Close
Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 109
  1. #21
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Akoma nuk eshte zyrtarizuar... qe te flasim drejt!
    Faleminderit Scion!

    Me intereson shume qendrimi i tyre, pas zyrtarizimit. Parashikimet nuk duken aspak te mira per muajt e ardhshem.

    Shpresoj te jem gabim.

  2. #22
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Sa kohe duhet qe te aprovohet , se na lujten menc ?
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  3. #23
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    Sa kohe duhet qe te aprovohet , se na lujten menc ?
    Mund te kete padi edhe ne gjykaten kushtetuese, gjithmon duke u bazuar ne natyren e padive te ngritura nga perfaqesuesit e PS. Do te thote qe, ata mund te kerkojne qe gjykata kushtetuese te interpretoje vendimet e KQZ'se. Besoj do zgjasi nja 3-6 muaj. Kuptohet, nese PS do kerkoje dhe hetim te kutive njeherazi ceshtja mund te komplikohet.


  4. #24
    . Maska e illyrian rex
    Anëtarësuar
    11-10-2009
    Vendndodhja
    ne fronin tim
    Postime
    4,491
    Citim Postuar më parë nga Izadora Lexo Postimin
    Sa kohe duhet qe te aprovohet , se na lujten menc ?
    Nuk do te zgjase edhe aq. Maksimumi deri ne zgjedhjet e ardhshme lokale

  5. #25
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    26-10-2006
    Postime
    992
    I uroj fitoren Lulzim Bashes, me ne fund u largua psikopati krimineli nga pushteti.

    Tani per nja 2 vite do kemi protesta do na cajn koken.
    Urrejtja ndaj armikut, dyfishon forcën e një populli

  6. #26
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Mund te kete padi edhe ne gjykaten kushtetuese, gjithmon duke u bazuar ne natyren e padive te ngritura nga perfaqesuesit e PS. Do te thote qe, ata mund te kerkojne qe gjykata kushtetuese te interpretoje vendimet e KQZ'se. Besoj do zgjasi nja 3-6 muaj. Kuptohet, nese PS do kerkoje dhe hetim te kutive njeherazi ceshtja mund te komplikohet.



    Atehere, me siguri do te jete shtatori kur kryetari i ri i Bashkise se Tiranes te uket ne karrigen e tij ...
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  7. #27
    i/e regjistruar Maska e Besoja
    Anëtarësuar
    24-07-2008
    Vendndodhja
    Prrenjas, Shqiperi
    Postime
    3,260
    Urime Bashës!
    Rama duhet të marrë mësime sepse mendoi se ishte i mësuar dhe nuk kishte nevojë më!Por që të bëjë këtë,duhet të dëgjojë dhe jo vetëm të flasë.

  8. #28
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    29-11-2010
    Postime
    607
    personalisht e urrej edi ramen megjithate ai eshte fituesi i kesaj gare juridikisht, leshimet qe ka ber kqz duke mos ven njeri ara kutive qe ti orientoj qytetaret se ku te hedhe voten pasi aty ishin kater kuti dhe gabimi ishte i shmangshem vetem nese nji person i autorizuar do rrinte para kutive, pra megjithe at basha eshte njeri karizmatik dhe ka qellime te larta dhe ai do bej tiranen per tia pasur lakemi ai nuk do i lejoj vetes te deshtoj arsyea e thejsht ai don te nxhitet ne majet e pushtetit me plote te drejt deri tash ka kryer te gjitha detyrat qe ju kan besuar ne menyren me te mir te mundshme, i uroj sukses

  9. #29
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Mund te kete padi edhe ne gjykaten kushtetuese, gjithmon duke u bazuar ne natyren e padive te ngritura nga perfaqesuesit e PS. Do te thote qe, ata mund te kerkojne qe gjykata kushtetuese te interpretoje vendimet e KQZ'se. Besoj do zgjasi nja 3-6 muaj. Kuptohet, nese PS do kerkoje dhe hetim te kutive njeherazi ceshtja mund te komplikohet.

    Citim Postuar më parë nga illyrian rex Lexo Postimin
    Nuk do te zgjase edhe aq. Maksimumi deri ne zgjedhjet e ardhshme lokale
    Sa mire qe kam be , qe e kam shkul sacin prej vendi , s'ka me lajme


    Urime Bashes , nje lutje nga populli i thjesht :
    Na i mbyll ato gropa qe jane hap sa me nje cep ne tjetrin , se po thyjn turinjt dynjaja dhe na sill pak gjelbrim qe te marrim frym lirshem .
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  10. #30
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Citim Postuar më parë nga BlueBaron Lexo Postimin
    Atehere, me siguri do te jete shtatori kur kryetari i ri i Bashkise se Tiranes te uket ne karrigen e tij ...
    Vendimi i Gjykates se Apelit, eshte i formes se prere ... dmth, ne rast se vendimi do ishte pozitiv per bashen, ketu do i fillonte mandati. Interpretimi i vendimeve ne Gjykaten Kushtetuese ne rast te ndonje vendimi ne favor te PS'se nuk do ja hiqte mandatin atij, por do krijonte precedent politik per PS'ne. Ketu pastaj mund te fillonte te errej cik situata .

    Besoj me kuptuat!

    Harrova dhe dicka, eshte dhe komisioni i Venecias!

  11. #31
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Vendimi i Gjykates se Apelit, eshte i formes se prere ... dmth, ne rast se vendimi do ishte pozitiv per bashen, ketu do i fillonte mandati. Interpretimi i vendimeve ne Gjykaten Kushtetuese ne rast te ndonje vendimi ne favor te PS'se nuk do ja hiqte mandatin atij, por do krijonte precedent politik per PS'ne. Ketu pastaj mund te fillonte te errej cik situata .

    Besoj me kuptuat!

    Harrova dhe dicka, eshte dhe komisioni i Venecias!


    Me fal, por nqs Kolegji Zgjedhor vendos ne favor te Bashes, per çfare shkohet tek ata "pleqte" e Kushtetueses ???
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  12. #32
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Citim Postuar më parë nga BlueBaron Lexo Postimin
    Me fal, por nqs Kolegji Zgjedhor vendos ne favor te Bashes, per çfare shkohet tek ata "pleqte" e Kushtetueses ???
    "Kushtetueshmerine e mandatit te marre nepermjet vendimesh jo-kushtetuese" e gjitha kjo ne thonjeza.

    Kjo do qe pastaj precedent politik ... besoj me kuptove

  13. #33
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    "Kushtetueshmerine e mandatit te marre nepermjet vendimesh jo-kushtetuese" e gjitha kjo ne thonjeza.

    Kjo do qe pastaj precedent politik ... besoj me kuptove

    OK, po nqs mandati eshte jokushtetues nuk duhet te kemi zgjedhje te reja bashkiake ne Tirane ???
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  14. #34
    Enraged Maska e Scion
    Anëtarësuar
    22-07-2008
    Vendndodhja
    Tirane
    Postime
    2,296
    Citim Postuar më parë nga BlueBaron Lexo Postimin
    OK, po nqs mandati eshte jokushtetues nuk duhet te kemi zgjedhje te reja bashkiake ne Tirane ???
    Nese po, athere ceshtja shtrohet dhe nje here ne gjykate ne instance me te larte, kam pershtypjen mund te jete "Komisioni i Venecias". Por te them te drejten nje vendim i tille i kushtetueses do ju hapte aq problem te madh maxhorances sa lirisht mund te thuash zgjedhje te parakohshme.

  15. #35
    Kalorës i Lirisë Maska e BlueBaron
    Anëtarësuar
    29-04-2002
    Vendndodhja
    Në Tironën e Ondrrave
    Postime
    5,046
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Nese po, athere ceshtja shtrohet dhe nje here ne gjykate ne instance me te larte, kam pershtypjen mund te jete "Komisioni i Venecias". Por te them te drejten nje vendim i tille i kushtetueses do ju hapte aq problem te madh maxhorances sa lirisht mund te thuash zgjedhje te parakohshme.


    Ok, shume rrofsh per sqarimin ...
    Mund të shkëpusësh Çunat nga TIRONA, por kurrë nuk mund të shkëpusësh TIRONËN nga zemra e Çunave !!!

  16. #36
    yep Maska e Izadora
    Anëtarësuar
    11-09-2008
    Vendndodhja
    ne zemren e atij qe ka "zemer"
    Postime
    8,793
    Qenka nje procedur shume e gjate !

    Po bashkia ne kete kohe qe nuk ka kryetar , si funksionon ?
    Jeto sot se neser nuk i dihet

  17. #37
    he he hee... Maska e halla mine
    Anëtarësuar
    05-01-2011
    Vendndodhja
    brojë
    Postime
    1,466
    Hajni e paqte.. shqiptaret duartrokasin..
    Më 17 maj, tri ditë pas mbylljes së numërimit për kryetar bashkie të Tiranës në VNV-në e fundit të Tiranës, kryetari i KQZ-së propozoi një projekt vendim, sipas të cilit, fletët e votimit të hedhura në kutinë e gabuar do të konsideroheshin të vlefshme dhe do të numëroheshin prej vetë KQZ-së.
    OSBE/ODIHR: Fletët që numëroi KQZ, të pavlefshme

    Grupi Ndërkombëtar i Krizave: KQZ po numëron vota të pavlefshme
    Asnjë kompromis, kurr asnjëher.. deri n'apokalips!

  18. #38
    i/e regjistruar Maska e Anesti_55
    Anëtarësuar
    22-10-2005
    Postime
    2,647
    Citim Postuar më parë nga halla mine Lexo Postimin
    Hajni e paqte.. shqiptaret duartrokasin..


    OSBE/ODIHR: Fletët që numëroi KQZ, të pavlefshme

    Grupi Ndërkombëtar i Krizave: KQZ po numëron vota të pavlefshme
    Ligji.Nje vote e shte e vfshme, kur eshte ne ngjyren dhe formatin e percaktuar,eshte percaktuar qartas vullneti i zgjedhesit.Kesaj i referohet gjykatesi dhe jo hamendesive .vota ne kutine e gabuar eshte jetur brenda sistemit.KZAZ qendrore kadetyrebte bej koordinimin e sasise se leteve te votimit me numrin e votuesve qe moren pjese.Eshte detyre e saj te gjej voten e munguar dhe ta trajtoje ate sipas ligjit i cili ka per qellim ta mbroje dhe jo ta beje ate same shume te jete e mundur nga pavlefshmeria.Ligji nuk merrpersiper te trajtoje sentencat kur nje vote e shte e pa vlefshme , por vetem ato pika kur ajo eshte e vlefshme.Per vlefshmerine e nje vote mjaftojne ato tre pikat baze dhe nese verejme se nje politikan apo bashkesi politikanesh kerkojne te rremojne me perkushtim ne sistemin ligjore per te gjetur shkaqe per ta bere te pa vlefshme nje vote qe ploteson kriteret baze ,duhet lehtesisht te pranojme se keto politikane nuk i sherbejne popullit por interesit te tyre individual, pra nuk kane moralin te drejtojne vendin.
    Ndryshuar për herë të fundit nga Anesti_55 : 24-05-2011 më 07:26
    Injorantin e kam frike,
    Budallin e meshiroj,
    Te diturin (civilin) e dua pa mase.

  19. #39
    i/e regjistruar Maska e juanito02
    Anëtarësuar
    09-07-2007
    Postime
    2,964
    Citim Postuar më parë nga Scion Lexo Postimin
    Mund te kete padi edhe ne gjykaten kushtetuese, gjithmon duke u bazuar ne natyren e padive te ngritura nga perfaqesuesit e PS. Do te thote qe, ata mund te kerkojne qe gjykata kushtetuese te interpretoje vendimet e KQZ'se. Besoj do zgjasi nja 3-6 muaj. Kuptohet, nese PS do kerkoje dhe hetim te kutive njeherazi ceshtja mund te komplikohet.

    Eshte e vertete qe ka akoma dy shkalle per te kaluar ankimi ps.
    E para eshte kolegjo zgjedhor ku aktualisht po shqyrtohet kerkesa e ps.
    Partite kryesore kane rene dakord qe para zgjedhjeve qe mund ti drejtohen edhe Gjykates Kushtetuese prandaj edhe nese rrezohet ps te kolegj zgjedhor eshte akoma shkalla e fundit per tu ankimuar.
    Prandaj durim se temperatura ne Tirane eshte boll e rritur.
    Seshte cudi qe jemi para nje loje politike te orkestruar nga te huajt te cilet duan ne radhe te pare stabilitet ne Shqiperi dhe gjithe loja po behet qe ta presin me qetsi publiku i te dy kampeve.
    Durim o shqipo
    Albania Uber Alles

  20. #40
    Evidenca Maska e RaPSouL
    Anëtarësuar
    09-03-2006
    Vendndodhja
    Gjermani
    Postime
    17,464
    Fitorja e Lulzim Bashës për mua ka 2 rëndësi të mëdha për shoqërin shqiptare. E para është fakti që Shqipëria e kaloi periudhën e komunizmit dhe po jeton në një shoqëri demokratike, 16 vjet si kryebashkiak nuk janë faktë i një demokracie funksionale, më shumë të ngjan në një monarki absolute të udhëhequr vetëm nga një individ, Rama atë dëshirë kishte të qëndroj edhe ca dekada të tjera në krye të Tiranës pasi sipas mendimit tim e shihte si të vetmin shpëtim që e kishte personalisht për të mos u zhdukur nga skena politike.

    E dyta ka të bëjë me kryebashkiakun e ri, i cili mendoj dhe jam shumë i sigurt që do të sjellë një erë krejtësisht të re në mentalitetin e Tiranasëve por do ti duhet kohë për të larguar të gjitha pislliqet me një fjalë ta quaja, të bëra nga kryebashkiaku i deritanishëm, është momenti i duhur që Shqiptarët dhe veçanërisht ata të Tiranës të hapin syt dhe të shohin realitetin i cili do ti përcjell përgjat ushtrimit të detyrës nga ana a Lulzim Bashës, pritet një ndryshim thelbësorë dhe një ecje përpara e paparë deri më tani, kapaciteti dhe maturia të cilën e posedon Lulzim Basha si personalitet e jo si anëtarë i subjektit politik, është tepër pozitive për shoqërinë tonë.

    I dëshirojë një punë dhe ecje të mbarë Bashës dhe njëkohësisht gëzohem që Tirana u çlirua nga ajo errësirë shumëvjeçare që e kishte pushtuar.
    Sui generis

Faqja 2 prej 6 FillimFillim 1234 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •