Close
Faqja 19 prej 19 FillimFillim ... 9171819
Duke shfaqur rezultatin 361 deri 376 prej 376
 1. #361
  i/e regjistruar Maska e tarushi
  Anėtarėsuar
  21-03-2011
  Postime
  19

  Thumbs up vaj ulliri cilesi e pare!!

  Ne tė gjithė dimė se vaji i ullirit shton shije nė sallata dhe pasta qė hamė por gjithashtu ndihmon qė tė jemi mė tė shėndetshem, apo jo?.

  kerkoj ndnje kompani shqiptare,kam per te shitur Vaj ulliri . cilesi e pare. kush eshte i interesuar te me kontaktoje ne
  aureltarushi@hotmail.com

 2. #362
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2011
  Postime
  253

  Keni bere ndonjehere blerje ne internet nga Shqiperia?

  Dua te di ne keni blere nga interneti ndonjehere dhe cilat faqe m'i rekomandoni si te sigurta per te beller?

  Ju falemnderit

 3. #363
  Ēfarė do tė blesh ? Nqs do presh psh,mund ta blesh kėtu:

  http://www.google.com/products/catal...ed=0CCQQ8wIwAQ
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 4. #364
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2011
  Postime
  253
  Nuk u ngope ti me keto budallalleqe?

 5. #365
  Ēpate ? Unė tė pyeta ēa do tė blesh ? Dhe pastaj dhash njė sygjerim.
  "Expensive watches do not create time, but reflect how expensive it is to their owner."

 6. #366
  Sensual
  Anėtarėsuar
  17-02-2009
  Postime
  4,306
  Nga Shqiperia skam bere blerje por kam blere nga nje website Shqiptar qe shiste suvenire Shqiptare patriotike , flamure , canta me emrin Albania etj etj ... dhe un vendosa te bleja ca filxhana me emrin Albania ... futa kredit karten , blerja u be me sukses ... vura dhe adresen delivery .... dhe filxhanat nuk erdhen kurre ... kjo ka qene e vetmja eksperience me websitet Shqiptare , me te huajat sigurisht eshte ndryshe por duhet te pyesesh mire pasi kam degjuar qe shumica e tyre nuk bejne delivery ne Shqiperi .. ndoshta dhe sikur te bejne e dine qe malli mund te "humbi" rruges
  lol

 7. #367
  Buena Suerte Maska e MI CORAZON
  Anėtarėsuar
  21-07-2002
  Postime
  7,487
  Dmth filxhanet qe pini kafen tani nuk shkruajne Albania?! Shame on you!
  Where does a thought go when it's forgotten?

 8. #368
  Heavily Equipped Maska e Force-Intruder
  Anėtarėsuar
  04-11-2002
  Postime
  4,911
  Kam blere une. Nga ebay..amazon... etj. Kur te blesh sigurohu mire qe te kete fature malli nen 100 USD me duket. Perndryshe pavaresisht me ke sherbim postar i sjell, do ti nenshtrohen doganes... edhe te rrofte qe i bleve online.

  Pra nqs ble nje pale kepuce 15 USD eshte OK. Po kur ble nje laptop qe be 400 dollare psh, kalon ne dogane dhe ata i shtojne edhe nje 120 siper. keshtu te behet 520 edhe iku leverdia. Sidoqofte per cdo gje konsultohu me nje agjent doganor paraprakisht... mund te te japin keshilla shume te vlefshme. Ata te rinasit sidomos jane te zot ne kete pune.
  Ka shitesa sic jane kinezet psh qe e bejne mark si gift per te evituar taksa...

  Une kam vetem nje keshille: Evito te ekspozosh karten e kreditit direkt... perdor paypal. 99% e pranojne.

 9. #369
  i/e regjistruar Maska e Blerim R
  Anėtarėsuar
  10-04-2009
  Vendndodhja
  Pejė
  Postime
  139
  hyr ne http://global.ebay.com/ e ke aty ku mund ta zgjedhesh shtetin e Shqiperis (Albania) kuptohet ne fillim duhet regjistruar etj.

 10. #370
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  10-03-2011
  Postime
  253
  Citim Postuar mė parė nga Force-Intruder Lexo Postimin
  Kam blere une. Nga ebay..amazon... etj. Kur te blesh sigurohu mire qe te kete fature malli nen 100 USD me duket. Perndryshe pavaresisht me ke sherbim postar i sjell, do ti nenshtrohen doganes... edhe te rrofte qe i bleve online.

  Pra nqs ble nje pale kepuce 15 USD eshte OK. Po kur ble nje laptop qe be 400 dollare psh, kalon ne dogane dhe ata i shtojne edhe nje 120 siper. keshtu te behet 520 edhe iku leverdia. Sidoqofte per cdo gje konsultohu me nje agjent doganor paraprakisht... mund te te japin keshilla shume te vlefshme. Ata te rinasit sidomos jane te zot ne kete pune.
  Ka shitesa sic jane kinezet psh qe e bejne mark si gift per te evituar taksa...

  Une kam vetem nje keshille: Evito te ekspozosh karten e kreditit direkt... perdor paypal. 99% e pranojne.
  Po me amazon duhet te ekspozosh karten direkt me sa pashe???

 11. #371
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  06-02-2014
  Postime
  1

  Pėr: Ndihme per cmime/blerje.

  Citim Postuar mė parė nga OO7 Lexo Postimin
  Une jam nje perdorues i rregullt i ebay prej gati 1 viti. Deri me sot kam bere mbi 50 blerje perfshi ktu nga aksesore telefonash, telefona, pjese kompjutrash e lloj lloj gjerash. Asnjehere nuk ka ndodhur qe dicka qe e kam blere te mos ket ardhur (flas per ne Tirane sepse ne rrethe nuk e di cfar ndodh). Posta Shqiptare eshte 100% e sigurt dhe nuk paguan as dogane, ndersa me ka qelluar qe kam blere nje here me DHL dhe kam paguar 30% te mallit me shume per doganen e sherbimin, dhe qe atehere une nuk dua ta shoh me me sy DHL, nuk ja vlen jo vetem per vleren shtese qe do paguash ne dogane por edhe per sorollatjen burokratike derisa malli te te vi ne shtepi, nuk ja u rekomandoj posten me DHL.


  Une deshiroj te bleje nje Telefon ne ebay por jam interesuar per taksen doganore dhe TVSH dhe tek faqja zyrtare e Doganes thuhet qarte qe : http://www.dogana.gov.al/sq/node/118

  A eshte e mundur qe nese une bie dakord me shitesin ne ebay per ta nisur si GIFT , a mund te kem problem??? A te taksojne me teper ne dogan nese e poston me DHL apo poste te tjera private??

  Ju lutem kushdo qe ka bere blerje ne ebay me Shumen nen 400 $ dhe e ka te qarte se si veprohet, do me ndihmonte nese me kontakton ne email tim : ronigashi@hotmail.com

  Shume Faleminderit!!!

 12. #372
  i/e regjistruar Maska e Prudence
  Anėtarėsuar
  11-03-2008
  Postime
  2,422

  Pėr: Ndihme per cmime/blerje.

  Hera pare qe bleva online.shyqyr me erdhi pakua sot, se kisha ven ca merak se mos me vidhnin leket edhe hic blerje...
  Kepuc bleva.ne ebay.co.uk

  Erdhen me shpejt nga cprisja.skisha dogane, mbase ngaqe gje e vogel?
  30 lek monedh pagova.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga Prudence : 02-05-2014 mė 12:00
  "Mė e mira ėshtė armike e sė mirės"

 13. #373
  i/e regjistruar
  Anėtarėsuar
  08-04-2015
  Postime
  1

  Pėr: Ndihme per cmime/blerje.

  mos e din dikush ku ka ndonje adres per vaj ariu

 14. #374
  Omelsin me krip Maska e Busy Girl
  Anėtarėsuar
  04-02-2012
  Vendndodhja
  Here and there I'm everywhere
  Postime
  4,491

  Pėr: Ndihme per cmime/blerje.

  Ariu ???? Je e sigurte qe mund te nxjerrim vaj nga Ariu??
  "Mundohu te jesh i lumtur me ato qe ke dikush tjeter buzeqesh edhe pse ska asgje"

 15. #375
  Moderator Maska e benseven11
  Anėtarėsuar
  10-09-2002
  Vendndodhja
  new jersey-usa
  Postime
  13,748

  Pėr: Ndihme per cmime/blerje.

  Nje faqe ku mund te porositesh vaj ariu.
  Nga Michigani Usa.Vaji qe kane keto NUK DUHET TE PERDORET PER USHQIM,
  por vetem per qellime kozmetike si per rritje flokesh per lekure etj
  Kutia me vaj e hapur duhet te ruhet ne frigorifer.
  http://www.buybeargrease.com/order-now
  Vaji i ariut perdoret per rritjen e flokut dhenies se flokut shkelqim
  si dhe per te rigjeneruar rilindjen e flokut.Vepron si kondicioner.
  ====
  BG,Ariu eshte i trashe dhe i fryre si derri dhe ka sasi te medha dhjami,prej nga krijohet yndyra/vaji.
  Ndryshuar pėr herė tė fundit nga benseven11 : 08-04-2015 mė 22:07
  ≈♥♠♣♦≈ovguide.com/movies

 16. #376
  i regjistruar
  Anėtarėsuar
  17-10-2007
  Vendndodhja
  Diku ne emigrim
  Postime
  709

  Pėr: Ndihme per cmime/blerje.

  nje faqe shume e mire dhe me shume oferta eshte edhe https://theproshopping.com/

Faqja 19 prej 19 FillimFillim ... 9171819

Ruaj Lidhjet

Regullat e Postimit

 • Ju nuk mund tė hapni tema tė reja.
 • Ju nuk mund tė postoni nė tema.
 • Ju nuk mund tė bashkėngjitni skedarė.
 • Ju nuk mund tė ndryshoni postimet tuaja.
 •