Close
Faqja 3 prej 14 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit
Duke shfaqur rezultatin 41 deri 60 prej 274
  1. #41
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Mos keni merak. Sa me shume xhami turke ndertohen, aq me shume nga to do mbesin te shkreta kur te kemi arsimuar edhe me shume shqiptare.

    Mos luftoni kisha e xhamia, ato vdesin vetevetiu nga duturia.

    Chino Vasa

  2. #42
    he he hee... Maska e halla mine
    Anëtarësuar
    05-01-2011
    Vendndodhja
    brojë
    Postime
    1,466
    Erdogan don ta nderoje te vellain me nje veper madheshtore..
    Do ta quajne Xhamia e "Hashim bylykbashit" alias Xhorxh Washingtonit..
    Aty ke themeli do ta flijojme Kastriot Myftarajn, si kaurr gjakprishet..
    hurra.. hurra.. mprehni shpatat.. nxirrni thikat vellezer..
    Asnjë kompromis, kurr asnjëher.. deri n'apokalips!

  3. #43
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    keta te nderuarit te ndertojne shkolla ku keta 'shqiptar' te kosoves,ne rradhe ta pare te mesojne te flasin,te shkruajne dhe te dijne historine e shqiperise,te heronjve te saj dhe jo te merren se ca thote hoxha per ket dhe per ate,shkjau nuk lufohet me fe o tutkuna por duke mbrojtur gjuhen tende dhe kulturen,praktikisht me ket veper ju mbroni me fanatizem asimilimin 500 vjecar duke shfaqur dhe krize identiteti,tashi o behuni shqiptar o turq,quajeni veten bijte e Gjergj kastriotit apo Sulltan Muratit,s'mund te jesh dhe jevg dhe shqiptar
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  4. #44
    Atdhetar n'damar Maska e Illyrian_King
    Anëtarësuar
    11-03-2011
    Vendndodhja
    Shqipëri Etnike
    Postime
    516
    O njerez mu çuditë me juve, nuk bahesh patriot nese defetarizohej, kush ju ka rrejt kshtu?!

    Krejt herojt kanë pas fe, dhe kane besu ne diçka. A jeni normal?!

    Avni Kastrati (Kryetari i Komunës së Mitrovicës) shumë mirë e tha: "Kemi ndërtuar Kisha të serbëve, tash i ka ardh radha Xhamive të shqiptarëve" Kjo osht shumë normale more. A jeni dal ju more najhere pertej deres se shpisë a veç mbyllun rrini. Po edhe në Gjermani more ka Kisha e Xhamia. Po gjithkund në botë more ka e kush nuk i kundërshton ku dult ju ma te meçmit. A tu i kundërshtu objektet fetare ne arsimohemi a? A feja ju ka faj që djemt tanë shkojnë me thika në shkoll e tu napushit rrinë mas shkolle a? Po ecni more fajin e kemi secili me perqindje qe na takon. Shkolla e ka vendin e vet Xhamia vendin e vet. Tu e kundershtu Xhamine nuk kallxohesh i shkollum po veç ma injorant. Lerini njerezit le te shkojn ne Xhami e t'a kuptojn ata vet se sa "gabim" kokan.
    Kombi mbi të gjitha

  5. #45
    Citim Postuar më parë nga Geri Tr Lexo Postimin
    keta te nderuarit te ndertojne shkolla ku keta 'shqiptar' te kosoves,ne rradhe ta pare te mesojne te flasin,te shkruajne dhe te dijne historine e shqiperise,te heronjve te saj dhe jo te merren se ca thote hoxha per ket dhe per ate,shkjau nuk lufohet me fe o tutkuna por duke mbrojtur gjuhen tende dhe kulturen,praktikisht me ket veper ju mbroni me fanatizem asimilimin 500 vjecar duke shfaqur dhe krize identiteti,tashi o behuni shqiptar o turq,quajeni veten bijte e Gjergj kastriotit apo Sulltan Muratit,s'mund te jesh dhe jevg dhe shqiptar
    Keta te Kosovaes kurren e kurres nuk do ta mesojne Historin Vllehe te Shqiperis..?

  6. #46
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Keta te Kosovaes kurren e kurres nuk do ta mesojne Historin Vllehe te Shqiperis..?
    a ma bon nje nder ????
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  7. #47
    el kafirun Maska e chino
    Anëtarësuar
    04-02-2008
    Postime
    4,952
    Citim Postuar më parë nga Prishtina.C Lexo Postimin
    Keta te Kosovaes kurren e kurres nuk do ta mesojne Historin Vllehe te Shqiperis..?
    Uf uf uf, mos ia merzit njerezve atdhedashurine me keto berlloghone.

    Kosovaret e tipit tend po ia mesojne historine turkut, po e quajne xhamine ne emer te sunduesit, po e flasin gjuhen e sunduesit 500 vjecar, e nuk po e mesojkan historine "vllehe" te Shqiperise. Mos ia fut se mendojne vllaznia prej Shqiperise se ne Kosove atdhedashuria eshte binjak ziamez me trutharesine. Kur flitet per atdhedashurine, njerez si ti mund te flasin per te sikur prostitutat qe mund te flasin per moralin. S'eshte ofendim.

  8. #48
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    eu eu cfar nuk ben turku,ta fut friken ne palce ,shih cfar u ka bere serbeve , lere se edhe keta tanet i shqetsoj cik

  9. #49
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Citim Postuar më parë nga agimbeluli Lexo Postimin
    eu eu cfar nuk ben turku,ta fut friken ne palce ,shih cfar u ka bere serbeve , lere se edhe keta tanet i shqetsoj cik
    ata qe na kane,vrare vllezerit dhe motrat tona,kane djegur shtepi,i kane burgosur,cfare duhet ti quaj??? vllezer???,per mua turqit jane si serbet,nje m.u.t por fe te kunderta,ne si komb harrojme shume shpejt sepse na fryn interesi,nuk do cuditem nese pas 100 viteve ti quani ''shok'' ata vlleh,ca s'bo vaki
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  10. #50
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    Citim Postuar më parë nga Geri Tr Lexo Postimin
    ata qe na kane,vrare vllezerit dhe motrat tona,kane djegur shtepi,i kane burgosur,cfare duhet ti quaj??? vllezer???,per mua turqit jane si serbet,nje m.u.t por fe te kunderta,ne si komb harrojme shume shpejt sepse na fryn interesi,nuk do cuditem nese pas 100 viteve ti quani ''shok'' ata vlleh,ca s'bo vaki
    ti ke haruar masakrat serbe qe akoma nuk kane bere 10 vjete ,kurse nga ana tjeter mban mend "masakrat" turke qe kane qene para 100 e larte vjetesh qe as strrrrrrrrr gjyshi yte nuk ka qene gjalle aso kohe ,po hec ore shko shetiti kepucet , ose po shko e kritikoe EULEXIN e jo turkun

  11. #51
    Dominus Albanae Maska e Geri Tr
    Anëtarësuar
    17-08-2009
    Vendndodhja
    Tirana the Shitty Metropolis
    Postime
    1,837
    Citim Postuar më parë nga agimbeluli Lexo Postimin
    ti ke haruar masakrat serbe qe akoma nuk kane bere 10 vjete ,kurse nga ana tjeter mban mend "masakrat" turke qe kane qene para 100 e larte vjetesh qe as strrrrrrrrr gjyshi yte nuk ka qene gjalle aso kohe ,po hec ore shko shetiti kepucet , ose po shko e kritikoe EULEXIN e jo turkun
    Kush te tha qe i kam harrur nje here,sepse nuk i permend nuk do te thote qe i kam harruar,do ti tja thysh turinjte serbit?????????? tregoji qe ke me shume dije,kulture dhe me shume histori se ai dhe jo sa e mbron ti fene tende dhe sa duhet xhamia,keto jana lojna kalamajsh qe boni ju,ka ikur koha e luftes me arme,tashi eshte ajo me pende,kete gje e beni dot ????????
    Të gjitha gjërat që ne shohim apo duken, janë vetëm një ëndërr brenda një ëndrre

  12. #52
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar më parë nga Njoni-ch Lexo Postimin
    Nuk dij une nga eke kete bindjen se neve shqipeve te maqedonise sna paskan ngucur per xhamite kurre dhe sdi a edin arsyen??neve xhamit smund te na prekin sepse ateher automatikisht nis lufta e ata kur duan te bejn luft e fillojn edhe ndryshe

    Rij rehat se xhamit e shkupit jan te mbushura me studente dhe nxenes e te arsimuar nuk jan musliman shqiptaret e maqedonise vetem bujqit dhe agraret,po edhe sikur te jen dije se ne 24 0re jemi online per te mbrojtur kete fe dhe padyshim se friken ne palc e kan sot shkijet me shume se kurdohere nga NE MUSLIMANET.....!
    Mjafton te pershkosh autostraden Tetove-Gostivar dhe bindesh qe shkaut kurre si kane penguar xhamite,bile nese nje fshat kerkon leje per ndertimin e nje xhamie ata do ju japin leje per dy!!!!
    Ndersa sa i perket frikes ,dije qe ata frikohen nese shqiptaret e Maqedonise shkollohen se tani per tani kot i beni qejf vetes ,nuk keni gje ne dore ,jeni argat te shkaut,me keqardhje e them !!!

  13. #53
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar më parë nga agimbeluli Lexo Postimin
    mos ja fut kot ,nuk beri kush lufte per univerzitet , lufta kishte tjera plane ,nese je e verber ti shohish gjerat ashtu sic jane me vjen keq,lufta u be per pushtet te klaneve mafioze politike .

    me thuaj perse univerziteti u hap dhe u be shteterore nders xhamia burmali dhe te tjera nuk kane shanse te ndertohen
    Ok ,e leme si te thuash ti,ndertoni sa me shume xhami ,faluni sa me shume ,por mos harroni qe buken e gojes do ta fitoni duke u sherbyer "qafirave" ose perendimor ose sllav,nuk ka rendesi ,mjafton qe parajsa ju "takon " juve!!!

  14. #54
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    25-05-2008
    Postime
    3,745
    Citim Postuar më parë nga chino Lexo Postimin
    Ad impossibilia nemo tenetur!

    Shqip: Te pamunduren nuk ta ka borxh askush.
    Edhe me shqip: Pa organin perkates nuk behet llogaria!!

    E di ,por si thone qejfi eshte me i madh se Stambolli,shpresa vdes e fundit ,desha te beje te shoh i verberi ,te degjoj i shurdhi ,me nje fjale shpresova ne te pamunduren

  15. #55
    i/e regjistruar Maska e cubel
    Anëtarësuar
    30-05-2005
    Postime
    34
    Me Siguri I Paskan Mbaruar Fondet Serbisë !

  16. #56
    Citim Postuar më parë nga agimbeluli Lexo Postimin
    shqiperia mbi 60 vjet ishte pa fe , e ke bere llogari se sa e perparuar ishte ??? nam ore nam hehehe
    Xhibuti eshte nje nga vendet me fetare ne bote, prandaj kane shkuar dhe te paret ne hene.

  17. #57
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    Citim Postuar më parë nga Qyfyre Lexo Postimin
    Xhibuti eshte nje nga vendet me fetare ne bote, prandaj kane shkuar dhe te paret ne hene.
    nuk te pyeta per xhibutin ,por per shqiperine.nese nuk ke pergjigje trus aty dhe mos hap gojen kot.

    edhe shtetet e amerikes latine jane shume katolik te perbetuar ,por e dime gjendjen e tyre

  18. #58
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    Citim Postuar më parë nga ane Lexo Postimin
    Ok ,e leme si te thuash ti,ndertoni sa me shume xhami ,faluni sa me shume ,por mos harroni qe buken e gojes do ta fitoni duke u sherbyer "qafirave" ose perendimor ose sllav,nuk ka rendesi ,mjafton qe parajsa ju "takon " juve!!!
    po,po do te ndertojme sa me shume xhamija ,bile edhe neper mehalla do bejna xhamija ,do luftojme qafirat,nuk ka rendesi se si e fitojme buken ne nga qafirat qafirat nga ne keshtu e ka kjo bote,njehere psoht pastaj larte.

    shpresojme ne parajse dhe ishalla do e fitojme ,nese ju doni te na bashkangjiteni hajde bujrum

  19. #59
    i/e regjistruar
    Anëtarësuar
    14-01-2009
    Postime
    3,262
    Si gjithmone blla blla blla,mos mbani gajlen e xhamive qe ndertojm ne dhe turku,shihni ju beni dicka per kete popull sepse ju pabesimtaret apo jomuslimanet ju jeni koka e diturise ose koka e .....dikujt tjeter!
    Jetë e rëndë.......!!!

  20. #60
    Perjashtuar
    Anëtarësuar
    20-04-2011
    Postime
    394
    haaa njoni ,keto i ka mcu

    ha buken e vete baj gajlen e huj .

    une jam i bindur se kete e bejne nga zilia dhe inati .

    nga njera ane na kane zilin se si ndertojme dhe perparojme nga ana tjeter na kane inatin sepse ata nuk kane nje shtet qe i ndihmon ,kane nje shtet por nuk guxojne te thuan se cilin e kane

Faqja 3 prej 14 FillimFillim 1234513 ... FunditFundit

Regullat e Postimit

  • Ju nuk mund të hapni tema të reja.
  • Ju nuk mund të postoni në tema.
  • Ju nuk mund të bashkëngjitni skedarë.
  • Ju nuk mund të ndryshoni postimet tuaja.
  •