Bubi ♥ Maska e Viola.V
    Anëtarësuar
    22-05-2010
    Vendndodhja
    CANADA
    Postime
    990
    Femrat duan vetem, vetem nje gje : A Real Man !

    Te tjerat bien ne kategorine :Other .
    $ $ ¥ ... ♥♫ - ♥♫

Faqja 0 prej 23 FillimFillim 1210 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •