Close
Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 127
  1. #41
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    [QUOTE=MafiaWarz;3104262]Ne disa vende me te drejte e ke , jo qe jam pro ndonje partie por vetvendosja sipas meje po luan lojra femijesh dhe jo lojra logjike.

    Hajde pi largoim te gjithe nderkombtaret nga vendi yn?

    Kush do na mbroje? Alb QUOTE]






    Na "mbron" Hashimi

  2. #42
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anëtarësuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    Hard


    -Kush qenka proserbë or burrë?
    -E ke idenë sa qesharakë dukesh?
    -Ku jeton titiopi,Tanzani,që nuk e njehë realitetin dhe flet marrina që nuk koincidojnë me realitetin!
    -Mund të thuash çfarë të duash,është e drejtë themelore liria e shprehjes,por jo të prekësh ekstreme me llafe kafenesh,ani pse është veç një komunitet virtual duhet pasur parasysh se çfarë po shkruan,të pakten për hir të së vertetes.
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  3. #43
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    Citim Postuar më parë nga Mbinjeriu Lexo Postimin
    Hard


    -Kush qenka proserbë or burrë?
    -E ke idenë sa qesharakë dukesh?
    -Ku jeton titiopi,Tanzani,që nuk e njehë realitetin dhe flet marrina që nuk koincidojnë me realitetin!
    -Mund të thuash çfarë të duash,është e drejtë themelore liria e shprehjes,por jo të prekësh ekstreme me llafe kafenesh,ani pse është veç një komunitet virtual duhet pasur parasysh se çfarë po shkruan,të pakten për hir të së vertetes.
    ....mbinjeriu , ti je mbinjeriu a? , veq mos na thuj e ti je Zoti....

  4. #44
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anëtarësuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    Hard

    -Po,nuk gëzohem që të njoha.
    -Mund të jem "zoti"pasi "ai"ka kohë që ka vdekur.
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  5. #45
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    15-12-2010
    Vendndodhja
    ....Europe...
    Postime
    1,155
    Citim Postuar më parë nga Mbinjeriu Lexo Postimin
    Hard

    -Po,nuk gëzohem që të njoha.
    -Mund të jem "zoti"pasi "ai"ka kohë që ka vdekur.
    ....mu per ket arsye ju jeni deshtak....sic jeni te gjith ne vetfundosje,,,,,ateista e deshtak, e proserba........
    ....QQQQyyyyyyppppp anej ....

  6. #46
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Mbinjeriu Lexo Postimin
    Llapi

    -Unë jam nacionalist(patriot),nuk jam prej atyre pseudopatriotëve si puna juaj që vazhdimisht "lehin"dhe thirren në emër të luftes çlirimtare,kur shumë mirë e dimë se ajo ishte veçnjë luftë guerile,pasi ne nuk e deshtem luften.
    -E di bindjen tënde dhe se je pjesë e këtyre "zagarëve"që tashmë i kemi në pushtet dhe janë urtësuar dhe po i marrin gjërat qetë,madje shkelen dhe po shkelin mbi "idealet"e tyre të cilat veç i kanë harruar(si mund të i harrojnë nëse nuk kanë ekzistuar kurrë)!
    -Mua nuk më plasë **** për ambasadorin e SHBA-ve Dell,dhe nuk më bëhet vonë nga ajo se çfarë mund të llomotitë ai plehrë,se në fund të fundit ai mundohet të e bëjë dhe Albinin "zagar"sikurse bëri me Hashimin dhe klasen tjeter politike,duke qënë se Albini nuk është nënshtrues kjo e irriton pa masë ambasadorin tonë të dashur që nuk lë vend pa futur hundët!
    -Shihet se nuk i kupton gjërat,të gjithë nuk mundemi të kapim pushkën dhe të dalim në mal,je shumë miop(shkurtëpamës) dhe nuk shehë më largë se hunda,se nuk kontribohet veç me pushkë në dorë,dhe e arsyetojë plotesishte se nuk ka pranuar te uniformohet se atehere do ishte nen komanden e ndonje çobani,duhet thene troç Uçk-ja nuk ka pasur strukture udheheqese te mirefillte.
    Shqetesimi qe u ka bere Albini nderkombetareve i ka detyruar qe edhe te e burgosin,dhe e dime se burgosja Albinit në burg i turpëron edhe vet ndërkombëtarët sepse ata në vendet e tyre nuk do të burgosnin njerëz për bindje politike,po të bënin një gjë të tillë do të përballeshin me protesta të fuqishme nga opinioni publik sepse te burgosur politik kanë pasur vetëm sistemet komuniste dhe ato fashiste si ai Milloshoviqit!
    o nuk ka nevoj te na tregosh to se kush je po qfar hamam nacionalisti bre
    ti e din qe je perjashtue me nofka tiera e dim edhe na
    e dim qe ti je nji taliban qe i perkrah terroristet e ekstremistet islamil
    e dim qe armik numer nji e keni mikun ton te shqiptarve Ameriken
    e kjo ju ban juve qe te hani ne nji legen te gjith ju armiqet e Amerikes vetfundosja e llbin-tadiqit serbia e rusia

    qe edhe njiher se qfar mendoin miqet tan Amerikan per albin-tadiq-daqiqin


    Dell
    Presidenti Tadiq edhe Albin Kurti duket se kanë të njëjtën formulë


    Pjes nga Intervista e Ambasadorit Amerikan DELL


    Mentor Shala RTK
    -Por ju jeni këtu dhe ka disa ide që qarkullojnë në Kosovë dhe në Serbi për ndryshimin e kufijve në Ballkan. Kishim edhe një deklaratë të presidentit serb, z. Tadiq në lidhje me atë që duan të bisedojnë me Shqipërinë, me zyrtarët e Tiranës për ndarjen territoriale të Kosovës midis shtetit të tij dhe Shqipërisë. Cili është mendimi juaj për këtë ide?

    Ambasadori Dell:
    Në thelb këto janë ide të dala mode të shek. XIX. Politika e shek. XIX ishte e tëra për vizatimin e kufijve, lëvizjen e kufijve, lëvizjen e popullatave. Kjo nuk është politika e Evropës së shek. XXI. Shkurt, unë mendoj se këto ide janë të parëndësishme në kontekstin e tanishëm. Çfarë më habit mua është se edhe Presidenti Tadiq edhe Albin Kurti, e kjo është goxha intriguese, apo jo – duket se kanë të njëjtën formulë: t’ia lëmë Serbinë dhe Shqipërinë që të zgjidhin problemet e Kosovës. Kjo mua më duket paksa ironike dhe natyrisht edhe shumë interesante.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  7. #47
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979


    OVL: “Vetëvendosje”, me elemente pro sllave

    Publikuar: Sot, më 21 dhjetor 2010

    Prishtinë, 21 dhjetor - I pari i Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së (OVLUÇK), Muharrem Xhemajli, të martën, gjatë një konference për medie, i është kundërpërgjigjur veprimeve të Lëvizjes “Vetëvendosje”. Ai ka thënë se veprimet e tyre argumentojnë ekzistencën e elementeve pro sllave edhe në politikën e Kosovës, raporton “Zëri”.
    “Ne shfaqim pakënaqësinë me reagimet cinike të një subjekti politik vendas, reagim i cili argumenton ekzistencën e elementeve pro sllave edhe në politikën në Kosovë, që deri dje kundërshtuan në emër të nacionalizmit çdo të arritur të Kosovës pas luftës çlirimtare. Ushtria Çlirimtare e Kosovës, ka zhvilluar luftë të pastër e çlirimtare, në aleancë më NATO-n dhe në përputhje me të gjitha rregullat ndërkombëtare të luftës. Si ushtri u njoh ndërkombëtarisht dhe kishte përkrahje shumë të madhe nga popujt liridashës të botës”, ka thënë Xhemajli.
    Gjatë kësaj konference, Xhemajli shfaqi qëndrimet e Organizatës së Veteranëve të Luftës edhe në lidhje me raportin e Dick Martyt. Ai tha se raporti i Martyt është një spektakël medial, ndërsa kanë paralajmëruar se do të nënshkruajnë një peticion mbarëkombëtar, përmes të cilit do t’i drejtohen Asamblesë së Këshillit të Evropës që në janar mos të miratohet raporti i Martyt.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  8. #48
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Qeveria: “Vetëvendosje, marksista dhe të paedukatë”
    23-12-2010 12:52 CET


    Qeveria e Kosovës i ka dhënë një epitet të ashpër anëtarëve të Lëvizjes “Vetëvendosje”, duke i quajtur ata komunistë dhe të paedukatë. Kjo deklaratë, sipas “Indeksonline”, erdhi pas akuzave të kësaj lëvizjeje lidhur me UÇK-në, ku kanë thënë se disa krerë të UÇK-së janë krerë të krimit.

    Akuzat në emër të Qeverisë i ka bërë zëdhënësi i saj, Memli Krasniqi.

    “Ata kanë mentalitet marksist dhe janë të paedukatë. Ata kanë qenë të ri kur ka pasur luftë”, ka thënë Krasniqi, duke dhënë porosinë se anëtarët e “Vetëvendosjes” do të kenë kohë të mësohen.

    Ndërkohë, në mbledhjen e Qeverisë, kryeministri në shkarkim, Hashim Thaçi ka thënë se zgjedhjet në Kosovë kanë plotësuar standardet demokratike.

    Ndërkaq, duke iu kundërpërgjigjur kërkesës së kreut të LDK-së, Isa Mustafa për zgjedhje të reja në shtator të 2011, Thaçi ka thënë se do ta udhëheq ekzekutivin deri në vjeshtë të 2014-ës.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  9. #49
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Xhemajli akuzon Kurtin për lidhje me shërbimin sekret serb



    Publikuar: Sot, më 25 dhjetor 2010

    Xhemajli akuzon Kurtin për lidhje me shërbimin sekret serb



    Pishtinë, 25 dhjetor - Thellohen akuzat në raportin ndërmjet Organizatës së Veteranëve të Luftës së UÇK-së dhe lëvizjes “Vetëvendosje!”. Muharrem Xhemajli, kreu i organizatave ka çuar më tutje përplasjen duke e shpjeguar se pse mendon që Lëvizja Vetëvendosje! ka elemente pro-sllave. “Albin Kurti pas luftës dhe pas lirimit nga burgu ka mbajtur kontakte të vazhdueshme deri në vitin 2004 me inspektorë të shërbimit sekret serb dhe me njerëz të armatës serbe. Ai është takuar me vëllezërit Daçiq nga Klina, njëri inspektor i shërbimit sekret e tjetri pjesëtar i armatës serbe”, ka thënë Xhemajli në emisionin Interaktiv të së premtes në KTV.
    Sipas tij, në dijeni për lidhjet e Kurtit me serbët janë edhe institucionet e Kosovës. Xhemajli ka bërë të ditur se do të padisë Lëvizjen Vetëvendosje për shpifje, pasi që thotë se nuk ka hyrë asnjëherë në vendvotime në Krajkovë të Drenasit, për të mbushur fletëvotime të PDK-së, siç thotë Vetëvendosje!
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  10. #50
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anëtarësuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    -Llapi

    -Kjo është nofka ime e parë në këtë komunitet,dhe çdo pretendim i juaji i bazuar në supozimet e juaja është e kotë.
    -Unë fundamentalist islamikë?
    -Jo,jo,unë jam ateist dhe këtë e kam cekur dikund.
    -Unë nuk jam antiAmerikan,pa marrë parasysh të gjitha nuk jam mos mirënjohës dhe të harrojë atë se çfarë kanë bërë për ne,se të ishte për Uçk-ne do asimiloheshim dhe tashmë nuk do shkruanim as në gjuhen shqipe.
    Lidhur me këto infot që na solle mbi fundërrinen e Ovl-se nuk kam qa them tjeter pos qe po tregohesh injorant duke besuar cdo gje qe degjon.
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  11. #51
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    O ti mbinjeri pingamer a qka i thue veti ti
    qyre nji hoxh se qfar thot per tradhtarin albin-daqiqin qe koka gjynah me e votue tradhtarin
    prandaj kqyrni ju mugjahedinet qitni ne terezi flalet e mos rreni njeri keshtu tjetri ashtu
    kur dihet qe tradhtari eshte tradhtar nash te jet i madh nash i vogel

    --------------

    Imami Krasniqi

    Imami Krasniqi: Të votosh Vetëvendosjen, mëkat

    03-02-2011 10:13 CET

    Imami kontrovers i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, në cilësinë e ligjëruesit islam, duke përzier fenë me politikën, ka folur ashpër kundër Lëvizjes “Vetëvendosje” të Albin Kurtit, duke e quajtur atë enveriste dhe duke thënë se myslimanët që votuan për të, bënë një mëkat të madh.

    “Vetëvendosja është një lëvizje enveriste dhe myslimanët duhet me qenë larg saj. Është mëkat me ia dhanë votën Vetëvendosjes, por ne nuk kemi punuar për ta sqaruar mendimin e Islamit për “Vetëvendosjen”, sepse nuk ka pasur kohë. “Vetëvendosjes” është haram, është mëkat me ja dhanë votën. Kaq”, ka thënë Krasniqi në emisionin “Info Magazine” të Klan Kosova.

    Krasniqi nuk sheh jetë të gjatë për Lëvizjen e Kurtit duke thënë se votat këtë herë kanë qenë euforike, dhe se në zgjedhjet e ardhshme nuk do të mund të fitojë shumë.

    Ai ka shprehur keqardhjen që koalicioni i AKR-së së Behgjet Pacollit, të cilit i ka dhënë përkrahje publike, nuk ka fituar më shumë vota.

    Gjithashtu, imami Krasniqi ka paralajmëruar PDK-në të mos mendojë se mund të qëndrojë në pushtet gjithmonë, sepse mund t’i ndodhë një situatë si e Egjiptit.
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  12. #52
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Mbinjeriu Lexo Postimin
    -Llapi


    -Unë nuk jam antiAmerikan,pa marrë parasysh të gjitha nuk jam mos mirënjohës dhe të harrojë atë se çfarë kanë bërë për ne,se të ishte për Uçk-ne do asimiloheshim dhe tashmë nuk do shkruanim as në gjuhen shqipe.
    Lidhur me këto infot që na solle mbi fundërrinen e Ovl-se nuk kam qa them tjeter pos qe po tregohesh injorant duke besuar cdo gje qe degjon.
    shif se si bjen ndesh me mendimin tand per dy tre minuta balit
    harreve sigurisht se qfar ke than
    e paske trunin si te peshkut
    Citim Postuar më parë nga Mbinjeriu Lexo Postimin
    Llapi

    -Unë jam nacionalist(patriot),nuk jam prej atyre pseudopatriotëve si puna juaj që vazhdimisht "lehin"dhe thirren në emër të luftes çlirimtare,kur shumë mirë e dimë se ajo ishte veçnjë luftë guerile,

    -Mua nuk më plasë **** për ambasadorin e SHBA-ve Dell,dhe nuk më bëhet vonë nga ajo se çfarë mund të llomotitë ai plehrë,se në fund të fundit ai mundohet të e bëjë dhe Albinin "zagar"sikurse bëri me Hashimin dhe klasen tjeter politike,duke qënë se Albini nuk është nënshtrues kjo e irriton pa masë ambasadorin tonë të dashur që nuk lë vend pa futur hundët!
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  13. #53
    i/e regjistruar Maska e Mbinjeriu
    Anëtarësuar
    10-09-2009
    Postime
    397
    -Nuk jam tip kontradiktor,je duke keqkuptuar dhe atë po e bën me qëllim.
    -E them prapë se ambasadori i SHBA-ve ka tejkaluar kompetencat e tij,dhe këtë e them me bindje të plotë.
    Kjo goje nuk eshte per keta veshe

  14. #54
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Citim Postuar më parë nga Mbinjeriu Lexo Postimin
    -Nuk jam tip kontradiktor,je duke keqkuptuar dhe atë po e bën me qëllim.
    -E them prapë se ambasadori i SHBA-ve ka tejkaluar kompetencat e tij,dhe këtë e them me bindje të plotë.
    Ambasadori e perfaqson shtetin e vet Ameriken dhe ne emer te saj flet e punon e vepron
    ndersa qfar mendoni ju te vetfundosjes a i ka kalue a jo kompetencat eshte hajgare hesapi
    diqka ju te shkretit duhet me than duhet disi me u mbroit kur te gjitha te pa larat e juaja jau qiten per fushe
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  15. #55
    EAGLE warrior Maska e MafiaWarz
    Anëtarësuar
    12-05-2010
    Postime
    1,787
    [QUOTE=ane;3104316]
    Citim Postuar më parë nga MafiaWarz Lexo Postimin
    Ne disa vende me te drejte e ke , jo qe jam pro ndonje partie por vetvendosja sipas meje po luan lojra femijesh dhe jo lojra logjike.

    Hajde pi largoim te gjithe nderkombtaret nga vendi yn?

    Kush do na mbroje? Alb QUOTE]






    Na "mbron" Hashimi
    Te pakten i ka dy gram tru me shume se ky tjeteri , e qet diplomacin ne funksion
    Praises due to the most high, Allah

    Praises due to the most fly, Prada

    Baby, I'm magic, ta-dah

  16. #56
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979


    Kundërshtarët e autostradës, kundërshtarët e lirisë


    Thaçi: Vetëvendosje kundër lirisë dhe pavarësisë

    19-05-2011 12:24 CET

    Kryeministri Hashim Thaçi tha para deputetëve të Kuvendit të Kosovës se kontrata me konsorciumin “Bechtel- Enka”, e publikuar ditë më parë nga Lëvizja Vetëvendosje, nuk është versioni final.

    Thaçi siguroi ligjvënësit se transparenca financiare e projektit është e plotë dhe se gjitha shpenzimet deri në detaje janë të përfshira në ligjet përkatëse për buxhetin. Ndërkaq, Lëvizja Vetëvendosje, përmes deputetit Visar Ymerit, kërkoi që kontrata origjinale e qeverisë me konsorciumin “Bechtel- Enka” të bëhet publike.

    Në përgjigje kryeministri Hashim Thaçi ka shkuar më tej me akuzat ndaj Lëvizjes Vetëvendosje. Ai tha se kundërshtimet për autostradën bëhen nga ata që kanë kundërshtuar edhe dokumentet që sollën lirinë dhe pavarësinë e vendit.

    Kuvendi i Kosovës në seancën e sotme përveç tjerash do të shqyrtojë edhe raportin financiarë për Buxhetin e Republikës së Kosovës, për vitin 2010 si dhe do të mbajë debat për masakrën e Burgut të Dubravës.

    Ndërkaq, partia më e madhe opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), në shenjë revolte, ka braktisur të enjten punimet e seancës plenare të Kuvendit të Kosovës. Deputetët e LDK-së këtë veprim e kanë marrë pasi gjatë shqyrtimit të Raportit financiar për Buxhetin e Republikës së Kosovës, për vitin 2010 në seancë nuk kanë qenë të pranishëm as kryeministri e as ndonjë ministër tjetër.

    Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Ismet Beqiri ka thënë se kjo qeveri nuk është serioze. /rtk/indeksonline/zëri/
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  17. #57
    i/e regjistruar Maska e Llapi
    Anëtarësuar
    08-08-2002
    Postime
    10,979
    Diktati i Vetëvendosjes

    Aktivisti i Lëvizjes "Vetëvendosje" , Arbëresh Dalipi, kryetar i një pike të këtij subjekti politik në Gjilan, shpreh mospajtime të hapura për politikën e dhunës ndaj Policisë së Kosovës dhe ndaj institucioneve që zbaton lideri i kësaj lëvizjeje, Albin Kurti. "Është e pamoralshme që në çdo diskutim të fyhet kryeministri. Përkundër të gjitha kundërshtimeve që mund të bëjë jo vetëm VV-ja, por edhe të tjerët, emri i Hashim Thaçit ka mbetur në historinë e Kosovës si figurë pozitive", tha Dalipi, duke konfirmuar se, për shkak të mospajtimeve me krerët e VV-së, e ka ngrirë aktivitetin në këtë subjekt politik
    image


    Musa SABEDINI

    Gjilan, 25 maj 2011 - Për shkak të pakënaqësisë dhe mospajtimit me faktin se Lëvizja "Vetëvendosje" vazhdon me avazin e vjetër të përdorimit të dhunës ndaj Policisë së Kosovës dhe në pamundësi për t'i ndryshuar gjërat, Arbëresh Dalipi ka vendosur ta ngrijë aktivitetin e vet në këtë subjekt politik.

    Dalipi, i cili ishte i zgjedhur edhe kryetar i një pike të Lëvizjes "Vetëvendosje" (VV) në Gjilan, në një bisedë për "Lajm" tregon për arsyet e mospajtimeve që ka ndaj politikës së VV-së, që udhëhiqet nga qendra në Prishtinë. Ai thotë se aktualisht ndodhet në një status-quo, por është i vendosur ta ngrijë aktivitetin e vet politik në Lëvizjen "Vetëvendosje".

    "Kurti dhe lëvizja 'Vetëvendosje' nuk kanë të drejtë ta satanizojnë Policinë e Kosovës dhe ta përdorin atë si mjet politik. Dhuna ndaj policisë e dëmton shumë VV", thotë Dalipi.
    Ai, më tej, thotë se VV-ja i drejton katër komisione parlamentare dhe asnjëherë nuk ka provuar që me mjete politike t'i zgjidhë mospajtimet dhe kundërshtitë, por e ka vazhduar avazin me mjete të dhunës, pa i shterur mjetet politike.

    Dalipi mendon se Lëvizja "Vetëvendosje" i ka 14 deputetë në Kuvend dhe nëse me këta deputetë nuk mund t'i realizojë qëllimet e veta politike - kombëtare, atëherë duhet ta kuptojë se kjo është demokracia.

    Ndërkaq, vandalizmin që ka treguar "Vetëvendosje" gjatë demonstrimit në rrugë, Dalipi e konsideron absurd. "Vetë fakti se ata janë pjesë e institucioneve, ku edhe bëhen ligjet, të dalësh në rrugë dhe të hedhësh gurë mbi ata që i zbatojnë këto ligje, vërtet është e padrejtë dhe absurde", thotë ai.

    Krahas mospajtimeve lidhur me mënyrën e shprehjes së pakënaqësisë në rrugë, Dalipi ka edhe mospajtime me veprimet e tjera politike të VV-së karshi institucioneve, sidomos ndaj institucionit të kryeministrit.

    "Është e moralshme të jesh opozitë konstruktive, të jesh edhe kundër kryeministrit Hashim Thaçi, por është e pamoralshme që në çdo diskutim kryeministri të fyhet me epitete të ndryshme. Përkundër të gjitha kundërshtimeve që mund të bëjë jo vetëm VV-ja, por edhe të tjerët, emri i Thaçit ka mbetur në historinë e Kosovës si figurë pozitive. Kështu, ose ngjashëm, dikur është folur edhe për Ibrahim Rugovën, edhe pse ai, në të vërtetë, nuk kishte elemente të tradhtisë. Pra, është jokorrekte që për qëllime të politikës ditore të rrënohen vlerat historike të liderëve të luftës", tha Dalipi.

    Dalipi ka një porosi për ata që mendojnë se ai i takon ndonjë klani, grupi politik, apo të interesit. "Nuk i takoj asnjë klani. Më vjen shumë rëndë kur dëgjoj fjalë, në momente të caktuara, kur e kundërshtoj Albin Kurtin, dhe ata thonë se jam i paguar nga PDK-ja apo SHIK-u. Jam shumë i pavarur në mendimet e mia, sepse e kam kritikuar ngjashëm edhe Hashim Thaçin, kur nuk ka pasur të drejtë", tha Dalipi.

    Përveç mospajtimeve me veprimet politike të kreut të Lëvizjes, Dalipi ka shprehur mospajtime edhe me ndërhyrjet e drejtuesve të VV-së nga Prishtina, për t'u treguar gjilanasve se kë duhet zgjedhur në krye të këtij subjekti politik në këtë komunë.

    "Në 'Vetëvendosje' janë zgjedhjet e brendshme dhe po vërehet se aty më tepër kemi një legjitimim të kandidatëve të preferuar të Prishtinës sesa përzgjedhje në një garë demokratike. Orientimi këmbëngulës i liderëve të 'Vetëvendosjes' për të preferuarit e tyre në Gjilan është diktat dhe këtë teori do ta kundërshtoj në të gjitha nivelet", tha Dalipi. Duke i komentuar ndërhyrjet e Prishtinës për të zgjedhur të preferuarin e tyre në Gjilan, Dalipi vlerëson se do të dëmtohet VV-ja në këtë komunë. Një sjellje e tillë e kreut të kësaj partie, sipas tij, do t'i detyrojë gjilanasit që të formojnë një parti rajonale.

    http://www.gazetalajm.info/politike/...vendosjes.html
    Do t´i luftoj spiunet dhe tradhtaret e kombit deri ne vdekje.

  18. #58
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    [QUOTE=;3104420]
    Citim Postuar më parë nga MafiaWarz Lexo Postimin

    Te pakten i ka dy gram tru me shume se ky tjeteri , e qet diplomacin ne funksion
    Kush Hasha me shume tru se Albini???
    Hashimi eshte me i mire se Albini vetem ne ngarkim shkarkim te thaseve

  19. #59
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Llapi

    Citim Postuar më parë nga Llapi Lexo Postimin
    O ti mbinjeri pingamer a qka i thue veti ti
    qyre nji hoxh se qfar thot per tradhtarin albin-daqiqin qe koka gjynah me e votue tradhtarin
    prandaj kqyrni ju mugjahedinet qitni ne terezi flalet e mos rreni njeri keshtu tjetri ashtu
    kur dihet qe tradhtari eshte tradhtar nash te jet i madh nash i vogel

    --------------

    Imami Krasniqi

    Imami Krasniqi: Të votosh Vetëvendosjen, mëkat

    03-02-2011 10:13 CET

    Imami kontrovers i Xhamisë së Madhe në Prishtinë, Shefqet Krasniqi, në cilësinë e ligjëruesit islam, duke përzier fenë me politikën, ka folur ashpër kundër Lëvizjes “Vetëvendosje” të Albin Kurtit, duke e quajtur atë enveriste dhe duke thënë se myslimanët që votuan për të, bënë një mëkat të madh.

    “Vetëvendosja është një lëvizje enveriste dhe myslimanët duhet me qenë larg saj. Është mëkat me ia dhanë votën Vetëvendosjes, por ne nuk kemi punuar për ta sqaruar mendimin e Islamit për “Vetëvendosjen”, sepse nuk ka pasur kohë. “Vetëvendosjes” është haram, është mëkat me ja dhanë votën. Kaq”, ka thënë Krasniqi në emisionin “Info Magazine” të Klan Kosova.

    Krasniqi nuk sheh jetë të gjatë për Lëvizjen e Kurtit duke thënë se votat këtë herë kanë qenë euforike, dhe se në zgjedhjet e ardhshme nuk do të mund të fitojë shumë.

    Ai ka shprehur keqardhjen që koalicioni i AKR-së së Behgjet Pacollit, të cilit i ka dhënë përkrahje publike, nuk ka fituar më shumë vota.

    Gjithashtu, imami Krasniqi ka paralajmëruar PDK-në të mos mendojë se mund të qëndrojë në pushtet gjithmonë, sepse mund t’i ndodhë një situatë si e Egjiptit.
    kti far GOMARI disa i thon hoxh disa imam por ky veq edhe 2 ore mos me kon lind 100% ish lind majmun PO KY me trup esht ne kosove e me mendje esht ne azi e ne shtetet qe sot kan nostalxhi per TITON por un mendoj se ata qe vizitojn xhamin ku ky magar ju mban ders mu aty esht haram per xhematin dhe rinin ton te pastertt si loti ky munafikli po manipulon me rinin shqiptare ky sja vlen te merreemi me te

  20. #60
    i/e regjistruar Maska e beni33
    Anëtarësuar
    27-04-2008
    Postime
    4,230

    Vetvendosje Aty Flitet Shqip

    Gjdo Shqiptar Duhet Te Injoron Hoxhollart Si Ky Gomari Krtasniqi
    Fotografitë e Bashkëngjitura Fotografitë e Bashkëngjitura  
    Ndryshuar për herë të fundit nga beni33 : 25-05-2011 më 20:43 Arsyeja: hahimi vet serbia

Faqja 3 prej 7 FillimFillim 12345 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •