Close
Faqja 2 prej 19 FillimFillim 123412 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 21 deri 40 prej 376
 1. #21
  MR. BEAN - Laden Maska e the admiral
  Anėtarėsuar
  03-06-2009
  Vendndodhja
  European Union
  Postime
  6,882
  Citim Postuar mė parė nga OO7 Lexo Postimin
  Une jam nje perdorues i rregullt i ebay prej gati 1 viti. Deri me sot kam bere mbi 50 blerje perfshi ktu nga aksesore telefonash, telefona, pjese kompjutrash e lloj lloj gjerash. Asnjehere nuk ka ndodhur qe dicka qe e kam blere te mos ket ardhur (flas per ne Tirane sepse ne rrethe nuk e di cfar ndodh). Posta Shqiptare eshte 100% e sigurt dhe nuk paguan as dogane, ndersa me ka qelluar qe kam blere nje here me DHL dhe kam paguar 30% te mallit me shume per doganen e sherbimin, dhe qe atehere une nuk dua ta shoh me me sy DHL, nuk ja vlen jo vetem per vleren shtese qe do paguash ne dogane por edhe per sorollatjen burokratike derisa malli te te vi ne shtepi, nuk ja u rekomandoj posten me DHL.
  shume faleminderit OO7.
  ne fakt une doja te bleje ca gjera jo per mua, por per dike qe eshte ne shqiperi dhe nuk di si t'i paguaj.
  une kam me shume se 2 vite qe perdore eBay, por nuk kam nisur gje ne shqiperi.
  me fal por si i paguan ti objektet qe porosite?
  me thane qe PayPal nuk i njeh kartat shqiptare.
  visa electron te bankave shqiptare.
  Vasudhaiva Kutumbakam

 2. #22
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  shume faleminderit OO7.
  ne fakt une doja te bleje ca gjera jo per mua, por per dike qe eshte ne shqiperi dhe nuk di si t'i paguaj.
  une kam me shume se 2 vite qe perdore eBay, por nuk kam nisur gje ne shqiperi.
  me fal por si i paguan ti objektet qe porosite?
  me thane qe PayPal nuk i njeh kartat shqiptare.
  visa electron te bankave shqiptare.
  Te kan genjyer sepse une pagesat i bej me paypal, ne te cilin jam regjistruar me VISA te bankes BKT. Thjesht ai qe ka Credit Card duhet te kryeje procedurat e rregjistrimit e te verifikimit ne paypal de cdo gje normal.

 3. #23
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,576
  Citim Postuar mė parė nga the admiral Lexo Postimin
  me thane qe PayPal nuk i njeh kartat shqiptare.
  visa electron te bankave shqiptare.
  I njeh kartat Shqiptare. Por paypali eshte i limituar per Shqiperine. Mund te besh vetem blerje, por jo terheqje te parave. Kjo gje ngaterrohet shpesh nga shumicat si "e ndaluar" per shqiperine.
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 4. #24
  i/e regjistruar Maska e OO7
  Anėtarėsuar
  07-12-2004
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  3,823
  Citim Postuar mė parė nga Mau_kiko Lexo Postimin
  I njeh kartat Shqiptare. Por paypali eshte i limituar per Shqiperine. Mund te besh vetem blerje, por jo terheqje te parave. Kjo gje ngaterrohet shpesh nga shumicat si "e ndaluar" per shqiperine.
  Pra i bie qe nqs do te shesesh dicka nepermjet ebay, nuk mundesh ..

 5. #25
  Ēufo Cufo o gjumash... Maska e Mau_kiko
  Anėtarėsuar
  06-03-2009
  Vendndodhja
  In the Jungle, the mighty Jungle!
  Postime
  1,576
  Citim Postuar mė parė nga OO7 Lexo Postimin
  Pra i bie qe nqs do te shesesh dicka nepermjet ebay, nuk mundesh ..
  I bie qe nuk mund te terheqesh dot shumen qe ke ne paypal, e vetmja menyre eshte qe tia dergosh leket e paypalit dikujt qe ka paypal tek shtetet qe kane akses e plote ose gysme te plote, ose ti harxhosh ato leke.
  Ne kemi mundesi qe te bejme blerje online, por jo te paguhemi!
   /l、
  (゚、 。 7
   l、 ~ヽ  
   じしf_, )ノ
  ...e Dio disse kung e kung fu...
  哈哈

 6. #26
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  4,911
  Kam ble me paypal sa here te duash...
  Per te terheq leket me paypal kam perdor nje metode me vete ne fakt
  I kam kalu leket ne nje sit ndermjetes... me pas me EFT ne karte te kredise, edhe ne fund i kam terheq ne banke...
  Mbajne pak komision c'eshte e drejta... po ama ate qe desha e bera... i terhoqa

 7. #27
  ta ruajm amanetin Maska e deqanas
  Anėtarėsuar
  23-03-2005
  Vendndodhja
  diku tjeter
  Mosha
  45
  Postime
  268

  Dyqan nė internet pėr Kosovėn/Shqipėrinė

  pershendetje te nderuar,

  mund te me tregon kush nese ka ndonje onlineshop ne kosove ose shqiperi?

  me intereson ta dij si funksionon ajo ne vendet tona, qfar "acquirer" per pagesa me kreditkarta ka ne ks/al etj. etj.

  flm per pergjigjet e mundshme!
  shihemi n“gjykate

 8. #28
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Anėtarėsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,278
  Kėrkova pak ne google dhe gjeta diēka.

  http://www.shitje-online.com

  Si te bleni?
  Produktet tona mund ti merni me dy menyra
  1)Prane dyqanit tone ne Tirane ne adresen e meposhteme:
  Bulevardi Zhan Dark poshte gjykates se Shkalles se Pare
  Tirane.
  2)Ju beni pagesen ne banke, Paypal ose moneybookers dhe ne jua dergojme me nje nga postat e shpejta dhe te sigurta

  Nqs keni pyetje te tjera mos hesitoni te na shkruani ne sales@shitje-online.com
  http://www.blerjeonline.com
  BlerjeOnLine.com eshte i pari website ne Shqiperi ku ju mund te porosisni cfaredo lloj produkti, i cili sillet ne shtepine tuaj pa paguar asnje kosto transporti apo kosto shtese. Cdo njeri mund te bleje pa pasur nevoje per karte krediti apo llogari bankare.

  * Cmimet jane te njejta me ato te dyqaneve nga te cilat vijne produktet.
  * Transport Falas permes korrierit tone
  * Nuk ka kosto shtese
  * Nuk ka tarifa te fshehura.
  Kėto pėr Shqipėri. Ajo e para kishte mė shumė gjera/mall dhe mu duk me serioze se paku kishin shkrua njė adresė tė dyqanit pėr ndonjė rast shkon atje dhe flet. Ajo qe te dyja e kanė janė gabimet drejtshkrimore dhe mos pėrdorimi i shkronjės "ē" dhe "ė". Unė pėr veti edhe kėtė e quaj seriozitet tė njė firmės.

  Pėr Kosovė nuk gjeta gjė interesant edhe pse kam para diku disa reklama po s'mė ka interesuar.

  Problemi ėshtė se sa duhet tė ju besojmė kėtyre firmave qė bėjne shitjen e gjerave online.

  Shpresoj tė tė ndihmoje dikush tjetėr me shumė.

  ____


  Njė temė e ngjashme...

  http://www.forumishqiptar.com/showthread.php?t=112842
  Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 9. #29
  ta ruajm amanetin Maska e deqanas
  Anėtarėsuar
  23-03-2005
  Vendndodhja
  diku tjeter
  Mosha
  45
  Postime
  268
  se pari te falenderoj per prgjigjen, strange ;-)

  ajo qe mua me intereson eshte ne radhe te pare se permes cilit acquirer zhvillohen pagesat permes kreditkartave ne al dhe ks.

  jam i interesuar te ndertoj vete nje shop te tille por me mungojn informaiconet rreth mundesive per te paguar mallin ne online shop, dhe posaqerisht mundesia per te paguar me kreditkarte, meqe kjo eshte menyre e preferuar ne boten perendimore.
  shihemi n“gjykate

 10. #30
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  2,791
  Citim Postuar mė parė nga deqanas Lexo Postimin
  se pari te falenderoj per prgjigjen, strange ;-)

  ajo qe mua me intereson eshte ne radhe te pare se permes cilit acquirer zhvillohen pagesat permes kreditkartave ne al dhe ks.

  jam i interesuar te ndertoj vete nje shop te tille por me mungojn informaiconet rreth mundesive per te paguar mallin ne online shop, dhe posaqerisht mundesia per te paguar me kreditkarte, meqe kjo eshte menyre e preferuar ne boten perendimore.
  Por mund te behet permes bankes .... por askush sprano ashu.
  Mund te behet ...... qe te angazhosh i cun dhe te bej transportin (nga ketu-atje) tja coj gjene ke shpia ...... dhe te marri paret.

  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 11. #31
  Besimtar Musliman Maska e strange
  Anėtarėsuar
  31-10-2006
  Postime
  4,278
  Citim Postuar mė parė nga Don't Lexo Postimin
  Por mund te behet permes bankes .... por askush sprano ashu.
  Mund te behet ...... qe te angazhosh i cun dhe te bej transportin (nga ketu-atje) tja coj gjene ke shpia ...... dhe te marri paret.

  Ide jo e keqe si Maxi Hipermarket qė ėshtė nė Prishtine.

  maxiks.com

  Mund tė paguash nė dy mėnyra:

  - Para nė dorė
  - Visa / Master nga Raiffeisen Bank apo Procredit Bank
  Mėso Islamin nga Kur'ani e jo nga myslimanet!

 12. #32
  ta ruajm amanetin Maska e deqanas
  Anėtarėsuar
  23-03-2005
  Vendndodhja
  diku tjeter
  Mosha
  45
  Postime
  268
  ide e mire te dergoj nje cun, por si t“ia bej me ate cunin kur duhet derguar jashte vendit, p.sh. gjermani ose angli etj.?

  ai me siguri do futet azil e sme kthehet prap... hahahah

  ideja eshte krijimi i nje "e-dyqani" qe do bej shitje edhe ne europe e me gjere. andaj edhe smund t“i kufizoj klientat ne karta te raiffeisen dhe pro credit.

  me sa duket me duhet te bej nje termin ne ndonje bank ne ks kur jam atje, por fatkeqesisht punonjesit neper banka ne ks rralle jane te kualifikuar per pyetje jashte qeshtjeve te gjirollogarise apo kursimeve te thjeshta...

  megjithate shum flm nga ju per pergjigjet tuaja!
  shihemi n“gjykate

 13. #33
  i/e regjistruar Maska e ILMGAP
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  In
  Postime
  2,791
  o lale deqanas......
  shif se gjermanet kane sitet e veta ........ kupto ? ata blejne nga sitet e veta, nersa shqiptaret skane ti shif e bej per shqiptaret ............

  kupton ? sepse gjermani sfutet ne siten tend per tble noj gjo ........... sepse ka siten e vete (gjerman) . Apo anglezi apo suedezi/francezi apo nokush tjeter ............ vetem shqiptaret kane ngel mrapa.
  Nje pjese njerezish vepron pa menduar,pjesa tjeter mendon,por pa vepruar.

 14. #34
  ta ruajm amanetin Maska e deqanas
  Anėtarėsuar
  23-03-2005
  Vendndodhja
  diku tjeter
  Mosha
  45
  Postime
  268
  Citim Postuar mė parė nga Don't Lexo Postimin
  o lale deqanas......
  shif se gjermanet kane sitet e veta ........ kupto ? ata blejne nga sitet e veta, nersa shqiptaret skane ti shif e bej per shqiptaret ............

  kupton ? sepse gjermani sfutet ne siten tend per tble noj gjo ........... sepse ka siten e vete (gjerman) . Apo anglezi apo suedezi/francezi apo nokush tjeter ............ vetem shqiptaret kane ngel mrapa.
  lol

  o lale, ku e din ti se cfar prodhimesh do ofroj une aty, te thuash qe gjermanet, anglezet etj. sfuten ne siten tim?

  a futen a s“futen, kete lerma mua. di une si t“ua fus gjermanve :-)
  shihemi n“gjykate

 15. #35
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,760

  Question Adresė ku shiten piktura

  Pershnetje!
  Me intereson te di ndonje adres ku shiten piktura. (ne Tiran apo qytet tjeter)
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 16. #36
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,760
  Hemo, s'doni me m'nihmu hiē?
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 17. #37
  uffffaaaaaa Maska e Jonilda
  Anėtarėsuar
  03-07-2009
  Vendndodhja
  tirane
  Postime
  72
  Citim Postuar mė parė nga skender76 Lexo Postimin
  Hemo, s'doni me m'nihmu hiē?
  mirdita nese behet fjale per ne tirane jane disa pika ndryshme ne te cilat kame pare dhe me jane dukur interesante..njera eshte afer tek shkolla vasil shanto, afer 21 dhjetorit, sapo zbret nga unaza, pa u futur tek kthesa e 21 shit eshte nje pike. tjetra eshe adresa shume e ngatruar, por afer burgut te grave ne alidem, eshe aty ka pasur shume te lezetshme. nje pike tjeter eshte ne bllok, perballe tajvanit sapo futesh, e ke djathtas, poshte nje si bodrum. momentalisht nuk po me kujtohen te tjera por sapo te me vijne ndermend do te ti shkruaj
  Nuk ka mundesi te 2-te, per te lene peshtypje te 1.

 18. #38
  Dominus Albanae Maska e Geri Tr
  Anėtarėsuar
  17-08-2009
  Vendndodhja
  Tirana the Shitty Metropolis
  Postime
  1,837
  Skendo ke nga rruga e Kavajes dhe ne rruge te Durres ne Tirane
  Tė gjitha gjėrat qė ne shohim apo duken, janė vetėm njė ėndėrr brenda njė ėndrre

 19. #39
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,760
  Citim Postuar mė parė nga Jonilda Lexo Postimin
  mirdita nese behet fjale per ne tirane jane disa pika ndryshme ne te cilat kame pare dhe me jane dukur interesante..njera eshte afer tek shkolla vasil shanto, afer 21 dhjetorit, sapo zbret nga unaza, pa u futur tek kthesa e 21 shit eshte nje pike. tjetra eshe adresa shume e ngatruar, por afer burgut te grave ne alidem, eshe aty ka pasur shume te lezetshme. nje pike tjeter eshte ne bllok, perballe tajvanit sapo futesh, e ke djathtas, poshte nje si bodrum. momentalisht nuk po me kujtohen te tjera por sapo te me vijne ndermend do te ti shkruaj
  Jonilda, t'falenderoj per infon.
  paqen, e sjell vetem drejtsia

 20. #40
  not exist Maska e skender76
  Anėtarėsuar
  10-06-2003
  Vendndodhja
  Sa me larg Shqiperise...
  Postime
  4,760
  Citim Postuar mė parė nga Geri Tr Lexo Postimin
  Skendo ke nga rruga e Kavajes dhe ne rruge te Durres ne Tirane
  Sa e kan ēmimin....
  Gero, mos ma prish temen mor burr, se jam i interesum megjithmend.
  Du t'gjej disa piktura me autor shqiptar, i du per shpin time.

  Ju lutem pres info nga te tjer!
  paqen, e sjell vetem drejtsia

Faqja 2 prej 19 FillimFillim 123412 ... FunditFundit

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •